Сесійний зал Верховної Ради України icon

Сесійний зал Верховної Ради України


Схожі
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Лекція на тему...
Апарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного...Загрузка...
страницы:   1   2   3   4   5
скачать


ЗАСІДАННЯ СЬОМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

20 лютого 2007 року, 10.00 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України

МАРТИНЮК А.І.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні колеги, гості, запрошені, представники засобів масової інформації! Прошу народних депутатів підготуватися до реєстрації.

Будь ласка, увімкніть систему „Рада”, реєструємося.

10:02:01

У сесійній залі зареєстровано 419 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради оголошую відкритим.

Шановні колеги! Сьогодні ми маємо дні народження, ювілейну дату – 65 Івана Сидоровича Бокого. Давайте його щиро привітаємо. ( О п л е с к и)

І у одного з патріархів нашої шахтної справи у Юхима Леонідовича Звягільського сьогодні теж день народження. ( О п л е с к и)

Шановні колеги! Я бачу, що є якісь проблеми. Давайте ми поступимо таким чином. Зараз ми приведемо до присяги нашого нового колегу. Потім у нас відповідно до Регламенту є по 5 хвилин для представників фракцій. Представники фракцій у цих 5 хвилинних виступах скажуть свої пропозиції, що, чому, як і для чого, а потім ми з вами будемо радитися. Добре?

Тоді давайте ми так і поступимо, бо ми все одно ж повинні почути один одного, хто що хоче, тобто скористатися тими 5 хвилинами, які є у нашому розпорядженні.

Відповідно 14 лютого 2007 року Центральна виборча комісія зареєструвала народного депутата України обраного 26 березня 2006 року у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі Білаша Бориса Федоровича включеного до виборчого списку Партії регіонів. Відповідно до статті 79 Конституції України перед вступом на посаду народні депутати України складають присягу перед Верховною Радою України.

Для складення присяги на трибуну запрошується народний депутат України Білаш Борис Федорович.

Будь ласка, Борис Федорович. Дайте йому можливість дійти до трибуни. Шановні колеги, пропустіть Білаша.


^ БІЛАШ Б.Ф.

Присягаю на вірність України! Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватись Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, давайте привітаємо Бориса Федоровича з тим, що він влився в нашу депутатську сім'ю, і побажаємо йому успіхів на ниві законотворення.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 25 Регламенту у вівторок ми маємо 30 хвилин для виступів уповноважених представників фракцій з внесенням пропозицій, оголошень заяв, повідомлень. Як ми вже і раніше приймали рішення про те, що у вівторок надається по п'ять хвилин представникам фракцій. Прошу від фракцій записатися, хто бажає взяти участь в обговоренні. Зараз, зараз, дійдемо ми і до цього. Нехай запишуться.

Так, записались. І тут є заяви від фракцій Партії регіонів і фракції соціалістів про оголошення перерви. Оголошуємо перерву чи у вас три хвилини? Три хвилини. Хто буде виступати? Барановський, будь ласка.


10:06:24

^ БАРАНІВСЬКИЙ О.П.

Дякую, Адаме Івановичу.

Шановні народні депутати, шановні співвітчизники!

Я хотів би виступити на тему, що стосується… сьогодні досить гаряча тема, що стосується тарифів. І треба, щоб громадяни України знали, що рішення про підвищення тарифів було прийнято до приходу уряду антикризової коаліції.

Звертаю увагу на те, що в містах і областях, де в радах депутати від БЮТ та "Нашої України" мають переважаючу більшість, тарифи набагато вищі, ніж в інших областях України. У Вінницькій області, наприклад, із 100 депутатів ради 73 від БЮТ та "Нашої України". В Луцьку, Житомирі, Ужгороді, Івано-Франківську, Білій Церкві, Кіровограді, Львові, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, в Хмельницьку, Черкасах, Чернігові, Чернівцях та в місті Києві депутатів від партії коаліції одиниці, які ніяким чином не могли вплинути на прийняття рішень щодо тарифів. Наголошую, що коаліційний уряд антикризової коаліції не шукав винних, а наполегливо почав виправляти ситуацію і перші результати роботи уряду показали, що це вдається. В цей час в засобам масової інформації розповсюджується цинічна брехня як в цілому на уряд, так і на антикризову коаліцію щодо тарифів.

Ми переконані, що уряд виконає наше рішення про підняття пенсій і зарплат за результатами роботи 1 кварталу і ситуацію з тарифами виправить, спитає тих, хто необгрунтовано підвищив їх. В той же час ми не можемо не звертати уваги на те, що відповідальність за прийняття тарифів несуть місцеві ради. Необгрунтовано піднявши тарифи, за їх допомогою лідери опозиції переслідують мету дискредитувати саму ідею конституційних реформ, відмінити якої вони так прагнуть.

На завершення ми пояснимо мотивацію нашої вимоги надати нам слово для заяви.

Шановні співвітчизники! Вчорашній ультиматум, до якого в черговий раз вдалась лідер БЮТ, про погрозу блокування роботи Верховної Ради, якщо не будуть проголосовані чергові популістські постанови прозвучав після того, як до порядку денного включили проект про звіт Тимчасової слідчої комісії про забезпечення населення природним газом і виявленню зловживань на ринку газу. Наслідком цього питання мало бути прийняття постанови 2640 (автор – народний депутат Кравченко), якою комісії доручається перевірити законні списанні боргів ЄЕСУ в сумі 7,5 мільярдів гривень. Це та сума, якої б вистачило на 3 роки дотації всього сільського господарства України. Ці кошти мають бути повернуті в бюджет держави і їх вистачить і на пенсії, і на заробітні плати. Але третій місяць поспіль, і в першу чергу через погрози блокування роботи Верховної Ради України, опозиція намагається не допустити розгляду законопроекту 2640, в той час коли саме Президент України в інтерв’ю виданню англійському „Асошейтед- прес” 13 вересня 2005 року сказав, що Тимошенко використала посаду Прем'єр-міністра, для того щоб списати борги ЄЕСУ.

Тому ми вимагаємо включити до порядку денного розгляд проекту Постанови 2640. Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Матвєєв Валентин Григорович, фракція комуністів. П’ять хвилин. За ним Стоян, Партія регіонів. Будь ласка, на трибуну можна. На трибуну, якщо можна.


10:09:49

^ МАТВЄЄВ В.Г.

Шановні колеги, шановні наші виборці! Парламентська фракція комуністів звертає увагу громадської думки і суспільства в цілому на те, що правонаціоналістичні сили, помаранчеве оточення Ющенка та й сам гарант Конституції штучно роздмухують політичні пристрасті, вдаються до дій, що аж ніяк не сприяють стабілізації ситуації в країні, загострюють протистояння та конфронтацію між Верховною Радою та Кабінетом Міністрів з одного і Президентом України з іншого боку.

Неприховану істерію та роздратування викликали на Банковій прийняття конче необхідного Закону „Про Кабінет Міністрів України”. Не маючи переконливих аргументів та юридичних підстав, бажаючи хоча б якось приховати своє катастрофічне падіння довіри та популярності в народу, Ющенко, а також його Секретаріат, вдаються до безпардонного тиску на Конституційний Суд. Чого варте брутальне звернення Президента до цього суду за роз’ясненням, чи має він право відправити уряд у відставку. Глава держави не бажає усвідомити, що і суспільство, і він особисто уже другий рік живуть та працюють в іншій державі, яка іменується парламентсько-президентською республікою.

І питання стоїть сьогодні не про те, аби потураючи забаганкам глави держави звести нанівець конституційну реформу, чи переглянути конституційні зміни, а довести її до логічного завершення, наповнити реальним змістом повноваження всіх органів представницької та виконавчої влади від центру до регіонів, до кожного району, міста, територіальної громади, що неминуче і позитивно позначиться на поліпшенні стану справ у економіці, соціальній сфері, підвищенні добробуту наших людей.

Президентська сторона з усіх сил намагається перетягти каната втрачених повноважень на себе за допомогою якихось конституційних асамблей, референдумів, тощо.

Депутатська ж фракція комуністів виходить з того, що необхідно не ревізувати започатковану конституційну реформу, а поглиблювати її соціальні аспекти, адже і в нині діючому Законі основні права і свободи людини на працю, на гідну її оплату, на освіту, на безкоштовне житло, навчання, охорону здоров’я, тощо лише декларуються.

Держава ж, на жаль, і досі не гарантує їх дотримання. От з метою, аби усунути цю несправедливість, невідповідність між реальною дійсністю та законодавчою базою і спрямований, розроблений фракцією комуністів проект народної Конституції.

Варто нагадати, шановні колеги, як лицемірно Ющенко та його помаранчеві спільники 2,5 роки тому запевняли народ, що вони невідкладно візьмуться за розв’язання всіх болючих проблем. Комуністи наполягають на тому, що час уже по великому рахунку спитати: чому кроки на зустріч людям, про те, що багаті поділяться з бідними, що з’являться 5 мільйонерів робочих місць, а влада має бути підзвітна народу та інші так і лишилися пишмовними, нічого не вартими передвиборними гаслами.

Банкрутує і проголошена Президентом країни зовнішня політика. Луснув, мов велика мильна булька міф про європейський вибір, про прискорену інтеграцію в європейське співтовариство, куди, виявляється, Україну ніхто і не збирався приймати. Тепер помаранчева команда всупереч волі народу та громадській думці посилено тягне країну до НАТО, потурає мілітаристським намірам войовничого військового альянсу.

Фракція комуністів вимагає від парламенту та Кабінету Міністрів об’єктивних та принципових висновків про те, наскільки наше подальше просування до європейських структур буде забезпечувати безпеку…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Слово має Олександр Стоян, фракція Партії регіонів. Підготуватися Степану Бульбі.


10:15:09

^ СТОЯН О.М.

Олександр Стоян, фракція Партії регіонів.

Шановні співвітчизники, шановні представники засобів масової інформації!

Хочу спочатку пояснити, чому депутати фракція Партії регіонів знаходяться біля трибуни. Ми не блокуємо трибуну, ми тут знаходимося для того, що у зв'язку із вчорашньою заявою Блок Юлії Тимошенко, що вони будуть блокувати трибуну і не дадуть можливість нормально працювати, ми і створили умови для нормальної праці. Для того, щоб відповідно до рішення коаліції розпочати роботу парламенту і розглядати закони.

Але тема мого вступу така: „Соціальна політика опозиції: міфи і реалії”. І хочу розпочати свій виступ із висловлювання першого Президента України Леоніда Макаровича Кравчука: „Деякі політики так люблять свій народ, що готові задушити його в обіймах”. От саме таку любов до свого народу демонструє сьогодні опозиція. Пропонуючи популістські соціальні закони, вони ставлять за мету зруйнувати перші позитивні досягнення уряду Януковича у сфері економіки і в сфері соціально захисту, зірвати роботу Антикризової коаліції у Верховній Раді України.

Хочу нагадати всім тим, хто дивиться і слухає, про те як турбувався нинішній лідер опозиції Юлія Тимошенко про соціальний захист простих громадян, коли вона була прем’єр-міністром України і займала таку велику посаду.

В червні 2005 року розпорядженням Кабінету Міністрів України, яке підписала Тимошенко, було встановлено заробітну плату Президенту 32 тисячі, себе любимой, тобто Тимошенко – 28 тисяч, а державним чиновникам окремим 15-17 тисяч гривень. І чомусь зовсім забула Юлія Володимирівна про простих людей. Правда вона не забула, вона пообіцяла дешеве м’ясо, дешевий цукор. І за такий популізм змушений був Ющенко зняти Тимошенко у вересні 2005 року. а на майдані він сказав, що це самий непрофесійний уряд за всі роки незалежності.

І що ж сьогодні робить опозиція? Вона хоче ці популістські гасла перенести на уряд Януковича. Вона хоче зірвати стабільність цього уряду. Більше того, вона хоче сказати, що саме вона турбується про мінімальну заробітну плату, про прожитковий мінімум, але давайте пригадаємо, буквально вчора Прем’єр-міністр Янукович сказав, що по результатам першого кварталу будуть переглянуті мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум. Більше того хочу нагадати вам, шановні колеги, народні депутати, ми з вами проголосували постанову в грудні минулого року, що по результатах першого кварталу ми наблизимо, підкреслюю, вперше мінімальну заробітну плату стовідсотково до прожиткового мінімуму. Це про то, що мріяли 15 років, це, за що боролися профспілки.

Що ж ці кажуть наші опозиціонери? Вони кажуть, давайте ми зробимо першими, бо вони бачать, що це зробить уряд Януковича. Питання політичне. Для чого це робиться? А це робиться для того, що перший раз Юля Тимошенко виборола посаду на майдані прем’єр-міністра і не змогла нічого зробити для людей. Другий раз вона йшла на вибори в 2006 році і вона казала людям: „Обирають не парламент, а обирають прем’єра і народ обрав прем’єра, прем’єра Януковича, проголосувавши за нашу політичну силу 32 відсотки. Народ порівняв, що робив уряд Януковича в 2003-2004 році і, що робив уряд Тимошенко в 2005 році і віддав пріоритет уряду Януковича. Ось ця мета цих дій.

Опозиція закликає до того, щоб були дострокові вибори, народ каже нам, що не треба, опозиція каже, треба зруйнувати домовленості щодо політичної реформи, народ каже, це не треба. Що залишається, не виходити, прийти в третій раз до влади. Давайте поспекулюємо на самому святому на соціальній політиці. Але Партія регіонів і її лідер добре знають соціальну політику, вона передбачена в нашій програмі і ми впевнені, що по результатам успішного розвитку економіки за останні місяці ми зможемо підняти і рівень мінімальної заробітної плати, і рівень пенсій, і переглянути всі соціальні виплати, і без опозиції зробимо те, що ми обіцяли людям.

Але ви, будь ласка, не заважайте нам, ви працювали рік в 2005 році, ми вам не заважали, а ви то в барабани б’єте, то політреформу проводите, то ще щось скасовуєте, дайте хоть трошки попрацювати. Якщо ви за народ, то давайте разом з нами попрацюємо на народ України! Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Бульба передає слово Івану Миколайовичу Бондарчуку, фракція соціалістів. Будь ласка, підготуватися Кирильчук передає Турчинову.


10:20:28

^ БОНДАРЧУК І.М.

Шановні народні депутати! Шановні радіослухачі та телеглядачі!

Сьогоднішнє намагання блокувати трибуну з боку фракції БЮТ найперше, вона є ініціатором, свідчить про відвертий популізм лідери БЮТ у законотворчості та її постійне загравання з виборцями. Але це вже набиває оскомину. Можна, звичайно, на кожному публічному заході і голосити і голосувати про найболючішу на сьогодні для народу України тему: „Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги”. Та вчинки характеризують людей набагато більше за слова. Чомусь лише в опозиційному статусі бютівці несамовито вимагають зменшення тарифів, а в регіонах, де більшість місцевих рад контрольовані підопічними Юлії Тимошенко тарифи на житлово-комунальні послуги зростають в кілька разів і про це вже говорилося.

Принагідно зазначу, що в той час, коли Юлія Володимирівна очолювала уряд, я був заступником голови Вінницької обласної державної адміністрації і відповідав за вирішення соціальних питань та роботу житлово-комунального господарства. Але я не пам’ятаю жодного випадку, коли уряд ініціював перегляд тарифів, їх зниження, тощо. Воистину точка зрения зависит от кочки сидения.

Юлія Володимирівна не пропонує нічого нового у цьому плані. Розгляд Верховною Радою України 9 лютого поточного року законопроекту про внесення змін до Закону України „Про житлово-комунальні послуги” був в цьому плані показовим. Основні ідеї цього законопроекту щодо обмеження граничних витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг двадцятьма відсотками доходів, а також стосовно заборони підвищувати тарифи в житлово-комунальній сфері вищими темпами порівняно з ростом середньої заробітної плати були запозичені якраз із законодавчих ініціатив народних депутатів членів фракції Соціалістичної партії України.

Зокрема, закріпити законом механізм субсидій для малозабезпечених громадян раніше від Юлії Тимошенко запропонував соціаліст Михайло Мельничук. Його законопроектом про внесення зміни до Закону України „Про житлово-комунальні послуги” (щодо обмеження плати за житлово-комунальні послуги 12 відсотками сукупного доходу сім’ї) передбачається встановити, що для малозабезпечених громадян з рівнем доходів менших від прожиткового мінімуму сума плата за житлово-комунальні послуги в межах, визначених відповідним органом норм, не може перевищувати 12 відсотків сукупного доходу сім’ї.

Разом з тим пропонується з бюджету відшкодовувати різницю між цінами, тарифами на житлово-комунальні послуги та 20 відсотками сукупного доходу такої сім’ї в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Запозичила Юлія Тимошенко ідею запровадження мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у розмірах, що перевищують темп росту реальних доходів населення.

Народні депутати, соціалісти Микола Рудьковський та Василь Поляков ще на початку серпня минулого року внесли на розгляд Верховної Ради України про заборону підвищення цін на житлово-комунальні послуги у розмірах, що перевищують темп росту реальних доходів населення, адже в цьому є і економічна логіка, і соціальна справедливість.

Відчуваючи важливість для переважної більшості громадян України теми тарифів, Блок Юлії Тимошенко навмисно нагнітає ситуацію заради реклами своєї політичної сили, вдається до неконструктивних, необгрунтованих, хоч, можливо, з зовні привабливих кроків.

І на завершення. Фракція Соціалістичної партії України підтримує пропозицію щодо включення до порядку денного розгляду проекту постанови номер 2640, автор законопроекту народний депутат Кравченко.

Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка Олександр Валентинович Турчинов, фракція „Блоку Тимошенко”. Підготуватися Кириленку.


10:24:42

^ ТУРЧИНОВ О.В.

Шановний народе України! Шановні колеги! Ви зараз чули у виступах наших політичних опонентів наскільки вони бояться Юлію Тимошенко, наскільки вони бояться нашу політичну силу. Але ж єдине, що вони можуть нам протипоставити, це є брехня. Брехня про діяльність протягом всього семи місяців уряду Тимошенко полягає у тому, що, дійсно, їй не треба було зменшувати тарифи, тому що за часів діяльності її уряду тарифи були стабільні, підвищувалася постійно заробітна платня, даже борги шахтарів, які накоплювалися протягом урядування Януковича, уряд Тимошенко повертав.

Чому так нервують наші політичні опоненти? Тому що вони розуміють, зима закінчується, і весна переможе. Наша політична сила, всі демократичні політичні сили все одно в Україні переможуть, тому що вибори 2006 року показали, яку більшість хоче бачити народ України у парламенті.

І, до речі, повертаючись до зими. Україні, дійсно, повезло з зимою. Такої теплої зими ще не було. Але ж Україні не пощастило з урядом Януковича, який відмовився займатися тарифною політикою. Уряд кинув напризволяще місцеві ради, уряд кроку не зробив для того, щоби забезпечити стабільність, не зловживання у тарифній сфері, а стабільне забезпечення людей паливом під час зими.

В той же час ми чуємо блюзнірські заяви про те, що уряд дбає про людей, що уряд вважає, що тарифи занадто високо підняті. Шановні колеги, я би пропонував дуже простий експеримент всім, хто бачить Верховну Раду, хто чує Верховну Раду: оцінку треба робити, шановні друзі, не за словами, а за справами. І сьогодні наша політична сила чітко пропонує: перше – прийняти закон України, який чітко забезпечить, що тарифи на комунальні послуги, які займають значно великий обсяг в доході кожної родини, не можуть підвищуватись більше, ніж підвищуються доходи населення України.

Коли дійсно уряд і антикризова коаліція дбає про громадян, ми не бачимо жодних підстав, щоб вони не підтримали цей нормальний збалансований законопроект. І тоді не треба лити крокодилячі сльози за наших громадян, а чітко і відверто працювати в межах закону і в межах Конституції.

Я нагадаю, що саме за законом, зокрема Житловим кодексом, центральні органи влади, тобто Кабінет Міністрів зокрема, відповідають за тарифну політику в Україні. І не можна ховатись за спини місцевих рад. До речі, щодо місцевих рад. Ми вчора бачили по телебаченню Табачника, який розповідав, що в регіонах, де там більшість має опозиція, там тарифи більші. Це є брехня. Найбільше підвищення тарифів відбулося саме в Східній Україні, зокрема в Донецькій, в Луганській області в чотири рази підвищили тарифи. І саме після цього нам щось намагаються щось розповідати.

Наступне, шановні колеги. Ви знаєте, є ще одна проблема, серйозна проблема, яку відчувають всі, хто чесно працює в нашій державі. Сьогодні інфляція і тарифи нищівно знищують доходи наших громадян. В той же час наші експерти підрахували, що в бюджеті 2007 року, який протягнула антикризова коаліція разом з урядом, є порядку 15 млрд., я підкреслюю, 15 млрд. прихованих доходів! Чіткі розрахунку ми запропонували разом з нашими колегами в законі, який внесли до Верховної Ради.

Саме ці гроші ми пропонуємо використати для підвищення мінімальної зарплати і відповідно мінімальної пенсії. Це робити треба негайно і не обіцяти і не годувати Україну якимось зав траками, що завтра, післязавтра тощо. Є сьогодні ресурси. Кожна цифра доведена математично.

15 мільярдів вже сьогодні за рахунок цих ресурсів. Мож… як мінімум до 400 гривень підвищити мінімальну зарплатню. До кінця року за нашими розрахунками мінімальне підвищення зарплатні повинно відбутися на рівні мінімальної зарплати 480 гривень. Тобто, шановні колеги, даже ці речі вряд чи зможуть збалансувати ту інфляцію, яка сьогодні вирує в Україні. Але ж цей мінімум треба зробити. Ми підтримуємо постанову, яку внесла "Наша Україна" щодо відповідальності уряду за провал тарифної політики. Саме тому, шановні колеги, ми звертаємося і до президії Верховної Ради, і до всіх депутатів. Верховна Рада не буде нормально працювати, і ми бачимо, що не тільки наша фракція в цьому зацікавлена, але ж нам допомагають і фракція і депутати з антикризової коаліції, не буде працювати Верховна Рада, поки не прийме ці законодавчі акти.

Дякую за увагу і сподіваюся на підтримку.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, В’ячеслав Кириленко, фракція "Наша Україна".


10:29:45

^ КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, фракція "Наша Україна".

Шановні колеги! Шановні виборці! Зараз трибуна Верховної Ради заблокована парламентською більшістю. Весь світ розуміє, коли до протестних заходів у парламенті вдається опозиція. Це зрозуміло, у такий спосіб відстоюються права. Коли парламентську трибуну блокує правляча більшість, коли парламентську трибуну по суті блокує уряд, це означає, що всі розмови про стабільність в країні, про уряд професіоналів, про спокій і затишок не більше ніж неправда.

Шановні виборці! Ми повинні знати, що трибуна блокується із 2 простих причин. Уряд і правляча коаліція за вказівкою уряду блокують трибуну для того, щоб, по-перше, не допустити ухвалення постанови, яка внесена фракцією "Наша Україна" щодо визнання роботи уряду у сфері надання житлово-комунальних послуг незадовільною. Правляча коаліція блокує всі конструктивні пропозиції, які містяться в нашому проекті постанови і які наполягають на визначенні норм рентабельності, визначенні рівня адміністративних витрат при формуванні тарифів і які наполягають на введенні єдиної методики. Тим самим правляча коаліція і уряд демонструють своє бажання перекласти всю відповідальність за підвищені житлово-комунальні тарифи на місцеву владу. Ми вважаємо, що такий підхід не витримує жодної критики. Правляча більшість блокує зараз трибуну, щоб не допустити звіту уряду по цьому питанню, як ми пропонуємо, першого квітня цього року. І вона блокує трибуну також, щоб не допустити ухвалення норм, які передбачені нашою постановою, щодо підвищення мінімальної заробітної плати до прожиткового мінімуму, бо тарифи прийнято в чотири рази, а зарплата реальна і реальна пенсія зменшена.

Крім того, правляча коаліція і уряд зараз блокують трибуну, щоб не допустити ухвалення закону, який вноситься іншою фракцією – „Демократичною опозицією”, БЮТ, - з тим щоб також обмежити підняття цін на житлово-комунальні тарифи.

Правляча коаліція і уряд зараз блокують трибуну і не дають розглянути питання про збільшення мінімальних зарплат і пенсій, яке як невідкладне вчора внесене Президентом України Ющенком як реакція на заяви Прем'єр-міністра про те, що економіка нібито зростає, але при цьому уряд не має жодних ресурсів, для того щоб підвищити зарплату і пенсію простим людям. Саме проти цих питань зараз виступає правляча коаліція.

Ми вважаємо, що без розгляду цих питань будь-яка нормальна робота парламенту тепер неможлива. Ми наполягаємо, щоб ці питання були внесені зараз до порядку денного. Крім того, якщо цього не буде зроблено, то блокування трибуни більшістю, яка не хоче допустити ухвалення цих законопроектів, буде замінено блокуванням трибуни опозицією, яка доб’ється ухвалення законів і постанов про зменшення тарифів на житлово-комунальні послуги та президентського законопроекту про збільшення мінімальних заробітних плат та пенсій.

Шановні виборці, необхідно, щоб ви знали, що натомість правляча більшість вносить свої законопроекти, які по суті знову обмежують зарплатні виплати. Наприклад, цього тижня на порядку денному більшістю внесено два законопроекти: 2655 та 2655-1, - які прив’язують мінімальну погодинну заробітну плату до мінімальної помісячної заробітної плати. При цьому, фактично, українському народові пропонується узаконити те. що погодинна зарплата кожного співвітчизника буде сягати не більше ніж 2 гривні 27 копійок.

Такі законопроекти готові до прийняття Урядом і кризовою коаліцією уже тепер. Натомість законопроекти, які пропонують підвищити мінімальну заробітну плату та пенсію, нею відкидаються. Фракція "Наша Україна" заявляє, що без внесення сьогодні на порядок денний постанови про подолання негативних наслідків підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги подальша робота Верховної Ради у нормальному сесійному режимі буде неможливо.

Фракція "Наша Україна" також наполягає на внесенні до порядку денного сьогодні президентського законопроекту про збільшення мінімальних заробітних плат та пенсій. Підвищення тарифів, до яких призвела діяльність Уряду Януковича повинно бути скасована. А зарплати і пенсії простим людям збільшені. Це наша принципова позиція.

Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, представники фракцій, представники фракцій висловили свої міркування, дали аргументи. Чому стоять одні, чому сидять інші, що робитимуть треті.

Мені в зв’язку із цим пригадується відомий наш вислів: все тече, все змінюється. Вчора співали одне, сьогодні кажемо інше. З приводу того, що, мовляв, більшість стоїть тут, щоб не допустити прийняття Законів. Ну, той, хто тверезо мислить, розуміє, що Закони приймаються більшістю. Якщо є більшість, то вона не голосує і Закон не приймається і не треба їх стояти біля трибуни. Стоять тут біля трибуни тому, що в черговий раз є намір заблокувати, бо, або приймайте ті Закони, які нам хочеться, або нічого не приймайте. І тому, будь ласка, давайте розберемося по порядку.

Вчора ми на погоджувальній раді про це вели мову. Вчора на погоджувальній раді, коли фракція БЮТ в черговий раз підняла питання про Закон 3069, ми домовилися, що сьогодні цей Закон поставимо до порядку денного і він сьогодні знаходиться в переліку питань. Незаконно, але знаходиться. Тому, що на цій сесії ми вже розглядали цей закон і він набрав 214 голосів. 214 голосів набрав.

Я дав доручення профільним комітетам, і прошу комітет Сербіна як комітет, який пов’язаний із цінами і тарифами на житлово-комунальні послуги, і зокрема, просив би комітет Олександра Єфремова як регламентний комітет, тому що, ще раз повторюю, там посилання на 50-ту статтю зробити ad hoc на відповідає тому, що вони пропонують. Але нехай профільний комітет розгляне.

Як будуть рішення комітету, будь-які рішення комітету – позитивні чи негативні – о 16-ій годині ми з вами розглянемо цей законопроект і приймемо рішення. Ще раз повторюю: о 16-ій годині буде розглядатися цей законопроект.

Що стосується проекту постанови, про який говорить "Наша Україна", знову ж таки давайте нехай… ну, я просив би: дайте нам можливість елементарно працювати в умовах Регламенту. Ну, не можна так: проекту ще немає навіть в комітеті, а ви вже вимагаєте, давайте розглянемо.

Розгляне комітет, знову ж таки, я попросив комітет розглянути проект постанови і сьогодні о 16-й годині, якщо буде думка комітету, ми разом із законом поставимо і це рішення і будемо розглядати.

Але найголовніше, шановні колеги, що вчора… я думаю, не виключаю, ми з вами зараз порадимося і можемо прийняти рішення, що вчора у нас на Погоджувальній раді виступав віце-прем’єр-міністр України Рибак Володимир Васильович, і він чітко пояснив, які дії уряду спрямовані на те, щоб нормально, спокійно переглянути тарифи. І тарифи будуть переглянуті. До цього залучений не тільки уряд, до цього, ви знаєте, залучені і Генеральна прокуратура. І на останньому засіданні Кабінету Міністрів Прем'єр-міністр дав жорстку оцінку тим діям, які відбуваються на місцевому рівні.

Тобто не треба брати на себе і кричати, що тільки одна частина турбується за народ, а інша ні. Турбуємося, і ми приймемо з вами виважені рішення.

Щодо другої проблеми – хто швидше внесе зміни до Закону про Державний бюджет і підвищить мінімальні заробітні плати. Не встигли висохнути чорнила на законопроекті одної фракції, як Президент навздогін надіслав і свій законопроект. Ну, ми дякуємо за таку турботу, але ще раз нагадую норми закону „Про Кабінет Міністрів”, який нарешті є законом. У, не пригадую, яка стаття, але говорить, закону „Про Кабінет Міністрів”, єдиним органом, єдиним суб’єктом законодавчої ініціативи, який має право вносити зміни до Державного бюджету, є Кабінет Міністрів. Це одне.

Друге. Ви знаєте, що ми з вами, коли долали вето, коли долали вето Президента на закон „про Державний бюджет”, ми з вами прийняли постанову, якою зобов’язали Кабінет Міністрів за результатами першого кварталу внести зміни до Державного бюджету. І я вам обіцяю, я переконаний, що такі зміни до Державного бюджету будуть внесені. Я не виключаю, що цифри можуть бути, можливо, і вищі тих параметрів, які пропонує і БЮТ, які пропонує Президент. Давайте до цього підійдемо виважено. І ще раз підкреслюю, ніхто не проти, я думаю, ми 450 голосів наберемо за те, щоб внести такі зміни до Державного бюджету.

Тому я пропоную, шановні колеги, давайте працювати таким чином. Ми зараз працюємо за нашим порядком денним. О 16 годині я просив би перерву використати, чи перерву з 12 до 12.30, чи перерву з 14 до 16, комітети, до яких я звертався, використати для того, щоб вони розглянули ці законопроекти і о 16 годині ми приступимо до розгляду законопроектів, про які я говорив. Домовились? Не домовились. Ну, дивіться. Не домовились? Це ваша справа.

Значить переходимо до розгляду питань порядку денного. Я не бачу перерви, тому що ті, хто оголошував перерву, вони вже використали свою перерву взяттям слова.

З процедури? Запишіться від кожної фракції по одній хвилині, 5 хвилин. Будь ласка, Ткаченко, фракція комуністів.


10:41:06

^ ТКАЧЕНКО О.М.

Прошу передати слово Кравченку.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Кравченко Микола.


10:41:12

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко, фракция коммунистов.

Адам Иванович, идет явная дискредитация депутатов по отношению к друг другу, потому что Кириленко не успели, действительно, как выразились, чернила просохнуть на проекте постановы, в 16 часов уже комитет должен рассмотреть. Я подал в ноябре месяце проект постановы 2640, в котором ставится вопрос о создании комиссии о том как воровались и разворованы 7,5 миллиардов гривен со стороны Юлии Владимировны Тимошенко. До сих пор блокируется трибуна, до сих пор все делается для того, чтобы не допустить рассмотрение.
залишити коментар
Сторінка1/5
Дата конвертації25.10.2013
Розмір0.91 Mb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

страницы:   1   2   3   4   5
Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх