Підсумки соціально-економічного та культурного розвитку icon

Підсумки соціально-економічного та культурного розвитку


Схожі
Інформацію про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2011...
Про стан виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Петропавлівського...
Виконавці
План. Вступ. Глава Теоретичні засади економічного розвитку: Концепція сталого розвитку...
"Підтримка розвитку державної служби в Україні "...
Розпорядження
Теоретичні І методичні питання оцінки І прогнозування економічного потенціалу...
Заходи щодо реалізації програми економічного І соціального розвитку Сумської області на 2012 рік...
Реферат на тему...
Серпнева конференція – 2012 Матеріал до доповіді...
Розділ 2 Інноваційні процеси в економіці...
Програма економічного І соціального розвитку барського району на 2012 рік...Загрузка...
скачать


ПІДСУМКИ

соціально-економічного

та культурного розвитку

м. Новий Розділ у 2011 році


ПРОМИСЛОВИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ

Промисловий сектор міста у 2011 році представляли 8 (вісім) підприємств основного кола, а саме: ТзОВ „Енергія- Новий Розділ” (дир. Артимко І.М.), РДГХП „Сірка” (дир. Венчак В.В.), НДГХП „Сірка” (дир. Кирилюк О.Ф.), ТзДВ „ДМЗ „Карпати” (гол. правління Ладницький Б.М.), ТзОВ „ОДВ-ЕЛЕКТРИК” (кер. Судук В.В.), ТзОВ „НВП - Розліт” (кер. Гурський М.І.), ТзОВ НВФ „Реагент” (кер. Гуглич М.І.) та ВТП „Берегиня” (кер. Чверенко В.М.).За підсумками року промисловими підприємствами міста реалізовано промислової продукції на 179,2 млн. грн. проти 132,0 млн. грн. у 2010р. Питома вага обсягу реалізованої продукції м. Новий Розділ в загальнообласному обсязі реалізації досягла 0,6%.

Пріоритетними галузями промислового виробництва на території міста і надалі є:

 • виробництво та розподілення електроенергії, газу та води;

 • машинобудування;

 • металургія та оброблення металу.
У загальному обсязі реалізованої продукції підприємству з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води належало практично 2/3 загального обсягу реалізованої продукції, третину займала продукція переробної промисловості, в т.ч.: продукція металургії, хімічної та легкої промисловості – 9,3%; машинобудування – 22,8%; продукція підприємства добувної промисловості – 3,4%.

Щодо ТДВ ДМЗ „Карпати”, то підприємство у 2011р. реалізувало промислової продукції на 8,4 млн. грн., що склало лише 44,0% від запланованого обсягу. Але навіть при зменшенні обсягів виробництва та реалізації промислової продукції ТДВ „ДМЗ „Карпати” забезпечує своїх замовників високоякісними та конкурентноздатними:

 • ємностями та резервуарами (для ЗАО „Роснафтогазмонтаж” м. Самара, ВАТ „Подільський цемент”, ТзОВ „СМП Нововолинськ”, на замовлення білоруської та сінгапурської компаній);

 • скреперами та штабелерами (для ВАТ „Подільський цемент”);

 • підігрівачами - транспортерами (для ПрАТ „Макіївкокс”);

 • АГП (ТзОВ „Торговий дім КАМАЗ”, НАК „Енергоатом”, „Підзембурмаш” – Казахстан);

 • конструкціями установки газового турбогенератора (ТзОВ „Енергія - Новий Розділ”).

Продовжується розширення виробництва на підприємстві з прямими іноземними інвестиціями – ТзОВ „ОДВ-Електрик”, яке виробляє кабельну продукцію для автомобільної промисловості європейських країн. У 2011 році задіяні нові виробничі потужності площею 2159,2 кв. м. У звітному році створено 104 нових робочих місць.

Щодо ТзОВ НВФ „Реагент”, то підприємство хімічної галузі за період з серпня по грудень 2011р. виробило 74 т концентрату нафтового сульфонату проти 200 т у 2010 році на замовлення Долинського газопереробного заводу ВАТ „Укрнафта” та завершило рік з від’ємним фінансовим результатом.

РДГХП „Сірка” виробило у 2011р. майже 11000 тонн мінерального порошку (проти 7200 т у 2010 році) та 600 тонн в’яжучого гіпсового. Основними споживачами продукції підприємства є львівські СПД. У звітному році підприємство спрацювало зі збитками в обсязі 4,0 млн. грн.

Виробнича діяльність НДГХП „Сірка” у 2011 році була спрямована на транспортування газу (в обсязі 47,5 млн. м3 ), електроенергії (в обсязі 10,7 млн. кВт год) та на видобуток глинсировини в обсязі 10,0 тис. м3. Обсяг реалізованої промислової продукції підприємства склав 8,9 млн. грн. Серед основних замовників на поставку глинсировини - ПрАТ „Роздільський керамічний завод” та ТзОВ „Росмакс – Сервіс”; на транспортування природного газу НАК „Нафтогаз України”. Позитивний соціальний момент виробничої діяльності підприємства в тому, що НДГХП „Сірка” забезпечує робочими місцями майже 200 осіб, а економічний - підприємство спрацювало з прибутками.

У 2011р. обсяг промислової реалізованої продукції ТзОВ „НВП-Розліт” досяг майже 4,0 млн. грн., в натуральному виразі виробництво продукції литва (чавунних помольних куль) склало 537,0 т. Серед замовників продукції підприємства – ТзОВ „ТПК Західпромбуд”, ТзОВ „Скала – Подільський спецкар’єр”, РДГХП „Сірка”, НДГХП „Сірка”, ПрАТ „Роздільський керамічний завод”, ВАТ „Полтавський ГЗК”, ТзОВ „Енергія-Новий Розділ”, ТзОВ „ОДВ Електрик”, ТзОВ „РТК Трейд”, ТзОВ”Магік”.

Життєдіяльність міста в галузі тепло-, водо-, електропостачання та водовідведення забезпечує ТзОВ „Енергія-Новий Розділ”. За п’ять років діяльності підприємством відновлено 80% мереж теплоцентралі, цілодобово подається холодна та гаряча вода мешканцям міста. В планах підприємства реалізація містобудівного проекту вартістю 15,0 млн. дол. США, який передбачає прокладення газопроводу високого тиску та реконструкцію діючої ТЕЦ для належної роботи системи теплопостачання міста. У 2011 році підприємством введено в дію 5,2 км трубопроводу для транспортування газу вартістю 7,25 млн. грн.. Обсяг реалізованої промислової продукції у 2011р. склав 100,0 млн. грн..

У легкій промисловості підприємство з виробництва готового одягу ВТП „Берегиня” і надалі у своїй виробничій діяльності використовує практику давальницької сировини. Швачки „Берегині” спеціалізуються на пошитті робочого одягу, верхнього, легкого одягу та ін. На сьогоднішній день важливою проблемою для підприємства залишається відсутність замовлень.

Щодо діяльності ВАТ „НЗСМД”, то, як відомо, виробничий процес на підприємстві зупинено в 2001 році через брак оборотних коштів. Протягом наступних кількох років тривав пошук інвестора для відновлення виробничого процесу. На сьогодні інвесторами підприємства є Компанія DOROTEA TRADE INVEST LLP (нерезидент України, місцезнаходження - Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії) та ТзОВ „Укрспецопт”. Кошти, які надійшли від Компанії DOROTEA TRADE INVEST LLP спрямовані на погашення заборгованості з виплати заробітної плати та ін. виплат.

Щодо ВАТ „НЗ „Сигнал”, то на сьогоднішній день відсутній інвестор, який здатний інвестувати кошти для відновлення платоспроможності та господарської діяльності підприємства. Варто відзначити, що судова санація на підприємстві триває, починаючи 2005р. по даний час.


^ УЧАСТЬ В ПРОЕКТІ

МІСЦЕВИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК МІСТ”

Наприкінці 2010 року лідери громад Нового Роздолу, Миколаєва та Жидачева в рамках проекту “Місцевий економічний розвиток міст України” погодилися, що необхідно проаналізувати можливості для створення спільних інструментів економічного розвитку цих трьох міст, які мають близьке географічне розташування та окремі передумови для економічної кооперації. У 2011 р. Новий Розділ першим почав процес стратегічного планування економічного розвитку.

Детальний аналіз зібраної інформації дозволив членам Експертного комітету визначити стратегічні напрями, на яких повинен бути сфокусований план економічного розвитку міста, а саме: залучення інвестицій та розвиток підприємництва. На ІХ сесій VІ демократичного скликання рішенням від 09.12.2011р. №168 затверджено Стратегічний план економічного розвитку міста Новий Розділ.


^ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ

На виконання робіт з реструктуризації та ліквідації об’єктів підприємств гірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходів в зоні їх діяльності, які передбачені Угодою щодо соціально-економічного розвитку Львівської області між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою (надалі Угода) в 2011р. використано 14,5 млн. грн., в т.ч. на гірничо-технічну рекультивацію ділянок берегової смуги, нейтралізацію дренажних вод відвалу фосфогіпсу, утримання гідроспоруд, на гідроізоляцію відвалу фосфогіпсу, влаштування 280 м каналу „Озеро – р. Дністер”, пробурено та облаштовано 27 гідроспостережних свердловин та ін.

За кошти місцевого фонду ОНПС у 2011р. облаштовано майданчики для збору ТПВ біля ж/б - вул. Мазепи,9; вул. Шашкевича, 15/А; вул. Винниченка 23,25; пр. Шевченка, 5/Б;11/Б; 15; вул. Грушевського,39 на суму 31,7 тис. грн.

У 2011р., як і в попередні роки (2009-2010р.р.), відсутнє фінансування з обласного фонду ОНПС на реалізацію природоохоронних заходів.


^ БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬТри роки підряд будівельники міста скорочують обсяги виконаних будівельних робіт. Так, у 2011р. будівельні підприємства м. Новий Розділ виконали будівельних робіт на 4,9 млн. грн., що склало лише 55,2% від обсягу виконаних робіт за 2010р.. А чисельність працівників будівельної галузі міста за три останні роки зменшилося вдвічі (з 530 до 227 ос.)

За підсумками 2011р. введено в експлуатацію 1 ж/б індивідуальним забудовником заг. площею 288 кв. м.

Відсутність джерел фінансування будівництва, а саме значне скорочення обсягів державних централізованих капітальних вкладень, зменшення інвестиційних можливостей більшості суб'єктів господарювання, несвоєчасність розрахунків замовників за виконані роботи негативно впливає на господарську діяльність будівельних підприємств. А тому лише при умові створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні, реальних фінансово-кредитних механізмів для стимулювання промислового та житлового будівництва будівельна галузь і міста, і держави в цілому може вийти з кризового стану.

^ ІНВЕСТИЦІЇ В ОСНОВНИЙ КАПІТАЛ

На розвиток економіки міста у 2011 році спрямовано 33,9 млн. грн. капітальних інвестицій, з них 87,7% становили інвестиції в основний капітал. За 2011 р. досягнуто приросту на 93,1%. На поліпшення об’єктів (капітальний ремонт) витрачено лише 10,4% усіх вкладень.

Частка міста обласного значення у загальнообласному обсязі інвестицій в основний капітал становила 0,3%. За цим показником посіли 28 місце, а за темпами приросту – 5 місце. На кожного мешканця в середньому припало 1026,5 грн. інвестицій в основний капітал, що є менше, ніж у середньому по області (4522,0 грн.).

Пріоритетні галузі інвестування – промисловість, сфери, пов’язані з операціями з нерухомістю (вкл. житлове будівництво), діяльністю транспорту та ін.

Майже ¾ від загального обсягу інвестицій направлено в галузь промисловості. Приріст зумовлений збільшенням інвестування підприємств добувної та переробної галузей, з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води. Збільшення обсягу інвестицій досягнуто у розвитку транспортної інфраструктури (реконструкція доріг і вулиць) за рахунок бюджетних коштів.

На будівництві житла освоєно 2,9 млн. грн. інвестицій. Майже ¾ цих коштів вкладено населенням у будівництво власних квартир.

Основним джерелом капітальних інвестицій надалі залишаються власні кошти підприємств та організацій. З державного та місцевого бюджетів профінансовано практично 40% усіх вкладень. Торік скоротилась питома вага кредитів банків та іноземних інвесторів.


^ ОПЛАТА ПРАЦІ
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого в економіці міста, у 2011р. становила 1686,75 грн., і була менша від середньообласної на 24,8%. За розміром нарахованої заробітної плати одного штатного працівника м. Новий Розділ продовжує знаходитись на 28 місці серед районів і міст області.

Протягом 2011р. кількість штатних працівників підприємств, установ та організацій в м. Новий Розділ зменшилась на 5,5% порівняно з 2010р. і становила 3996 осіб.

Протягом 2011р. утримувався високий рівень вимушеної неповної зайнятості з економічних причин:

236 осіб (5,9% від загальної кількості працівників) перебували в відпустках без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт),

824 особи (20,6%) – переведені на неповний робочий день (тиждень).

Станом на 01.01.2012р. заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках м. Новий Розділ склала 1235,1 тис. грн. та збільшилась на 31,2% до 1 січня 2011р. Із загальної суми - заборгованість економічно активних підприємств склала 599,1 тис. грн., підприємств-банкрутів – 636,0 тис. грн. Кількість підприємств-боржників міста складає 8 од., з них економічно активних - 6 од., підприємств-банкрутів – 2 од.

Сума боргу склала 2,2% загальнообласної заборгованості із виплати заробітної плати. Серед районів та міст області з найбільшою сумою боргу по заробітній платі місто знаходилось на 7 місці.


^ РИНОК ПРАЦІ

Станом на 1 січня 2012р. на обліку в Новороздільському міському центрі зайнятості перебувало 585 незайнятих громадян, з них 97,1% з офіційним статусом безробітного.

Із загальної кількості зареєстрованих безробітних – 59,7% складають жінки. Осіб у віці до 35 років - 268 (або 47,2%) безробітних.

За сприяння державної служби зайнятості у 2011р. працевлаштовано 678 незайнятих трудовою діяльністю громадян.

Працевлаштовано шляхом надання дотацій працедавцям 35 безробітних, шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю – 11 осіб.

За скеруванням служби зайнятості професійне навчання проходили 231 осіб, до участі в громадських роботах залучались 316 безробітних.

Рівень зареєстрованого безробіття на 1 січня 2012р. становив 3,0% (на відповідну дату торік – 3,6 %).


^ МАЛЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО


Станом на 01.01.2012р. за даними ДПІ у Миколаївському районі на території м. Новий Розділ зареєстровано 1331 суб’єкт підприємницької діяльності (1140 фізичних осіб-підприємців та 191 юридична особа), з них звітуючих - 1003 СПД (823 фізичних осіб-підприємців та 180 юридичних осіб).

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства по м. Новий Розділ за 2011 рік склав 73,6 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом 2010 року фізичний обсяг роздрібного товарообороту підприємств збільшився на 4,1%.

Частка роздрібного товарообороту у загальному обсязі товарообороту 98,9%, а роздрібного товарообороту ресторанного господарства 1,1%.

Роздрібний товарооборот підприємств торгівлі та ресторанного господарства в середньому на одну особу становив 2565,3 грн.

У минулому році розпочали діяльність 90 нових суб’єктів підприємницької діяльності, проте не зменшується кількість СПД, які призупиняють свою діяльність – у 2011р. їх налічувалось 116.

Торгівельна мережа на території міста налічує близько 40 продовольчих, 100 непродовольчих крамниць та 20 кіосків (МАФів).

Так, на території ринку з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, який знаходиться в підпорядкуванні МКТП „Міський ринок”, розміщено більше 130 об’єктів торгівлі, з них 80% - з продажу непродовольчих товарів. Діяльність проводять більше 120 фізичних осіб-підприємців.

А мережа торгового комплексу ТзОВ „Грім” на перехресті пр. Шевченка та вул. Стуса налічує більше 80 діючих об’єктів торгівлі та побуту, з них 70 - з продажу непродовольчих товарів. Підприємницьку діяльність здійснюють 65 СПД. Загальна площа об’єктів торгівлі та послуг складає майже 3,0 тис. кв. м.

Впродовж 2011 року відкрито кілька нових об’єктів торгівлі, серед них спеціалізовані маг. „СвітоТех”, маг. „Сантехніка”, маг. „Бджілка”, „Кузя”, „Карапуз” з продажу товарів дитячого асортименту, продуктовий маг. „Французький бульвар”, аптека „Сальве”, аптека „120/80” та ін.

У 2011 році мережа об’єктів ресторанного господарства не змінилась.

Щодо об’єктів побутового обслуговування населення міста, то мережа налічує більше 80 од. Послуги населенню міста надають юридичні та фізичні особи-підприємці згідно КВЕДів, а саме: перукарні, салони краси (17 од.), авто-та газозаправні станції (2 од.), станції техобслуговування автомобілів (6 од.), автомийки (3 од.), автостоянки (7 од.), столярні майстерні та майстерні з виготовлення меблів за інд. замовленням (10 од.) та ін. Протягом минулого року відкрито кілька нових об’єктів побутового обслуговування населення: по нарізці скла, виготовленню столярних виробів, меблів.


^ ЗОВНІШНЬО-ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬЗа весь період інвестування на 01.01.2012р. обсяг прямих іноземних інвестицій, вкладених в економіку м. Новий Розділ склав 6,2 млн. дол. США (або 0,5% загальнообласного обсягу), з них надійшло в 2011р. – 3,1 млн. дол. США або 50% загального обсягу надходжень іноземних інвестицій, починаючи з 2003р. Такий обсяг іноземного капіталу забезпечили партнери з Німеччини в переробну промисловість міста, яка надалі залишається найбільш інвестованою.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в розрахунку на одного жителя міста складає 213,1 дол. США.


^ УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА
Відповідно до Програми приватизації на 2011 рік відчужено 1 об’єкт площею 105,2 кв. м.. вартістю – 60,0 тис. грн. (з ПДВ).


Укладено 47 договорів оренди на нежитлові приміщення на конкурсній основі, з них 10 – нових договорів. Погоджено 2 договори суборенди.

Від оренди комунального майна у минулому році надійшло – 378,6 тис. грн. (без ПДВ).


Укладено 79 договорів оренди на земельні ділянки, з них 23 нових договори; 35 договорів сервітутного землекористування, в т.ч 17 – нових; 3 договори особистого сервітуту, 3 договори про відшкодування збитків.

У 2011р. відчужено 1 земельну ділянку.

Надійшло від орендної плати за земельні ділянки 787,6 тис. грн.; від земельного податку – 237,7 тис. грн., від продажу землі – 44,08 тис. грн.


^ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

ДОРОЖНЄ ГОСПОДАРСТВО


Протягом трьох останніх років кошти з Державного бюджету на об’єкти ЖКГ міста не виділялись. Кошти з обласного бюджету виділялись лише на капітальний ремонт доріг міста.

За підсумками 2011р. у галузі ЖКГ міста проведено:

 • капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж ВК і ЦО в ж/б по вул. Чорновола,18/А; Чорновола,20; вул. Грушевського,35;

 • капітальний ремонт зовнішніх евакуаційних виходів ж/б по вул. Ст. Бандери, 14;

 • капітальний ремонт димовентиляційних каналів ж/б міста по вул. Винниченка,1; Винниченка,3; вул. Чорновола,4;

 • експертну оцінку ліфтів ж/б міста (капітальний ремонт ліфтів - по пр. Шевченка,17 (І-ІІ під’їзд), 23 (І-ІІ під’їзд), 29 (І-ІІ під’їзд), 34 (І-ІІ під’їзд), 36-А (ІІ під’їзд), 38 (ІІ під’їзд), по вул. Шептицького, 3 (І під’їзд), по вул. Стуса, 10 (ІХ під’їзд);

 • капітальний ремонт сходової клітки під’їзду по вул. Шептицького,11;

 • капітальний ремонт парапетних плит;

 • капітальний ремонт ліфта по пр. Шевченка,38 (ІІ під’їзд);

 • будівництво та облаштування майданчиків для збору ТПВ зі встановленням сміттєвих контейнерів біля ж/б міста по пр. Шевченка, 5-Б; 11-Б; 15; вул. Шашкевича, 15-А; вул. Мазепи, 9; вул. Винниченка, 23,25 та Грушевського, 39.

За рахунок коштів обласного (200,0 тис. грн.) та місцевого бюджетів (9,0 тис.грн.) виконано роботи з поточного ремонту асфальто-бетонного покриття вулиць м. Новий Розділ заг. площею 1,8 тис. кв.м, в т.ч. вул. Яворницького, вул. Барвінського, вул. Чорновола, пр. Шевченка, вул. Л. Українки, вул. Ст. Бандери, вул. Винниченка, вул. Грушевського, вул. Шашкевича, вул. Сагайдачного, бул. Довженка. Роботи виконувались ТзОВ „Дорожні технології” ЛВ.

За рахунок залишків спецкоштів міського бюджету виконано капітальний та поточний ремонт доріг на загальну суму 390,6 тис. грн..

У 2011 році ТзОВ „Енергія - Новий Розділ” з метою забезпечення життєдіяльності міста за власні кошти виконано роботи:


По ТЕЦ:

 • заміна мережних насосів ;

 • заміна насосів сирої води та хімочищеної води;

 • капітальний ремонт 4-го котла.


По дільниці „Теплопостачання”:

 • заміна теплотраси загальною протяжністю 1,9 км;

 • відновлення порушених територій після проведення заміни інженерних комунікацій;


По дільниці „Водоканал”:

 • заміна водогонів на поліетиленові труби загальною протяжністю 2237 м п;

 • заміна 4 гідрантів;

 • ремонт м’якої покрівлі шести артезіанських свердловин;

 • влаштування дренажу і відновлення гідроізоляції КНС-1;

 • ремонт ПЛ – 0,4 кВ на очисних спорудах;

 • ремонт під’їзних доріг до артезіанських свердловин на водозаборі „Дуброва”.


По дільниці „Міські електромережі”:

 • ремонт даху на ТП-6 кВ №34;

 • ремонт зовнішнього освітлення міста та ін.


ФІНАНСИ

За період 2008-2011рр. спостерігалась позитивна динаміка надходжень до місцевого бюджету. Так, за 2011 рік до місцевого бюджету надійшло 80622,5 тис. грн., що складає 100,3 % до річного бюджету , в т.ч.:

 • до загального фонду міського бюджету надійшло 73854,1 тис. грн., що складає 99,5%;

 • до спеціального фонду міського бюджету надійшло 6768,4 тис. грн., що складає 101,8%.

У порівнянні з 2010 роком надходження до міського бюджету зросли на 11842,1 тис. грн.За 2011р. з міського бюджету проведено видатків на загальну суму 82113,6 тис. грн., що становить 98,6 % до видатків затвердженого бюджету на рік. В тому числі видатки загального фонду – 75163,9 тис. грн. або 98,8 % ; видатки спеціального фонду –6949,7 тис. грн.

Питома вага видатків загального фонду на фінансування:

 • освіти – 22210 тис. грн. (29,6%);

 • охорони здоров’я – 16549,8 тис. грн. (22%);

 • соціального захисту населення –28710,6тис.грн. (38,2) %;

 • культури –2545,8 тис. грн. (3,4%);

 • органу місцевого самоврядування–3629,8тис.грн. (4,8%);

 • житлового господарства – 608,8 тис.грн. (0,8 %);

 • фізичної культури і спорту – 792,2 тис. грн. (1 %);

 • ін. заходів і видатків – 117,5 тис. грн. (0,2 %).
У порівнянні з 2010 роком зросло фінансування таких галузей як:

- освіта (2010 р. - 20633,0 тис. грн., 2011 р - 22210,0 тис. грн.)

- охорона здоров'я (2010 р - 15369,4 тис. грн. , 2011 р - 16549,8 тис. грн.)

- соціальний захист та соціальне забезпечення (2010 р . – 22452,3 тис. грн., 2011 р – 28710,6 тис. грн. )
^ ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ

Протягом 2011 р. населення м. Новий Розділ збільшилось на 211 осіб і на 1 січня 2012р. його чисельність становила 28765 осіб. Збільшення населення відбулось за рахунок природного та міграційного приросту. Протягом 2011р. в місті народилось 304 особи, що на 10,1% більше, ніж у 2010р. Кількість померлих зменшилась порівняно з 2010р. на 21,9% і становила 196 осіб.

Кількість шлюбів збільшилась на 20 одиниць порівняно з 2010 роком, а кількість розлучень зменшилась на 45 одиниць (без врахування розірвання шлюбів, здійснених у судовому порядку.


^ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Станом на 01.01.2012 р. на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебувало 9310 осіб пільгових категорій, яким надано пільг на суму 2,7 млн. грн.

За кошти Мінпраці 11 ветеранів війни та 15 інвалідів оздоровились в санаторіях: „Батьківщина” (м.Трускавець), ім. М.Н. Бурденка, „Салют” (м.Одеса), „Слава” (м. Миргород). Придбано 19 санаторно-курортних путівок в санаторій „Полонина” на суму 79,8 тис. грн.

Виплачено компенсацію 6 особам в сумі 1,2 тис.грн. за невикористану санаторно-курортну путівку.

36 осіб забезпечено інвалідними візками та засобами реабілітації.

138 особам видано направлення на придбання протезно-ортопедичних виробів.

15 особам видано 50%-ві пільгові талони на проїзд по Україні.

Подано клопотання для отримання транспортного засобу на пільгових умовах для 7-ми інвалідів.

Виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування 31 особі на 5,6 тис. грн.

Виплачено одноразову матеріальну допомогу до Дня Перемоги 790 особам (174,3 тис. грн.).

Виплачено одноразову матеріальну допомогу 12 інвалідам та малозабезпеченим пенсіонерам (4,6 тис. грн.).

За рахунок коштів місцевого бюджету виплачена адресна допомога ветеранам УПА в сумі 16,7 тис. грн.

Виплачено адресну допомогу 13 членам УТОЗ, інвалідам І-ІІ групи по зору (2,2 тис. грн.).

У звітному році виплачено компенсацію особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з державного та обласного бюджетів сумі 164,5 тис. грн. (додаткова відпустка та 100% стипендія, компенсація сім’ям з дітьми, компенсація на продукти харчування, щорічна допомога на оздоровлення, організація оздоровлення, медикаментозне забезпечення та зубопротезування).

Виділено 8 санаторно-курортних путівок особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, з них 4 дитячі.

Станом на 01.01.2012р. житловою субсидією скористувалось 3108 громадян міста, що складає 31,0 % від загальної кількості сімей міста, середній розмір житлової субсидії в опалювальний період становила 444,5 грн., в літній період – 89,5 грн.

2641 особі призначено виплату державних допомог сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям батьки яких ухиляються від сплати аліментів та ін. державних допомог.

4 жінкам присвоєно почесне звання «Мати-героїня» та виплачено одноразову винагороду на суму 37,6 тис. грн..

На обліку в Новороздільському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) зареєстровано 266 одиноких непрацездатних громадян.

Відділенням натуральної допомоги та соціально-медичних послуг надано перукарських послуг 368 особам, швейних - 80 ос., медичних - 541 ос. Відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 93 особи.

У 2011р. за кошти місцевого бюджету та доброчинні кошти придбано продуктові набори та вручено з нагоди Великодніх свят, Міжнародного дня людей похилого віку, дня Святого Миколая одиноким непрацездатним громадянам міста.

До Дня людей похилого віку, територіальним центром організовано у кафе „Розділ” урочистості та благодійний обід. До привітань з нагоди свята приєднались вчителі та учні Новороздільського БДЮТ та народний ансамбль «Берездівчанка» під керівництвом М. Іваницького.

Працівники відділення соціальної допомоги постійно вітають ювілярів з Днем народження вдома та через міську газету "Вісник Розділля".

В кінці звітного року введено в експлуатацію соляну кімнату.


^ ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


З 1 жовтня 2011р. впроваджено ЗУ „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, яким поглиблено принципи соціального страхування у пенсійній системі, зокрема удосконалено механізм обчислення пенсій у солідарній системі, обмежено розміри спеціальних пенсій, а також підвищено пенсійний вік виходу на пенсію.

Основним результатом діяльності управління є виконання планових завдань з наповнення бюджету та забезпечення своєчасної виплати пенсій і грошової допомоги. Так, власні надходження до Пенсійного фонду для виплати пенсій за 2011р. склали 40,2 млн.грн. проти 31,2 млн.грн. у 2010р.

Станом на 01.01.2012р. взято на облік 1615 платників, в т. ч. 379 юридичних та 1236 фізичних осіб.

Протягом 2011р. на відшкодування пільгових пенсій надійшло 1,1 млн. грн. Залишок невідшкодованих пільгових пенсій становить 26,8 млн. грн. Серед найбільших підприємств-боржників міста по відшкодуванню пільгових пенсій – РДГХП „Сірка” (19,6 млн. грн.), ВАТ „НЗСМД” (6,3 млн. грн.), ТзДВ „ДМЗ „Карпати” (0,7 млн. грн.).

Станом на 01.01.2012р. сума боргу підприємств, установ, організацій до Пенсійного фонду склала 757,4 тис. грн., сума боргу по єдиному соціальному внеску – 498,1 тис. грн.

Найбільшими підприємствами-боржниками по сплаті внесків до ПФ є: ТзДВ „ДМЗ „Карпати”,.ВАТ „НЗСМД”, Ват „НЗ „Сигнал”.

^ Станом на 01.01.2012р. в м. Новий Розділ налічувалось 7,3 тис. пенсіонерів. Середній розмір пенсії становить 1024,42 грн. Протягом минулого року призначено 371 пенсію, проведено 544 перерахунки пенсій від трудового стажу, більшого заробітку та ін. підстав.


^ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Новороздільська міська лікарня розрахована на 245 ліжко-місць та забезпечує 800 відвідувань у зміну. Дiльнична служба включає 21 лiкарську дiльницю, в т.ч. 8 - терапевтичних, 5 - педіатричних, 8 - сімейного лікаря. Працює 1 фельдшерська бригада станції швидкої медичної допомоги. Стаціонарну допомогу надають 10 відділень різного профілю, в т.ч. 4 міжрайонних.

У галузі охорони здоров’я задіяно 105 лікарі, з них 51 ос. – вищої категорії, 18 – І категорії, 7 – ІІ категорії та 273 особи середнього медперсоналу, з них 174 ос. вищої категорії, 22 ос. – І категорії та 16 ос. – ІІ категорії.

За кошти місцевого бюджету в звітному році придбано (234,5 тис. грн.):

 • Електродіагностичний прилад;

 • Датчик лінійний ультразвуковий та порт для підключення датчика;

 • Автомобіль невідкладної медичної допомоги.

За благочинні кошти проведено (19,8 тис. грн.):

 • поточні ремонти у відділеннях швидкої допомоги, неврологічному, терапевтичному, у кабінетах поліклініки;

 • ремонт системи живлення в інфекційному відділенні, харчоблоці, покрівлі над гаражем.

Залишаються стабільно стабільними демографічні показники (зросла народжуваність, зменшилась смертність, збільшився природній приріст). В 2011 році проведено оптимізацію ліжкової мережі (на 5 ліжок хірургічного профілю). Упродовж минулого року спостерігалася тенденція до покращення показників якості надання медичної допомоги, саме зменшився первинний вихід на інвалідність серед дорослого населення, знизився рівень тимчасової втрати працездатності, зменшилась захворюваність серед медпрацівників, зменшилась кількість хворих з активними формами туберкульозу, не було померлих від туберкульозу, зменшився відсоток деструктивних форм. Продовжувалась робота з впровадження сімейної медицини – задіяна ще одна дільниця ЗПСМ.


^ РОЗВИТОК ОСВІТИ

У 4-х дошкільних навчальних закладах міста діє 37 вікових груп, в яких перебуває 748 дітей. З них: 4 групи – для дітей віком 2-3р., 29 груп – для дітей дошкільного віку, 4 – спеціальні (2 – логопедичні, 2 – ЗПР). Дошкільною освітою охоплено 58% (або 1283 дитини) від усіх дітей віком до 6-ти років. А діти 5-ти річного віку стовідсотково охоплені дошкільною освітою. Проте черга на влаштування дітей у дошкільні заклади становить більше 529 осіб.

У школі „Малятко” при БДЮТ навчається 97 дошкільнят, 25 дітей 5-ти річного віку здобувають дошкільну освіту в двох групах короткотривалого перебування при НВК „Лідер”. Середня вартість утримання однієї дитини в рік у ДНЗ становить 7360 грн. (вартість харчування в день – 10 грн.). З вересня 2011 року відновлено роботу однієї дошкільної групи в ДНЗ «Сонечко».

У 5-ти загальноосвітніх навчальних закладах міста навчається 2864 учнів у 121 класах проти 127 у 2010р.

Середня наповнюваність складає 23,7 учні. Старші класи сформовані відповідно до потреб школярів за такими профілями:

  • фізико – математичним, економіко-географічним, хіміко-біологічним, суспільно - гуманітарним у НВК „Лідер”;

  • технологічним у ЗОШ №2;

  • інформаційно-технологічним у ЗОШ №3;

  • математичним, біолого - хімічним, філологічним у ЗОШ №5.

На харчування учнів початкових класів у 2011р. виділено 431,9 тис. грн., вартість обіду становило 5,80 грн. в день.. Упродовж 37 днів І півріччя 2011 року гарячим харчуванням охоплено 976 дітей або 85% від загальної кількості дітей початкових класів. Протягом 70-ти днів ІІ півріччя минулого року гарячим харчуванням охоплено 852 учні початкових класів. Варто відзначити, що проблемним залишається питання якості харчування дітей 1-4 класів у зв’язку з постійним зростанням цін на основні продукти харчування.

Новороздільською психолого – медико – педагогічною консультацією обстежено 380 дітей з обмеженими можливостями здоров’я (ОМЗ), надано 80 консультацій сім’ям, у яких виховуються діти з ОМЗ, проведено 5 діагностичних засідань (89 дітей отримали консультації фахівців).

Корекційним компонентом освіти доповнені навчальні програми 14-ти (56 %) із 25 дітей, які перебувають на індивідуальному навчанні.

Дієвою є робота гуртка для дітей - інвалідів «Малі кроки» Новороздільського БДЮТ та 4-х груп спеціального призначення, які налічують 49 дошкільнят у ДНЗ №5 «Голубок».

Протягом 2011 року проведено 22 міських семінарів-практикумів учителів-предметників, заступників директорів з навчально-виховної роботи, директорів шкіл, практичних психологів, класних керівників, педагогів-організаторів тощо.

На базі ЗОШ №5 проведено зональний семінар керівників шкільних музеїв, на базі БДЮТ – зональне засідання керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, на базі ЗОШ №4 семінар на тему «Актуальність впровадження шкільної виховної програми у загальноосвітніх навчальних закладах» для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів.

Учителі міста приймали участь у конкурсах педагогічної майстерності, а саме:

 • у міському та обласному етапах Всеукраїнського конкурсу „Учитель року - 2011”;

 • в обласному конкурсі «Учитель року – 2011» з предмета «Основи християнської етики»;

 • у міському етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів;

 • у стипендіальній Програмі дистанційного навчання з англійської мови;

 • у Всеукраїнській природоохоронній акції «Годівничка» ;

 • в обласному етапі огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи в ЗНЗ.

У 2011 році проатестовано 60 працівників освіти.

Новороздільські школярі – учасники міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів, турнірів, фестивалів. Серед досягнень:

 • ІІІ місце на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з біології та І місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України;

 • переможці обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка, Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, міжнародному конкурсі математики „Бобер”, міжнородному конкурсі з математики „Кенгуру”, всеукраїнський конкурс з фізики „Левеня”, всеукраїнський конкурс знавців англійської мови „Гринвіч”, всеукраїнський природничий інтерактивний конкурс „Колосок”, обласний конкурс „Кристали в техніці”, обласній Інтернет-олімпіаді „Відкрита природнича демонстрація”, обласному етапі Всеукраїнських турнірів юних математиків та юних географів, у Регіональному конкурсі „Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу” обласному дитячому Фестивалі художнього перекладу, в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу для школярів „Молодь тестує якість”.

Команда гуртківців БДЮТ посіла призове ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнських фестивалів-конкурсів «Молодь обирає здоров’я», «Сурми звитяги» (номінація „художнє читання прозових творів”.

Члени євроклубу «Промінь Європи» (ЗОШ №4) переможці Початкової майстерні проекту Представництва Європейського Союзу в Україні „Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році”.

Крім цього, що Новорорздільська спеціалізована школа №4 відібрана для участі у міжнародному проекті Британської Ради в Україні „Навчаймося разом”.

Учні міста учасники та переможці мистецьких конкурсів - Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», обласного конкурсу образотворчого мистецтва «Таланти твої, Україно!», обласного конкурсу «Космічні фантазії», обласної виставки творчих учнівських робіт «Позашкільна освіта Львівщини», обласного фотоконкурсу «Моя Україна», обласного конкурсу дитячої фотографії на природничу тематику, обласного конкурсу дитячого малюнка-плаката «Я поділяю європейські цінності».

Учні та вчителі шкіл міста – учасники міських свят, Всеукраїнського з’їзду працівників освіти від Львівської області, просвітянських вечорів, приурочених державним і національним святам, урочистостей з нагоди відзначення Дня міста, 155 річниці від Дня народження І.Франка, 100–річчя від Дня народження Малишка, 200-річчя від Дня народження Маркіяна Шашкевича тощо.

Зроблено у 2011р.:

 • за кошти обласного та міського бюджету придбано 4 комп’ютерних класи для ЗОШ №4 та НВК «Лідер»;

 • у НВК «Лідер» зроблено поточний ремонт класних приміщень, коридорів та туалетних кімнат (побілка стін, фарбування підлоги, вікон, дверей), проведено ремонт цоколя та парапету передньої частини школи. Розпочато роботи по реконструкції парадного входу;

 • у ЗОШ №2 проведено ревізію та ремонт запірної арматури, кранів, умивальників, унітазів та електромережі внутрішнього освітлення, поточний ремонт коридорів, санвузлів та класних приміщень (побілка стін, фарбування підлоги, панелей, дверей). Перекрито руберойдом дах над входом у школу, частково відремонтовано цоколь школи;

 • у ЗОШ №3 встановлено тротуарну плитку перед головним входом у школу та встановлено пандус. Проведено поточний ремонт коридорів, санвузлів та класних приміщень (побілка стін, фарбування панелей та вікон), в методичному кабінеті. Поставлено плитку на коридорах ІІІ поверху;

 • у ЗОШ № 4 встановлено покрівлю над парадним входом школи та замінено вхідні двері, кабінеті директора. Зроблено ремонт класних приміщень, коридорів та туалетних кімнат (побілка стін, фарбування підлог, вікон, дверей);

 • у ЗОШ № 5 зроблено ремонт покрівлі над парадним входом школи та тамбура (37 тис. грн. (не оплачено). Замінено двері в тамбурі та в учительській. Зроблено поточний ремонт спортзалу, 2 кабінетів та класних приміщень (побілка стін, фарбування панелей та дверей). Зроблено бетонну відмостку від фундаменту та встановлено пандус, зроблено дренаж з підвалу школи до колодязя;

 • у ДНЗ №8 „Малятко” та №7 „Сонечко” проведено ремонт музичних залів, встановлено бойлер для підігріву води в ДНЗ №2 „Берізка”;

 • у всіх ЗНЗ та ДЮСШ проведено повірку водяних лічильників ;

 • в ДНЗ №7 „Сонечко” проведено капітальний ремонт групи під відкриття.

П^ ІДТРИМКА СІМ’Ї, МОЛОДІ, ДІТЕЙ


Упродовж 2011 року відділом з питань гуманітарної політики проведено ряд акцій та заходів, зокрема:

 • передача Вифлеємського вогню миру громаді міста;

 • молодіжна акція до Дня довкілля (прибирання оз. Барвінок);

 • збір коштів на лікування хворої Кок Вікторії (зібрано 3920 грн.);

 • акцію „Кидай палити” благодійним фондом „Краще життя”;

 • благодійну акцію „Подаруй дитині книжку”, в рамках якої зібрано 40 книжок для дітей з інтернатів та дитячих будинків та передано у м.Львів;

 • молодіжну пішу прощу Новий Розділ – Бориничі до каплиці Божої Матері;

 • участь у благодійному марафоні „Від Андрія до Миколая” на підтримку онкохворих дітей;

 • урочистості до дня народження Ст. Бандери, річниці Соборності України, до дня народження Т. Г. Шевченка, до Дня Матері, до Дня міста, Дня Молоді, 15-ої річниці Конституції України, до Дня польської культури в рамках Європейської інтеграції, 20-ої річниці Незалежності України (приїзд польської та німецької делегацій із міст – побратимів Поліце та Пасевальк, конкурс кулінарної майстерності „Українська кухня серед закладів ресторанного господарства міста), річниці ЗУНРу, 20-ї річниці Референдуму України;

 • вечори- пам’яті, присвячені битві під Крутами, 25-річниці аварії на ЧАЕС, жертв голодоморів „Заморені голодом”;

 • Хресна дорога вулицями міста та ін.

Творча обдарована молодь брала участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, на яких зайняли призові місця.

Протягом оздоровчої кампанії 2011 року діти відпочивали у пришкільному таборі на базі ЗОШ №2 „Верховина” (83 дітей), у МДЦ „Артек” (17 дітей), ВМЦ „Молода гвардія” (9 дітей), таборах „Одісей”, „Лісотехнік”, „Політехнік-3”, „Веселка”, „Дружба”, у наметових таборах. За путівками, виділеними обласним управлінням у справах сім'ї та молоді оздоровилися 101 дитина.

Згідно заходів Програми соціальної підтримки багатодітних сімей:

надано набори продуктів до Великодніх свят, подарунки до Дня Матері, дітям інвалідам, дітям із багатодітних та малозабезпечених сімей до свята Миколая.

У 2011 році видано 57 посвідчень батькам багатодітних сімей та 118 посвідчень дітям з багатодітних сімей.

Підготовлено та подано 12 клопотань про присвоєння Почесного звання „Мати-героїня” жінкам, які народили і виховали 5 дітей.

У 2011 р. п’ятьом жінкам міста присвоєне почесне звання України „Мати-героїня” із наданням одноразової допомоги.


^ РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ


Мережа закладів культури м. Новий Розділ включає: МБК „Молодість, міську централізовану бібліотечну систему (МЦБС), до складу якої входять 4 бібліотеки та дитячу школу мистецтв.

При МБК „Молодість” працює 24 клубних формування, з них 21 - колективи і гуртки художньої самодіяльності. Протягом 2011 року установою проведено 169 культурно-масових заходів, а саме: національно-патріотичного спрямування, присвячених християнському та естетичному вихованню мешканців міста.

Мистецькі колективи приймали активну участь у виїзних концертних програмах. Так, народний фольклорний ансамбль «Джерело» виступив із концертною програмою на 600 - річчі села Облазниця Жидачівського р-ну; фольклорний ансамбль «Барвінок» приймав участь у святкуванні 20-ої річниці проголошення Незалежності України у с.Березина Миколаївського р-ну; народний камерний хор духовної музики «Оранта» виступав з концертною програмою в м.Бібрка та м. Дрогобичі; свою майстерність Народний фольклорний ансамбль «Джерело» та чоловіче вокальне тріо презентували на святі «Родинного затишку» у м. Львові.

Зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» презентував наше місто на обласному фестивалі - конкурсі дитячої пісні і танцю «СВІТ ДИТИНСТВА» в м. Дрогобич (І місце – молодша група - кер. Г.Ігоніна та І місце - середня група - кер. Т. Михайлик). Крім цього, танцювальний колектив «Веселка» нагороджений Дипломом на ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. Героя України Мирослава Вантуха.

А танцювальний колектив „СЮРПРИЗ” на обласному фестивалі- конкурсі «СВІТ ДИТИНСТВА» зайняв почесне ІІІ місце. На обласному фестивалі-конкурсі «ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ ПЕРЕДЗВІН», приурочений 25-ій річниці аварії на ЧАЕС драматичний колектив «ПЛАНЕТА МРІЙ» зайняв І – місце, а дует «ПЕРЛИНА РОЗДІЛЛЯ» - ІІ місце, а на обласному фестивалі – конкурсі «ВЕСЕЛІ КОПАЧІ» драматичний колектив « Планета мрій» зайняв почесне ІІІ місце.

У 2011 році послугами чотирьох бібліотек Новороздільської МЦБС скористалися 10,3 тис. читачів, з них 4,3 тис. дітей. Бібліотечний фонд МЦБС налічує 80,03 тис. примірників, у минулому році книжкові фонди зменшилися на 2,48 тис. примірників.

У рамках міської Програми поповнення бібліотечних фондів виділено 5,0 тис. грн. для придбання літератури та 2,59 тис. грн. періодичних видань. За минулий рік бібліотечні фонди Новороздільської МЦБС поповнилися на 1,23 тис. примірників документів (902 назви).

В минулому році в бібліотеці-філії №1 МЦБС відбулася презентація спільної книги місцевих поетів „Поетичне мереживо”, яка мала успіх не лише у рідному місті, але і у Львові під час презентації у літературному клубі ім. Ю. Липи.

За рахунок міського та обласного бюджетів у 2011 році вирішена одна з найбільших господарських проблем МЦБС – проведено капітальний ремонт покрівлі центральних бібліотек для дорослих та для дітей.

За підтримки місцевих меценатів придбано 5 столів для бібліотеки-філії №1, проведено частковий ремонт системи водовідведення та електромережі у центральних бібліотеках для дорослих та для дітей, придбано 4 назви періодичних видань. Завдяки Благодійному Фонду «Добре серце» фонди бібліотек поповнилися на 18 примірників книг з історії УПА, а за сприяння Союзу Українок центральна бібліотека отримала у подарунок енциклопедичний довідник «Українські кобзарі, бандуристи, лірники»

Новороздільська дитяча школа мистецтв одна з перших шкіл в області та Україні з надання початкової музичної, хореографічної освіти, з образотворчого мистецтва та художнього промислу. В 32 класах школи навчається 294 учні на п’яти відділеннях. Навчально-виховний процес забезпечує 31 викладач.

При школі діють 7 художніх колективів (камерний хор, оркестр українських народних інструментів, ансамбль бандуристів, духовий оркестр, хоровий колектив, ансамбль скрипалів молодших класів, хореографічний ансамбль).

Творчі досягнення учнів школи за минулий рік:

–диплом І ступеня на обласному конкурсі учнів народних відділів;

- диплом І ступеня на обласному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах серед старших класів;

- диплом ІІІ ступеня на обласному конкурсі учнів старших класів фортепіанного відділу;

- диплом ІІІ ступеня на конкурсі-виставці дитячого малюнку „Розкажи мені про свій край”;

- три дипломи за участь в обласному конкурсі-виставці образотворчих та декоративних робіт „Просто небилиці”.


^ РОЗВИТОК СПОРТУ

Організацією спортивно-масових заходів в місті займається відділ з питань фізичної культури та спорту (нач. відділу Придатко О.В.)

Проведення у 2011 році міських спортивно-масових заходів та участь в обласних Республіканських та міжнародних змаганнях фінансувались за рахунок коштів міського бюджету, як і в попередні роки.

Упродовж 2011р. в місті проводились міські змагання з гирьового спорту, настільного тенісу, допризовної молоді, волейболу, футболу, баскетболу, міні-футболу, л/а, спортивно-культурне свято для дітей-інвалідів „Повір у себе”, Всеукраїнський дитячий турнір з футболу „Золота осінь” на призи братів Балів.

Збірні команди міста брали участь:

 • у XХ спортивних іграх Львівщини, в яких зайняли загальне I місце серед міст Львівщини. В програму входило 12 видів спорту: плавання – 1м. (КМС- Медвідь Мирослава, МС – Беген Андрій, Івать Володимир – вихованці тренера-викладача Придатка О.В., гирьовий спорт – 1м. (Пенюк Олег, Сич Іван, Захарко Ігор, Андрійчук Роман, Ковалик Ігор - вихованці тренера-викладача Василевського В.В., волейбол (жін.) – 1м. (Свенчикова Вікторія, Федишин Ірина, Билас Андріана, Григоращук Тетяна, Чорна Ольга, Вацик Мар”яна - вихованці тренера-викладача Краснопольського С.М.), змагання спортивних сімей -2м., шашки – 2м., міні-футбол -2м.,шахи -3м., допризовна молодь – 3м., настільний теніс 3м., баскетбол (жін.) – 3м., баскетбол (чол..) – 3м., бадмінтон – 3м., волейбол (чол..) -4м., л/а – 4м;
Таблиця результатів ХХ спортивних ігор Львівщини 2011року

серед міст обласного значення


№з/п

Міста

Сума очок

Загальне місце

1

Новий Розділ

398

1

2

Червоноград

382

2

3

Стрий

348

3

4

Дрогобич

196

4

5

Самбір

154

5

6

Трускавець

90

6

7

Моршин

84

7

8

Борислав

42

8

9

Сихівський р-н

30

9

 10

Залізничний р-н

18

10

 11

Франківський р-н

16

11
 • в IV обласних іграх ветеранів спорту в яких зайняли загальне І місце серед міст Львівщини. Міні-футбол – 1м.,плавання – 2м., гирьовий спорт – 2м., бадмінтон – 3м., н/т – 4м., л/а – 8м.


Таблиця результатів IV обласних літніх ігор ветеранів спорту

№з/п

Міста

Сума очок

Загальне місце

1

Новий Розділ

84

1

2

Стрий

83

2

3

Червоноград

60

3

4

Дрогобич

48

4

5

Львів, Сихівський р-н

31

5

6

Львів, Галицький р-н

27

6

7

Львів, Франківський р-н

26

7

8

Львів, Личаківський р-н

24

8-9

9

Львів, Шевченківський р-н

24

8-9

 10

Львів, Залізничний р-н

15

10

 11

Моршин 

13

11-12

 12

Трускавець

13

11-12


Протягом 2011р. ветеран спорту з шашок Анісімова З.С. брала участь:

у відкритому чемпіонаті Львівської області з шашок-64;

у Кубку Львівської області з шашок-64;

у відкритому кубку Федерації шашок Львівської області з шашок-64 в яких зайняла І місце;

у чемпіонаті Європи з шашок-64 серед ветеранів - жінок та зайняла
ІІ місце з класичних шашок та 2м. з швидких шашок.


В місті функціонують ДЮСШ відділу освіти та ДЮСШ „Хімік”.

Дитячо-юнацька спортивна школа міста володіє наступною матеріально-спортивною базою: 2-х поверхова будівля з службовими та допоміжними приміщеннями площею 843,1 кв.м (спортивні зали 10,5м х 30м і 3,5м х 27м), стадіон розрахований на 7000 місць, спортзал площею 8,6м х 17,6м, штучний майданчик площею 15м х 24м, недіючий басейний комплекс „Дністер” з двома відкритими ваннами (50м х 22м та 25м х 22м) та двома закритими ваннами (25м х 10м, 8м х 4м). Для проведення навчально-тренувальних занять та змагань ДЮСШ використовує спортивні бази 5-ти ЗОШ. ДЮСШ розвиває такі види спорту, як футбол, волейбол (дівчата), л/а.

ДЮСШ „Хімік” своєї спортивної бази немає, тому орендує спортзал
КУ МБК „Молодість” та працює над розвитком таких видів спорту, як настільний теніс, бокс.

Спортсмени Новороздільської ДЮСШ завойовували призові місця у першостях області з футболу, волейболу, легкої атлетики.

Спортсмени ДЮСШ „Хімік” брали участь у першостях області з настільного тенісу та боксу, у чемпіонаті України з боксу.

У місті на громадських засадах функціонує спортклуб з дзюдо „Титан-спорт” (участь спортсменів клубу у чемпіонаті Львівської області з боротьби самбо, у кубку м.Львова з дзюдо, у першості області з дзюдо, у змаганнях серед спортивних клубів міст області, у яких завойовували призові місця.

Стан та практичні заходи щодо подальшого розвитку видів спорту залежать від фінансування.


^ ОХОРОНА ПРАВОПОРЯДКУ.

ОБОРОННО-МОБІЛІЗАЦІЙНА РОБОТА


Протягом 2011 року на території міста скоєно 159 злочинів, з них 97 - розкрито та складено 814 протоколів за споєння адміністративних правопорушень.

Забезпечено участь членів ГФзОГП „Оберіг” в охороні громадського порядку під час проведення святкових, культурно-масових та спортивних заходів. Надавалась практична допомога (члени ГФзОГП) у проведенні місячників добровільної здачі зброї, боєприпасів і вибухових матеріалів та інших заходах, які проводились МВВС. Забезпечувався соціальний супровід та контроль за поведінкою осіб, які звільнені з місць виконання покарань, умовно-достроково звільнених та засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

За планом мобілізаційної підготовки у травні, вересні та жовтні 2011 року проведено тренування групи контролю міської ради за виконанням мобілізаційних завдань міста на особливий період.

Крім цього, відділ брав участь у загальнодержавному командно-мобілізаційному навчанні „Сприяння-2011” з реальною подачею мобілізаційних ресурсів до ЗСУ.

З питань оборонно-мобілізаційної роботи і призову постійно співпрацює з Жидачівсько-Миколаївським об´єднаним військовим комісаріатом і з відділом мобілізаційної роботи Львівської облдержадміністрації.


^ РОБОТА З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


Основні завдання (заходи) підготовки цивільного захисту (цивільної оборони) міста в 2011 році в основному виконано. Їх реалізація дозволила не допустити виникнення надзвичайних ситуацій.

23-25 листопада 2011 року комісією Головного управління Держтехногенбезпеки у Львівській області перевірено стан реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в м.Новий Розділ. Стан готовності Новороздільської міської ланки Львівської територіальної підсистеми єдиної державної системи та спеціалізованих служб ЦЗ до дій при загрозі або виникненні НС оцінено „Обмежено готова”.

Населення міста оперативно, достовірно та своєчасно інформується про стан захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, небезпечні сезонні явища а також про заходи, що вживаються для забезпечення його безпеки (19 публікацій в газеті „Вісник Розділля”).

За звітний період проведено 7 засідань міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких розглянуто 16 питань, та 2 засідання міської евакуаційної комісії з навчальною метою.


^ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ

У базі даних АІТС „Державний реєстр виборців” по м. Новий Розділ станом на 31.12.2011р. зареєстровано 19089 виборців, що мають право голосу. Проведено зміни щодо включення в реєстр виборців, зміни їх ідентифікаційних даних та виборчої адреси. Відділ ведення Державного реєстру виборців активно співпрацює іх суб’єктами подання відомостей про виборців, а саме:

із Новороздільським міським відділом ГУМВСУ у Львівській області;

відділом РАЦС Миколаївського управління юстиції;

Новороздільською міською лікарнею;

Територіальним центром соціального обслуговування у м. Новий Розділ;

Миколаївським районним судом Львівської області;

Управлінням праці та соціального захисту населення м.Новий Розділ.


^ РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН


За 2011р. у виконавчий комітет Новороздільської міської ради надійшло 2001 звернення (проти 1401 в 2010р.), з них 1872 звернення отримано через громадську приймальню та на особистому прийомі в міського голови.


За класифікацією звернень надійшло найбільше:

 • первинних звернень - 1962, повторних – 38;

 • індивідуальних - 1872, колективних -129;

 • переважно звертаються жінки – 1140, менше чоловіки – 861;

 • листом – 1934; усно – 65.

За категоріями авторів звернень – найбільше звернень від багатодітних сімей – 108, інвалідів ІІ групи – 49, інвалідів ІІІ групи – 30, інвалідів І групи – 17, від пенсіонерів – 292, підприємців – 106, працівників бюджетної сфери – 88, безробітних – 40, державних службовців - 51.

Із загальної кількості звернень, які надійшли у 2011р. вирішено позитивно – 681, дано роз’яснення щодо 1292 звернень, 16 заявникам відмовлено.

Значна частина звернень – 732 (або 37% від загальної кількості) - з питань комунального господарства, 111 - з питань житлової політики, 170 стосувались питань соціального захисту, 137 - з питань діяльності органів місцевого самоврядування, 114 - з питань сім’ї та молоді, 145 - з земельних відносин, 59 - з реалізації прав і свобод громадян, 59 - з питань регіональної політики, 48 - з питань праці і заробітної плати та ін.

За результатами розгляду планових питань, звернень та кореспонденції у 2011 році оформлено 15 протоколів засідань виконкому, підготовлено 464 рішення виконкому з планових та поточних загальноміських питань. Депутати Новороздільської міської ради VІ демократичного скликання провели 11 сесій, на яких прийняли 177 рішень.

У 2011 році видано 71 довідку, підготовлено 2426 вихідних листів, 4000 од. електронного документообігу з відповідних питань, 110 доручень, 26 доручень апаратних нарад, 305 розпоряджень з основної діяльності.

Скачати 394.09 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації24.10.2013
Розмір394.09 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх