Та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт icon

Та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт


Схожі
Роботи
Методичні рекомендації щодо виконання І захисту курсових, дипломних І магістерських робіт...
Конкурсу студентських наукових робіт...
Методичні рекомендації з виконання...
Управління освіти виконавчого комітету...
Конкурсу студентських наукових робіт...
Конкурсу студентських наукових робіт...
Положення про організацію виконання та захисту бакалаврської дипломної роботи...
66-та науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, науковців...
Про стан виконання Програми захисту прав споживачів на 2003 2005 роки у 2005 році...
Список рефератів, що допущені до розгляду Журі вікторини (конкурсу рефератів) з історії...
Про виконання Плану заходів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту...Загрузка...
скачать

УКРАЇНА

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ


Н А К А З № 4


від 5 січня 2012 року

м. Ужгород


Про затвердження Правил проведення І-ІІІ етапів

Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів,

І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва

та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт


Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056, з метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та обдаровань, науково-методичного забезпечення системи загальної середньої освіти

Н А К А З У Ю:


1. Затвердити Правила проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (додається).

2. Опублікувати Правила проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в газеті „Слово вчителя”.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ управління освіти і науки облдержадміністрації від 26.11.2009 № 830 „Про затвердження Положення про проведення І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва”.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Сопкову Г.І.


^ Начальник управління М. Мотильчак

ЗАТВЕРДЖЕНОнаказом управління освіти і наукиЗакарпатської облдержадміністраціївід 5 січня № 4­­
^ Правила

проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад,

І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт


І. Загальні положення


1.1. Ці Правила визначають порядок організації та проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

1.2. Всеукраїнські учнівські олімпіади, конкурс проводяться щороку серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів з таких навчальних предметів: українська мова і література, російська мова і література, іноземні мови (англійська, німецька, французька), правознавство, історія, економіка, математика, біологія, географія, астрономія, фізика, хімія, екологія, інформатика, інформаційні технології, трудове навчання, педагогіка і психологія, українська мова і література для шкіл з угорською та румунською мовами навчання, румунська мова і література, угорська мова і література, конкурс з образотворчою мистецтва.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України проводиться щороку за науковими відділеннями: філології і мистецтвознавства, історико-географічне (історії, наук про Землю), економіки, математики, хімії і біології, екології і аграрних наук, філософії і суспільствознавства, фізики і астрономії, комп'ютерних наук, технічних наук.

Всеукраїнські турніри юних біологів, винахідників та раціоналізаторів (навчальний предмет – фізика), географів, економістів, журналістів (навчальні предмети – українська мова і література), інформатиків, істориків, математиків, правознавців, фізиків, хіміків проводяться щороку серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів.

За потреби можуть проводитись олімпіади, турніри, конкурси (державного рівня) з інших навчальних предметів, спеціальних дисциплін, наукових відділень, а також спеціальні комплексні олімпіади, в тому числі й для учнів початкової школи. Правила (умови) проведення зазначених заходів затверджуються наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації має право проводити олімпіади з мов і літератур національних меншин, що проживають в області, інші олімпіади, турніри, конкурси.

За бажанням учасник має право на загальних засадах брати участь у змаганнях серед учнів старших (порівняно з класом (курсом) фактичного навчання) класів (курсів) у межах визначених вікових груп кожного навчального предмета (крім учасників 11-го класу).

Студенти вищих навчальних закладів будь-якого рівня акредитації не мають права змагатись в учнівських олімпіадах, турнірах, конкурсах на будь-яких етапах.


1.3. Основними завданнями учнівських олімпіад, турнірів, конкурсу з образотворчого мистецтва, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт є:

– стимулювання творчого самовдосконалення дітей, учнівської молоді;

– виявлення, розвиток обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі професії, залучення їх до навчання у вищих навчальних закладах;

– реалізація здібностей талановитих учнів;

– формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя;

– підвищення інтересу до поглибленого вивчення навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, формування у колах учнівської молоді навичок дослідницької роботи;

– популяризація досягнень науки, техніки та новітніх технологій;

– підбиття підсумків роботи факультативів, гуртків, секцій, учнівських наукових товариств;

– активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями;

– підвищення рівня викладання навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, фахової підготовки учнів;

– залучення професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, працівників наукових установ до активної роботи з обдарованою учнівською молоддю;

– формування команд для участі у Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, турнірах.


1.4. Керівником І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів та І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва й конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України є управління освіти і науки облдержадміністрації.


1.5. Організатором та координатором І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів та І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва є Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти.

Організатором та координатором І, ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України є Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.


1.6. Управління освіти і науки облдержадміністрації забезпечує контроль за дотриманням вимог Правил проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.


1.7. Для організації та проведення І-ІІІ етапів учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва створюються організаційні комітети, призначаються координатори, експерти-консультанти, а для перевірки виконання завдань та оцінювання результатів – журі.

1.8. Для складання завдань олімпіад, турнірів і конкурсів голови журі та координатори відповідних змагань формують предметно-методичні комісії, до яких входять фахівці відповідної галузі у складі не більше п'яти осіб. Члени предметно-методичної комісії забезпечують науковий рівень змісту завдань та їх нерозголошеність до моменту оприлюднення. Надання підготовлених завдань будь-якій особі, яка не є членом предметно-методичної комісії, категорично забороняється.

На всіх етапах змагань завдання готуються окремо для кожного класу (курсу).


1.9. Для консультацій щодо розв'язання спірних питань у роботі журі (правильність перевірки, об'єктивність оцінювання робіт, визначення переможців олімпіад, турнірів, конкурсів) наказом управління освіти і науки облдержадміністрації призначаються експерти-консультанти.


1.10. Переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсу з образтворчого мистецтва, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт визначають в особистій першості.

Переможців Всеукраїнських турнірів визначають за результатами командної першості. Якщо змагання відповідного етапу турніру проходили в особистій першості, переможці визначаються відповідно до правил (умов) проведення турніру.


1.11. Всеукраїнські учнівські олімпіади І- ІІІ етапів, турніри І, ІІ етапів є очною формою змагань.

І, ІІ етапи учнівського конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт можуть бути очною або заочною формою змагань відповідно до умов їх проведення.


1.12. Учасники учнівських олімпіад, турнірів, конкурсу із образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт отримують завдання та дають на них відповідь державною мовою (крім олімпіад, конкурсів з іноземних, російської, угорської та румунської мов).

За рішенням журі учасники можуть отримувати завдання та давати відповіді мовою вивчення навчального предмета.
^

II. Проведення олімпіад, турнірів, конкурсів


2.1. Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів проводяться в чотири етапи:

I (перший) етап – шкільні (міжшкільні, училищні) на базі загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів і міжшкільних навчально-виробничих комбінатів;

II (другий) етап – районні (міські);

III (третій) етап – обласний;

IV (четвертий) етап – на державному рівні.


Проведення олімпіад I, II, III етапів із різних предметів одночасно забороняється.


Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт проводиться в три етапи:

I (перший) етап – районні (міські);

II (другий) етап – обласний;

III (третій) етап – на державному рівні.


Турніри, як правило, проводяться у два етапи:

I (перший) етап – між командами загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів на районному та (або) обласному рівнях;

II (другий) етап – фінальний – на державному рівні.


Конкурс з образотворчого мистецтва проводиться у два етапи:

І етап – районні (міські);

ІІ етап – обласний.


Кожна олімпіада проводиться у межах одного міста (селища міського типу, селища, села).


2.2. I етап: шкільні (міжшкільні, училищні) олімпіади з навчальних предметів, міжшкільний (міжучилищний) етап турнірів.


2.2.1. I етап учнівських олімпіад з навчальних предметів проводиться у жовтні, І етап турнірів – у вересні-листопаді поточного року.


2.2.2. Порядок проведення, персональний склад оргкомітетів та журі, експерти-консультанти I етапу учнівських олімпіад, турнірів, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами керівника навчального закладу.

2.2.3. Завдання I етапу для учасників учнівських олімпіад готують предметно-методичні комісії, склад яких затверджується наказом керівника навчального закладу.

Турніри проводяться за завданнями оргкомітетів, які надсилаються до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів до 15 серпня поточного року.


2.2.4. Звіти про проведення учнівських олімпіад з навчальних предметів, та заявки на участь команд у наступному етапі оргкомітети I етапу надсилають до районних (міських) оргкомітетів до 1 листопада поточного року.

Оргкомітети фінальних етапів турнірів розглядають заявки учасників, результати їх виступів у I етапі та надсилають учасникам запрошення для участі у фінальному етапі турніру.


2.3. II етап: районні (міські) учнівські олімпіади, І етап конкурсу з образотворчого мистецтва;

I етап: районні (міські) конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт.


2.3.1. II етап учнівських олімпіад з навчальних предметів, І етап конкурсу з образотворчого мистецтва проводяться щороку у листопаді - грудні за завданнями Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, I етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт – за завданнями територіального відділення Малої академії наук України. Кількість турів олімпіад, їхня тривалість та форми проведення визначаються наказом управління освіти і науки облдержадміністрації разом з оргкомітетами та журі відповідних олімпіад, конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.


2.3.2. Персональний склад оргкомітетів і журі, в тому числі голова, його заступники, секретар, експерти-консультанти олімпіад, конкурсу з образотворчого мистецтва, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами відділу (управління) освіти райдержадміністрації (міської ради).


2.3.3. Звіти про проведення II етапу учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу з образотворчого мистецтва (додаток 1) та заявки (додаток 2) на участь у III етапі олімпіад, ІІ етапі конкурсу оргкомітети цих олімпіад надсилають відповідним обласним оргкомітетам до 30 грудня поточного року, а про проведення I етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт – до кінця січня наступного року.


2.4. III етап: обласні учнівські олімпіади з навчальних предметів;

ІІ (обласний) етап конкурсу з образотворчого мистецтва;

II етап: обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт.


2.4.1. Персональний склад оргкомітетів і журі, в тому числі голова, його заступники, секретар, експерти-консультанти III етапу учнівських олімпіад із навчальних предметів, II етапу конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, а також рішення відповідних оргкомітетів затверджуються наказами управління освіти і науки облдержадміністрації.


2.4.2. III етап учнівських олімпіад із навчальних предметів, ІІ етап конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт проводяться у січні – лютому за графіками, які встановлює щорічно управління освіти і науки облдержадміністрації.


2.4.3. Умови проведення ІІІ етапу учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт визначаються і затверджуються управлінням освіти і науки облдержадміністрації. В Умовах визначається кількісний склад, пропорційність представленості навчальних закладів в олімпіадах і конкурсі, місце та інші питання їх проведення з урахуванням місцевих можливостей.


2.4.4. Олімпіади з навчальних предметів проводяться за завданнями (рекомендаціями) Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та, у разі потреби, за безпосередньої участі його представника, який стежить за дотриманням вимог Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099.


Олімпіади з фізики, хімії, біології, математики, інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання проводяться у два - три тури. Кількість турів інших змагань, їх тривалість та форми проведення визначає Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України разом з оргкомітетами та журі відповідних олімпіад.

Якщо Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України надано рекомендації щодо підготовки олімпіадних завдань, то для складання завдань створюються предметно-методичні комісії, склад яких затверджується управлінням освіти і науки облдержадміністрації. Змагання проводяться за завданнями предметно-методичних комісій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, складеними з урахуванням цих рекомендацій.

Завдання II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України складаються предметно-методичними комісіями, склад яких затверджується управлінням освіти і науки облдержадміністрації.


2.4.5. Звіти про проведення III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, заявки на участь команди у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади оргкомітети надсилають до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та оргкомітетам Всеукраїнських учнівських олімпіад (за місцем проведення) до 5 березня поточного року.

Звіти про проведення IІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України надсилаються в Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України і управління освіти і науки облдержадміністрації.

Заявки на участь команд у III етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України надсилаються до відповідних оргкомітетів у строки, визначені умовами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.


2.4.6. Управління освіти і науки облдержадміністрації проводить відбірково-тренувальні збори переможців III етапу учнівських олімпіад із навчальних предметів та ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, затверджує кількісний склад учасників, визначає тривалість та порядок проведення зборів.

Персональний склад учасників зборів визначається управлінням освіти і науки облдержадміністрації за результатами (набраними балами), досягнутими зазначеними переможцями у відповідних змаганнях. Остаточний склад команд, що братимуть участь у наступному етапі змагань, формується з урахуванням результатів учасників відбірково-тренувальних зборів.

Кількісний склад команд, що братимуть участь у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, розраховується відповідно до рейтингів, які визначаються розділом IX Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом від 22 вересня 2011 року № 1099, та затверджуються наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щорічно.2.4.7. Програма роботи кожної секції конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт передбачає три тури:

I – конкурс науково-дослідницьких робіт;

II – виконання контрольних завдань з навчальних предметів;

III – захист науково-дослідницьких робіт.


2.4.8. Заклади освіти, на базі яких проводяться олімпіади, конкурси або турніри, готують приміщення і територію, ділянки на підприємствах, матеріально-технічну базу, технічну і технологічну документацію, створюють безпечні умови для виконання олімпіадних і конкурсних завдань, виділяють за потреби для членів журі і оргкомітету спецодяг і захисні засоби.

Обладнання (механізми, машини, агрегати), інструменти, реактиви тощо для проведення олімпіад, турнірів, конкурсів повинні бути однотипними або однакової продуктивності (потужності, вантажопідйомності, швидкості та ін.) та за можливості новими і найбільш поширеними, попередньо випробуваними і відрегульованими.


2.4.9. Завдання для проведення олімпіад, турнірів, конкурсів готують предметно-методичні комісії, які очолює голова журі.

Завдання для проведення змагань складаються з авторських задач і вправ (тестів).

У разі потреби предметно-методичні комісії забезпечують переклад завдань мовою національних меншин.


2.4.10. Вимоги до написання і оформлення науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України додаються до умов проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, які щорічно затверджуються наказом управління освіти і науки облдержадміністрації.


2.5. Практичні та експериментальні завдання для олімпіад, турнірів, конкурсів складаються так, щоб забезпечити рівні можливості виконання їх усіма учасниками і сприяти повному виявленню кожним із них досягнутого рівня знань, умінь та фахової майстерності.


2.6. При виконанні завдань забороняється користуватися довідниками, словниками, таблицями, картами, обчислювальними засобами, електронним обладнанням, засобами комунікації (Інтернет, мобільні телефони тощо), крім засобів, що офіційно дозволені оргкомітетом та журі й затверджені протоколом.

На практичних турах олімпіад дозволяється користуватися лише обладнанням, програмним забезпеченням, друкованими матеріалами, що надаються оргкомітетом та журі.

При виконанні письмових робіт, які підлягають шифруванню, забороняється використання будь-яких позначок, які сприяли б дешифруванню робіт.

При виконанні практичних завдань на конкурсі з образотворчого мистецтва та олімпіаді з трудового навчання можна користуватися власними інструментами і пристроями за умови, якщо це передбачено відповідними правилами (умовами).
^

III. Учасники олімпіад, турнірів, конкурсів


3.1. Учні мають право брати участь у кількох предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах за умови, що строки їх проведення не збігаються.

Учасник конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт може брати участь у декількох секціях або відділеннях за умови подання такої ж кількості робіт відповідно до напрямів секцій. У разі неспівпадання базових дисциплін та рівнів завдань у секціях за рішенням журі учасник має писати декілька контрольних робіт.

До участі в II, III етапах учнівських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт допускаються тільки учні, які стали переможцями попереднього етапу відповідних змагань. Кількісний склад учасників кожного етапу визначає оргкомітет цього етапу.


3.2. На всіх етапах учнівських олімпіад, конкурсів, турнірів з навчальних предметів, учні мають право брати участь у змаганнях за клас (курс) не молодший, ніж клас (курс) їх навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах у межах визначених вікових груп для кожного навчального предмета. Учасники змагань виступають у складі команд, сформованих відповідно до адміністративно-територіального підпорядкування навчальних закладів.


3.3. У I етапі учнівських олімпіад із навчальних предметів беруть участь усі учні загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, які бажають; у I етапі турнірів – команди учнів одного навчального закладу.

Будь-які обмеження права участі учнів в I етапі олімпіад із навчальних предметів забороняються.

Перелік предметів, з яких проводиться олімпіада, та класів (курсів), які беруть участь у змаганнях, визначається відповідним оргкомітетом навчального закладу.


3.4. У II етапі олімпіад із навчальних предметів беруть участь:


3.4.1. Учні, що стали переможцями I етапу олімпіад відповідно:

з української мови і літератури

7 - 11 класів

з російської мови і літератури

9 - 11 класів

з іноземних мов

8 - 11 класів

з правознавства

 9 - 11 класів

з історії

8 - 11 класів

з економіки

9 - 11 класів

з математики

6 - 11 класів

з біології

8 - 11 класів

з географії

8 - 11 класів

з хімії

7 - 11 класів

з екології

10 - 11 класів

з астрономії

10 - 11 класів

з фізики

7 - 11 класів

з інформатики

8 - 11 класів

з інформаційних технологій

8 - 11 класів

з трудового навчання

8 - 11 класів

з педагогіки і психології

11 класу

з української мови і літератури для шкіл з угорською та румунською мовами навчання

7-11 класів

з румунської мови і літератури

7-11 класів

з угорської мови і літератури

7-11 класів.


3.4.2. Учні відповідних курсів професійно-технічних навчальних закладів, що стали переможцями I етапу відповідних олімпіад.


3.4.3. Учні Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, які стали переможцями І етапу олімпіад, беруть участь у ІІ етапі олімпіади з російської мови і літератури у складі команд м. Ужгород. Олімпіади з математики – 6-11 класів; з української мови і літератури, хімії, фізики – 7-11 класів; з іноземних мов (англійської, німецької, французької), історії, біології, географії, інформатики, інформаційних технологій – 8-11 класів; з правознавства, економіки – 9-11 класів; з екології, астрономії – 10-11 класів; з педагогіки і психології – 11 класу та І етап


конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт проводяться навчальним закладом самостійно.


3.5. У І етапі конкурсу з образотворчого мистецтва беруть участь команди учнів 5-7 класів одного закладу освіти.


3.6. У III етапі учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІ етапі конкурсу з образотворчого мистецтва беруть участь:


3.6.1. Учні загальноосвітніх навчальних закладів, що стали переможцями II етапу олімпіад, І етапу конкурсу і включені до складу команди району (міста) відповідно:

з української мови і літератури

8 - 11 класів

з російської мови та літератури

9 - 11 класів

з іноземних мов

9 - 11 класів

з правознавства

9 - 11 класів

з історії

8 - 11 класів

з економіки

9 - 11 класів

з математики

7 - 11 класів

з біології

8 - 11 класів

з географії

8 - 11 класів

з хімії

8 - 11 класів

з екології

10 - 11 класів

з астрономії

10 - 11 класів

з фізики

8 - 11 класів

з інформатики

8 - 11 класів

з інформаційних технологій

9 - 11 класів

з трудового навчання

9, 11 класів

з педагогіки і психології

11 класу

з української мови і літератури для шкіл з угорською та румунською мовами навчання

8-11 класів

з румунської мови і літератури

8-11 класів

з угорської мови і літератури

8-11 класів

з конкурсу із образотворчого мистецтва

5-7 класів.


3.6.2. Учні відповідних курсів професійно-технічних навчальних закладів, які стали переможцями II етапу відповідних олімпіад і включені до складу команди району (міста).


3.7. У конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт беруть участь учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учні, вихованці, слухачі (відповідного віку) позашкільних, професійно-технічних, вищих І-ІІ рівня акредитації навчальних закладів, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю.

У конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, як виняток, можуть брати участь учні 7-8 класів за умов виконання ними випробувань із базових дисциплін за програмами 9 класу.


3.8. Учні Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, які стали переможцями ІІ етапу олімпіад, беруть участь:

у ІІІ етапі олімпіади з російської мови і літератури у складі команди м. Ужгород, а олімпіад з математики; з української мови і літератури, історії, біології, географії, хімії, фізики, інформатики; з іноземних мов (англійської, німецької, французької), правознавства, економіки, інформаційних технологій, трудового навчання; з екології, астрономії; з педагогіки і психології у складі окремих команд;

у ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у складі окремих команд.


3.9. Формування команд, визначення кількісного складу учасників, умови проведення II, III етапів учнівських олімпіад І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт здійснюють відповідно до цих Правил відповідні органи управління освітою.


3.10. Будь-які винятки щодо участі учнів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів, турнірах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт та конкурсі з образотворчого мистецтва, не передбачені цими Правилами, заборонені.


3.11. До місця проведення олімпіад, турнірів і конкурсів учні прибувають організовано у супроводі керівника команди, маючи при собі паспорт або свідоцтво про народження, учнівський квиток, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків - фізичної особи або серії паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті) (за наявності), медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб і контакту з інфекційними хворими.


3.12. Керівник команди призначається з числа вчителів, викладачів навчальних закладів, які брали участь у підготовці учнів до олімпіад, турнірів і конкурсів, в їх проведенні і не є членами журі або оргкомітету відповідного етапу змагань.


3.13. Команду чисельністю понад 5 осіб супроводжує двоє дорослих, які є керівниками команди.


3.14. Керівники команди забезпечують безпеку життя і здоров'я членів команди.


3.15. Керівники команд, представники навчальних закладів повинні забезпечити своєчасне оформлення документів, передбачених у пункті 3.11. цього розділу, прибуття учнів на олімпіаду, турнір або конкурс і повернення їх до навчальних закладів.


3.16. Керівники команд після прибуття до місця проведення відповідного етапу олімпіади, турніру, конкурсу подають до оргкомітетів копії звітів і заявок, оригінали яких були попередньо надіслані до відповідних оргкомітетів за місцем проведення змагань, на право участі учнів у них.

До заявки на олімпіади з інформатики, інформаційних технологій включаються відомості про програмне та апаратне забезпечення, мову програмування для кожного учня, які узгоджуються з оргкомітетами відповідних олімпіад.


3.17. За відсутності звіту про проведення попереднього етапу та заявки про участь команди у відповідному етапі олімпіад, турнірів або конкурсу, неправильного їх оформлення або порушення строку їх подання питання про допуск команди до змагань вирішується оргкомітетом на його засіданні та фіксується в протоколі.


3.18. У разі заміни з поважних причин деяких учасників олімпіад керівник команди після прибуття до місця проведення змагань подає до оргкомітету оригінал нової заявки із зазначенням причини заміни учнів.


Заміна попередньо заявленого учасника конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт можлива за рішенням голови (заступника голови) оргкомітету у разі офіційного звернення.


3.19. Забороняється втручання батьків учасників (або осіб, що їх замінюють) та інших осіб в перебіг змагань, проживання та харчування разом з учасниками змагань, участь у перевірці робіт та апеляцій.

Оргкомітетом можуть бути створені відповідні особливі умови для участі в змаганнях дитини з особливими потребами. Особа, яка супроводжує цю дитину, має обов'язково надати медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб і контакту з інфекційними хворими.


3.20. Учасники олімпіад, турнірів, конкурсів до початку змагань мають бути ознайомлені з порядком і правилами (умовами) їх проведення, обладнанням, інструментами, матеріалами, характером і обсягом виконуваних робіт, видами і формами морального і матеріального заохочення тощо.


3.21. Учасники олімпіад, турнірів, конкурсів повинні дотримуватись вимог їх проведення, норм і правил безпеки життєдіяльності, виконувати рішення оргкомітету і журі, проявляти бережливість у використанні обладнання, приладів, інструментів тощо.


3.22. Порядок проведення ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт та склад їх учасників визначаються умовами проведення, які затверджуються управлінням освіти і науки облдержадміністрації.
^

IV. Апеляція


4.1. Учасники олімпіад, турнірів, конкурсів усіх етапів мають право ознайомитись з відповідями (розв'язками) завдань, запропонованими журі, та з попередніми результатами перевірки робіт учасників до підбиття остаточних підсумків.

4.2. У разі виникнення питань учасники мають право після завершення всіх турів відповідного етапу змагань подавати заяву у письмовій формі апеляційній комісії з приводу правильності та об'єктивності оцінювання виконаних ними завдань і одержати письмову відповідь (за вимогою учня) до підбиття остаточних підсумків відповідних змагань.

Строки подання апеляції визначаються оргкомітетом, про що повідомляється учасникам перед початком змагань.

У заяві учень повинен зазначити причину апеляції.


4.3. Для проведення апеляції оргкомітетом олімпіад, турнірів, конкурсів створюється апеляційна комісія. Рішення апеляційної комісії фіксується у протоколі засідання цієї комісії та надається для ознайомлення заявнику.
^

V. Нагородження учасників олімпіад, турнірів, конкурсів


5.1. Переможцями відповідного етапу олімпіад, турнірів, конкурсів вважаються учні, нагороджені дипломами I, II та III ступенів.


5.2. Прізвища, імена переможців та учасників змагань записуються в дипломах у називному відмінку.


5.3. Переможці I і II етапів олімпіад, I етапу турнірів, I, ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт визначаються на спільному засіданні відповідних оргкомітетів та журі.


5.4. Переможці III етапу олімпіад із навчальних предметів, II етапу конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт нагороджуються дипломами I, II, III ступенів окремо за класами (курсами) або за відповідними спеціалізаціями у кількості, яка не перевищує 50 % числа учасників змагань відповідного класу (курсу) з орієнтовним розподілом кількості дипломів у співвідношенні 1:2:3.

Переможцем не може бути учасник, який за сумарним результатом виступів на всіх обов'язкових турах відповідного етапу олімпіади набрав менше ніж третину від максимально можливої сумарної (за всіма обов'язковими турами) кількості балів. Решті учасників вручаються дипломи учасника.

Результати проведення III етапу олімпіад із навчальних предметів, II етапу конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт затверджуються наказами управління освіти і науки облдержадміністрації.

Кращі роботи учасників олімпіад і конкурсів можуть бути відзначені спеціальними дипломами або призами.


5.5. Окремо, згідно із зазначеними в пункті 5.4 вимогами, управлінням освіти і науки облдержадміністрації нагороджуються члени команд Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, які стали переможцями ІІІ етапу олімпіад з математики, української мови і літератури, фізики, астрономії, географії, історії, хімії, інформатики, інформаційних технологій, іноземних мов, біології, екології, правознавства, економіки, педагогіки і психології, ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. При визначенні кількості переможців III етапу зазначених олімпіад, ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в м. Ужгород (згідно з пунктом 5.4) кількість переможців від Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради не враховується.


5.6. Учасники олімпіад, конкурсів і турнірів можуть бути нагороджені спеціальними призами відповідних оргкомітетів, журі, благодійних фондів, спонсорів тощо.
^

VI. Оргкомітет олімпіад, турнірів, конкурсів


6.1. Оргкомітет змагань створюється із числа керівників наукових установ та організацій, що проводять олімпіади, турніри, конкурси, працівників методичних установ, представників місцевих органів державної влади, громадських організацій, товариств, благодійних фондів тощо.


6.2. Очолює оргкомітет голова, який має заступників і секретаря. Голова оргкомітету здійснює розподіл доручень між його членами та керує роботою з організації проведення відповідної олімпіади, конкурсу з образотворчого мистецтва, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт або турніру.


6.3. Оргкомітети:


6.3.1. Проводять організаційну роботу з підготовки і проведення олімпіад, турнірів, конкурсів.


6.3.2. Забезпечують порядок проведення олімпіад, турнірів, конкурсів.


6.3.3. Розробляють умови проведення турнірів.


6.3.4. Створюють комісію, яка проводить реєстрацію учасників олімпіад, конкурсів і турнірів, перевіряють відповідність складів команд до переліку осіб, поданих у заявках, наявність і правильність оформлення документів, передбачених пунктом 3.11 розділу III цих Правил.


6.3.5. Готують документацію для проведення олімпіад, конкурсів, турнірів (програми, посвідчення учасників, бланки протоколів, звіти тощо).


6.3.6. Формують склад учасників олімпіад, конкурсів, турнірів із числа переможців попереднього етапу за результатами їх виступів на змаганнях або за результатами відбірково-тренувальних зборів.


6.3.7. На спільному із журі засіданні приймають рішення щодо визначення переможців змагань та нагородження переможців і учасників олімпіад, турнірів, конкурсів, визначають персональний склад учасників відбірково-тренувальних зборів та остаточний склад команд для участі у наступному етапі змагань, готують документацію про результати виступу команд.

6.3.8. Складають спільно з журі рішення про проведення олімпіад, турнірів, конкурсів. Рішення за підсумками проведення олімпіад, конкурсів, турнірів підписується головами оргкомітету, журі та секретарем оргкомітету олімпіади, конкурсу, турніру і завіряється печаткою відповідних органів управління освітою, які забезпечують їх проведення.

У рішенні про проведення олімпіад, турнірів, конкурсів обов'язково вказуються:

прізвище та ім'я (у називному відмінку) переможців і учасників змагань, найменування навчального закладу та клас (курс) навчання;

прізвище, ім'я кандидатів до складу команди для участі в наступному етапі змагань (в тому числі – до участі у відбірково-тренувальних зборах);

короткий аналіз (в тому числі аналіз завдань по класах), висновки щодо результатів та рівня проведення олімпіади, турніру, конкурсу.


6.3.9. Сприяють висвітленню результатів олімпіад, турнірів і конкурсів у засобах масової інформації.


6.4. Секретар оргкомітету олімпіади, турніру, конкурсу забезпечує ведення необхідної документації.


6.4.1. Документація і роботи учасників I етапу олімпіад зберігаються у загальноосвітніх навчальних закладах, II етапу учнівських олімпіад, І етапу конкурсу з образотворчого мистецтва – у відділах (управліннях) освіти райдержадміністрацій та міських рад, III етапу олімпіад, ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва, І етапу турнірів – у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти упродовж року з дня закінчення олімпіади.

Документація І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України зберігається у відділах (управліннях) освіти райдержадміністрацій та міських рад, ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України – у Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді упродовж року.
^

VII. Журі олімпіад, турнірів, конкурсів


7.1. Журі формується з фахівців відповідного профілю з числа наукових працівників академічних установ та вищих навчальних закладів, викладачів, учителів, методистів тощо. Його очолює голова, який має одного або кількох заступників; решта – члени журі, доручення між якими розподіляє голова, а за його відсутності – заступник.


7.1.1. Кількість членів журі не повинна перевищувати третини від кількості учасників, які беруть участь у відповідній олімпіаді, турнірі, конкурсі.


7.1.2. До складу журі III етапу олімпіад, ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт не можуть входити близькі особи учасників відповідних змагань.


7.2. Голова журі:


7.2.1. Бере участь у формуванні складу журі.


7.2.2. Забезпечує об'єктивність перевірки та оцінювання робіт учасників змагань.


7.2.3. Надає науково-методичну допомогу членам журі під час перевірки робіт учасників змагань.


7.2.4. Формує та очолює предметно-методичну комісію зі складання завдань для олімпіад, турнірів, конкурсів.


7.3. Журі:


7.3.1. Перевіряє та оцінює учнівські роботи.


7.3.2. Після завершення змагань проводить консультації для учасників олімпіад, турнірів, конкурсів і керівників команд щодо виконання запропонованих завдань.


7.3.3. Аналізує рівень підготовки учасників змагань, готує подання про нагородження переможців, складає відповідний аналітичний звіт.


7.3.4. Надає до оргкомітету відповідного етапу олімпіад, турнірів, конкурсів аналітичні звіти про результати проведення відповідного етапу змагань.


7.3.5. Рекомендує кандидатів до складу команд для участі у наступному етапі змагань.


7.4. Експерт-консультант олімпіади, турніру, конкурсу:


7.4.1. Надає науково-методичну допомогу членам журі під час перевірки робіт учасників змагань.


7.4.2. Бере участь у роботі апеляційної комісії.


7.4.3. Бере участь у засіданні журі або спільному засіданні журі та оргкомітету, де має право дорадчого голосу.

7.4.4. Бере участь у складанні аналітичних і науково-методичних документів за результатами проведеної олімпіади, турніру, конкурсу.
^

VIIІ. Порядок визначення кількісного складу команд


8.1. Кількісний склад команд, що беруть участь у I, II, III етапах олімпіад та відповідних етапах турнірів, конкурсу з образотворчого мистецтва, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт визначається відповідними оргкомітетами.


8.2. Рейтинг команд на ІІ-ІІІ етапи олімпіад з базових дисциплін, І, ІІ етапи конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт визначається за результатами їх виступів у змаганнях попереднього року.


8.2.1. Для ІІ етапу олімпіад кожний навчальний заклад включає в команду по одному учаснику з кожного класу та додає в команду по одному учаснику за кожний диплом переможця, одержаний на відповідній олімпіаді попереднього року; для І етапу конкурсу з образотворчого мистецтва – визначається команда учнів одного закладу освіти.

Для І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт кількісний склад команди відповідає кількості секцій наукового відділення.


8.2.2. Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа – інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради включає в команду ІІ етапу олімпіад по одному учаснику з кожного класу та додає в команду по одному учаснику за кожний диплом переможця, одержаний на відповідній олімпіаді попереднього року.


8.2.3. Для ІІІ етапу олімпіад, ІІ етапу конкурсу кожний район (місто), включає в команду по одному учаснику з кожного класу та додає трьох учасників – за диплом І-го ступеня, двох учасників – за диплом ІІ-го ступеня, одного учасника – за диплом ІІІ-го ступеня, здобутих на відповідних олімпіадах ІІІ етапу, конкурсі ІІ етапу за попередній рік. Загальна кількість учасників команди району (міста) не повинна перевищувати кількості: з математики – 25; з української мови і літератури, історії, фізики, біології, географії, хімії, інформатики, української мови і літератури в школах з угорською та румунською мовою навчання, угорської мови і літератури, румунської мови і літератури – 20; з російської мови і літератури, правознавства, іноземних мов, економіки, інформаційних технологій, конкурсу з образотворчого мистецтва – 15; з екології, астрономії – 10; із педагогіки і психології – 5; із трудового навчання – 4.

Для ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт районні, міські філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України, Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа – інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради представляють по одному учаснику відповідно до кількості секцій наукового відділення, а також можуть включити в команду додатково одного учасника за диплом І ступеня, здобутий у попередньому році у відповідній секції.


8.2.4. Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа – інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради включає в команди для ІІІ етапу учнівських олімпіад: з математики, української мови і літератури, історії, фізики, астрономії, біології, екології, географії, хімії, інформатики, інформаційних технологій, правознавства, іноземних мов, основ економіки, педагогіки і психології: по одному учаснику з кожного класу та додає трьох учасників – за диплом І-го ступеня, двох учасників – за диплом ІІ-го ступеня, одного учасника – за диплом ІІІ-го ступеня, одержаний на відповідній олімпіаді ІІІ етапу за попередній рік.


Загальна кількість учасників команди Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради не повинна перевищувати кількості: з математики – 25; з української мови і літератури, історії, фізики, біології, географії, хімії, інформатики – 20; із правознавства, іноземних мов, економіки, інформаційних технологій – 15; з екології, астрономії – 10; із педагогіки і психології – 5.


IX. Контроль та громадське спостереження за проведенням учнівських олімпіад, турнірів, конкурсів


9.1. Контроль за проведенням олімпіад, турнірів, конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт здійснює управління освіти і науки облдержадміністрації в установленому чинним законодавством порядку.


9.2. Громадське спостереження за проведенням олімпіад, конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт можуть здійснювати представники учнівського врядування, навчальних закладів, засобів масової інформації.


9.3. Суб'єкти громадського спостереження повинні дотримуватися вимог чинного законодавства.


9.4. Суб'єкти громадського спостереження можуть звертатися з пропозиціями, питаннями до апеляційної комісії та отримувати відповідь в установленому чинним законодавством порядку.
^

XI. Фінансування олімпіад, турнірів, конкурсів


11.1. Проведення олімпіад, конкурсу з образотворчого мистецтва, турнірів та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт фінансується за рахунок державного та місцевих бюджетів.


11.2. Витрати для проведення шкільних (училищних), районних (міських), обласних етапів олімпіад, турнірів і конкурсів, витрати на проїзд (в обидва кінці), харчування в дорозі, відрядження осіб, які супроводжують учасників, проведення відбірково-тренувальних зборів кандидатів до складу команд на наступний етап олімпіад, турнірів і конкурсів, проживання, харчування, проведення культурно-масових заходів, оплату роботи членів журі та оргкомітетів, експертів-консультантів, заохочення учасників несуть відповідні органи управління освітою на місцях, установи і навчальні заклади, які направляють команду або окремих учасників на олімпіаду, турнір чи конкурс.

На обласний етап олімпіад, турнірів, конкурсів направляє команду або окремих учасників управління освіти і науки облдержадміністрації чи уповноважений ним орган та здійснює фінансування щодо проведення обласних етапів олімпіад, турнірів, конкурсів, харчування, проживання, проведення культурно-масових заходів, оплату роботи членів журі та оргкомітетів, експертів-консультантів, заохочення учасників


11.3. Харчування учасників I - III етапів олімпіад з навчальних предметів, I, II етапів конкурсу з образтворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт проводиться за нормами, передбаченими для вихованців шкіл-інтернатів.


11.4. Оплата відряджень членів оргкомітетів, журі, експертів-консультантів та координаторів Всеукраїнських олімпіад, турнірів, конкурсів здійснюється за рахунок установ, у яких вони працюють.


11.5. Для проведення олімпіад, турнірів, конкурсів дозволяється залучення коштів фізичних осіб, підприємств, установ, організацій, фондів та інших добровільних внесків тощо.


11.6. До роботи зі складання завдань для олімпіад, конкурсів і турнірів усіх етапів та до участі в роботі оргкомітету і журі можуть залучатися працівники різних навчальних закладів, установ та організацій на договірних підставах з оплатою праці відповідно до чинного законодавства.

Додаток 1
до Правил проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робітЗ В І Т

про проведення II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
з навчальних предметів, І етапу конкурсу з образотворчого мистецтва у________/________навчальному році


З ___________________________________________________ ____________________________________________________________

             (назва олімпіади, конкурсу)   (місто, район)

І. Відомості про учасників олімпіад:


Кiлькiсть закладiв освіти, учнi яких брали участь в І етапі олiмпiади

Класи

Кiлькiсть учасникiв олiмпiад за етапами

Кількість переможців

ІІ етапу за ступенями дипломів

місь-

ких

сільсь-ких

(селищ-них)

спеціа-лізова-них*

IІ

ІІ

ІІІ

місь-

ких

Сільсь-

ких (селищ-

них)

спеціа-лізова-них*

місь-

ких

Сільсь-

ких (селищ-

них)

спеціа-лізова-них*7

8

9

10

11

2. Коротко подаються відомості про організацію і проведення олімпіад, виконання учасниками завдань, участь учителів і працівників закладів освіти, вносяться пропозиції щодо поліпшення роботи олімпіади.

М. П.

Начальник відділу (управління) освітиГолова оргкомітету олімпіадиГолова журі олімпіади"____" ______________ 20_____ року*Заклади освіти для розвитку здібностей обдарованих дітейДодаток 2
до Правил проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робітЗ А Я В К А

на участь команди __________________________________________

( місто, район)

у IІІ етапі Всеукраїнської олімпіади, ІІ етапі конкурсі з образотворчого мистецтва ___________________________у 20_____ році.

За рішенням оргкомітету і журі ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади (І етапі конкурсу з образотворчого мистецтва) на ІІІ етап олімпіад Всеукраїнської олімпіади (ІІ етап конкурсу з образотворчого мистецтва) направляються такі учні-переможці ІІІ етапу олімпіади, ІІ етапу конкурсу:
з/п

Прізвище, ім'я та

по батькові учня

Число, місяць

(словом),

рік народження

Найменування

навчального

закладу


Клас

(курс)

навчан-ня

Клас

(курс), за

який буде

виконувати

завдання на олімпіаді

Місце,

зайняте

на

ІІІ етапі

олімпіади

Прізвище, ім'я та

по батькові працівника,

який підготував учня

Додаткова інформація

(комп’ютер-на мова програмува-ння тощо)

Керівником команди призначено _______________________________________________________________________________________________________________

(прізвище, ім'я та по батькові, посада)М. П.

Начальник відділу (управління) освітиГолова оргкомітету олімпіадиГолова журі олімпіади"____" ______________ 20_____ року

Скачати 437.86 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації24.10.2013
Розмір437.86 Kb.
ТипКонкурс, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх