Україна icon

Україна


Схожі
Нтуу "кпі" Тези доповідей 23 квітня 2008 р м. Київ...
План дій Україна-Європейський союз...
План дій. Пріоритетні напрями Можливий потенціал для реалізації поставлених завдань Висновки...
Процес європейської інтеграції впливає на всі сфери життя держави: Україна чітко визначила...
Видавництво
Позиційний документ щодо імплементації Українською Стороною Плану дій Україна – єс у 2005-2007...
Мельник С. В., к е. н., заслужений економіст України...
Конкурсу Уроки Голодомору та...
Виконавці
Курс подається за модульною схемою...
Бізнес-план Інвестиційного проекту виробництва сульфатної кислоти Вартість проекту: 1 692 800...
Біла книгаЗагрузка...
скачатьУКРАЇНА


ВІДДІЛ У СПРАВАХ СІМ’Ї ,МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЛУЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43001, м. Луцьк, вул.Ковельська, 53, тел./факс 728204

e-mail: info@lutskadm.gov.ua

23.05.2012 085/01-06 /2-12

на № 12/8 від 04.05.2007 Районна рада


Інформуємо що на виконання „Програми національно-патріотичного виховання молоді району на 2007-2011 роки”, затвердженої рішенням сесії від 04.05.2007 року №12/8 протягом 2007-2011 років були проведені певні заходи:

^ Проведення районних заходів, участь в обласних та всеукраїнських заходах

Протягом 2007-2011 років в районі спільно з відділами культури, освіти, з питань внутрішньої політики, зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю апарату райдержадміністрації відбулась низка круглих столів, літературних годин, виставок архівних документів, книжкових виставок, вечорів-реквіємів, вечорів пам’яті, годин скорботи, історичних годин з нагоди державних свят та героїчних дат історії України.

^ Пропаганда здорового способу життя

Для збереження та зміцнення фізичного і духовного здоров’я молодого покоління проводилась інформаційно-просвітницька робота щодо дотримання молоддю здорового способу життя.

В рамках роботи Мобільного консультаційного пункту в сільській місцевості в 2008 році було проведено 58 заходів щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді, якими було охоплено 865 осіб в 25 населених пунктах. Роботу було проведено в загальноосвітніх школах району, дитячих оздоровчих таборах, Луцькій центральній районній лікарні, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, дитячому містечку „Аркен”.

Зокрема, були проведені такі заходи: лекції „Профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі”, „Снід – страшна хвороба. Як уберегтися від ВІЛ – інфекції”, „Алкоголь та наркотики – шкідливо та небезпечно”, „Наркотична небезпека: як бути далі”; бесіди „У країні здоров’я”, „Формування здорового способу життя у дітей”, „ВІЛ/СНІД – хвороба ХХІ століття”, „Одна з основних цінностей людини – здоров’я”, „Обирай здоровий спосіб життя”, „Відсутність негативних звичок – крок до здоров’я”, „Туберкульоз та його профілактика”, „В здоровому тілі здоровий дух”, „Пропаганда здорового способу життя”; ігротеки „Крок за кроком”, „Фото - фішка”; відеолекторії „Правда про алкоголь”, „Правда про аборти”, „Правда про наркотики”; брейн - ринг „Формування здорового способу життя”.

Ряд заходів щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді проводився філіями Луцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Всього було проведено 19 заходів на дану тематику, якими було охоплено 398 осіб. А саме: лекції „Туберкульоз. Уникнення небезпеки”, „Здоровим бути модно”, „ВІЛ – інфекція. Уникнення небезпеки”, „Шкідливість алкоголю та тютюнопаління у молодіжному середовищі”; бесіди „У країні здоров’я”, „Що необхідно знати про туберкульоз”, „Як вберегтися від туберкульозу”, „Бережіть здоров’я змолоду”, „Здорові діти – здорове майбутнє”, „Правда про ВІЛ/СНІД”, „Правда про туберкульоз”; тематична дискотека „Здорова молодь – зорове майбутнє”; конкурс малюнків „Ми – за здоровий спосіб життя”; ігротеки „Аспекти здоров’я”, „Хрестики – нулики”; брейн – ринг „Шкідливі звички – шлях у безодню”.

В 2009 році було проведено 85 заходів щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді, якими було охоплено 1848 осіб. Роботу було проведено в загальноосвітніх школах району, дитячому пришкільному оздоровчому таборі „Ровесник”, дитячих оздоровчих таборах „Орлятко” та „Сонячний”, Луцькій центральній районній лікарні, Дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях. Зокрема, були проведені заходи на таку тематику: „Профілактика негативних звичок”, „Снід – рана людства”, „Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо!”, „Крок за кроком”, „Фото - фішка”, „Правда про алкоголь”, „Правда про куріння”, „Правда про СНІД”, „Здоров’я нашої планети”, „Збережіть здоров’я з молоду”, „Гаряче місце”, „Ти і твоє здоров’я” та ін.

В 2010 році – 104 заходи щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді, якими було охоплено 1328 осіб. Роботу було проведено в загальноосвітніх школах району, дитячих пришкільних оздоровчих таборах, оздоровчому таборі „Сонячний”, кримінально-виконавчій інспекції, Луцькій центральній районній лікарні, Дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях. Зокрема, були проведені заходи на таку тематику: „Профілактика тютюнопаління”, „Крок за кроком”, „Правда про куріння”, „Правда про СНІД. Передай її іншим…”, „Здоровим бути модно!”, „Збережіть здоров’я змолоду”, „Ти і твоє здоров’я”, „Ми за здоровий спосіб життя”, „Важливість репродуктивного і сексуального здоров’я підлітків”, „Здоровий спосіб життя – запорука професійного успіху”, „Сходинки до твого здоров’я”, „Формування здорового способу життя”, „Пригоди у країні Здоровляндії”, „Формування відповідальної поведінки в статевих та міжособистісних відносинах” та ін.

Розповсюджено 280 примірників соціально-профілактичної літератури на теми „Живи. Захисти своїх дітей від ВІЛ/СНІД”, „Живи. Наркотикам – ні! Обирай життя!”, „Бути здоровим модно! ”, „Правда про куріння”, „Правда про алкоголь”, „Правда про СНІД”, „Обери здоровий спосіб життя” та ін.

За 2011 рік було проведено 57 заходів щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді, якими було охоплено 1165 осіб. Роботу було проведено в загальноосвітніх школах району, дитячих пришкільних оздоровчих таборах, кримінально-виконавчій інспекції, Луцькій центральній районній лікарні, Дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях. Зокрема, були проведені заходи на таку тематику: „Профілактика тютюнопаління”, „Крок за кроком”, „Правда про куріння”, „Правда про СНІД. Передай її іншим…”, „Здоровим бути модно!”, „Збережіть здоров’я змолоду”, „Ти і твоє здоров’я”, „Ми за здоровий спосіб життя”, „Важливість репродуктивного і сексуального здоров’я підлітків”, „Здоровий спосіб життя – запорука професійного успіху”, „Сходинки до твого здоров’я”, „Формування здорового способу життя”, „Пригоди у країні Здоровляндії”, „Формування відповідальної поведінки в статевих та міжособистісних відносинах” та ін.

Розповсюджено 345 примірників соціально-профілактичної літератури на теми „Живи. Захисти своїх дітей від ВІЛ/СНІД”, „Живи. Наркотикам – ні! Обирай життя!”, „Бути здоровим модно!”, „Правда про куріння”, „Правда про алкоголь”, „Правда про СНІД”, „Обери здоровий спосіб життя” та ін.

Для збереження та зміцнення фізичного і духовного здоров’я молодого покоління проводилась інформаційно-просвітницька робота щодо ведення молоддю здорового способу життя.

^ Патріотичне військове виховання

- була розроблена районна програма та заходи відділу освіти райдержадміністрації на виконання Програми національного виховання молоді району на 2007-2011 роки. На основі заходів відділу освіти райдержадміністрації з патріотичного виховання сплановано шкільні;

- у навчально-виховних закладах з метою патріотичного виховання молоді проведено тижні військово-патріотичного виховання: загальношкільні лінійки, тематичні уроки, виховні години з історії Великої Вітчизняної війни та в Республіці Афганістан, виставки історичної літератури в бібліотеці.

У школах діючими є 17 музеїв, крім цього, організовуються екскурсії у музей селища Торчин та Волинський краєзнавчий музей, відкрито козацьку світлицю ЗОШ І-ІІІ ступенів села Садів, етнографічний музей у районному Будинку школяра, Батьківську світлицю у ЗОШ І-ІІІ ступенів села Романів.

З метою виявлення рівня інформованості учнів про символи України, заходи, що проводяться у закладі, відомості з історії, державотворення було проведено анкетування, яким охоплено близько 60 дітей 10-11 кл.

В результаті аналізу відповідей учнів можна зробити висновок, що:

- 75 % дітей дають правильну відповідь про національну ідею та називають етапи державотворення;

- із видатних людей – державотворців пам’ятають М.Грушевського, П.Орлика;

- серед видатних українців в галузі освіти, літератури, науки, театру найкраще знають українських поетів та письменників, лише 20 % учнів називають відому в галузі театру М.Заньковецьку, із науковців – Макаренка, В.Сухомлинського;

- 100 % дітей дали відповіді на питання про те, що підтримують традиції і обряди в сім’ї, де проживають.

Проте, свій родовід 80 % дітей знають лише в 3, 4 поколінні.

- учні знають Гімн України та розповідають про змістовні заходи, що проходять в навчальних закладах.

У грудні 2010 року було проведено районний конкурс проектів „Маленький українець” у номінаціях: родовід, твір, малюнок. Переможці районного конкурсу, учні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Одеради, ЗОШ І-ІІ ст. с. Промінь взяли участь в обласному.

Сприяють у закладах розвитку і функціонування української мови. Запроваджуються курси „Ділове мовлення”, „Культура мови”, впроваджується у практику проведення тижнів, свят, ранків, міжнародний День рідної мови, оголошений з ініціативи ЮНЕСКО (21.02).

Запроваджено з 2010 по 2014 роки проведення районного конкурсу ім. Т. Шевченка, присвячений 200-річчю з Дня народження.

Традиційними стали дні, тижні з вивчення прав людини, спільно із юстицією проводяться акції „Спільних дій і інтересах дітей”.

В усіх навчально-виховних закладах у грудні 2011 року проведено анкетування учнів 11 класу „Держава наша - Україна”.

Традиційними стали дні, тижні з вивчення прав людини, спільно із районним управлінням юстиції проводиться акція „Спільні дії в інтересах дітей”.

У школах щорічно передбачається ряд заходів патріотичного спрямування: 810-річчя з Дня народження першого короля Русі-України Данила Галицького, День пам’яті жертв Голодомору, 390-річчя перемоги у Хотинській битві, Дня писемності та мови .

Щорічно до Дня Перемоги проводяться зустрічі з ветеранами війни, воїнами УПА, військово-спортивні змагання, святкові концерти. Організовано анкетування серед старшокласників про події Великої Вітчизняної війни „Ми пам’ятаєм, як це було...”.

Спільними для всіх закладів є формування у дітей поваги до Конституції України та символів держави. У всіх закладах оформлено куточки державної символіки, проведені виховні години.

З метою патріотичного виховання, розвитку обдарованих дітей, підняття престижу рідної мови у листопаді-грудні проведено ряд мовних турнірів: - шкільні та районні олімпіади з української мови та літератури; - районний конкурс з рідної мови імені Петра Яцика; - районний конкурс з української мови імені Т.Г.Шевченка; - районний конкурс „Новітній інтелект нації”.

З метою пропагування грамотності у всіх загальноосвітніх школах району проходила акція – написання радіо диктанту національної єдності.

Другий рік школярі району беруть участь у Всеукраїнській грі „Патріот” та „Соняшник”.

Відродження національної культури починається із системи знань про рідний край, де кожен народився і виріс, про народ, серед якого живе, про його історію, традиції, звичаї, обряди, культуру, побут, вірування, особливості мови.

Зважаючи на це, з метою забезпечення національно-патріотичного розвитку в 2008 році з нагоди Дня Конституції України в смт Торчин були проведені такі заходи: караоке „Українська пісня – душа народу” та тематична дискотека „Ми – українські діти” з використанням української танцювальної музики. А також в Радомишльській ЗОШ І-ІІІ ступеня були проведені заходи з нагоди святкування Дня Незалежності України: ігротека „Ми діти твої Україно! ” та лекція „Символіка України».

З метою ознайомлення учнів з історією нашого краю і пробудження національної свідомості в рамках роботи Мобільного консультаційного пункту в сільській місцевості у загальноосвітніх школах району, а саме, Торчинській ЗОШ І-ІІІ ступеня, Усичівській ЗОШ І-ІІ ступеня та Буянівській ЗОШ І-ІІ ступеня, проводились інформаційно-просвітницькі години „Волинь моя, прадавній краю”. Всього в рамках проведених заходів з питань національно-патріотичного виховання було охоплено 208 осіб.

В 2009 році з метою ознайомлення учнів з історією нашого краю і пробудження національної свідомості в рамках роботи Мобільного консультаційного пункту в сільській місцевості ЦСССДМ з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в с. Лище був проведений конкурс малюнку на асфальті „Я дитина України! ”охоплено 30 дітей. Всі діти були нагороджені солодощами, а 10 переможців м’якими іграшками. Також в літньому оздоровчому пришкільному таборі с. Романів був проведений брейн-ринг „Сторінки історії рідного краю” охоплено 32 дитини. Команду переможців нагороджено призами. В Дитячому оздоровчому комплексі „Сонячний” с. Гаразджа проведений конкурс малюнку на асфальті „Світ моєї мрії - Україна” охоплено 13 осіб.

В 2010 році з метою пробудження національної свідомості в рамках роботи „Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи” з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в смт. Торчин проведено конкурс дитячих малюнків на асфальті „Світ очима дітей” охоплено 30 дітей. Всі учасники конкурсу нагороджені призами та заохочувальними подарунками. Також з метою духовного розвитку молоді, виховання патріотизму, ознайомлення дітей з історією нашого краю працівниками центру проведено бесіди на теми „Маленькі історії про великі істини” (охоплено 30 осіб), „Мова – дзеркало душі” (охоплено 22 особи), „Я – громадянин України” (охоплено 20 осіб), бесіду-диспут „Без минулого нема майбутнього” (охоплено 23 особи). Торчинською філією проведено соціально-профілактичний захід-караоке „Новорічні пісні” (традиційні українські різдвяні пісні), охоплено 13 осіб.

В 2011 році з метою пробудження національної свідомості в рамках роботи „Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи” з нагоди Міжнародного дня захисту дітей було проведено наступні заходи:

- Конкурс малюнка на асфальті „Країна моєї мрії” на території Заборольської сільської ради (охоплено 33 особи);

- Конкурс малюнка на асфальті „Моя родина” на території Торчинської селищної ради (охоплено 25 осіб).

Всі учасники конкурсу нагороджені призами та заохочувальними подарунками. Торчинською філією проведено соціально-профілактичний захід „Новий рік іде до нас” (традиційні українські різдвяні пісні), охоплено 17 осіб.

До Дня незалежності України проведено бесіду „Державні символи України” та конкурс малюнка на асфальті „Я і моя Україна” серед учнів загальноосвітніх шкіл Луцького району. Всього роботою охоплено 34 особи , всі учасники конкурсу нагородженні призами та заохочувальними подарунками.

^ Культурницький напрям

Інформуємо, що з метою формування духовності, національної свідомості та патріотизму молоді в бібліотеках району, будинках культури проводяться заходи по популяризації української мови та культури, національної та культурної спадщини українського народу. В сільських будинках культури та клубах постійно проводяться українські вечорниці, вечори відпочинку.

В установах культури району проводяться заходи, приурочені державним та календарним святам, знаменним подіям в історії українського народу, активними учасниками яких є дитячі колективи. Також дитячі колективи району беруть активну участь в обласних, Всеукраїнських, Міжнародних фестивалях та конкурсах.

З 20 по 25 липня зразковий ансамбль сучасного танцю „Антарес” районного будинку культури взяв участь у фестивалі мистецтв, який відбувся в м. Добжень Вельки Республіки Польща.

25 липня народний аматорський фольклорний ансамбль „Берегиня” будинку культури с. Маяки приймав участь в акції „Рушник єднання” Всеукраїнського проекту „Єдина Україна: Схід і Захід разом”, яка відбулася в м. Луцьку.

17-18 вересня в м. Обухові Київської області проходив І Відкритий театральний фестиваль, в якому приймала участь народна театр-студія „Гармидер” районного будинку культури.

1 жовтня народний хоровий колектив „Червона калина” клубу с. Крупа приймав участь у Всеукраїнському фестивалі народної культури „Українське коровай-сузір’я”, який відбувся в м.Володимир-Волинському.

8 жовтня народне тріо бандуристок „Лелія” районного будинку культури приймало участь в Х Міжрегіональному фестивалі-конкурсі „Пісні незабутого краю” в м. Городок Львівської обасті.

Народна театр-студія „Гармидер” взяла участь в V Міжнародному молодіжному театральному фестивалі „Ліхт Art”, який відбувся 6 листопада в Палаці дітей та молоді м. Рівне.

Солісти вокальної зразкової студії „Золоте зернятко” районного будинку культури приймали участь:

- з 7 по 10 липня у Міжнародному фестивалі дитячої творчості „Молода Галичина” (м. Новояворівськ Львівської області);

- з 29 липня по 1 серпня у Всеукраїнському фестивалі сучасної української пісні „Володимир – 2011” (м. Володимир-Волинський);

- 8 жовтня в ювілейному Х Міжрегіональному фестивалі-конкурсі „Пісні незабутого краю” (м. Городок Львівської області);

- 9-10 жовтня в Міжнародному фестивалі „Чорнобильські мотиви” (м. Дніпропетровськ);

- 5 листопада у ХІІ Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв „Сурми звитяги – 2011” (м. Львів);

- з 17 по 20 листопада у фінальному конкурсі ХІІ Всеукраїнського фестивалю „Червона рута – 2011” (м. Київ).

Роботу по патріотичному вихованню дітей та молоді здійснюють шкільні та культурно-освітні заклади району. Учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів приймали участь в обласних та Міжнародних конкурсах, а саме:

- учні Гіркополонківської ДМШ – в обласному конкурсі з музично-теоретичних дисциплін та музичної літератури;

- учні Торчинської ДМШ в обласному конкурсі з духових та народних інструментів;

- учениця Гіркополонківської ДМШ – в ІV міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів „Перпетум мобіле” м.Дрогобич Львівської області;

- учень Маяківської ДМШ – у VІ міжнародному дитячому фестивалі-конкурсі „Слов’янський вінець” (Болгарія);

- учень Маяківської ДМШ – в Міжнародному конкурсі виконавців на цимбалах та сопілці „Волинська гуковиця”.

В бібліотеках Луцької РЦБС організовано тематичні виставки, проведено ряд заходів приурочених знаменним подіям в історії українського народу, відзначення державних і національних свят. Так, до Дня незалежності України: організовано книжкові виставки, тематичні полички, відкриті перегляди літератури, присвячені 20-й річниці незалежності України та історії становлення і утвердження державних символів України, Дню Державного Прапора України під назвами: „Україна на крутих зламах історії”, „На тернистому шляху духовного відродження” (центральна районна бібліотека), „Моя Земля – це незалежна Україна” (бібліотека с. Садів), „Україна незалежна: сторінки історії” (бібліотека с. Шепель), „Україна – наша мати, будьмо її гідними дітьми” (бібліотека-філія для дітей смт Торчин), „Живи і міцній, українська державо !” (бібліотека с. Сарнівка), „Україна, твоя доля – єдність, злагода та воля” (бібліотеки смт Рокині, с. Одеради), „Незалежна і єдина, будь навіки Україно!” (бібліотеки сіл Лаврів, Ратнів), „Для мене в світі ти єдина, моя чарівна Україно!” (бібліотека с. Липини), „Наш стяг пшеничний у степах під голубим склепінням неба…” (бібліотека - філія для дітей смт Торчин), „Державні символи України – національні святині” (бібліотека с.Хорохорин), „Краса і велич символів держави” (бібліотека с. Романів), „Цвітуть неначе квіти долі, знамена жовто-голубі” (бібліотека с. Радомишль), „Держана символіка: походження, традиції, доля” (бібліотека с. Піддубці).

В бібліотеках Луцької районної ЦБС проведено заходи, присвячені 20-й річниці незалежності України: літературно-музичні композиції та літературно-мистецькі свята „Велична і свята, моя рідна Україна” (бібліотеки-філії смт Рокині, сіл Ратнів, Липини), „Україну-матінку вітаєм” (бібліотека с. Промінь), „Моя Україна на світі єдина” (бібліотека с. Романів), „Україна – ніжність лебедина, Богом обдарована Земля” (бібліотека с. Городище-1), „Україно моя! З діда-прадіда рідна, перевита барвінком і хмелем Земля” (бібліотека с. Садів); тематичні вечори та усні журнали „Горнусь до тебе, Україно!” (бібліотеки сіл Сарнівка, Хорохорин), „Україна: крізь призму 20 років незалежності” (бібліотека с. Шепель), „Українська державність: історія і сучасність” (бібліотека-філія для дорослих смт Торчин), „Україно, твоя доля – єдність, злагода та воля” (бібліотека с. Лище), „Свою Україну любіть” (бібліотека с. Г.Полонка), історичні та історико-патріотичні години „Нема без кореня рослини, а нас людей без Батьківщини” (бібліотека-філія для дітей смт Торчин), „Люблю тебе, Вітчизно мила!” (бібліотека с. Забороль), „Краса і велич символів держави” (бібліотека с. Білосток), конкурси та вікторини „Я – людина. Ми – родина. Дім наш – Україна” (бібліотека с. Піддубці), „Державний прапор – прапор-дивоцвіт” (бібліотека с. Одеради). „Я люблю Україну” (бібліотека с. Веселе).

З метою поглиблення знань молоді з історії України, виховання патріотичних поглядів та переконань, любові до Батьківщини, відданості своєму народу, формування активної та свідомої позиції з 1 червня по 10 серпня 2011 року серед користувачів юнацького віку бібліотек-філій району було проведено районний конкурс-вікторину „Незалежність України: події, дати, імена”, присвячений 20-й річниці незалежності України.

До Дню визволення України від фашистських загарбників організовано книжкові виставки, тематичні полиці, перегляди літератури: „В боях за Україну” (центральна районна бібліотека), „Вічний вогонь пам’яті” (дитяча районна бібліотека), „Вічна слава героям!” (бібліотека с. Романів), „Ветерани нашого села” (бібліотека с. Ратнів), „Пам’ять про подвиг” (бібліотека с. Садів), „Вони захищали наше майбутнє” (Торчинська селищна бібліотека для дорослих), „Історія, яку повинні пам’ятати” (бібліотека с. Лище), „Пам’ять людська не забуде повік” (бібліотека с. Боголюби), „Тихі зорі вічної пам’яті” (бібліотека Шепель), „Тих днів не змовкне слава” (бібліотека села Чаруків), „Історія. Пам'ять. Майбутнє” (бібліотека с. Липини), „Незабутні сторінки історії” (бібліотека с. Романів). Проведено: вечір-вшанування „Літа на зиму повернули” в бібліотеці с. Городище-2, родинне свято „Моє село – моя родина” бібліотека с. Чаруків, година спілкування „Бережіть літніх людей” в бібліотеці с. Забороль, історична година „Україна – земля героїчного народу” в бібліотеці с. Коршів, спрямовані на виховання у громадян шанобливого ставлення до ветеранів та людей похилого віку.

До Дня українського козацтва в бібліотеках проведено: історичні години „Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі” (бібліотека с. Промінь), „Тої слави козацької повік не забудем” (в дитячій районній бібліотеці), „Наша слава козацька” (в бібліотеці с. Чаруків), історична подорож „Козацькими стежками” (бібліотека с. Романів), перегляд літератури „Запорізька Січ – колиска вольностей української держави” (в центральній районній бібліотеці), бесіда-вікторина „Ми козацького роду нащадки” (в бібліотеці с. Буяни), година цікавих повідомлень „Козацькій славі жити у віках” (в бібліотеці с. Радомишль.

До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні в бібліотечних закладах Луцької районної ЦБС організовано книжкові виставки, тематичні полички, перегляди літератури під назвами: „Скорботна пам'ять України” (центральна районна бібліотека), „…Вкраїна, двадцяте століття. І не рік, а криваве клеймо „тридцять три»…” (бібліотека-філія для дорослих смт Торчин), „Великі твої жертви, Україно!” (бібліотека с. Боголюби), „Свіча скорботи” (бібліотека с. Ратнів), „Не виплакані сльози України” (бібліотеки сіл Г. Полонка, Одеради, Воротнів), „Страшна правда голодомору” (бібліотека с. Боратин), „Україна пам’ятає, світ визнає” (бібліотека с. Сарнівка), „Лиш пам'ять спомин береже” (бібліотека с. Воютин), „Допоки пам’ять в серці не згасає” (бібліотека с. Романів), „Чорна сповідь моєї Вітчизни” (бібліотека с. Лаврів), „Пам’ять людська не забуде повік” (бібліотека с. Радомишль).

В бібліотеках району проведено: вечір-реквієм „Дорогами болю і муки” (бібліотека с. Шепель), години пам’яті та скорботи „Свіча скорботи” (бібліотека с. Забороль), „З пам’яті не стерти” (бібліотека с. Чаруків), „Запалімо свічку пам’яті” (бібліотека с. Коршовець), „Землі моєї ревний біль і гнів” (бібліотека с. Буяни), „Пам'ять про голодні роки” (бібліотека с. Новокотів), „Хто знав, хто вів смертям і стратам лік” (бібліотека с. Промінь), літературний вечір „Голгофа голодної смерті” (бібліотека с. Баківці), урок-реквієм „Пам’ять людська не забуде повік” (бібліотека с. Городище-2), година інформації „Чорна сповідь нашої Вітчизни” (бібліотека с. Боратин), „Голодомор і Голокости, прости і помилуй, Господи” (бібліотека с. Гаразджа), „Голгофа голодної смерті” (бібліотека с. Липини), бесіда за „круглим столом” „Не згасни, свічко пам’яті!” (бібліотека с. Піддубці), бібліографічні огляди „Україна пам’ятає” (бібліотеки сіл Садів, Маяки), „Великі твої жертви, Україно!” (бібліотека с. Одеради), „Невиплакані сльози України” (бібліотека с. Білосток), „Над білим янголом скорботи незгасний духу смолоскип” (бібліотека с. Милуші). В бібліотеці селища Рокині відбувся вечір-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні „Дзвони совісті”. До акції залучилася районна влада, яку представляв заступник голови райдержадміністрації Арсен Сидорчук, працівники музею сільського господарства Волині, педагогічний колектив та учні Рокинівської загальноосвітньої школи.

В рамках Всеукраїнського тижня права організовано книжкові виставки, тематичні полички, перегляди літератури під назвами: „Держава. Право. Суспільство” (центральна районна бібліотека), „В контексті прав людини” (бібліотека с. Лаврів), „Його величність закон” (бібліотека смт Рокині), „Від громадянина України – до громадянина Землі” (бібліотека с. Городище-2), „Права та обов’язки” (бібліотека с. Ратнів).

В бібліотеках району проведено ряд заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру: урок-діалог „Як примирити „хочу” і „буду”, „маю право” і „зобов’язання (бібліотека смт Рокині), турніри правознавців „Права свої знай, обов’язки не забувай” (бібліотека с. Радомишль), „Запитання від Феміди” (бібліотека с. Садів), „Виконуй обов’язки, поважай порядок і закони” (бібліотека с. Білосток), правові години „Права знай, обов’язки не забувай” (бібліотека с. Боголюби), „Захисти нас від лиха і зла, бо я ще дитина мала” (бібліотека-філія с. Городище-1), „Права від людини і для людини” (бібліотека с. Буяни), „Закон і ми” (бібліотека с. Коршів), прес-діалог „Знання і повага прав людини – шлях до взаєморозуміння” (бібліотеки сіл Лаврів, Баківці), усний журнал „Україна закону, права, моралі” (бібліотека с. Шепель), диспут „Громадянином бути зобов’язаний” (бібліотека с. Лище), урок міркування „Чи бувають права без обов’язків” (бібліотека с. Забороль), брейн-ринг „Юні правознавці” (бібліотека с. Г. Полонка), години правових знань „Межу закону не переступити” (бібліотека с. Сарнівка), „Історія державних символів України” (бібліотека с. Забороль), інформаційна година „Конституційні обов’язки громадян” (бібліотека с. Промінь), бесіди „З словами ввічливими знайся, будь чемним і не зазнайся” (бібліотека с. Коршовець), „Твої права та обов’язки” (бібліотека с. Маяки), „Знаємо свої права, виконуємо обов’язки” (бібліотека с. Садів). „Людина в світі законів” (бібліотека с. Гаразджа).


Робота по виконанню Програми національно-патріотичного виховання молоді району на 2007-2011 роки в районі завершена.


Начальник відділу І.Крочук


Скачати 178.61 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації24.10.2013
Розмір178.61 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх