Сесійний зал Верховної Ради України icon

Сесійний зал Верховної Ради України


Схожі
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Лекція на тему...
Апарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного...Загрузка...
страницы:   1   2   3   4
скачать


ЗАСІДАННЯ ДВАДЦЯТЬ ШОСТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

5 квітня 2007 року, 10.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України МОРОЗ О.О.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу депутатів підготуватися до реєстрації. Сідайте на свої місця, вставте картки. Проводиться поіменна реєстрація.

10:03:39

Готові розпочати роботу 254 народних депутатів. Ранкове засідання оголошується відкритим.

Шановні колеги! Сьогодні день народження народних депутатів Юрія Зубка. Привітаємо його. 45 років - це ще не вік, звичайно, це тільки початок віку. Козаченку теж 45 років, Олексію Олексійовичу, привітаємо, хоч вони зараз зайняті іншими справами. Григорій Немиря, йому 47 років, і Одарченку Юрію також 47. Давайте заочно привітаємо їх аплодисментами, щоб вони не забували про те, їм ще тут працювати доведеться чотири роки у такому складі. Будь ласка. Привітаємо, привітаємо. (О п л е с к и)

Шановні депутати! Вчора, я хочу повідомити про те, що...

Шановні депутати, я повідомляю вас і радіослухачів, телеглядачів про те, що ми вчора визначалися відносно інформації керівників силових відомств щодо заходів, передбачених ними для забезпечення громадського порядку в Україні, і на ранкове засідання прибули запрошені: міністр внутрішніх справ Цушко Василь Петрович, перший заступник голови Служби безпеки Наливайченко Валентин Олександрович, голова адміністрації Державної прикордонної служби Литвин Микола Михайлович, Генеральний прокурор Медведько Олександр Іванович, начальник внутрішніх військ Кіхтенко, якому, до речі, сьогодні теж день народження, так що можна привітати. (О п л е с к и) І запрошений міністр оборони Гриценко Анатолій Степанович. Я не бачу, є він чи нема. Міністр оборони Гриценко Анатолій Степанович. Я, правда, зараз не бачу його на засіданні. Ну зараз пробки по Києву, може, важко добиратися.

Тому ми до цього питання повернемося чуть-чуть пізніше, а зараз є пропозиція така: ми вчора на засіданні увечері прийняли рішення про розгляд звернення Верховної Ради України до місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб. Такий проект постанови зареєстрований, у вас він на руках. Але треба його обговорити – і зміст звернення, і саму постанову. Тому у мене є пропозиція про включення цього питання до порядку дня, щоб розглянути його і визначитися. Прошу проголосувати.


10:07:31

За-229

Рішення прийнято.

Шановні депутати, пропонується звернутися до місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з такими міркуваннями. Я прошу уваги!

Політичне протистояння, спровоковане явно неконституційним Указом Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України 5-го скликання викликало серйозну напругу в суспільстві. При цьому через відповідні засоби масової інформації у суспільній свідомості… Я прошу уваги!

При цьому через відповідні засоби масової інформації у суспільній свідомості формується уявлення про безсумнівне право Президента України Ющенка як гаранта додержання Конституції України на будь-які дії, виходячи виключно з його власних уявлень про обсяг своїх повноважень.

Одночасно робляться спроби неправомірного прямого і опосередкованого тиску на голів місцевих органів виконавчої влади для забезпечення їх участі чи їх підтримки в реалізації неконституційного Указу Президента України. Як наслідок, деякі органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи під тиском місцевих органів виконавчої влади або ж за власною ініціативою, обумовленою партійною позицією, долучилися до виконання цього Указу. Верховна Рада України звертає увагу місцевих органів влади, їх посадових осіб на те, що жоден неконституційний указ чи розпорядження не можуть замінити Конституцію чи закони України. Маючи фактично абсолютну недоторканість, Президент України провокує правовий хаос в країні, штовхаючи державні органи та органи місцевого самоврядування до вчинення масових протиправних дій.

Верховна Рада України сподівається, що в умовах складної політичної ситуації місцеві органи влади забезпечать стабільність і будуть у своїй діяльності керуватися виключно Конституцією і законами України.

Ось такого такого змісту є проект документу. Я прошу записатися для висловлення ставлення до нього депутатів різних фракцій.

Будь ласка. Записуйтеся. Від фракцій. Тепер від депутатів, будь ласка. Приблизно 20 хвилин, досить нам.

Садовий.


10:11:07

^ САДОВИЙ М.І.

Фракція Соціалістичної партії України, Микола Садовий.

Сьогодні ми повинні прийняти дану постанову. Вона надзвичайно важлива для нашого суспільства, українського суспільства, у якого надзвичайно наболіло уже на душі від тих перетягувань канатів, які, на превеликий жаль, наша влада здійснює.

Одночасно я також звертаюся до всіх рад, до всіх голів обласних, районних державних адміністрацій, що є у нас Конституція, і це основний закон, згідно якого ми повинні жити. Є там 60 стаття, і ця 60 стаття говорить про те, що ніхто не має права виконувати заздалегідь злочинні чи інші незаконні розпорядження, постанови і інше. Тому Конституція над усе, і її необхідно витримувати і дотримуватися всіх її вимог.

Те, що Президент, на превеликий жаль, зібрав голів обласних державних адміністрацій, і в Секретаріаті заявили про те, що або ж ти підписуєш відповідне звернення у підтримку указу Президента незаконного, антиконституційного, або ж ти будеш звільнений із посади, то це також є державний злочин і за нього рано чи пізно потрібно буде давати відповідь. Відповідь перед законом, відповідь, на превеликий жаль, в суді.

Хочемо ми чи не хочемо, але Конституція насамперед і її, в кінці кінців, ми будемо виконувати і дотримуватися. Оцей весь хаос, який є тимчасовий, він пройде. Я можу привести і приклад по Кіровоградській області, коли дали розпорядження главам районних державних адміністрацій в усіх засобах масової інформації роз’яснити указ Президента про те, що він є законним і конституційним. Це все неправда, це все є брехня. Якщо прочитати статтю 90 Конституції України, то навіть у школі, учні у школах, прочитавши цю статтю, визначили, що указ Президента є неконституційним. Вони про це навіть у творах своїх пишуть із літератури, зокрема української літератури. І такі твори навіть мені уже надійшли у пошті. Так, якщо учні розуміють все це, то хіба не зрозуміло главам районних, міських рад, главам районних, обласних адміністрацій?

Тому фракція соціалістів закликає до того, щоб всі дотримувались закону, Конституції, бо рано чи пізно …


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Пономаренко. Симоненко Петро Миколайович від комуністів.


10:14:25

^ СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов.

Уважаемые коллеги, уважаемые радиослушатели, телезрители, граждане Украины, можно говорить много о незаконности, неконституционности указа, но самое главное, надо нам сегодня всем вместе разобраться, а что побудило и подтолкнуло Президента к таким неконституционным уголовным делам. Прежде всего то, что невыполненным были с 2004 года обещания, данные американской стороне, какой будет Украина в перспективе в плане того, что американцы в каждом уголке земного шара видят свои стратегические интересы.

Второе. Мы с вами должны понимать, что сегодня проводится заседание рады, Совета Национальной безопасности, задача которого лигитимизировать очередной незаконный неконституционный Указ Президента о введение чрезвычайного положения. Это делается так же с целью того, чтобы ускорить выполнение указаний и американской администрации, и транснациональной корпорации в лице таких же крупных олигархов, как тот же Каломойский и Березовский.

Мы должны с вами знать, эту правду, уже сказать, что после визита госпожи в Соединенные Штаты Америки и тайных переговоров, они получили полтора миллиарда долларов на совершение второго этапа помаранчевого путча для того, чтобы Украину превратить в колонию и политическую, и экономическую интересов США.

Мы должны с вами понимать и то, что Президент Ющенко практически отрыл «топор войны» и подобный указ его обернется тем, что в целом ряде областей не будут проведены выборы. В целом ряде областей начнется гражданское противостояние против произвола помаранчевой команды националистического угара, который навязывается сегодня Украине. Я считаю, что это те вопросы, который должны сегодня пониматься в каждой хате, в каждом доме, отдавать себе отчет к чему ведут те, кто сегодня мило улыбается, а выполняет заказ американцев. Я думаю, что в ближайшее время станет известно, с кем это госпожа по Франции встречалась на самом деле и какие спецслужбы проводили соответствующую обработку в части обещаний, дававшиеся ее по тому, что будет совершено в Украине.

Поэтому, уважаемые товарищи, здесь нет никаких сомнений - и фракция Коммунистов проголосует - надо поддержать это обращение. Но надо во весь голос эту правду сказать народу Украины: хватит, чтобы в этом дурмане, помаранчевом угаре, националистическом наш народ поддерживал эти политические силы. Беда придет в каждую хату.

Поэтому я обращаюсь к вам, граждане Украины, задумайтесь над тем, что вы делаете, поддерживая политические силы «Нашей Украины» и БЮТ. Это закончится очень серьезными последствиями для каждого гражданина Украины. Благодарю.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Рижук, від фракції регіонів.


10:17:28

^ РИЖУК С.М.

Народний депутат Рижук.

Фракція Партії регіонів Житомирщина.

Шановний Олександре Олександровичу, шановні народні депутати і дорогий український народе! Звичайно ми зараз приймемо таке звернення. Але ми цим хочемо наголосити, що не тільки відбулося брутальне порушення Конституції, злочинне, скажімо, 90-ої статті і інших, сьогодні явно зрозуміло, що йде цілковите попрання в цілому конституційних засад. І я не помиляюся, в статті п’ятій, де сказано, що єдиним джерелом і носієм влади є народ. І ось я хочу сказати з цієї трибуни українському народові і всіх нас, що сценарій сьогоднішніх подій розроблено заздалегідь і за межами нашої держави. І сценарій полягає в тому, щоби скомпрометувати Верховну Раду, починаючи з дій опозиції, і пам’ятаєте всі ми, різні хуліганські вчинки, різні брутальні лайки до нецензурщини і інше, щоби сформувати поняття у людей, що, бачите, якась така Верховна Рада у нас неінтелігентна, не елітна і така злодійсько-бандитська, що треба її, мовляв, розпустити. А, фактично, відбулося, що методична компрометація Верховної Ради, хуліганські вчинки, ярлики, брудні лайки, мета єдина тут - щоб народ відвернути від Верховної Ради, а значить позбавити народ самої влади. Ось як ми бачимо сьогодні це. А це значить, що народ цією брехнею хочуть його ж руками позбавити влади. Ця штучка, панове хулігани, нарівні вищого... і політичні, не пройде.

Мені вчора десятки дзвінків і декілька делегацій приїхали, селяни, які кажуть: ви давайте, скажіть нам, що небезпека і ми сівалки зупинимо, приїдемо сюди. Звичайно, я сказав: поки що не їдьте! Но розвиваються події, ви бачите як, знущання над українським народом. Звичайно, приймаємо, але залишається, я, Олександр Олександрович, хочу добавити, що в кінці, де Верховна Рада сподівається добавити, зі свого боку Верховна Рада здійснює конституційні дії щодо відновлення конституційного правопорядку в нашій державі. Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Сформулюйте детальніше свою пропозицію і ми її проголосуємо. Самойлик. За нею Матвєєв.


10:20:47

^ САМОЙЛИК К.С.

Шановні наші слухачі! Але я, Олександр Олександрович, зараз одержала повідомлення з міста Каховки, де мені повідомляють про те, що наші виступи, якщо вони носять зміст болю за державу, за народ України, вони перериваються радіомовленням. Я просила б, щоб ми дали доручення і перевірили чому таке відбувається.

Я хочу сказати про те, що фракція Комуністичної партії України і, як жінка, як політик, як громадянин України, підтримую текст заяви. Я звертаюсь до органів місцевого самоврядування, нас обрали люди, нам люди довірили не просто свої голоса, вони нам довірили свою долю, вони нам довірили свою надію на краще життя.

Шановні депутати всіх рівнів! Шановні керівники районних, міських, обласних рад! Ми повинні розуміти, що неконституційним указом Президента робиться все, щоб Україна стала полігоном для боротьби, з одного боку, з старою Європою, з Європейським Союзом, а з іншого боку, з нашим сусідом з Росією. І невипадково Рада національної безпеки їздила до Грузії, щоб вивчати питання як поневолити свій народ і як подорожче продати свою землю. Нам потрібна стабільність, спокій, порядок. Я знаю, що у нас в області в Херсонщині на моїй рідній стоять черги людей, щоб записатися добровольцем і приїхати сюди до Києва боронити Конституцію України, боронити свою землю, боронити майбутнє своїх дітей.

Як же так одержалося, пане Президенте, що простий знедолений, тисячу раз обдурений, обкрадений народ України став вище Президента, вище вас і розуміє, що ваш указ неконституційний і що за цим указом буде велика трагедія нашого українського народу, величезна трагедія кожної людини, величезна трагедія для майбутньої нашої держави.

Засоби масової інформації, я звертаюсь до вас, до вашої громадської і політичної волі. Давайте ми об’єктивно все-таки людям доводити те, що відбувається в державі. Відбувається узурпація влади. Нам робиться все для того, щоб була диктатура, причому не громадян України, а диктатура зрозуміло звідки. Давайте встанемо на захист конституційного ладу нашої держави...


ГОЛОВУЮЧИЙ. Спасибі. Слово має Матвєєв.


10:24:06

^ МАТВЄЄВ В.Г.

Дякую Олександре Олександровичу.

Шановні колеги, шановні наші виборці. Сьогодні ми є свідками з вами реалізації сценарію спроби антиконституційного державного перевороту, задуманого кукловодами із Заходу, а в першу чергу із-за океану, але у виконанні наших зрощених на нашій рідній землі помаранчевих реваншистів „любих друзів” Президента України.

Зараз слово гарант Конституції, я думаю, більше ніж раніше необхідно брати і в дуже великі лапки. Вчені-конституційники шоковані прийнятим Президентом Указом про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Я вчора з ними зустрічався, і вони однозначні у своєму висновку: цей указ антиконституційний. Президент відверто, цинічно порушив Конституцію. І питання тільки: задля чого, задля кого і угоду кому? І тут відповідь однозначна, ми уже на неї дали впродовж оцих останніх чотирьох днів.

Спровокована гарантом Конституції правова вакханалія повинна бути зупинена і перш за все всі дії на це повинні направлені бути нашим вищим законодавчим органом країни – українським парламентом. І на це зокрема спрямований і запропонований, на мій погляд, проект Постанови про звернення Верховної Ради до місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб.

Без сумніву, його необхідно зараз приймати. Але можна поповнити, я думаю, Олександре Олександровичу і шановні колеги, це звернення ще і посиланням на пункт 30-й частини першої статті 85-ї, у якій зазначається щодо повноважень Верховної Ради України, що вона має право, до її повноважень належить призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування. Я думаю, що це було б засторогою для тих дуже ретивих виконавців так званого указу Президента голів тих чи інших місцевих органів влади. І давайте і це питання обговоримо. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Спасибі. Цибенко.


10:27:21

^ ЦИБЕНКО П.С.

Дякую, Олександре Олександровичу.

Фракція комуністів, Цибенко.

Шановні колеги, шановні громадяни України. Я хотів би сказати про те, що подібна постанова обов’язково має бути нами підтримана. Більше того, я абсолютно переконаний у тому, що ідея прийняття такого документу висить у повітрі. Цей документ очікуваний тими нашими колегами, які працюють у регіонах. Я хочу ще раз наголосити на тому, про що я говорив вже вчора. Мова йде про парадоксальність ситуації, а вона полягає у тому, що сьогодні коаліція, Верховна Рада України намагається захистити Конституцію від її гаранта, сьогодні Україна, сьогодні Верховна Рада і народ України намагається захистити демократію від записного демократа пана Ющенка. Справжнім гарантом Конституції сьогодні чи на жаль, чи на щастя є народ України і, зокрема, ті люди, які приїхали до Києва, залишивши свою домівку і залишивши свої невідкладні справи.

Я хочу сказати про те, що історія неодноразово приводила приклади того, що до влади можна прийти сумнівним шляхом, але всидіти на штиках неможливо.

Ще один момент, на який я би хотів звернути увагу. Шановні колеги! Багато хто з нас звернув увагу на вчорашню інформацію засобів інформації про те, що з переліку осіб, присутність яких не бажана на території України, виключено пана Жиріновського. Але багато хто не знає такої дрібнички, а зроблено це в обмін на визнання цим, так званим, демократом злочинного Указу Президента. Як тільки він про це заявив, зразу його виключили з осіб, перебування яких небажане на Україні. Ось ціна тих рішень, які сьогодні приймаються.

І ще одне. Я хотів би звернути увагу на те, що у регіонах знаходяться окремі послідовники Президента. Сьогодні, я повідомляю шановних колег, йде сесія міської ради міста Одеси, де серед інших питань розглядається і питання щодо мови. Так от, доступ до залу сьогодні дуже обмежений. Представників коаліції і, зокрема, помічників народних депутатів, які входять до складу коаліції, до зали засідань не пускають! Отака вона вибіркова демократія у пана Гурвіца і його поплічників. Я підтримую необхідність прийняття цієї постанови. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Мендусь, будь ласка.


10:30:26

^ МЕНДУСЬ Я.П.

Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги! Без перебільшення можна сказати, що сьогодні демократія в Україні проходить одне із найсерйозніших випробувань на міцність і на перспективу. Політичні сили БЮТ і "Наша Україна", які йшли на минулих парламентських виборах під лозунгами європейського вибору, сьогодні відверто демонструють нехтуваннями конституційного права і по суті стали на шлях підтримки конституційного перевороту в державі.

Розмови про те. що звернення до народу з проханням підтримати ідею про наступні вибори всупереч Конституції – це демократія і це європейська традиція – відверта брехня. Європейська традиція полягає в тому, що держава і її громадяни живуть на основі закону, найперше основного закону – Конституції. А якщо дві політичні сили не згодні з результатами виборів і з неможливістю реалізувати себе у владі, то це означає, що вони повинні агітувати до наступних виборів і заручатися підтримкою громадян в ході наступної виборчої кампанії.

Ситуація ускладнюється тим, що Президент держави Ющенко вийшов за рамки конституційних повноважень, видав антиконституційний указ і по суті став на шлях підштовхування країни до масштабного громадянського конфлікту. Події останніх днів переконливо свідчать, що ці політичні сили. Згадані мною, а також Президент і його оточення, налаштовані діяти і надалі в не правовий спосіб, розуміючи, що зроблене ними уже позбавляє їх можливості уникнути кримінальної відповідальності за порушення основного закону.

За таких умов вони зацікавлені в створенні демократичного антуражу своїм діям. Звідси облудні коментарі представників Президента в інститутах типу Конституційного Суду про правомочність президентського указу. Звідси неправдиві повідомлення про начебто підтримку з боку європейських авторитетних інституцій дій Президента і його оточення в Україні. За таких умов ми повинні звернутися до депутатів всіх рівнів, до всіх посадових осіб ще раз з нагадуванням про те, що 40-а стаття Конституції чітко передбачає відповідальність за виконання… 60-а стаття Конституції чітко передбачає відповідальність за виконання злочинних розпоряджень і наказів. І тому кожен громадянин законослухняний повинен діяти у повній відповідності не тільки з своєю совістю, політичними переконаннями, а найперше, з чинним законодавством і Основним законом нашої держави.

Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте.

Шановні колеги, ми обговорили текст документа і обговорили по суті тим самим і проект Постанови, бо вона зводиться тільки до слова „схвалити звернення Верховної Ради до місцевих органів виконавчої влади…” і далі за текстом, що у вас є на руках.

Була внесена пропозиція депутатом Рижуком. Вона звучить так, що після… у останньому абзаці після слів „Верховна Рада України” записати „Верховної Ради України зробить усе для захисту Конституції та збереження конституційних правовідносин в Україні… в державі, сподівається, що в умовах складної політичної ситуації місцеві органи…” і так далі за текстом.

Нема заперечень? Тому я ставлю на голосування цей документ за основу. Будь ласка. За основу.


10:34:37

За-240

В цілому можна проголосувати? (Ш у м у з а л і)

Сергій Головатий, будь ласка.

Головатий! І Бокий.


10:35:01

^ ГОЛОВАТИЙ С.П.

Олександре Олександровичу, там у цій поправці, що ви пропонували, захист конституційних правовідносин, слово „правовідносин” замінити на „конституційний лад” – „для захисту конституційного ладу”.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Та збереження конституційного ладу.


ГОЛОВАТИЙ С.П. Захисту конституційного ладу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре, добре. Спасибі. Тоді все це виправляємо. Приймається.

Бокий Іван Сидорович.


10:35:24

^ БОКИЙ І.С.

Шановні колеги, я взяв слово, власне кажучи, для репліки. І ось у зв’язку з чим.

Ви знаєте, ми недавно зустрічалися із американськими конгресменами, і вони запевняли нас про те, що вони не будуть втручатися у внутрішні справи України. Але сьогодні „Голос Америки” в ранковій передачі передав буквально заяву кількох членів американського Конгресу про те, що вони готові фінансувати виборчу кампанію в Україні. Ну, до такого ще, по-моєму, не доходило ніде і ніколи.

Я не знаю, чи це особиста позиція цих людей, чи це позиція Конгресу. Але, я думаю, український народ має знати про це. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Спасибі. Тим часом візьміть у них ті гроші, може вони будуть незайві в Україні.

Будь ласка, Мендусь і Герман, прошу.


10:36:23

^ МЕНДУСЬ Я.П.

Шановний Олександре Олександровичу, я пропоную до тексту звернення включити посилання на 60 статтю Конституції, яка забороняє посадовим особам виконувати злочинні розпорядження і накази, які суперечать чинному законодавству і Основному закону держави. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Я думаю, що можна додати в кінці, зокрема статтею 60 цієї Конституції, Основного закону.

Так. І Герман, да.


10:36:57

^ ГЕРМАН Г.М.

Пропоную поправку. Замість слів „при цьому через відповідні засоби масової інформації” – „при цьому через окремі заангажовані засоби масової інформації”. Оскільки не всі засоби інформації подають необ’єктивно всі процеси, що відбуваються.

І після слів „одночасно робляться спроби неправомірного прямого і опосередкованого тиску на голів місцевих органів виконавчої влади для забезпечення їх участі в реалізації неконституційного указу Президента України, що треба кваліфікувати як використання адмінресурсу і повернення до авторитарних методів управління державою”.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Замість „заангажованих”, запишемо „окремі” просто, тому що для багатьох у країні незрозуміло, що таке „заангажоване”. А дальше за текстом приймається. Із цими поправками можна проголосувати. Ставлю на голосування. Будь ласка.


10:38:10

За-252

Рішення прийнято.

Сідайте на місце, будь ласка.

Я хотів би зробити таке повідомлення. Вчора на вечірньому засіданні ми торкалися питання про скасування рішення Верховної Ради Печерським судом, я пам’ятаю таке. Говорили про те, що Центральна виборча комісія не зверталася до Печерського суду з таким позовом, тим не менше, суд прийняв рішення про скасування постанови Верховної Ради.

Ми реагуємо на цю ситуацію в правовому порядку, бо розуміємо, що не можна за межі Конституції виходити. Але зверніть увагу на таку деталь. Той же суд прийняв рішення про звільнення із, вірніше, не суд, а на основі указу Президента про скасування свого власного указу про призначення голови Печерського суду він не працював, не мав змоги виконувати свої обов’язки. Він звернувся до того ж Печерського суду, до суддів з приводу того, що указ неправомірний, незаконний. І от є ухвала Печерського районного суду, судді Малініна і Підпалий задовольнили клопотання Колісніченка, голови Печерського суду, зупинити виконання указу Президента України такого-то від 30 березня про скасування указу Президента від 21 червня 2005 року, зупинити виконання указу Президента №2552007 від 30 березня про призначення виконуючим обов’язки голови місцевого загального суду, взагалі такої норми і в Конституції для Президента не передбачається - про призначення виконуючих обов’язків.

Зобов’язати Президента України до винесення рішення у справі утриматись від одноособового видання указів про звільнення з посади чи скасування указу про призначення на посаду голови Печерського районного суду міста Києва. Ухвала підлягає негайному виконанню. Тобто рішення прийнято правове.

В той же час залучені підрозділи Служби Безпеки „Альфа”, які зараз по суті паралізували роботу Печерського суду, намагаються викрутити руки і не дати можливості виконати судове рішення. Такого ще в практиці навіть України не було.

Тому я пропонував би зараз прийняти таке рішення: доручити в порядку контролю керівникам комітетів профільних - Джизі, Ківалову і Самойленко - із своїми разом депутатами на місці з’ясувати суть проблеми і доповісти парламенту про те, що робиться, з точки зору захисту Конституції, дотримання конституційного ладу. І у зв’язку з цим, зробити перерву у засіданні парламенту до 13 години, а потім вони проінформують про те, що там відбувається. Це одне.

Друге. Об 11 годині у Президента скликається Рада національної безпеки і оборони. Ви знаєте, що я, як Голова Верховної Ради, виведений зі складу Ради безпеки і оборони, чим я надзвичайно задоволений, тому що я не можу бути підпорядкований будь-кому, в тому числі Президенту, як голова незалежної гілки влади. А відповідно до Конституції 107 стаття передбачає, що Голова Верховної Ради може брати участь у засіданні Ради безпеки. Так, до речі, і ми передбачали, коли записували цю норму у 1996 році. Тому я теж хочу піти на засідання Ради безпеки і висловити свої міркування з приводу того, що там відбувається. (О п л е с к и). Це друге.

І у зв’язку з тим, я б хотів запрошених наших колег, які теж запрошені на засідання Ради безпеки і оборони, піти туди, а на вечірньому засіданні потім нам вони, ми перенесемо розгляд їхньої інформації на вечірньому засіданні, і подивимось в комплексі потім, як розгортаються події і як збираються посадовці в Україні дотримуватися Конституції і законів.

А тепер я ставлю на голосування пропозицію про доручення трьом профільним комітетам з’ясувати суть справи в порядку функції їм, ними... передбачених їхніми функціональними обов’язками, і доповісти парламенту про те, що відбувається.

Ставлю на голосування цю пропозицію.


10:43:02

За-249

Рішення прийнято.

Оголошується перерва до 13 години.


^ ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

Заідання веде МАРТИНЮК А.І.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу заходити до сесійної зали, ми оголошували перерву до 13 години.

Зараз ми порадимося, як нам діяти далі, оскільки ми оголосили перерву у зв’язку з тим, що відбувається засідання Ради національної безпеки і оборони, воно ще триває, воно ще триває. Я хотів би вас поінформувати, якщо це правда, бо я не був на засіданні Ради національної безпеки і оборони, але за повідомленням Інтернет-видань на засіданні РНБО прозвучали наступні слова Президента:

„Звертаючись до Прем’єр-міністра і уряду, прошу невідкладно і належним чином забезпечити фінансування позачергових виборів. Просив би на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради це питання відобразити”. Додав Ющенко.

Тобто, якщо це відповідає дійсності, то я дуже радий, що нарешті дійшли висновку, який випливає з Конституції про безперервність діяльності усіх органів влади, включаючи Верховну Раду. Бо вимога Конституції про те, що повноваження Верховної Ради можуть бути достроково припинені стосується терміну діяльності, ми обрані на 5 років, чи раніше на 4, а Президент може припинити достроково повноваження не 5 років чи не 4 як було раніше. Але Верховна Рада, наші повноваження припиняються спочатку першого засідання новообраної Верховної Ради. Тому добре, якщо це дійсно відповідає дійсності, хоч в якомусь відношенні ми повертаємося до Конституції.

Тут у мене є прохання від двох народних депутатів, дати їм можливість висловитися. Будь ласка, Тетяна Засуха. Прошу. А потім Сергій Головатий. Зараз я скажу. Голова Верховної Ради бере участь, бо стаття 107 Конституції дає право Голові Верховної Ради бути присутнім на засіданнях РНБО, це його власна. Так, Голова Верховної Ради там. Будь ласка.


13:06:22

^ ЗАСУХА Т.В.

Шановний головуючий, шановні колеги. Як вам відомо, вчора жінки народні депутати України, які представляють Коаліцію національної єдності в парламенті, зустрічалися з Президентом України.

Нас Президент запевнив, що він готовий сісти за стіл переговорів з Прем’єр-міністром та Головою Верховної Ради та врахувати всі помилки, як з однієї, так і з іншої сторони, що призвели до нинішньої надзвичайно складної, якщо не сказати гірше, ситуації, яка склалася в державі.

На завершення розмови, я як керівник цієї групи подякувала йому за зустріч і запитала, цитую: „Нас чекають тисячі людей, які стоять під стінами секретаріату Президента. Можемо ми оприлюднити нашу домовленість?” Після невеликої паузи гарант сказав: „Так, підтверджую”. І якщо вже зовсім відверто, він попросив: „Не виставіть мене в поганому світлі перед народом та журналістами”. Це я вчора і оприлюднила народним депутатам та нашим виборцям.

Увечорі інформаційна служба секретаріату Президента заявила, що це лише слова Засухи. В такому випадку я теж заявляю. Я була не одна. Нас було 12 жінок -народних депутатів України. Мені невідомо - це слова прес-служби чи вказівка Президента - оприлюднити саме таку тему нашої розмови. Ми ходили до нього як народні депутати України. Він говорив з нами як гарант. Після цього, як можна вірити у правдивості присяги на Біблії у конституційних діях гаранта.

Тепер я уже в черговий раз переконалася, що в тій будівлі говорять одне, роблять, як їм вигідно, а власних думок взагалі не мають, живуть за океанськими рецептами.

Тому ми, жінки, народні депутати України, не повинні зупинятися. Ми повинні йти демократичним конституційним шляхом, якщо не вміють чи не хочуть робити гарант та його брехливі підлеглі. Дякую вам.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Сергій Петрович Головатий.


13:08:53

^ ГОЛОВАТИЙ С.П.

Шановний пане головуючий, шановні колеги депутати.

Перше. Із більш ніж достовірних джерел мені відомо, що секретаріат Президента дав доручення Верховному суду України вивчити ситуацію юридичну, на яких підставах можна сьогодні почати арешт народних депутатів. Перший у списку цих депутатів є голова нашого Комітету з правосуддя пан Ківалов. Не виключаю, що я є другим у списку. Чому не виключаю? Тому що тільки що з Інтернету я прочитав, що пан Президент сказав, що невиконання його указу тягне за собою кримінальну відповідальність.

З парламентської трибуни, тобто з трибуни народу України, я звертаюся до Президента. Я готовий, щоб мені наділи ваші кайдани, пан Президенте Ющенко. Я готовий до того, щоб сидіти сьогодні у в’язниці за те, що я відмовляюся виконувати ваш злочинний антиконституційний указ. Не чіпайте інших депутатів. Я нічого в цій державі за 20 років не вкрав як народний депутат. Я нічого не вкрав як тричі міністр юстиції України. Я хотів би бачити себе у вашій, пане Президенте Ющенко українській в’язниці як колишній міністр юстиції. Дуже прошу зробіть це, якщо це ваша демократія, пане Ющенко.

І ще одне. Шановні народні депутати, заспокойтеся, вас не будуть заарештовувати. Якщо вони відробляють цей сценарій, вони будуть заарештовувати ключові фігури. Але думаю, що Ющенко у цьому зупиниться і в цьому так само.

Тому, думаю, ми дочекаємося повідомлень, до чого прийшла Рада нацбезпеки України і оборони. Ми повинні вірити у те, що СБУ, яке повністю контрольоване Президентом, не буде втягнуте у політичний процес. Я не знаю, що мав на увазі пан Президент, коли сказав, що він не виключає варіант 93-го року московського, коли танки Єльцина стріляли по парламенту російському, але тоді саме я запропонував Президенту Кучмі укласти договір з Верховною Радою, щоб не було танків Президента Кучми і не було пострілів по Верховній Раді і ми мали той договір, ми мали примирення. Але ви знаєте, на сьогодні я готовий отут залишитися під уламками бетону і скла, під танками Ющенка, але я…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити. Говоріть, Сергій Петровичу, говоріть.


ГОЛОВАТИЙ С.П. Але я до останньої хвилини свого життя, якщо я тут залишуся під танками Ющенка, готовий бути тут для того, щоб захистити українську Конституцію. Все, щоб не робив Ющенко сьогодні із його оточенням, із його Балогою, із його юристами, із його попричниками і тими, хто йому намагається забезпечити юридичне, ідеологічне і юридичне, можливо навіть з Верховного Суду України забезпечення, я готовий до того. Для мене найсвятіше є сьогоднішня українська Конституція, вона йому не дозволяє чинити нічого проти Верховної Ради і проти нас, народних депутатів, які сьогодні тут представляють увесь український народ.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Петровичу.

Шановні колеги, я думаю, що наша історія свідчить і показує: якщо хтось трошки, хоча б трошки не посидів в тюрмі, перспективи політичної у нього дуже мало, так що не переживайте, не переживайте дуже, дуже не переживайте за це.

Так, вчора на засіданні Верховної Ради, коли ми слухали з вами інформацію Хари про те, як народних депутатів не пропустили до Адміністрації, до Секретаріату, до приміщення Секретаріату Президента, ми дали доручення комісії, тимчасовій спеціальній комісії щодо аналізу… щодо проведення аналізу порушень на …недотримання Конституції і законів України.

Ви знаєте, що у нас така комісія створена і її очолює народний депутат Хара. Він інформує, що сьогодні члени комісії обговорили існуючу ситуацію з порушеного питання і прийняли рішення та готові доповісти Верховній Раді на вечірньому засіданні і просить, щоб ми поставили на голосування про включення до порядку денного та розгляду питання про попередню інформацію Тимчасової спеціальної комісії щодо аналізу стану дотримання Конституції та законів України при виданні Указу Президента №264-2007 від 2 квітня „Про дострокове повноваження Верховної Ради України”.

Я думаю, нам треба підтримати цю пропозицію.

Я ставлю на голосування про включення до порядку денного на вечірнє засідання цієї інформації. Прошу проголосувати.


13:15:00

За-247

Давайте, готуйтесь. Нічого, якраз ми вечірнє відведемо……різне…. інформаціях буде... буде можливість.

Буде вечірнє. Чому не буде? Наполягає Хара зараз. Хто за те, щоб зараз дати таку можливість, прошу проголосувати.


13:15:33

За-246

Будь ласка, Хара на трибуну. Скільки вам треба часу? А? 12 хвилин. Ну будь ласка.


13:15:51

ХАРА В.Г.

Уважаемые коллеги и уважаемые избиратели! Верховная Рада поручила нашей комиссии представить свой доклад до 1 июля, вы помните, 2007 года после предварительного отчета. Но учитывая поручение первого заместителя Председателя Верховной Рады Адама Ивановича Мартынюка, которое он дал в связи с просьбой народных депутатов, вашему вниманию предлагается краткий предварительный отчет.

В результате конституционных изменений следует отметить, наше государство обрело парламентско-президентскую форму правления, более демократичную, которая используется в большинстве европейских стран. В связи с этим возникает определенные, конечно, трудности в применении законодательства, части которого требуют уточнений.

Но неизменными в нашем государстве остались обязанности Президента как гаранта Конституции гарантировать соблюдение Основного закона. К сожалению, приходится нашей комиссии констатировать, что Президент Ющенко не только не оберегает Конституцию от нарушителей, он стал главным нарушителем Основного закона страны.

В соответствие с протокольным поручением 4 апреля Адама Ивановича комиссия проанализировала ситуацию по соблюдению Конституции и законов Украины должностными лицами и субъектами властных полномочий и сегодня на своем заседании рассмотрела Указ Президента номер 264 от 2007 года 2 апреля «О досрочном прекращении полномочий Верховной Рады Украины», который напечатал вопреки, кстати, закону только в официальном «Вестнике Президента» и констатирует следующее.

В части пятой статьи 83 Конституции Украины четко определено формирование коалиции. Цитирую: «на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій”. В части шестой этой же статьи четко сказано: «коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання Верховної Ради України”. В соответствие с этим положением Конституции сформирована коалиция.

Далее. В соответствие с пунктом девятым части первой статьи 106 Конституции Украины, статьи 64 Регламента Верховной Рады Украины Президент внес кандидатуру на пост Премъер-министра Украины Виктора Федоровича Януковича. В соответствие с пунктом 12 части первой статьи 85, частями два и три статьи 114 Конституции Украины кандидатура Премъер-министра была утверждена, и коалицией было сформировано правительство, что свидетельствует о полном соответствии Конституции и полном признании таких действий Президентом и обществом Украины.

Второе. Необходимо обратить внимание Президента и его юридической службы, что пунктом шестым статьи 83 Конституции и части второй статьи 61 Регламента Верховной Рады Украины четко определено, что коалиция формируется на протяжении месяца, что и было сделано.

Ни в Конституции, ни в Регламенте нет нормы, которая бы определяла дальнейшее формирование коалиции на протяжении всего созыва формирование конституционного большинства, 300 голосов, чего так опасается Президент, равно и так же, как нет запрета депутатам присоединяться к коалиции.

В этом контексте формирование коалиции было в полном соответствии с Конституцией, то есть, создана фракциями и за 1 месяц. Комиссия хочет отметить и обратить внимание Президента Украины на такие понятия как формирование, статья 61 Регламента, и деятельность коалиции, статья 63 Регламента. Я не зря обратил ваше внимание на деятельность коалиции, поскольку статьей 63 Регламента Верховной Рады Украины определена организация деятельности коалиции, в частности в части 4 этой статьи определено «інші питання організації роботи коаліції визначаються коаліційною угодою». В нашем коалиционном соглашении четко и понятно сказано о возможности участия в работе коалиции всех депутатских фракций парламента и отдельных депутатов Верховной Рады. Исходя из норм Конституции и Регламента, основания, предъявленные Президентом в своем указе, не могут быть причиной роспуска парламента.

Третье. Что касается непосредственно роспуска. Статьей 90 Конституции четко определены лишь 3 причины досрочного прекращения полномочий Верховной Рады. Хочу сразу обратить внимание, эти все 3 причины, они как бы объединены в одно условие – неспособность Верховной Рады продолжать свою деятельность, и разбиты на 3 конкретные причины. Первая, если на протяжении 1 месяца, я подчеркиваю, 1 месяца в Верховной Раде не сформирована коалиция депутатских фракций. Второе, если на протяжении 60 дней не сформирован персональный состав Кабинета Министров Украины. И третье, если на протяжении 30 дней одной очередной пленарной сессии не могут начаться заседания. Все. На этом точка.

Президентский указ содержит в себе все возможные пункты и статьи Конституции кроме самой главной, которая единственная дает право Президенту принимать решение на основании трех причин по 90-ой статье Конституции.

Я должен напомнить, что часть третья статьи 8 Конституции гласит: нормы Конституции есть нормами прямого действия. Таким образом, в указе не соблюдена ни одна норма Конституции ни прямая, ни косвенная, которая могла бы ей подчинится.

И несколько слов о другом, отслеживая нормативные акты субъектов властных полномочий, члены комиссии отмечают продолжающие попрания Президентом основного закона после первого нашего обсуждения, информации нашей комиссии. После нашего предварительного доклада 23 февраля на заседании Верховной Рады, главой государства продолжается практика нарушений, в частности Президентом назначается исполняющий обязанности глав местных администраций, что не только не предусмотрено ни Конституцией, ни законами, это есть прерогатива должностных инструкций.

Второе. Назначает и увольняет глав местных государственных администраций без предъявления Кабинета Министров, как это требует пятая часть статьи 118 Конституции.

Третье. Президент издают указы, ссылаясь на свои полномочия, как председателя Совета национальной безопасности и обороны, ссылаясь на соответствующие законы, а сам их не выполняет. Подавляющее большинство указов, выданных с нарушением Конституции, они не рассматриваются на Совете национальной безопасности и обороны, как это требует 107 статья Конституции и статья 4-я Закона Украины «О Совете национальной безопасности и обороны».

Четвертое. Не придерживается Президент процедуры контрассигнации, что четко предусмотрено частью четвертой статьи 106 Конституции, ссылаясь на ограничение его полномочий. Из тридцати одного пункта упомянутой статьи лишь четыре пункта регламентируют скрепление акта Президента подписью Премьер-министра и ответственного министра. Но Президент и этого не хочет исполнять, хотя сам не устает напоминать о своем вето на законы Украины и не считает это ограничение полномочий парламента.

Пятое. Продолжается волокита с созданием указов о признании такими, которые потеряли свое действие актов Президента, которыми утверждены положения о министерствах и так далее, в соответствии с изменением, внесенным в Конституцию. Это наверняка делается умышленно, чтобы затруднить работу министерств.

Шестое. Указами неправомерно останавливает действие постановлений Кабинета Министров Украины. Неправомерность эта подтверждается даже тем, что через некоторое время Президент отменяет свои подобные указы и постановления Кабинета Министров продолжает действовать.

Седьмое. Президент своими указами дает поручение правительству, которое значительно влияет на расходную часть бюджета, не ссылаясь на скрепление это подписями Премьер-министра. Таким образом он умышленно ставит Кабинет Министров перед возможными нарушениями, если не исполнять указ или нарушать закон… в госбюджете, или указ.

Восьмое. Так же хочу упомянуть игнорирование Президентом части 9-ой, 10-ой статьи 118 Конституции относительно отставки глав облгосадминистраций, которому две третьих областных советов выразили недоверие. В Конституции четко прописано норма, что Президент в этом случае принимает обязательное решение об отставке губернатора. Но нашего Президента даже решение Высшего административного суда – не указ. Харьковский губернатор по сей день в милости Главы государства.

Девятое. Продолжая понравившуюся Президенту практику попрания Конституции и судебных решений, хочу отметить кадровую проблему Киевской областной администрации относительно восстановления в должности Евгения Жовтяка. Обозвав Верховный суд Украины шоу, которое возглавляет представитель, председатель самой демократичной силы – Тимошенко, Президент второй месяц просто насмехается над судебной системой Украины несмотря на то, что 256 статья Кодекса административного судопроизводства четко предусматривает немедленное восстановление на должности в отношении публичного лица.

Возвращаясь к сегодняшним первоочередным проблемам, которые создал Президент и его компания, хотим сделать акцент на следующем. Комиссия обращает внимание на возможные дальнейшие незаконные действия заядлых нарушений Конституций, которые находятся в Секретариате Президента, относительно их стремления финансировать выборы из каких-либо других источников из резервовых, в том числе и средств местных советов.

залишити коментар
Сторінка1/4
Дата конвертації24.10.2013
Розмір0.71 Mb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

страницы:   1   2   3   4
Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх