Серпнева конференція – 2012 Матеріал до доповіді icon

Серпнева конференція – 2012 Матеріал до доповіді


Схожі
Уроків з використанням опорних конспектів та опорні конспекти з предмету «Обладнання та...
66-та науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, науковців...
Уроків з української мови у 9 класі Тема: «Складнопідрядне речення»...
Програмна ідея забезпечення рівного доступу до якісної освіти була основним змістом нашої...
Чернігівська державна обласна універсальна наукова...
Організаційний комітет запрошує Вас взяти участь у роботі іі-ї Міжнародної науково-практичної...
План-конспект уроку з англійської мови для учнів 4 класу за темою: «Подорож до Країни чудес»...
Завдання з дисципліни «Цивільна оборона» на період карантину (10-12 тиждень) для студентів хнту...
Дмитро донцов – апостол української ідеї матеріали науково-теоретичної конференції молодь вивчає...
Реферат-конспект містить усі основні положення тексту, ілюстративний матеріал, аргументи...
Оврядування в україні як європейській державі ІV всеукраїнська науково-практична конференція...
Освіта саратщини – 2012: нові стандарти – якісні зміни...Загрузка...
скачать
Серпнева конференція – 2012


Матеріал до доповіді

начальника відділу освіти райдержадміністрації

«Про підсумки реалізації регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» у 2011 – 2012 навчальному році та пріоритетні завдання щодо розвитку освітньої галузі району на 2012/2012 навчальний рік»


«Мало ступити крок уперед, що веде до визначеної мети, треба, щоб кожен крок сам собою був метою» - говорив Гете.


Вступ

У минулому навчальному році освітяни району разом з місцевими органами державної влади та самоврядування відповідно до вимог законодавства про освіту, заходів по виконанню Програми економічних реформ Президента України та обласного проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», з ініційованого губернатором О.Ю.Вілкулом, послідовно вирішували пріоритетні завдання державної освітньої політики щодо розвитку умов доступності освіти для населення регіону, піднесення її якості, забезпечення ефективної діяльності навчально-виховних закладів усіх рівнів і форм власності.


Основна увага була зосереджена на виконанні наступних задач:

 • відновлення роботи дошкільних навчальних закладів,

 • відкриття додаткових груп у працюючих садках;

 • капітальний ремонт і реконструкція існуючих дошкільних навчальних закладів;

 • реорганізація у навчально-виховні комплекси «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад»;

 • забезпечення 100% охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою;

 • створення єдиного інформаційного простору;

 • масштабне запровадження інформаційно – комунікаційних технологій;

 • створення освітніх округів з метою 100-відсоткового охоплення учнів старшої школи профільним навчанням;

 • підтримка обдарованої учнівської молоді;

 • вирішення питання повноцінного медичного забезпечення школярів;

 • забезпечення безкоштовними транспортними послугами учнів і вчителів, які проживають на відстані понад 3 км від школи;

 • вирішення питань соціального захисту учасників навчально- виховного процесу.


Зупинюся конкретніше в межах виділеного часу на кожній освітній ланці.


Дошкільна освіта


З року в рік збільшується мережа груп в дошкільних закладах. Протягом 2010, 2011 років відкрито 4 додаткових групи. У 2012 р. відкрита група в Кам’янському ДНЗ, до кінця року планується відкриття групи в Придніпровському ДНЗ.

Сільськими радами та відділом освіти зроблені кроки на шляху відновлення роботи дитячих дошкільних закладів: виготовлена проектно-кошторисна документація по реконструкції приміщення Шевченківського НВК «Загальноосвітній заклад – дошкільний навчальний заклад» (116,2 тис. грн.районного бюджету); виготовлена ПКД для реконструкції Солонянського ДНЗ та Чкаловського ДНЗ, Олексіївського я/с№2, проводяться перед проектні роботи для реконструкції Червоногригорівського ДНЗ .

З метою приведення у відповідність до нових Типових штатних нормативів в ряді дошкільних закладів введені нові посади, а саме: інструктори з фізичної культури в 4 ДНЗ, логопеди в 4 ДНЗ, вихователі-методисти в 4 ДНЗ.


Вирішено питання комп’ютеризації 13 ДНЗ. Підключені до мережі Інтернет 4 ДНЗ. Подальше підключення до мережі Інтернет дозволить дошкільним закладам приєднатися до єдиного освітнього інформаційного простору області та України.

Пройшли державну атестацію 3 ДНЗ: Червоногригорівський і Першотравенський на достатньому рівні; Покровський з відзнакою.


Комп’ютеризація.

Суспільство знаходиться в тій стадії розвитку, коли інформація є головною продуктивною силою. Інформаційні та телекомунікаційні технології відкривають нові можливості для вчителів та учнів. Впровадження сучасних інформаційних технологій у навчально – виховну й управлінську діяльність навчального закладу дозволяє значно підвищити ефективність і результативність його роботи й підготувати учнів та педагогів до життєдіяльності в умовах принципово нового соціального середовища.

Одним із найважливіших якісних показників інформатизації освітнього процесу є можливість оперативного доступу навчальних закладів до мережі Інтернет.

За визначенням Міністра освіти і науки, молоді та спорту України – наш регіон – регіон лідер в освоєнні AP технологій.

Відділ освіти має свій сайт та електронну адресу, на якому функціонують веб – сторінки 23 загальноосвітніх шкіл . 23 навчальні заклади підключені до мережі Інтернет та мають свої електронні адреси.

У 22 загальноосвітніх навчальних закладах району на основі комплексу програм « Курс: Школа» створено єдину інформаційну базу, де зосереджена інформація про стан матеріально – технічного забезпечення навчальних закладів, наявність кабінетів, педагогічних працівників, учнів.

Почали працювати електронні системи «Електронний журнал» та «Електронний щоденник». На порталі «Класна оцінка» завершено наповнення сайтів 22 загальноосвітніх та 12 дошкільних навчальних закладів з відповідними посиланнями на порталі єдиного освітнього центру.

Проведений районний конкурс на кращий Інтернет – сайт серед навчальних закладів. Заявки переможців представлені для участі в обласному етапі Конкурсу на кращий Інтернет-сайт.

На базі Капулівської ЗОШ створений надсучасний кабінет ІКТ, підключений швидкісний Інтернет, на що витрачено з районного бюджету 63,6 тис.грн.

В 9 школах працюють гуртки інформаційно-комунікаціних технологій «Інтершкола». Кам’янська ЗОШ стала пілотною школою по реалізації проекту « Сучасна освіта».

Допрофільною підготовкою з комп’ютерної грамотності охоплені 95% учнів 5 – 8 класів. Для учнів 2 – 4 класів введено в програму навчання курс із основ інформатики « Сходинки до інформатики».

У Кам’янській та Олексіївській ЗОШ для учнів старших класів за рахунок варіативної складової навчального плану проводяться заняття з курсу « Медіа – культура» викладачами – тренерами, які пройшли спеціальну підготовку в ДОІППО.

Однією із першочергових проблем, які потребують вирішення, залишається рівень готовності педагогічних кадрів до повноцінного використання інформаційно – комунікаційних технологій в навчально – виховному процесі. Особистість учителя, його фаховий рівень, оволодіння ІКТ, уміння використовувати новації сучасного світу для реалізації конкретних навчальних завдань є найважливішим чинником на шляху до якісної освіти.

82% вчителів району пройшли курси з інформаційно – комунікаційних технологій, 24% - курси за програмоюІнтел « Навчання для майбутнього», а також курси за програмою « Цифрові технології», курси з медіа – освіти та за програмою « Вчителі в онлайні».

Проте, розвиток інформаційно – комунікаційних технологій на практиці ставить перед нами ряд проблемних питань, над розв’язанням яких ми продовжуємо працювати.

 • Перш за все, на часі поступова заміна комп’ютерної та офісної техніки.

* Більш широке забезпечення закладів освіти ліцензованим програмним матеріалом.

* Обладнання в кожній школі мультимедійного класу з відповідним програмним та апаратним забезпеченням.

* Обладнання комп’ютерною технікою предметних кабінетів, шкільних бібліотек, створення повноцінних медіа – тек.

* Підключення до швидкісної мережі Інтернет сільських шкіл та забезпечення можливості повноцінної роботи в ньому.

* Удосконалення системи управління закладами освіти шляхом застосування програми Курс як єдиного освітнього простору та вдосконалення системи електронного документообігу.

Спасибі державі і особисто Президенту за оновлення комп’ютерної бази.


Новий стандарт початкової освіти


2012 рік є особливим для першокласників. Адже, саме з 1 вересня розпочнеться поступове впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011 «Про запровадження Державного стандарту початкової загальної освіти.

Оскільки період навчання дитини в початковій школі є початком особистої навчальної діяльності, яка вимагає від дитини не лише значного розумового напруження, а й більшої фізичної витривалості, вольових зусиль, новий зміст Державного стандарту укладений відповідно до мети початкової школи з урахуванням пізнавальних можливостей і потреб учнів початкових класів, спрямовує навчально-виховний процес на формування й розвиток духовно-моральних та інтелектуальних цінностей молодших школярів.

Вступ до школи є важливим етапом у житті кожної дитини. «Наше завдання – створити умови, щоб дітям хотілося йти до школи» - так коротко й чітко можна окреслити місію педагогічної спільноти, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України ще в травні визначило пріоритети підготовки шкіл до нового навчального року. Серед ряду пропозицій є проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!», адже саме для найменших школярів важливо зробити все, щоб вони впевнено і з радістю переступили шкільний поріг.

Підготовка до прийому наймолодших школярів у школах району розпочалася ще в січні. З метою проведення на належному рівні Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!» проведені наради керівників шкіл,семінари-практикуми, тренінги для вчителів початкової школи, які будуть працювати з першокласниками з 1вересня 2012 року .

З батьками майбутніх першокласників проведені індивідуальні бесіди, консультації, організаційно-адаптивні заняття із залученням практичних психологів. Адже до успішного навчання в школі дитину слід підготувати, допомогти їй розвинути власні навчальні здібності. Важливо створити мотивацію для майбутнього першокласника, щоб у неї виникло бажання вчитися, пізнавати щось корисне й важливе.

Педагогам важливо створити сприятливе середовище для адаптації дитини до навчання, що дасть змогу успішно розвиватися та опановувати знаннями. Для дитини школа повинна стати другою домівкою. У ній учень має почуватися комфортно, затишно, спокійно. Перебування в школі не повинно негативно впливати на здоров’я дітей.

Державою передбачено ряд заходів, спрямованих на формування сприятливих умов перебування учнів у школі. Насамперед це забезпечення обов’язкового харчування для учнів 1 – 4 класів. Особлива увага має приділятися організації гарячих обідів для першокласників, оскільки здоров’я дитини значною мірою залежить від якісного харчування.

Першокласники також матимуть нагоду відвідувати групи продовженого дня, де не лише активно відпочиватимуть, а й насамперед зможуть отримати потрібні консультації та поради стосовно опанування новими знаннями. У групі продовженого дня, сформованої з учнів 1-го класу, важливим є облаштування кімнат для денного відпочинку (сну) тривалістю не менше як 1 година 30 хвилин.

Керівники навчальних закладів повинні підготувати відповідне приміщення з додержанням вимог законодавства щодо охорони праці, санітарно-гігієнічних правил та норм.


Туалети – аналіз


З метою проведення на належному рівні Всеукраїнської акції « Дай руку, першокласнику!» розроблені і затверджені районні заходи, створена стрінка на сайті відділу освіти.

Для кращої адаптації дітей до навчання в загальноосвітніх школах проводились відповідні заходи для батьків першокласників, а саме: конференції, батьківські збори у старших групах ДНЗ, дні відкритих дверей у школах, консультпункти з метою обговорення питань успішної адаптації першокласників, семінари – практикуми з питань підготовки дітей до шкільного життя.

Протягом року проводилась відповідна робота з педагогічними кадрами: 25 учителів початкових класів пройшли курсову перепідготовку з питань викладання фізичної культури та основ здоров’язберігаючих технологій, підготовлений 1 тренер – викладач з основ інформатики.

Питання впровадження нового державного стандарту початкової загальної освіти розглядалось на педагогічних радах, семінарах керівників шкіл та вчителів початкових класів.

Формування у першокласників загальнонавчальних умінь і навичок у процесі навчання є пріоритетним завданням початкової загальної освіти, оскільки саме вони визначатимуть успіх подальшого навчання дитини у школі.


Підручники


Станом на серпень 2012 року забезпеченість учнів шкіл району підручниками, враховуючи 2002 – 2006 роки видання, становить: ^ 1 – 4 класи 85,3%, 5 – 9 класи 99,9%, 10 – 11 класи 77,3%.

Всього забезпеченість учнів 1- 11 класів підручниками становить 97,1%.

В серпні поточного року надійшли підручники для 1 класу та для 11 кл. Першокласники забезпечені підручниками на 100%. З профільного навчання надійшли підручники в повному обсязі..

^ Цінність школи дорівнює цінності її вчителя. Це сказано давно. Але так і донині, і так буде завжди. Тому сьогодні, підводячи підсумки року, ми не можемо не зупинитися на кадровому забезпеченні шкіл.

^ Районний педагогічний колектив загальноосвітніх закладів налічує 483 вчителя, на 86,9% він складається з фахівців з вищою педагогічною освітою, 13,7% від загалу – вчителі пенсійного віку, 8,5% - молодих спеціалістів зі стажем роботи до 3 років, в цьому році прибуло …. молодих спеціалістів..

^ Якісний склад учителів високий: 42% мають кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії», 18,9% від загалу – «спеціаліст I категорії»,12,6% - відповідно «спеціаліст II категорії», 0,9% - «спеціаліст».

Педагогічні звання «вчитель – методист» та «старший вчитель» присвоєно понад 22% педагогів шкіл.


Кадри


Кадрова ситуація перед новим навчальним роком.

Станом на 27 серпня 2012 року забезпеченість шкіл району педагогічними працівниками складає 98 %. Прибуло молодих спеціалістів 7 ^ Вакансії – практичні психологи (Менжинська, Капулівська, Червоногригорівська), інформатики (Лошкарівська, Шевченківська), математики (Борисівська ЗОШ).


Особливої актуальності набувають питання соціальної підтримки педагогічних працівників. Найболючіше з них – забезпечення житлом.

^ Шановні учасники наради! Сподіваюсь, що в кожному селі будуть щороку вишукуватись можливості розв’язання житлової проблеми конкретних педагогічних працівників.

Вирішуємо питання підготовки сільського вчителя щорічно і через надання цільових направлень на навчання. У 2012 році відділом освіти їх видано до педагогічних навчальних закладів 8.


Одним із шляхів забезпечення доступності якісної освіти є організація систематичного і безпечного підвезення на навчання учнів та вчителів. За термін реалізації державної, обласної, районної програм «Шкільний автобус» з 2004 по 2012 роки за кошти з різних джерел придбано 12 шкільних автобусів для перевезення 505 учнів до 13 шкіл із 37 населених пунктів. Налагоджений технічний контроль за станом автотранспорту та медичне обстеження водіїв.


Про результативність участі школярів навчальних закладів із профільним та поглибленим вивченням навчальних предметів у олімпіадах свідчать такі дані:

У 2012 році маємо 10 призових місць в обласному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, зокрема:

- з математики III місце вибороли 3 учні: Сивко Євген з Ново іванівської ЗОШ (філологічний профіль в старшій школі і поглиблене вивчення математики і укр.мови у 8 – 9 кл.), Пеньківський Євген з Кам’янської ЗОШ ( спортивний профіль, допрофілна – інформатика, креслення), Шпонька Руслан із Олексіївської ЗОШ (профілі: природничо-математичний, філологічний,суспільно-гуманітарний; до профільне математика, історія, креслення);

- з української мови III місце зайняли Репп Анна із Шевченківської ЗОШ ( спортивний профіль, до профільне історія, українська мова,математика), Ярошенко Богдан із Придніпровської ЗОШ ( філологічний профіль, до профільне географія, інформатика, креслення);

- з історії III місце посіли Сапронов Олексій та Сапронов Олександр із Червоногригорівської ЗОШ ( філологічний і технічний профіль, поглиблене праця. Українська мова);

- з біології III місце зайняли Гичкіна Лілія з Олексіївської ЗОШ , Репп Анна із Шевченківської ЗОШ;

- з екології III місце – Репп Ліна із Шевченківської ЗОШ.

Порівнюючи результати районного етапу олімпіад відслідковується результативність профільного навчання в Олексіївській, Червоногригорівській, Шолохівській, Першотравенській, Придніпровській та Південній ЗОШ.

А от в таких школах, як Веселівська – профільне навчання суспільно-гуманітарного напрямку, а в олімпіадах з даних предметів мають IX – XI місце; Криничуватська - профіль природничо-математичний, мають VI – XI місце в олімпіадах; Павлопільська – природничий та філологічний профіль, а за результатами олімпіад з філології XI – XIV місце, природничих дисциплін VIII – XV місце; Лошкарівська ЗОШ – філологічний напрямок, в олімпіадах VI – VIII місце; Новософіївська – філологічний профіль, за результатами олімпіад IV – VII місце.

Є й такі випадки,як Шевченківська ЗОШ має спортивний профіль, а учні мають високі успіхи не лише в спорті, а й виборюють призові місця в олімпіадах з української мови, математики, фізики, хімії, біології; Кам’янська ЗОШ базова школа освітнього округу спортивного профілю, має високі досягнення не лише з фізичної культури і спорту, а й з української та іноземної мови, історії, правознавства, математики.


Отже, можна зробити висновки, що у районних та обласних олімпіадах учні з профільних класів та класів з поглибленим вивченням окремих предметів не завжди підтверджують свої знання, що свідчить про недостатній рівень підготовки учнів у таких класах або ж про недоцільність введення цих профілів у окремих навчальних закладах.

Результати моніторингового дослідження якості запровадження профільного навчання в районі сприяло виявленню низки проблем, які пов’язані з недостатньою роботою педагогічних колективів щодо профорієнтації молоді, відсутність впливу вчителів-предметників на формування профільних класів, недостатньою увагою адміністрації окремих ЗНЗ до стану якості викладання профільних предметів.

Сьогодні в більшості навчальних закладів запровадження профільного навчання насамперед ґрунтується на реальних ( найчастіше, явно недостатніх) можливостях його ресурсного забезпечення ( кадрового, навчально-методичного, фінансового). Проблемним питанням сьогодні залишається забезпечення навчально-виховного процесу навчально-методичними комплексами, що включають не тільки програми для базових, профільних і спеціальних курсів, а й підручники, методичні посібники й засоби навчання.


Спорт та РБДТ


Педагогічний колектив школи нагороджений Грамотою Національного Олімпійського комітету України за розбудову олімпійського руху. Учні цієї школи декілька років поспіль стають призерами різноманітних обласних та Всеукраїнських конкурсів спортивного напрямку, таких як «Знавець Олімпійського спорту», «Ми – господарі Євро 2012»,та інш. Клименко Дар’я і Білик Данило, учні Кам’янської школи стали переможцями Всеукраїнського конкурсу « Ваша дитина на полі Євро 2012» і мали змогу вивести футболіста перед матчами збірних Данії та України під час проведення Євро 2012.

Команда школи «Вікторія» вже вдруге стала переможцем обласного етапу Всеукраїнських змагань «Олімпійське лелеченя» Олімпійських ігор для дітей та юнацтва, де гідно представляла представляла Дніпропетровську область у фінальних змаганнях в МДЦ « Артек» і два роки поспіль стають призерами.

Вихованці ДЮСШ з гирьового спорту (тренер Третяк Г.І.) та вільної боротьби (тренер Іванов І.І.) традиційно гідно представляють Нікопольський район на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях. Маємо власних чемпіонів світу.

9 гуртківців РБДТ (керівники Романенко О.І. та Костюк М.О.) стали переможцями у обласних конкурсах з декоративно – прикладного мистецтва, а дві учениці вибороли I місце у обласному конкурсі юних дизайнерів.

Команда «Автостоп» під керівництвом Корнєвої Т.Г. вибороли I місце у зональних та II у обласних змаганнях загонів юних інспекторів руху « Молоде покоління – за безпечний рух!».

Вихованці екологічного гуртка « Проліска» (керівник Царук Л.І.) увійшли до десятки кращих екологічних бригад області за підсумками обласного конкурсу « Юнатські мрії любов’ю зігріті, добром проростають, щоб щастя творити», де взяли участь 36 колективів області.

Дипломатом XI Регіонального конкурсу вокалістів « Соловейко» у номінації « Академічний спів» та IV ювілейного фестивалю « Дніпрова пісня» ім.. А.К.Поставної стала вихованка РБДТ Бурцева Аліна, а Мальована Анастасія, вихованка вокального гуртка « Гармонія» ( керівник Гога О.П.) виборола I місце у Міжнародному конкурсі вокалістів « Щасливі долоні».

Члени туристичного гуртка « Намет» (керівник Юсип В.І.) зайняли II місце в обласних змаганнях зі спортивного туризму.

5 разів ставали Чемпіонами Дніпропетровської області, 17 разів срібними та бронзовими призерами з самбо ставали вихованці секції самбо (керівник Антощенко Г.М.).

 1. Футбол: чемпіонат Дніпропетровської області

збірна 1998 р.н. – Ш місце, тренер Зеленський В.А.

збірна 1999 р.н. – П місце, тренер Гіберт І.В.

збірна 2000 р.н. – ІУ місце, тренер Журавльов В.Є.

 1. Всеукраїнські фінальні змагання «Хто ти, майбутній олімпієць?» на Кубок «Золотий колосок» - 5 місце серед 28 команд.

 2. Боротьба вільна. Чемпіонат Дніпропетровської області: серед сільських районів – І місце, тренер Іванов І.І.; серед міст – Ш місце, тренер Іванов І.І.

 3. Гирьовий спорт:

 • Чемпіонат України – Бортник Мар’яна – І місце (рекорд України), Момотов Руслан – І місце

 • Чемпіонат України серед студентів – Гулівець Сергій – І місце

 • Кубок України – Ковальський Олександр – Ш місце

 • Чемпіонат України серед юніорів – Бортник Мар’яна – П місце

 • Чемпіонат світу серед студентів – Гулівець Сергій – І місце (рекорд світу)

тренер Третяк Г.І. – чемпіон України серед ветеранів, чемпіон світу серед ветеранів

 • Чемпіонат світу: Бортник Мар’яна – І місце, Момотов Руслан – І місце (тренер Третяк Г.І.)
Скачати 145.8 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації24.10.2013
Розмір145.8 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх