Сесійний зал Верховної Ради України icon

Сесійний зал Верховної Ради України


Схожі
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Лекція на тему...
Апарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного...Загрузка...
страницы:   1   2   3
скачать


ЗАСІДАННЯ П’ЯТНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

3 березня 2010 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН


ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:01:13

Зареєструвалися у сесійній зали 404 народні депутати, ранкове засідання Верховної Ради оголошую відкритим.

Шановні колеги, надаю вам інформацію про результати роботи Верховної Ради на пленарних засіданнях 2 березня 2010 року. Розглянуто 11 питань порядку денного. За результатами розгляду прийнято 1 постанову, 3 законопроекти прийнято за основу, 1 законопроект направлено на повторне перше читання, 6 законопроектів відхилено.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 25 Регламенту Верховної Ради України у середу відводиться 30 хвилин для виступів народних депутатів з оголошенням заяв, запитів, наданням інформації. Прошу народних депутатів записатися на виступи.

Прошу висвітити прізвища народних депутатів. Так, з процедури Сергій Сас, будь ласка, мікрофон.


10:02:42

САС С.В.

Дякую. Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги! Володимире Михайловичу, я просив би вас, все-таки у нас Регламент став уже законом, виконати положення пункту другого частини першої статті 27, де обов’язки головуючого, повідомити, хто у нас відсутній в залі з поважних причин, хворий, відповідно до розпоряджень Голови Верховної Ради. І цей список оголосити. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Прошу Секретаріат, підготувати відповідні повідомлення.

Шановні народні депутати! Переходимо до виступів народних депутатів. Народний депутат Даниленко, фракція комуністів. Підготуватися Шпенову.


10:03:33

^ ДАНИЛЕНКО В.А.

Володимир Даниленко, фракція Компартії України.

Шановний головуючий! Шановні народні депутати! Шановні громадяни! Метою мого сьогоднішнього виступу є привернення уваги Кабінету Міністрів України та вас, шановні народні депутати, до проблеми реабілітації дітей з глухотою. Ця проблема є державною і потребує негайного вирішення на державному рівні.

Шановні депутати! До вас, мабуть, неодноразово зверталися батьки дітей за допомогою у проведенні лікування, або для вирішення питання щодо забезпечення необхідними імплантантами. Але, мабуть, ви як і я отримував відповіді, у яких містились посилання на те, що держава не може забезпечити дитину необхідним імплантантом.

Для того, щоб довести вам обсяги проблеми, які склалися у нашій державі за час правління невідповідальних чиновників, наведу вам таку інформацію. Станом на 8.02.2010 року державній установі Інституту отолорингології професора Коломійченка Академії наук на черзі забезпечення системою кохлеарної імплантації за державний рахунок знаходиться понад 500 дітей громадян України у віці до 5 років. Імплантація є ефективною у віковий період від 3 місяців до 5 років.

За минулий 2009 рік за кошти Державного бюджету було закуплено лише 14 систем імплантації, що, звичайно, ні в якій мірі не дозволяє вчасно вирішити питання реабілітації дітей з втратою слуху, інтеграції їх у суспільство.

Фахівці інституту мають можливість робити до 200 операцій на рік. Уявіть собі, що та дитина, яких зараз у черзі 500, що мають невиправну ситуацію, отримає цей імплантат через 35 років. Це ганьба для системи охорони здоров’я України!

У 2008 році була розроблена і подана Кабінетом Міністрів концепція державної програми „Слух” на 2008-2012 роки, яка була підтримана Міністерством охорони здоров’я та Міністерством економіки України, але фінансування не отримала. Фінансування та виконання вказаної програми дозволило організувати і впровадити в Україні систему раннього виявлення порушення слуху дітей, а саме: скринінгове обстеження слуху у новонароджених, об’єктивне дослідження слуху дітей раннього віку, забезпечення дітей глибоким порушенням слуху. Виконання програми „Слух” дозволило б уникнути інвалідності глухих дітей, отримати економічний ефект за рахунок ліквідації 56 шкіл та 30 дошкільних освітніх закладів для глухих дітей.

Беручи вищесказане, я звертаюсь до головуючого з проханням надати Апарату відповідні доручення для того, щоб мій виступ вважався депутатським запитом до Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я для вжиття заходів щодо негайного прийняття…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка. Дякую вам.

Народний депутат Сафіуллін, фракція Партії регіонів. Наступним буде виступати Микола Шершун.


10:06:55

^ САФІУЛЛІН Р.С.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые народные депутаты! На днях завершился один из наивысших спортивных форумов планеты – Зимние олимпийские игры в Ванкувере.

Результат выступления украинских спортсменов вам наверняка известен. Не завоевав ни единой медали, украинская сборная заняла место среди аутсайдеров. Впервые за всю историю независимости Украины, украинские спортсмены не были представлены в женском одиночном фигурном катании, в бобслее, не менее печальная статистика и в санном спорте. Чемпионат Украины мы проводим в Прибалтике.

Мы, депутаты, рассматриваем результат выступления на олимпийских играх не только как итог форума спортсменов-профессионалов, но и как важнейший показатель состояния здоровья нации и неразрывно с ним связанных условий для здорового образа жизни подрастающего поколения.

Сегодняшний результат вынуждает нас признать, проблема с спортом в нашей стране за последние годы приобрела системный характер. Спорт высших достижений должен опираться на детско-юношеский и массовый спорт, иначе откуда взяться будущим чемпионам.

Каковы же результаты деятельности Министерства спорта в этом направлении? За последние годы не то, что не создано одного центра олимпийской подготовки, не сделано ни единого шага в сторону создания современной олимпийской базы и надлежащего материально-технического обеспечения национальной сборной. Страна с населением 46 миллионов человек не имеет ни одной олимпийской спортивной базы мирового уровня.

Начиная с 2005 года, наметилась тенденция к сокращению расходов на развитие материально-технической базы спорта высших достижений, исключение составил лишь 2007 год. А ситуация с выделением средств на ее развитие в 2009 году вообще катастрофическая. Ни единой копейки на строительство реконструкции материально-технической базы спорта высших достижений выделено не было.

Кроме этого, за последние годы профильное министерство не подало ни одного предложения для законодательного урегулирования указанных и многих других проблем спорта высших достижений. А те законы, которые приняты парламентом и требуют без отлагательных решений на уровне Кабинета Министров и министерств, в течение длительного времени просто блокируется.

Кроме этого, сегодня мы являемся свидетелями того, как без какого либо анализа и привлечения специалистов пересматриваются нормативы уровня подготовленности школьников, сокращается количество уроков физкультуры, закрываются детско-юношистские спортивные школы, уменьшается количество спортсменов в них.

Так за 4 года олимпийского цикла количество учеников школ уменьшилось по 15 видам спорта в 15 регионах. Непонятно, как будет достигнуто увеличение количества воспитанников ДЮСШ на 20 процентов, которое было проанонсировано в 2010.

Приостановив финансирование и развитие материально-технической базы физической культуры и спорта, популяризацию здорового образа жизни подрастающего поколения, власть фактически подтвердила свое безразличие в данной проблеме. В итоге: провал на прошедшей олимпиаде.

Неудачное выступление украинских спортсменов, виновных в котором министр спорта уже пообещал жестоко наказать, целиком логичный результат некомпетентного руководства и отсутствие…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершіть, будь ласка.


САФІУЛЛІН Р.С. Это результат, целиком логичный результат некомпетентного руководства и отсутствие серьезной кадровой политики как в самом министерстве, так и в сфере в целом. Спасибо за внимание.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Шершун, фракція "Блок Литвина". Наступний буде виступати Ярослав Сухий.


10:10:31

^ ШЕРШУН М.Х.

Микола Шершун "Блок Литвина" Шановний Голово, шановні народні депутати! Сьогодні ми в черговий раз стоїмо на порозі небувалого на території України явища весняного водопілля.

Його відмінність від щорічних лише та, що води за прогнозами буде значно більше. Але навіть якщо би повінь була б середньою, однаково частина України була б підтоплена, частина затоплена, а подекуди і змита.

Хочу навести декілька цифр, які характеризують системне тобто постійне підтоплення без весняних, чи літніх паводків. До 2010 року площі підтоплення в Україні збільшилися майже в 1,7 рази порівняно із 2004 роком і розповсюджені на 25 процентах території. Ураженість підтопленням території Миколаївської області перевищує 52 проценти, Одеської та Херсонської 40 процентів. За прогнозами до 2012 року підтоплення цих областей пошириться ще на 30 процентів території. Ліквідація наслідків існуючого підтоплення, запобігання підтопленню та утриманню систем захисту від нього в цілому по Україні потребує коштів в обсязі понад 10 мільярдів гривень щорічно.

Найбільш загрозлива ситуація очікується в Волинській, Рівненській, Житомирській, Львівській, Харківській, Луганській, Донецькій, Миколаївській та Одеській областях.

Ми розуміємо, що природа це велика сила, але ж це треба враховувати і в своїй діяльності щоденно, а не хапатись за насоси, екскаватори та лопати, коли вона вже руйнує будинок.

Однією з причин ситуації, перед якою ми опинилися, вважаю незадовільну діяльність або бездіяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Повсюдно засмічені та замулені колекторно-дренажні мережі, зливова каналізація. Заплави річок забудовані подекуди до самого берега, часто можливість стоку поверхневих і ґрунтових вод перекрита інженерними та транспортними комунікаціями, повсюди порушується режим господарювання у прибережних захисних смугах.

Не працює на упередження і Кабінет Міністрів України. Так Верховна Рада України ще в 2003 році рекомендувала створити урядову комісію з цих питань. Однак Кабінет Міністрів визнав це недоцільним. А перед самим водопіллям створив урядову комісію лише на 2010 рік.

Де ж системність? Потрібно згадати ще про один документ – рішенням Комітету з питань екології за результатами виїзного засідання рекомендовано Кабінету Міністрів України до 1 липня 2009 року розробити та затвердити Державну програму запобігання і боротьби з підтопленням земель. Однак Кабінет Міністрів визнав недоцільним розробку такої програми. В результаті перед загрозою паводку і катастрофічного розповсюдження затоплення і підтоплення ми намагаємося надолужити згаяне і витрачаємо на це величезні кошти, людські ресурси, техніку і часто без особливих успіхів...


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.


ШЕРШУН М.Х. Тому фракція "Блоку Литвина" у Верховній Раді вважає, за необхідне з метою попередження таким ситуаціям, Кабінету Міністрів терміново приступити до розробки Загальнодержавної програми запобігання затоплень та підтопленню території України.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Ігор Шкіря, фракція Партії регіонів. Підготуватися Зиновію Шкутяку.


10:14:21

^ ШКІРЯ І.М.

Уважаемые коллеги, Украина стоит на пороге проведения Евро-2012. Подготовка к проведению чемпионата предусматривает значительное увеличение финансирования, строительство новых и реконструкцию существующих дорог между основными городами-участниками.

У нас было 5 лет в запасе. Из них 2 года мы уже потеряли, благодаря бездарной политике правительства в этой отрасли. За оставшиеся 2 года мы однозначно не успеем реализовать все проекты, которые были запланированы, даже при условии 100 процентного финансирования.

За последний год было построено менее 10 километров дорог, - и это по всей стране. Еще более критическая ситуация с текущим ремонтом уже существующих дорог. Если прошлые годы в ремонте нуждалось 300-400 тысяч квадратных метров дорожного покрытия, то сейчас по предварительным оценкам самого «Укравтодора» это цифра составляет порядка 1 миллиона квадратных метров, а это дополнительно 15 миллиардов гривен. Откуда их брать - правительство не знает.

Планировалось, что источником финансирования строительства станет акцизный збор на нефтепродукты.

По оценкам специалистов эта цифра должна была составить в 2009 году около 10 миллиардов гривен. На многочисленные запросы о том, сколько же денег было получено от акцизов на нефтепродукты, ответ Кабмин так и не дал. Средства без сомнения были собранны, но «Укравтодор» этих денег не видел. Налицо очередное нецелевое использование бюджетных средств Кабмином, что еще раз демонстрирует стиль ручного управления финансами.

Изначально хорошая идея введения этого налога как дополнительного источника финансирования строительство дорог была скомпрометирована.

Я не исключаю, что потребители, являющиеся донорами акцизного сбора, могут в будущем выступить с инициативой его отмены.

Совсем недавно были проведены съезды Ассоциации автоперевозчиков и транспортного союза, на которых действие правительства по решению проблем дорожно-транспортной отрасли вызвали шквал критики. Транспортники и так работают на износ и терпят колоссальные убытки. Отсутствие финансирования Кабмином дорожного комплекса привело к тому, что в Украине сейчас десятки тысяч километров автодорог требуют срочного ремонта. Плохое состояние дорожного покрытия приводит к повышенному износу ресурса автотранспорта ходовой части, автомобильной резины, расход топлива увеличивается от 50 до 100 процентов. И это не говоря уже о значительном увеличении аварийности на дорогах.

Резко снизилась конкурентоспособность и активность перевозчиков. Упал транзитный потенциал страны, так как иностранные перевозчики предпочитают объезжать территорию Украины. Автовладельцы и автопредприятия задают резонный вопрос. А кто им компенсирует многомиллиардный ущерб, который они понесли из-за такого плохого состояния дорог.

Транспортники утверждают, что сегодня состояние дорожного покрытия и отрасли на много хуже чем за последние 20 лет.

Вывод. Объективная оценка работы и деятельности нынешнего правительства…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.


ШКІРЯ І.М. Учитывая отсутствие у него ответственности за свою работу, коррупцию, непрофессионализм может быть только голосование за его отставку. Спасибо.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Зіновій Шкутяк передає право на виступ Андрію Парубію, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона"…


ІЗ ЗАЛУ. Я 6 хвилин.


ГОЛОВУЮЧИЙ. А ще за кого? А, оскільки наступний мав виступати, власне, Андрій Парубій, то в нього 6 хвилин. Будь ласка.


10:18:01

^ ПАРУБІЙ А.В.

Парубій Андрій, депутатська група „За Україну!”, партія „Наша Україна”.

25 лютого 2010 року Європейський парламент схвалив Резолюцію Європейського парламенту щодо України. У пункті 20-му цього документу Європейський парламент висловлює глибокий жаль стосовно того, що Президент України Віктор Ющенко присвоїв лідеру Організації Український Націоналістів Степанові Бандері звання Героя України.

На моє глибоке переконання і на наше глибоке переконання, така позиція європарламентаріїв є тенденційною і базується на фальшивих псевдоісторичних фактах. Для мене не має сумніву, що ми знов стали свідками того, коли кремлівське лобі у Європі робить все можливе для того, щоб завдати удару по Україні і для того, щоб призупинити в Україні єв2роатлантичні настрої і євроатлантичну інтеграцію.

Для того, щоб розвіяти ці моменти, ми відіслали і Президенту Європейського парламенту Єжи Бузеку і європарламентаріям, які голосували за дане рішення, історичні факти, які стосуються Степана Бандери і Організації Українських Націоналістів. Я хочу наголосити про ці факти, бо без знання історії ніхто не має права давати подібних оцінок і спекулювати на цій історії.

Отже хочу наголосити, що в 1939 році члени Організації українських націоналістів перші в Європі збройно виступили проти нацизму. Під час окупації Закарпатської України сателітами нацистської Німеччини власне члени Організації Українських Націоналістів перші в Європі, наголошую, збройно виступили проти нацистської агресії.

30 червня 1941 року у Львові був проголошений Акт відновлення української державності. І власне цим актом Організації Українських Націоналістів ще раз продемонструвала прагнення всіх українців до здобуття власної державності. Хочу наголосити, що власне нацистський режим заборонив прийняття цього акту. І всі ініціатори акту 30 червня опинились у німецьких концтаборах і в першу чергу провідник ОУН Степан Бандера.

Хочу наголосити факт, про який, очевидно, мало хто знає з наших громадян, з тих, хто не цікавиться історією, що всю Другу світову війну провідник ОУН Степан Бандера провів у німецькому концтаборі. Його брати Олександр і Василь відбували ув’язнення у сумнозвісному „Аушвіці”, а потім були розстріляні.

Як можна співпрацювати з нацистським режимом, перебуваючи у нацистському концтаборі? Це факт, який, на мою думку, є незаперечним свідченням того, що ОУН виступало однаково у боротьбі, як проти комуністичного режиму, так і проти нацистської Німеччини.

Десятки, тисячі українських патріотів були розстріляні нацистськими окупантами так само, як і були розстріляні комуністичним режимом. Армія УПА, яка нараховувала сотні тисяч українців, однаково боролася, як проти нацистського режиму, так і проти комуністичного режиму. У концтаборах опинились такі провідники ОУН, як Ольжич, були розстріляні нацистами такі провідники як Олена Теліга – відома українська поетеса. І після того говорити про співпрацю ОУН з нацизмом – це є не тільки перекручування історії, це є блюзнірство і зневага до тих сотень тисяч українців, які зі зброєю у руках воювали за українську державу проти обох режимів.

Також хочу наголосити, що після закінчення другої світової війни Степан Бандера проживав та території Німеччини, і коли комуністичними спецслужбами він був вбитий, вся німецька громадськість стала на бік Бандери.

Хочу наголосити ще один факт дуже важливий. Що жодним словом під час вирішення Нюрнберзького процесу не було засуджено ні діяльності ОУН, ні діяльності УПА, незважаючи на дуже потужний тиск комуністичного Радянського Союзу під час Нюрнберзького процесу. Ніхто з цивілізованих країн не допустив собі визнати, що ОУН чи УПА співпрацювали з нацистським режимом.

І тому ці сьогоднішні факти, які відбуваються, на мою думку, є виключно заангажованими і базуються на глибокому незнанні історії. Ці факти, наголошую, принижують не тільки тих, хто воював в УПА, ці факти сьогодні принижують всіх громадян України. Адже ми сьогодні живем у державі, яка, власне, і має ті символи: Тризуб, блакитно-жовтий Прапор і Гімн України – це ті символи, з якими у Другій світовій війні воювала армія УПА і Організація українських націоналістів. Це була єдина армія під час Другої світової війни, яка ставила за ціль здобуття української держави.

Якби не вони, не було б сьогодні української держави, не було б сьогодні українського парламенту і не було б нас в цьому залі. Тому сьогодні, буквально зараз, за кілька хвилин, цілий ряд обласних рад Західної України буде приймати звернення до Європарламенту, до президента Європарламенту з проханням переглянути це рішення.

Ми відсилаємо європарламентаріям документальні факти, які є яскравим свідченням того, що Організація українських націоналістів воювала з нацизмом найшвидше в Європі. І ми також звертаємося до Європарламенту і звернулись з листами до європарламентаріїв, в якому ми закликаємо їх переглянути дане рішення, бо подібним рішенням, я переконаний, ставиться ціль одна – кинути Україну в обійми Москви, для того щоб знищити в Україні євроатлантичні настрої, бо, власне, патріотичний український електорат – це і є той електорат, який найбільше є прихильним до Європи. Ця провокація не вдасться Кремлю і цей раз.

Я переконаний, ми знайдемо порозуміння з Європою, а ці непорозуміння ми відкинемо в минуле - і змусимо їх відмовитися від цієї позиції. Слава Україні!


ГОЛОВУЮЧИЙ. До виступу запрошується Володимир Ландік, фракція Партії регіонів.


10:24:21

^ ЛАНДІК В.І.

Прошу передать слово Демишкану.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Передає право на виступ народному депутату Демішкану. Будь ласка. Підготуватись Сергію Шевчуку.


10:24:33

^ ДЕМІШКАН В.Ф.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати! Катастрофічний стан автомобільних доріг – це дзеркало економічного стану країни. Тільки красивими словами ями на дорогах та дірки в бюджеті не залатати, треба і працювати. А як же працював цей уряд?

У 2007 році введено в експлуатацію після будівництва та капітального ремонту 990 кілометрів доріг. У 2009 році – 112 кілометрів, в 9 разів менше. У 2007 році було побудовано 102 під’їзди до сіл, у 2009-му – 4. Так уряд Тимошенко подбав про відродження села.

Кожен з присутніх в залі знає: навіть на дорогах державного значення яма на ямі, не кажучи вже про місцеві шляхи. З усією відповідальністю заявляю, що сніговий полон тисяч водіїв та пасажирів цієї зими – у першу чергу, результат злочинних дій уряду Тимошенко, який наприкінці минулого року заморозив казначейські рахунки дорожників. Люди працюють 2-3 дні на тиждень, немає можливості купити матеріали, пальне, запчастини. За виконані роботи уряд боргує півтора мільярди і цей борг зростає.

З майже 120 мільярдів гривень кредитів, які залучені урядом у 2009 році, ні копійки на будівництво доріг не надійшло. У 2007 році ми залучили кредит під 2,5 відсотки річних на 10 років та будували на ці кошти дороги. У 2009-му „Укравтодор” залучив кошти під 16,5 відсотків річних на 2 роки і нічого не збудував. А віддавати у 2010 році нам доведеться 9 мільярдів гривень, що більше за реальний прогноз надходження коштів з Держбюджету.

Не будуючи нічого, керівники уряду дурили суспільство, відкриваючи побудовані попередниками ділянки доріг. Наприклад у серпні 2008 року Тимошенко урочисто відкрила рух на дорозі „Харків-Новомосковськ”, яка на 90 відсотків побудована урядом Януковича і на якій рух був відкритий ще у грудні 2007 року. І таких прикладів десятки.

Верхом цинізму є штучне доведення у 2009 році до банкрутства державної акціонерної компанії „Автомобільні дороги України”. Зрозуміло, для чого: щоб усе скупити за безцінь.

Нагадую, що у 2006 році ми вже зупиняли досудову санацію, розпочату такими ж керівниками, які сьогодні очолюють галузь. Але я вже звернувся до Генеральної прокуратури з проханням зупинити судове провадження цієї справі та надати правову оцінку винним у штучному доведенні її до банкрутства.

Шановні народні депутати, світова історія свідчить, що саме з розбудови доріг починали вихід з кризи та економічне відродження провідні країни світу: США, Німеччина, Канада та багато інших країн. За два останніх роки цей бездарний непрофесіональний уряд діяв…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.


ДЕМІШКАН В.Ф.. …та довів дорожню галузь до знищення. На часі величезна робота по відновленню існуючих та будівництву нових доріг, спрямована на вирішення завдань програми „Україна – для людей” та „Євро-2012”. І чим скоріше у нас буде новий професійний уряд, тим краще для країни.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сергій Шевчук, фракція "Блок Юлії Тимошенко". Прошу.

Олена Шустік, замість Сергія Шевчука, фракція "Блок Юлії Тимошенко". Підготуватися Ковальову.


10:28:32

^ ШУСТІК О.Ю.

Олена Шустік, "Блок Юлії Тимошенко", Українська соціал-демократична партія.

Олександре Олександровичу, перепрошую, дежа-вю.

Шановні народні депутати! Шановні колеги! Шановні радіо і телеслухачі! Цинічний фарс та правове свавілля, яке почалося під час президентських виборів, безперешкодно крокують Верховною Радою України. Нехтуючи нормами Конституції, закону і моралі використовуючи звичні для себе методи фальсифікації підкупу та шантажу, Партія регіонів бульдозером розчищає собі дорогу до абсолютної так бєспрєдєльной влади.

Як це не прикро, робиться це за співучості спікера, який дозволяє політичним шулерам перетворювати парламент у свого прислужника. Демократичну коаліцію і уряд, які стояли на заваді повному пануванню вседозволеності та життя за понятиями у державі, почали нищити з середини, безпомилково вирахувавши слабку ланку.

Міцно тримаючись за крісло і порушуючи всі норми і процедури, Голова Верховної Ради оголосив про вбивство демократичної коаліції. Але, боячись відповідальності, він не знайшов у собі мужності сказати, що саме його фракція вийшла з коаліції.

Прикро, що до незаконної руйнації оплоту демократії долучився і Микола Мартиненко, не маючи на те повноважень від фракції НУ-НС.

Доля політичних зрадників завжди була вкрай невдалою. Свою оцінку цим подіям український народ дасть на найближчих виборах, і для могильщиків демократичної коаліції вона буде вбивчою.

Сьогоднішнє голосування за відставку уряду цілком прогнозовано. Сказавши „а”, ви вимушені сказати і „б”. Віднині для вас одна правда: танцюй, враже, як пан скаже. Адже ви вже уражені вірусом страху і підлабузництва. Вкотре хочу наголосити, ми не тримаємось за владу, ми не тримаємось за посади. "Блок Юлії Тимошенко" здатний ефективно працювати як у владі, так і в опозиції, і вам це занадто добре відомо. На разі мова йде не про чиюсь персональну долю, а про стабільність у державі.

Позбавляючи країну легітимного уряду, який в нинішніх умовах один утримував і утримує ситуацію під контролем, ви ставите під удар усю систему життєзабезпечення держави. Але не забувайте, усю відповідальність за стан справ у країні віднині нести буде Янукович і його новоспечені оплічники. Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Ковальова передає право на виступ Сергію Рижуку, фракція Партії регіонів.


10:31:22

^ РИЖУК С.М.

Шановні народні депутати, колеги! Часто-густо як і зараз, коли ми виступаємо один перед одним, то в залі на гальорках, скрізь свої розмови про політичні, і вчора Катерина Ващук виступала з біллю, з тривогою про стан справ у сільському господарстві, в АПК, на селі, мало хто дослухався до колеги. І так собі пробалакали, і ніби нічого не трапилося.

Я тоді не буду від себе виступати, робити свої висновки. Ми отримуємо сьогодні сотні листів від селян, де говориться їхніми устами правда. Я зачитаю лише, маючи те, що обмежений час, витримки з цього листа. Тому що це вже не мої якісь упереджені висновки.

На фоні різкого… Це з Рівненської області, глибокого Полісся прислали селяни нам в комітет такого листа. На фоні різкого зниження фінансової підтримки АПК, різкого підвищення цін на промислову групу товарів для села, фактично все виробництво стало збитковим. Для прикладу. У поточному році Кабінетом Міністрів України відмінено такі важливі для нас державні програми, як дотація на посів зернових, 30-відсоткове здешевлення сільгосптехніки, дотації на молодняк ВРХ, за складні кліматичні умови, за мінеральні добрива. Пільгове пальне, виділене урядом, пропонується завозити за 150 кілометрів. Вартість запчастин до техніки в 3 рази збільшилася. При тому, що заготівельна ціна молока та ж сама. Ціна жита зменшилась на 30 відсотків, і то його ніхто не купує. Вартість електричної енергії для підприємств досягла 70 копійок за кіловат, а була 37 копійок.

Технічний догляд тракторів – це ціле знущання над здоровим глуздом. В Рівненській області лише одна фірма має ліцензію на техогляд, і треба гонити за 150-200 кілометрів на технічний огляд трактор і платити по 100 гривень за фіктивний технічний догляд. Потрібно повернути повноваження держтехнагляду. Технічний стан автомобілів станції, які мають ліцензію, проводять по фотографіях, аби платив по 100 гривень хабарів.

Для того, щоб зареєструвати договір оренди земельної частки паїв за термін більше року потрібно 200 гривень, а земельних паїв півтори тисячі – порахуйте скільки це. І так далі і тому подібне.

Більше того, на посівну потрібно 24 мільярди гривень. Лише мається 50 відсотків. Немає ні кредитів, немає бюджету, немає пального. А ну чи посіють? Так, посіють! Тільки посіють, знаєте, оті, що в Європі бере, зернотрейдери, дешеві кредити візьме знову нашу землю, наші селяни на присьбі посидять, поспостерігають, виростять і вивезуть знову 25 мільйонів тонн хліба! От такі ви хазяї – паскудні!

Ми вас сьогодні проженемо і захазюємо, селяни, я вам це обіцяю. Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати! Виступи народних депутатів завершено.

З приводу пропозицій і вимог, які прозвучали під час виступів народних депутатів, я Секретаріат прошу підготувати відповідні звернення та доручення.

Шановні народні депутати! Відповідно до статті 87 Конституції України, статті 231 Закону України „Про Регламент Верховної Ради України”, статті 14 Закону України „Про Кабінет Міністрів України” до Верховної Ради України була внесена пропозиція 158 народних депутатів України про розгляд питання про відповідальність Кабінет Міністрів України. Як ви знаєте, шановні колеги, це питання включається до порядку денного сесії Верховної Ради України без голосування. Усі процедури з підготовки до розгляду цього питання витримані і відповідно до статті 232 Закону України „Про Регламент Верховної Ради України” пропонується такий регламент розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України: виступ від ініціаторів розгляду цього питання до 45 хвилин, запитання до доповідача від ініціатора розгляду цього питання і відповіді на них до 45 хвилин, виступ прем’єр-міністра України до 45 хвилин, виступ Голови Рахункової палати пропонується до 5 хвилин, якщо буде пропозиція звучати від депутатів і буде потреба ставити питання, або послухати окремих міністрів, до це до 15 хвилин, виступи представників комітетів та депутатських фракцій, пропонується на це відвести до 30 хвилин і після завершення обговорення питання перейти до розгляду проекту відповідного рішення.

Тому переходимо до розгляду питання. Від ініціаторів… Якої процедури? Я процедуру вам регламентну зачитав Верховної Ради України, будь ласка, по хвилині від фракцій. Будь ласка, Юрій Анатолійович Кармазін.


10:37:14

^ КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановний Володимире Михайловичу, я переконаний, що всі хочуть щоб все було по Закону про Регламент, по Конституції, тому хочу повернути вас до статті 231 Закону де мова йде про підготовку до розгляду Верховною Радою питання про відповідальність Кабінету Міністрів.

По-перше, воно має бути внесене на розгляд комітетів, комітети відповідно до предмету в своїх віданнях не пізніше чотириденного терміну формулюють і направляють питання на засіданнях, повторюю. Потім пункт третій  231-ї говорить, що коли будуть відповіді, уряд в триденний термін направляє їм відповіді, і потім ці відповіді разом з інформацією надаються народним депутатам України. Народним депутатам не давалися, це нічого комітети не розглядали, рішенням нам комітетів не відомі.

Далі, шановний Володимир Михайлович, ви пам’ятаєте, як ми призначали Прем’єр-міністра? Ми призначали його вставанням. Да роздайте, будь ласка, і дайте команду заблокувати картки тих …


ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка, Сергій Сас.


10:38:34

САС С.В.

Дякую. Володимир Михайлович. Я хотів вам нагадати, щоб ви оголосили, хто відсутній в залі без поважних причин.

І наступне. Верховна Рада, як ви знаєте, включає до порядку денного питання, а розглядає проекти відповідних актів. Так от, відповідно до 87 статті Конституції, 25 статті Закону про комітети, 14 статті Закону про Кабінет Міністрів, 231, 232 Закону про Регламент Верховна Рада приймає Резолюцію недовіри. І відповідно до цього повинен бути певний проект. Відповідно до 91 статті Регламенту треба вносити постанову і проект резолюції недовіри. Нам роздано якусь постанову на сьогоднішній день. Це саме передбачено і положенням про документообіг у Верховній Раді Верховної Ради України.

Крім Конституції і трьох законів ще, мабуть, треба на заборі написати, що внести треба не якусь постанову про якусь відповідальність, а …


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершіть. Будь ласка, дайте можливість завершити. Будь ласка, завершуйте.


10:39:49

САС С.В. … Дякую. Тому, Володимир Михайлович, відповідно 88 статті Конституції ви відповідаєте за організацію розгляду питань, відповідно до Регламенту прийміть всі міри для того, щоб питання розглядати чітко відповідно до Конституції, Регламенту Верховної Ради України. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, хто ще вимагає?

Петро Симоненко, будь ласка.

Потім від фракції регіонів, потім від «Блоку Литвина».


10:40:14

^ СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов.

Уважаемые коллеги, я предлагаю приступить к рассмотрению данного вопроса и очень важно сегодня приступить к тому, чтобы наводить порядок в стране.

Я веду разговор о том, что нужно сегодня единство власти и результаты последней избирательной кампании и воля наших избирателей она требует выполнение того, что было предметом обсуждения во время выборов. И это естественно сегодня требует, чтобы вся вертикаль власти, в том числе и то, что имеет отношение к исполнении Президентом своих полномочий, парламентом и Кабинетом Министров работала на выполнение воли избирателей вовремя выборов.

Я также считаю необходимым обратить ваше внимание и на то, уважаемые коллеги, что не принятие этого решения приведет к широкомасштабной, по сути дела, очередной фальсификации, вернее, саботажа в деятельности структур власти. Потому что будет разорвана вертикаль та, которая имеет отношение к администрации и администрации район …


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити питання.


10:41:27

СИМОНЕНКО П.М. … то есть не будут работать вертикаль администрации также как и Кабинет Министров будет являясь представителями другой идеологии и другой политической силы будет саботировать выполнение этой программы.

Поэтому со всей ответственностью нада подойти к рассмотрению этого вопроса. Принять его и дать возможность сегодня обеспечить реально единство действия власти. Благодарю.


ГОЛОВУЮЧИЙ. … одну хвилинку. Будь ласка, від Партії регіонів.

Олександр Єфремов.


10:42:03

^ ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Владимир Михайлович! Уважаемые коллеги!

Здесь некоторые с присутствующих депутатов, по всей видимости своевременно не ознакомившись с повесткой дня, сегодня задают вопрос по поводу того, что они не внесли какие-то предложения к проекту Постановления, который сегодня может рассматриваться.

Я хотел бы ответить им о том, что в 10-дневный срок согласно Регламента, который и Закона Украины, который положен при рассмотрении данного проекта постановления соблюден. Каждый имел возможность рассмотреть на комитете те кто считали нужным данный вопрос, а депутаты внести соответствующее предложение по данному проекту постановления в 10-дневный срок.

Поэтому, если кто-то в силу каких-то причин это не сделал, то, прежде всего, он должен делегировать данные проблемы к себе лично, а не к процессу рассмотрения сегодня вопроса в сессионном зале. Нам ничего не мешает сегодня рассматривать этот вопрос. Более того, я совершенно согласен с Петром Николаевичем, который говорит, что затягивание данного вопроса – это фактически со стороны правительства, со стороны…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.


10:43:14

ЄФРЕМОВ О.С. …ведет к дальнейшему усугублению проблем в нашем государстве. Поэтому мы настаиваем, чтобы немедленно этот вопрос рассматривался и принимались соответствующие решения. Спасибо.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, фракція „Блоку Литвина”.


10:43:30

^ ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги! У нас зараз предстоїть багато роботи: 45 хвилин – виступ ініціаторів, 45 хвилин – виступ Прем'єр-міністра, 45 хвилин – відповідь на запитання, потім доповідь Рахункової палати. Якщо ми зараз не приступимо до цього питання, ми просто не встигнемо. Це перше.

І другий момент, мені здається, він важливий. Я думаю, що дискусії зараз процедурні вони певною мірою недоречні. Чому недоречні? Тому що одна найбільша за чисельністю фракція ініціювала розгляд цього питання. А представники другої за чисельністю фракції вимагали, щоб це питання розглядалося не тільки сьогодні обов’язково, а ще вчора і навіть раніше. Тому я думаю, що у цьому є повний консенсус, треба працювати.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, ми обмінялися думками, я маю на увазі від фракцій.

Інформую вас, що 24 лютого після доопрацювання було зареєстровано ініціативу 158 народних депутатів від фракції Партії регіонів щодо розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України. У той же день ця ініціатива, тобто матеріали, були скеровані до комітетів відповідно до вимог Регламенту з пропозиціями підготувати відповідні запитання до Кабінету Міністрів України. Одночасно отримали ці документи всі фракції. Одночасно було направлене відповідне повідомлення до Кабінету Міністрів України з пропозицією підготувати необхідні матеріали від Кабінету Міністрів України.

Шановні народні депутати, відповідно до Регламенту у межах 10 днів розглядається це питання. Тим більше, що підписи відклику не підлягають. Тобто останній день розгляду цього питання був у п’ятницю. Наполягання, до речі, було від фракції БЮТ, щоб розглядати це питання у вівторок, і тому не виникало питань і проблем щодо того, що не готове це питання так, як це сьогодні намагаються показати.

Більше того, я мушу сказати, що наполягали на розгляді цього питання у позачерговому режимі, тобто на позачерговому засіданні, і посилалися на те, що необхідно розглядати проект Постанови, який ініціювала фракція Партії регіонів, із висловленням недовіри Кабінету Міністрів України.

Тому, шановні колеги, все у плані Регламенту зроблено правильно, можуть бути трактуванні різні, але вимоги Регламенту дотримані повністю.

Тому я оголошую розгляд питання про відповідальність Кабінету Міністрів України. У зв’язку з тим, що ми маємо розгляд питання завершити прийняттям чи неприйняттям відповідного рішення, то ми повинні працювати до завершення розгляду питання цього, як того вимагає Регламент.

Тому, хто буде виступати від ініціаторів? Азаров? Азаров Микола Янович, будь ласка, до 45 хвилин на доповідь.

10:47:08

^ АЗАРОВ М.Я.

Уважаемые народные депутаты, уважаемые граждане Украины, уважаемые коллеги! 2008 и 2009 годы – годы премьерства госпожи Тимошенко войдут в историю Украины, как годы уникального провала по всем абсолютно сферам нашей жизни. Здесь покажут вам слайд, что обещала госпожа Тимошенко, когда шла на выборы 2007 года с уникальной Программой „Украинский прорыв”.

Вместо прорыва мы получили провал, провал катастрофический. И когда аналитики изучают поведение рынков, исследуют особенности поведения индексов на ноль десятую процента туда или сюда, и делают из этого какие-то прогнозы, то, к сожалению, за годы правления Тимошенко индикаторы украинской экономики измеряются разами. Именно в этих единицах – разы – мы и построим свой анализ.

Впервые за последние 10 лет страна живет без бюджета, который является инструментом государственной экономической политики, живет на так называемом ручном управлении. Это означает, что ни промышленность, ни государственные органы, ни инвесторы не имеют четких ориентиров. Такую ситуацию правительство спровоцировало сознательно. Потому что проводимая Тимошенко финансовая политика подчинена лишь одному: политической конъюнктуре.

За время этой авантюрной политики государство оказалось в глубочайшем социально-экономическом кризисе, которого Украина не знала за последние 20 лет. Поражены все сферы жизнедеятельности государства: экономическая, финансовая, социальная, политическая. Разрушена система управления, пустая казна. Любая нестандартная ситуация превращается в катастрофу.

Аналогичные печальные рекорды правительство Тимошенко ставило в 2005 году. За 2 года так называемой работы Украина потеряла пятую часть валового внутреннего продукта – показатель, сравнимый с войной. Уничтожена четвертая часть промышленной мощности Украины. Мы имеем намного худшие показатели, чем страны СНГ и новые члены Европейского Союза, допустившие также падение валового внутреннего продукта.

По итогам 2009 года падение ВВП в Украине в 2 раза глубже, чем в России, в 3 раза глубже, чем в Чехии. падение объемов промышленного производства вы можете оценить на слайде.

Перейдем к конкретным показателям, от которых зависит жизнь наших людей. Производство говядины и телятины упало в полтора раза, производство свинины почти в два раза. Даже отечественным сливочным маслом Украина уже не в состоянии обеспечить своих граждан, в прошлом году его произведено на четверть меньше. Украинцев начала кормить маслом Беларусь. С каждым месяцем увеличивается импорт этого продукта.

А если посмотреть на легкую промышленность, которая является одной из таких отраслей, где достаточно быстро и недорого относительно можно создавать рабочие места. Падение в легкой промышленности катастрофическое. Так называемая правительственная поддержка химических предприятий осталась на бумаге. Сокращается производство отечественных удобрений. За два года на 40 процентов упало производство синтетического аммиака, почти на четверть меньше азотных удобрений произведено. Если говорить об отдельных показателях машиностроения, то там падение измеряется опять же разами. Это новый показатель, новый индикатор, который свойственен этому правительству.

Результатом так называемой поддержки машиностроения стало двукратное падение его объемов производства. В чрезвычайно сложной ситуации оказалось автомобилестроение – отрасль, в поддержку которой большинство правительств европейских стран поставило во главу своих антикризисных программ. Вместо обещанного строительного бума страна получила длительную рецессию в строительной отрасли. Объемы строительства за два года опять же упали в три раза. И речь идет не только о жилищном строительстве, которое за последний год сократилось на 40 процентов, за 2009 год на треть меньше, чем в предыдущем году построено дорог. Наполовину сократились объемы мостов, дорожных эстакад, тоннелей, метрополитена, на треть уменьшилось сооружение трубопроводов, линий связи, энергосбережения. А ведь это инфраструктура, и мы готовимся к Евро-2012.

Не лучше ситуация в социальном сегменте. Я хотел бы обратить ваше внимание, что на 40 процентов меньше, чем в предыдущем году, построено поликлиник, медамбулаторий, на половину – общеобразовательных школ.

Я обращу внимание членов правительства. Вообще-то они за это отвечают! Это те показатели, за которые каждый из министров несет персональную ответственность. Я просто посмотрел на их реакцию. Не депутаты в зале, а именно министры отвечают за эти уникальные провалы и за это уникальное падение.

Дошкольных учреждений построено в 4 раза меньше. Почему так произошло? Потому что в строительстве дефицит оборотных средств. Кредитная поддержка полностью отсутствует. Финансирование со стороны инвестора нулевое. При этом антикризисные меры со стороны украинского правительства подменяются щедрыми обещаниями.

Хочу отметить, что в антикризисных программах большинства стран именно строительство являлось ключевым для переориентации экспортных мощностей на внутренний рынок, развитие инфраструктуры, обеспечение занятости населения. Например, Россия, Казахстан, Узбекистан, Белоруссия благодаря государственным вливанием в отрасль, развитию программ ипотечного кредитования, госзаказам на строительство жилья, промышленных объектов и дорог сумели возобновить положительную динамику строительства. А что же наше так называемое правительство?

Закон, направленный на борьбу с кризисом в строительной отрасли, принятый в парламенте еще в декабре 2008 года, практически не работает, поскольку правительству так и не удосужилось в полном объеме нормативную базу. Ни одного инфраструктурного проекта мы не увидели даже на бумаге.

Тимошенко обещала уменьшить зависимость Украины от импортных энергоносителей. В результате страна получила сверхдорогой импортный газ, а в следствие этого снизилась конкурентоспособность отечественного производителя на внутреннем и внешних рынках. Перебои с газоснабжение в первые месяцы 2009 года привели к остановке ведущих предприятий химической отрасли.

И вот сейчас вы услышите выступление Тимошенко, которая будет сравнивать, я уже знаю, абсолютно провальный четвертый квартал… первый квартал 2009 года и видеть некую позитивную динамику в начале года. Это абсолютнейший обман, поскольку сравнивать надо не с кризисным периодом, не с глубиной ямы, а с докризисным периодом. И если мы так будем делать, а только так и надо делать, мы увидим, что к большому сожалению, падение продолжается.

На слайде показано показатель работы Тимошенко в топливно-энергетическом комплексе. Я обращу ваше внимание только на несколько цифр.

Политика правительства в топливно-энергетическом комплексе была наиболее разрушительная. В результате так называемого «прорыва» угольная отрасль отбросана на уровень 1996 года. В ней процветает коррупция, разбазаривание государственных средств. За 2 года объемы добычи угольными предприятиями госсектора упали почти на 4 миллиона тонн. Среднедействующее число забоев уменьшилось почти на треть. Почти на половину сократилось введение новых лав – со 163 до 96. Бюджетное финансирование капитального строительства, ремонтного горно-шахтного оборудования сократилось в 2,2 раза.

Сворачивание работы на перспективу уже привело к тому, что в отрасли сокращено более 10 тысяч рабочих мест. Большую часть средств правительство отправляло на выплату заработной платы, совершенно не заботясь о долгосрочных планах развития отрасли, особенно таких важных, как охрана труда. Бюджетная поддержка охраны труда, это при нашем то травматизме угольной промышленности, сокращена за 2 года в 10 раз. Вдумаемся, в 10 раз. Это при том, что мы имеем большое количество несчастных случаев со смертельными исходами.

Это при том, что износ основных фондов достиг 63 процента. Только 18 процентов очистных забоев оснащены современной очистной техникой. Из 10 тысяч наименований основного стационарного оборудования практически половина полностью исчерпала свой нормативный технический ресурс.

Кроме того, решением правительства предприятия отрасли на протяжении последних лет не осуществляют перечисление в Пенсионные и другие фонды. Этот долг уже на сегодня составил более 3,5 миллиардов гривен.

Не меньше проблем в сфере производства энергоресурсов. Объемы товарно-угольной продукции сегодня не покрывают потребности национальной энергетики. Только в феврале недопоставлено электростанциям почти миллион тонн угля. А с начала года (за два месяца) добыто почти на полтора миллиона тонн меньше.

Недостаток твердого топлива на производстве электроэнергии перекрывается поставками импортируемого по самой высокой в Европе цене газа. Только в минувшем месяце эти поставки увеличились в полтора раза. Основная причина - дефицит угля. На складах электростанций осталось всего 868 тысяч тонн, это при нормативе – 3 миллиона тонн. Такого критического минимума не было за все годы независимости. А ведь 2004 год, когда мы оставляли этому правительству экономику, у нас было абсолютно полное самообеспечение электроэнергии, мы имели даже профицит.

Производство сельскохозяйственной продукции, которая еще недавно была едва ли единственной отраслью, демонстрирующая позитивную динамику, практически прекратила свой рост. И нам должно быть стыдно, что страна самая богатая черноземами в мире превратилась в импортера продуктов питания. Практически полностью прекращена государственная бюджетная поддержка отрасли.

Ликвидировано льготное кредитование сельхозпроизводителей, финансовую поддержку фермеров, помощь крестьянам на закупку сельхозтехники, выплата растениеводческой дотации. Открыты границы некачественного импорта и контрабанде продуктов питания.

Вдумайтесь! Только в прошлом году в Украину завезено 430 тысяч тонн мяса и субпродуктов на сумму почти 570 миллионов долларов. Молокопродуктов – 46 тысяч тонн на сумму 112 тысяч долларов. Очевидно, что импорто-ориентированная внешняя политика правительства безжалостно уничтожает отечественную животноводческую отрасль.

Уничтожается такая отрасль, как сахаропроизводство. Вместо 192 сахарных заводов работает 56. Дефицит сахара в нашей стране, вдумаемся в этот абсурд, дефицит сахара в Украине составил 500 тысяч тонн. Цена его в розницу достигает 12 гривен. Очередным мыльным пузырем оказалось правительственное постановление о дотации на 1 гектар посева сахарной свеклы. Дотация осталась на бумаге.

Мы дожились до того, что ввозим картофель. Аналогичная ситуация и с другими овощами, традиционно выращиваемым на наших землях.

Практически остановлено сельхозмашиностроение. Как следствие, за два года на украинских предприятиях производство тракторов сократилось опять в разы – 4 раза, а сеялок произведено всего четверть к уровню 2007 года.

Правительство проигнорировало социальные нужды села, обещанное украинским прорывом увеличение госзаказа на аграрное образование. Обеспечение молодых специалистов-аграриев жильем осталось на бумаге.

Особенно непрофессионализм правительства привел к галопирующему росту цен на продукты питания. И мы установили своеобразный антирекорд: опять в разы, в полтора раза. Мы были свидетелями, как за несколько недель основные потребительские товары: сахар, сыр, масло, молоко, хлеб, картофель и другие продукты – подорожали от 30 до 50 процентов. Это самый наибольший показатель, начиная с 2005 года.

Как следствие, укладываться в ежедневную потребительскую корзину для рядового украинца становится все тяжелее. Граждан Украины уверяло правительство Тимошенко, что гривна – наиболее надежная денежная единица. В результате такой политики страна испытала самую глубокую девальвацию среди европейских стран.

Проблема в банковской сфере. Я не буду углубляться в природу этого явления. Скажу, что значительная часть вины лежит на правительстве в том, что по сути дела, не была в полном объеме выполнена процедура по рекапитализации банков. А напомню, что соответствующий закон был принят еще в октябре 2008 года.

Особенно пострадал реальный сектор. Поскольку кредитование реального сектора так и не возобновлено. Деньги с банковской системы вымывает государство, которое активно выпускает ценные бумаги под высокие проценты.

Тимошенко обещала рай для инвесторов. Однако страна потеряла их доверия, и ниже я скажу, таким образом, мы находимся на последнем месте в Европе по объему прямых иностранных инвестиций. Обещания содействия отечественному производителю оказались, остались на бумаге.

Для того, чтоб скрыть просчеты, и замаскировать абсолютно нереальный бюджет, правительство Тимошенко изымает деньги, заработанные трудовыми коллективами. Не возмещает в полном объеме налог на добавленную стоимость, заставляет бизнес платить налоги вперед.

Впервые правительство возмещает НДС и принимает соответствующее постановление. Не только деньгами, но и зерном, мукой, удобрениями.

Куда мы дальше идем?

Кроме того, в разгар кризиса правительство систематически инициировало изменения в действующее законодательство, так же само принимало нормативные документы. В частности, были попытки отменить упрощенную систему налогообложения, увеличить налог с владельцев транспортных средств, ввести автомобильный, агарный, ярмарочные сборы, в несколько раз увеличивался акцизный сбор с отечественных товаров. В том числе, что особо чувствительно для потребительского рынка, на горюче- смазочные материалы. Своими решениями постоянно изменялись нормы действующего законодательства.

Например, такое ограничение прав плательщиков налогов, как учет убытков предыдущих лет и курсовой разницы. Использование измененных норм амортизации, формирование налогового кредита. Также вводилось аннулирование регистрации плательщиков НДС, и внедрялась солидарное ответственность покупателя за налоговые действия продавца. То есть правительство целенаправленно стремилось увеличить фискальное давления и сузить права предприятий.

И в этом тоже одна из причин такого глубочайшего кризиса.

Тимошенко забыла, что экономика в конечном счете строится на рабочих руках бизнеса. Задавив бизнес, загнав его в тень власть разрушила экономику. Естественно реакция субъектов хозяйствования на усиление налогового давления, рост коррупции во власти стало увеличение тенизации экономики. Это привело к потерям бюджета, искажение конкурентной среды, оттоку капитала, скрытой занятости, теневому лоббизму и коррупции.

Согласно совместному исследованию американской компании «…» и «……» Украина заняла последнее место среди европейских стран в рейтинге экономических свобод.

И самое это важное. Два года власти Тимошенко – это серьезное падение жизненного уровня наших людей. выплаты, которые получают от государства наиболее незащищенные граждане Украины не обеспечивают необходимый минимальный уровень социальной защиты. особенно страдают люди, которые достигли пенсионного возраста или не могут работать по состоянию здоровья.

Так в 2008 году потребительские цены росли в 4 раза быстрее чем прожиточный минимум не для трудоспособных лиц, от которого зависит минимальная пенсия.

В 2009 году Тимошенко не выполняла в полном объеме Закон о повышении социальных стандартов. Не делает она это и в 2010 году. Как следствие каждый пенсионер ежемесячно недополучает 150 – 300 гривен. За время пока Кабмином управляют такие люди наполовину обеднели работающие люди следствии удорожания жизни, обесценивания национальной валюты.

Среднемесячная заработная плата украинцев, вдумайтесь в эти цифры, снизилась до 240 долларов в месяц. Для примера. Россия, в которой, от которой мы немножко отставали еще 5 лет назад имеет среднюю заработную плату почти в три раза выше – 700 долларов. Это тоже в адрес тех министров, которые допустили такое падение.

Особенно от правительства Тимошенко почти пострадали работники бюджетной сферы, которым Тимошенко заморозила зарплата на уровне 2008 года, ликвидировав большинство надбавок. Как следствие, на конец года так называемая минималка для бюджетников (545 гривен) на 40 процентов меньше фактического размера прожиточного минимума для трудоспособных лиц – 913 гривен. То есть бюджетники выброшены правительством за черту выживания. За 2 года работы так называемой задолженность по заработной плате выросла более чем в 2 раза.

Особенно остро стоит проблема здоровья людей. По данным Всемирного банка в Украине самые высокие темпы сокращения населения в Европе. Уровень смертности мужчин в Украине соответствует показателям тех стран, где ВВР на душу населения в 5 раз меньше, чем в Украине. Однако правительство практически самоустранилось от потребностей медицины. Сегодня медицина держится только на профессионализме и самопожертвовании людей, которые работают в этой сфере. Однако на голом энтузиазме проблему медицины не решить. Поэтому задача нового правительства дать инструменты, с помощью которых можно повысить уровень медицинских услуг, оборудования, технологий и так далее.

Что ж сделало правительство Тимошенко в 2009 году, например, в области здравоохранения? Из бюджета была исключена полностью программа централизованной закупки рентгенологического, диагностического и другого оборудования для здравоохранения. Несмотря на то, что Украина держит печальное первенство в Европе по масштабам распространения СПИДа и туберкулеза, Тимошенко по сравнению с 2008 годом на две третьих сократила расходы на преодоление эпидемий этих заболеваний. Централизованные меры по лечению сахарного диабета по результатам 2009 года недофинансированы на треть. На особом месте стоит проблема смертности от рака, она на втором месте после смертности от сердечно-сосудистых заболеваний. К сожалению, медицина отечественная ограничена в предоставлении качественных услуг по диагностированию и лечению онкозаболеваний.

Несколько слов о нашумевшей в прошлом году проблеме борьбы с пандемией гриппа. Правительство элементарно не справилось с этой ситуацией, посеяло панику и еще при этом решило заработать симпатии избирателей на примерах личной разгрузки самолетов с «Тамифлю». При этом имея еще весной информацию о эпидемиологической ситуации в мире, правительство не провело упреждающие меры, не закупило необходимые лекарства и оборудование, не проинформировало общественность. А как следствие, пострадали простые люди.

А вспомните, сколько истерики было вот здесь, в этом зале, по поводу выделения, так называемого, гриппозного миллиарда. А что в результате? А в результате 600 миллионов, которые были выделены, частично не использованы, а частично разошлись не известно куда.

Если коротко подвести итоги политики этой власти в гуманитарной сфере, то можно сказать образно так: начали с пролета «Гринджол» на Евровидении, закончили пролетом олимпийцев над Ванкувером.
залишити коментар
Сторінка1/3
Дата конвертації24.10.2013
Розмір0.91 Mb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

страницы:   1   2   3
Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх