План методичної роботи на 2011-2012 навчальний рік Завідувач методичним кабінетом відділу освіти І науки icon

План методичної роботи на 2011-2012 навчальний рік Завідувач методичним кабінетом відділу освіти І науки


Схожі
Освіта саратщини – 2012: нові стандарти – якісні зміни...
План роботи відділу освіти зміївської районної державної адміністрації на 2012 рік схвалено...
План роботи відділу освіти зміївської районної державної адміністрації на 2012 рік схвалено...
План роботи районних методичних об`єднань вчителів початкових класів 2011 2012 навчальний рік...
План роботи відділу освіти Синельниківської райдержадміністрації на 2012 рік І вступ...
План роботи відділу освітнього менеджменту на 2012 рік...
План роботи на 2011 2012 навчальний рік методичного кабінету...
Відділ освіти Полонської рда районний методичний кабінет Окремі питання методичної роботи в...
Програми правової освіти населення на 2011-2015 роки за 2011 рік...
В. М. Сокрут " " 2011 року...
План роботи наукової лабораторії інформаційних технологій навчання на 2011/2012 навчальний рік...
Про удосконалення методичної роботи в системі професійно-технічної освіти...Загрузка...
страницы:   1   2   3
скачать

Нікопольська міська рада

Відділ освіти і науки


ПЛАН

МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

на 2011-2012 навчальний рікЗавідувач методичним кабінетом відділу освіти і науки

Нікопольської міської ради -

Шпак О.О.


м. Нікополь

2011-2012 н.р.


Погоджено Затверджую

методичною радою ДОІППО Начальник відділу

9 вересня 2011р. _____________В.О.Камбур


ЗАТВЕРДЖУЮ:

Директор Гімназії №15

___________Сузанська І.В.


ПЛАН

роботи МО вчителів

української мови та літератури

КЗНЗ «Гімназія № 15»

м.Нікополь

2011-2012 н.р.


м. Нікополь

2011-2012 н.р.І. Аналіз методичної роботи за 2010- 2011 навчальний рік

Зміни, що відбуваються в соціальній сфері життя, сприяють появі в сучасній освіті нових ідей та концепцій.

Інтенсивні процеси реформування освіти та реалізації її основних принципів гуманітаризації, диференціації, інтеграції – зумовлюють наполегливі пошуки шляхів трансформування освітнього процесу на гуманістичних засадах.

Науково-методична робота в місті спрямована на підтримку необхідного рівня професійної компетентності педагогічних працівників, опанування новітніх ідей, інноваційних технологій, методів, які характеризують процеси реформування в освіті. У 2010-2011 навчальному році педагогічні колективи міста розпочали роботу (діагностичний етап) над науково-методичною проблемою «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» та залучились до участі у проекті «Випереджаюча освіта для сталого розвитку»

^ Результатом науково-методичної роботи та її основних завдань, що здійснюються через такі основні форми: методична рада, міські методичні об'єднання, семінари, «Школа молодого вчителя», «Школа кадрового резерву», день методичної допомоги, професійні конкурси "Учитель року", «Класний керівник року», «Творчий звіт класних керівників», конкурс творчих проектів з організації навчально-виховної роботи, педагогічні конференції, педагогічні читання тощо, - є усвідомлення педагогами необхідності проведення реформ, готовність до впровадження інновацій, сформованість комплексу професійних компетентностей.

Чільне місце в структурі методичної роботи посідає міська методична рада, яка координує зусилля різних служб, творчих педагогів, діяльність яких спрямована на розвиток науково-методичного забезпечення освітнього процесу.

На засіданнях розглядались питання про хід науково-дослідної роботи у ЗНЗ, узагальнення та впровадження у шкільну практику передового педагогічного досвіду педагогічних колективів та вчителів-методистів. Члени методичної ради ввійшли до складу робочої групи з питань відбору та представлення кращих знахідок ППД, закладів освіти міста на V обласній виставці «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2011».

У грудні 2010 року проведено фінал міського конкурсу «Учитель року-2011». Роботи переможців були узагальнені та представлені на розгляд обласного журі. 4 педагоги стали лауреатами обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2011» (Котельчук Н.Ю. – вчитель початкових класів КЗ «НСЗШ № 2», Алієва Т.О. – вчитель німецької мови КЗНЗ «Гімназія № 15», Максименко – вчитель образотворчого мистецтва КЗ «НСЗШ № 13», Разумовська – вчитель історії КЗ «НСЗШ № 24».

Минулий навчальний рік для педагогічних колективів дошкільних установ став початковим в роботі за Державною Базовою програмою розвитку дитини «Я у Світі». Педагоги дошкільних установ значну увагу приділяли створенню розвивального середовища. Заслуговує на увагу досвід колективів ДНЗ № 18,47,48. Зміцнення здоров′я малюків залишається приоритетним напрямком в організації всього навчально-виховного процесу. Цікавими формами роботи відзначено діяльність колективів ДНЗ № 2,4,11,17,30,33,38,40,47,48,54, НВК «Джерельце».

^ Авангардною формою методичної роботи з педагогами залишаються міські методичні об'єднання. Керівники міських методичних об’єднань організували належну роботу з педагогічними кадрами через дію творчих груп, майстер-класів, педагогічних майстерень щодо опанування новітніх методик, впровадження у НВП ІКТ, застосування інтеграції навчання, спрямованих на вдосконалення та збагачення знань педагогів, розвиток сучасного стилю педагогічного мислення вчителя і його готовність до професійного самовдосконалення.

Свідченням ефективної роботи педагогічних колективів є результативність виступу творчої учнівської молоді на Всеукраїнських творчих конкурсах та учнівських олімпіадах різних рівнів. 26 школярів міста вибороли 29 призових місць на ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Троє школярів ввійшли до складу обласних команд з економіки, біології та правознавства і вибороли призові місця на ІV заключному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учень 10 класу КЗ «НСШ № 5» Авілов Іван посів друге місце на Всеукраїнській олімпіаді з біології, учні 11-х класів КЗ «НСЗШ № 13» Немеш Олександр та Червоіваненко Вікторія вибороли треті місця з економіки та правознавства. Ці показники дозволили нашим юним даруванням увійти до 20 найкращих знавців навчальних дисциплін України. У рейтингу


міст і районів Дніпропетровської області наші учні посіли 6 місце. Випускник спеціалізованої природничо-математичної школи Курдуп Іван отримав 200 балів з математики за підсумками ЗНО – 2011 і разом з кращими абітурієнтами області був запрошений на зустріч з губернатором області Олександром Вілкулом.

Вдалими були виступи наших школярів і на інших творчих конкурсах та спортивних змаганнях. Так, з 7 учасників ІІ обласного конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт слухачів Дніпропетровського відділення Малої Академії наук України 5 учнів вибороли призові місця, з яких 2 - перших. Наукова робота вихованця міського екологічного центру, учня КЗ «НСШ № 5» Авілова Івана визнана найкращою в номінації «Екологія», а робота учениці КЗ «НСЗШ № 24» Амеліної Оксани – у номінації «Етнографія». Ці школярі увійшли до складу обласної команди для участі у ІІІ Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. За підсумками заключного Всеукраїнського етапу Авілов Іван виборов ІІ місце.

На базі гімназії №15 створено інформаційно – методичний центр для вчителів початкових класів та вчителів - філологів. Їх учні – в черговий раз призери і переможці обласних етапів мовних конкурсів: «Комсомольська юність моєї родини» до 90-річчя комсомольської організації Дніпропетровщини серед учнів 9-11 класів, де призером стала учениця СЗШ №4 Шутько О., на кращий відгук на сучасну дитячу прозу серед учнів 4-5 класів, де призерами стали учні Сухін М., гімназія №15,Проказа М.,СЗШ №23, Давиденко В., СЗШ №16), ім. П.Яцика серед учнів 3-11 класів, переможницею стала учениця гімназії №15 Обжелянська Валерія, мовно-літературний конкурс імені Т.Г. Шевченка серед учнів 4-11 класів, переможницею обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу стала учениця гімназії №15 Малій Катерина.

Щомісяця 26 школярів отримували стипендію міського голови, яку в поточному році збільшено вдвічі. Переможці обласних олімпіад відпочивали в країнах Євросоюзу.

Нашою гордістю є заклади позашкільної освіти. Маючи багаторічну історію, вони і сьогодні не тільки забезпечують змістовне дозвілля для 28% школярів, які беруть участь у міських акціях, святах, фестивалях та конкурсах. Щороку вихованці закладів позашкільної освіти поповнюють скарбничку здобутків численними перемогами на конкурсах та змаганнях різних рівнів. Педагоги і керівники гуртків виявляють і плекають «зірочок», імена яких вже відомі за межами області і України.

У напруженому творчому ритмі працює Будинок дитячої творчості – справжній дім дитинства. Керівники колективів дбають, аби розвинути в дитині іскру таланту та навчити тому, що їй до душі: співати, танцювати, грати на сцені, долати гірські вершини, їх вихованці - традиційно серед призерів Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсів: ансамбль «Фантазія» - дипломант фінального туру Всеукраїнського телевізійного дитячого конкурсу «Крок до зірок» та найвищої дитячої президентської нагороди України «Зірка України», вокальна студія «РінСен» - лауреат фестивалів польської та української культури «Слов'янські зустрічі», постійний переможець обласного огляду-конкурсу «Моє Придніпров'я», учасник цього ж колективу Марійко Даніїл став переможцем в номінації «Юне дарування Придніпров’я» обласного етапу регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я - 2010», театральна студія «Дебют» - лауреат премії обласної державної адміністрації «Обдаровані діти – надія України», фольклорний гурт «Мальва»- дипломант II ступеня VIII обласного конкурсу - фестивалю мистецтв «Козацькими шляхами».

Міжшкільний центр трудового навчання і технічної творчості – осередок технічної творчості регіону. Досвідчений колектив освітян - однодумців останні п’ять років – призер обласного огляду – конкурсу на кращу модель організації профільного навчання, нагороджений дипломом за участь у Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади 2011». Щороку центр приймає гостей на семінарах регіонального і обласного рівнів.

На базі міського еколого – натуралістичного центру цьогоріч відбувся обласний семінар на тему «Дошкільна екологічна педагогіка та її роль у формуванні сучасного світогляду дитини» для керівників міських і районних еколого-натуралістичних позашкільних закладів, на якому дипломами та почесними грамотами були відзначені вчителя і керівники гуртків центру за вагомий внесок у розвиток позашкільної екологічної освіти.

^ 2011 рік Указом Президента України оголошено Роком освіти та інформаційного суспільства. За дорученням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації


Олександра Вілкула у всіх загальноосвітніх навчальних закладах створено інформаційно-аналітичні бази освіти «Курс:Школа», які об′єднали всі заклади області в єдиний інформаційний освітній простір. За кошти обласного бюджету в 2010 році в школи №№ 3, 17, 21 були поставлені сучасні НКК, школа № 10 отримала такий комплекс за рахунок міського бюджету. Відділ приймає активну участь в реалізації проекту Міністерства освіти і науки України зі створення єдиної системи централізованого електронного обліку підручників, школи міста включено до обласного експерименту з переходу на електронну систему обліку навчальної літератури «Шкільний підручник», що значно полегшить розподіл та використання навчальної літератури.

Загальноосвітні заклади традиційно взяли активну участь в проведенні Всеукраїнської акції „Живи, книго!” Робота завідуючої шкільною бібліотекою КЗ «НСШ № 5» визнана кращою на обласному етапі в номінації «З комп’ютером на Ти».

Значну роботу проведено ММО вчителів суспільствознавчих дисциплін на виконання Указів Президента України щодо відзначення пам»ятних та ювілейних дат історії українського народу, державних та політичних діячів.

В місті розроблена і діє програма “Розвиток туризма в м.Нікополі на 2008-2012 р.р.”, складовою частиною якої є розділ «Туризм для всіх». За розробленими напрямками роботи щодо вивчення рідного краю гуртками туристсько-краєзнавчого напрямку закладів освіти проведено 118 екскурсій по місту та району за темами: ”Колиска українського козацтва - могила отамана І.Сірка”, ”Природа рідного краю” (природоохоронні комплекси) «Острів Хортиця –козацький бастіон», « Таємниці Чортомлицьких курганів».

Протягом навчального року вивчалась система роботи педпрацівників, які підлягали атестації у 2011 р. Міські методичні об’єднання заслуховували на своїх засіданнях вчителів – претендентів на встановлення вищої кваліфікаційної категорії та присвоєння педагогічних звань. На засіданні міської методичної ради розглянуто і схвалено наробки, що пройшли апробацію, педагогів, які претендували на присвоєння чи підтвердження педагогічного звання «Вчитель-методист».

Суттєва методична робота з педкадрами проводиться в зв’язку з проходженням курсової перепідготовки. Курсовою перепідготовкою у поточному році охоплено 180 педпрацівників. З метою економії бюджетних коштів 38 % педагогів охоплено очно-заочною та дистанційною формою навчання.

Тривала робота щодо поширення використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі. Проведено міські семінари для вчителів математики, фізики, іноземної мови, суспільних дисциплін з використанням власно створених вчителями презентацій, мультимедійної і комп’ютерної техніки.

Розпочато роботу з інформатизації шкільних бібліотек. На підготовчому етапі переходу до програми «Електронний підручник» в травні – червні проведено впровадження системи електронного обліку підручників під час їх інвентаризації.


ІІ . Основні завдання і зміст методичної роботи на 2011-2012 навчальний рік


Основні завдання і зміст методичної роботи з педагогічними працівниками дошкільних, загальних середніх закладів включають такі напрямки:

 1. Розробка та реалізація заходів діагностичного напрямку щодо роботи над науково-методичною проблемою «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості».

 2. Створення умов для безперервного навчання педагогів, розвитку їх творчої діяльності.

 3. Впровадження інноваційних технологій, ЕПД в навчально-виховний процес.

 4. Посилення психологізації навчально-виховного процесу.

 5. Впровадження педагогічного моніторингу.

 6. Модернізація традиційних та впровадження інноваційних високоефективних форм та методів роботи.

 7. Проведення методичних заходів, спрямованих на підвищення педагогічної майстерності педагогів, вивчення, узагальнення і поширення ефективного педагогічного досвіду.

 8. Розширення експериментально-дослідницької роботи, апробація та впровадження нових освітніх технологій та систем.

 9. Організація наступності навчально-виховної роботи між дошкільною та початковою, початковою та базовою школами.

 10. Реалізація Державного стандарту загальної середньої освіти та його навчально-методичне забезпечення.

 11. Створення умов для виконання програм та участі у проектах.

 12. Здійснення науково-методичного супроводу викладання спецкурсів, факультативів, предметів за вибором.

 13. Організація роботи з учителями, які викладатимуть у 2011-2012 н.р. у 11-х класах за новими навчальними програмами.

 14. Проведення Днів методичної допомоги.

 15. Вивчення, узагальнення, схвалення та поширення ефективного педагогічного досвіду.

Пошук нових та вдосконалення існуючих методів і прийомів роботи з дітьми, які потребують особливої педагогічної уваги. Створення оптимальних умов для рівного доступу до якісної освіти учням з особливими потребами.


ІІІ. Циклограма діяльності міського методичного кабінету1.

Оперативні наради

Шпак О.О.

Щопонеділка

2.

День методичного аналізу та регуляції

Методисти

щомісяця

3.

Науково – методичні семінари керівників навчальних закладів

Шпак О.О.

1 раз на семестр

4.

Науково – методичні семінари заступників директорів з навчальної роботи

Шпак О.О.

1 раз на семестр

5.

Науково – методичні семінари заступників директорів з виховної роботи

Полозок О.О.

1 раз на семестр

6.

Науково – методичні семінари педагогів-організаторів

Полозок О.О.

1 раз на семестр

7.

Науково - методичні семінари вчителів - предметників

Методисти за напрямками роботи

за планом роботи

7.

Засідання міської методичної ради

Шпак О.О.

4-та середа вересень, грудень, березень, липень

8.

Засідання міських методичних об’єднань

Методисти за напрямками роботи

2 рази на семестр

9.

Засідання творчих груп ММО

Методисти за напрямками роботи

за планами роботи

ММО

10.

Засідання “Школи молодого вчителя»

Методисти за напрямками роботи

1 раз на квартал

11.

“Школа кадрового резерву”

Натанзон Е.Ю.

1 раз на місяць

12.

Засідання «Школи молодого керівника»

Натанзон Е.Ю.

1 раз на семестр

13.

Постійно діючий семінар практичних психологів

Кітенко Л.В.

Щомісяця

14.

Наради директорів ЗНЗ

Шпак О.О.

4-та п'ятниця ч/з місяць

15.

Наради заступників директорів з НВР та ВР

Шпак О.О.

3-тя п'ятниця кожного місяцяІV. План роботи методичної ради

з/п

Зміст роботи

Термін

Виконавець

1

Аналіз методичної роботи за 2010-2011 н.р.

Завдання методичної служби відділу освіти на 2011-2012 н.р.

Затвердження плану роботи

Вересень

Шпак О.О.

2

Про організацію роботи над реалізацією науково-методичного проекту "Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості"

Вересень

Шпак О.О.

3

Розгляд представлених коллективами кандидатур на нагородження щорічною педагогічною премією до Дня працівників освіти

Вересень

Натанзон Е.Ю.

4

Огляд нормативних документів, новинок психолого-педагогічної літератури

Вересень

Бощенко З.Б.

5

Про організацію та проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін

Листопад

Кириченко Т.Г.

6

Організація участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року"

Листопад

Шпак О.О.

7

Організація методичної роботи з молодими педагогами

Листопад

Натанзон Е.Ю

8

Підсумки участі учнів шкіл міста у І та ІІ етапах учнівських олімпіалд з базових дисциплін

Січень

Кириченко Т.Г.

9

Розгляд методичних рекомедацій МОН щодо порядку закінчення навчального року та особливостей проведення державної підсумкової атестації і ЗНО

Січень

Шпак О.О.

10

Огляд нормативних документів, новинок психолого-педагогічної літератури

Січень

Бощенко З.Б.

11

Підсумок участі школярів у конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт МАН

Квітень

Кириченко Т.Г.

12

Підсумок участі педагогів у конкурсі "Учитель року "

Квітень

Шпак О.О.

13

Організація проведення методичного тижня "За крок до атестації"

Квітень

Натанзон Е.Ю.

14

Огляд нормативних документів, новинок психолого-педагогічної літератури

Квітень

Шпак О.О.

15

Експертна оцінка методичної роботи навчальних закладів

Травень

Шпак О.О.

16

Підсумки курсової підготовки, підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2011-2012 н.р.

Травень

Натанзон Е.Ю.

17

Про підготовку до серпневих нарад вчителів

Травень

Шпак О.О.

18

Про планування методичної роботи на 2012-2013 н.р.

Травень

Шпак О.О.^ V. Науково-методична робота

  1. Експериментальна робота

   з/п

   Заклад

   Тема

   Рівень

   1

   КЗНЗ «Гімназія № 15»

   Медіаосвіта в навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів: соціально-психологічний підхід

   Всеукраїнський

   2

   КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23»

   Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні «Шлях до успіху»

   Всеукраїнський

   3

   КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20»

   Апробація і впровадження нового змісту методів і педагогічних технологій Програми розвитку дітей «Росток»

   Обласний

   4

   Методичний кабінет відділу освіти і науки Нікопольської міської ради

   Впровадження електронної системи обліку навчальної літератури «Шкільний підручник».


   Обласний

  2. Семінари-практикуми

з/п

Зміст

Термін і місце проведення

Категорія педпрацівників

Відповідальні

1.

Українська – мова минулого, сучасного, майбутнього

Жовтень

СЗШ № 24»

Вчителі української мови та літератури

Болгарина Л.О.

2.

Організація режиму в ГПД в світлі реалізації міжгалузевої комплексної програми «Здоров′я нації»

Жовтень

СЗШ № 22

вихователі ГПД

Болгарина Л.О.

3.

Методика вивчення елементів картографії в шкільних курсах географії

Жовтень

СЗШ № 21

Вчителі географії

Кириченко Т.Г.

4.

Організація Євроклубу як один з шляхів особистісно-розвивального підходу в навчанні школярів іноземній мові

Жовтень

СЗШ № 2

Вчителі іноземних мов

Шпак О.О.

5.

Розвиток креативного мислення учнів у процесі вивчення історії

Жовтень

СЗШ № 13

Вчителі історії

Кальник О.П.6.Організація правової освіти у навчальних закладах та учнівському середовищіЖовтень

СЗШ № 8Класні керівникиПолозок О.О.

7.

Компетентісно-орієнтоване навчання в процесі формування творчої особистості молодшого школяра

Листопад

СШ № 5

Вчителі початкових класів

Болгарина Л.О.

8.

Співпраця ЗНЗ із закладами позашкільної освіти щодо розвитку талановитої особистості

Листопад

ЕНЦ

Директори ЗНЗ та ПНЗ

Шпак О.О.


9.

Створення моделей освітньо-виховного процессу з дошкільниками за Державною программою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»Листопад

ДНЗ № 12

Завідуючі ДНЗ

Якимець О.О.

10.

Особливості проведення уроків фізичної культури в початкових класах

Листопад ДЮСШ № 1 та Кам»янська СЗШ

Вчителі фізкультури

Сисоєв В.П.

11.

Використання інноваційних педагогічних технологій на уроках математики

Грудень

СЗШ № 16

Вчителі математики

Натанзон Е.Ю.

12.

Особливості роботи з обдарованими учнями

Грудень

СПМШ

Вчителі хімії

Кириченко Т.Г.

13.

Програми дослідження дитини з вадами інтелектувального розвитку

Січень

дитячий будинок,

СЗШ № 24

Практичні психологи

Кітенко Л.В.

14.

Розвиток творчих здібностей школярів у навчльно-виховному процесі

Лютий

СЗШ № 16

Педагоги-організатори

Полозок О.О.

15.

Межпредметні зв’язки на уроках фізики

Лютий

СЗШ № 24

Вчителі фізики

Натанзон Е.Ю.

16.

Формування морально-духовних якостей учнів на уроках етики

Лютий

СЗШ № 2

Вчителі етики

Кальник О.П.

17.

Формування соціальних та інформаційних компетенцій як складова біологічної та екологічної освіти

Березень

СЗШ № 4

Вчителі біології

Кириченко Т.Г.

18.

Технологія массового заходу в ЗНЗ

Березень

Гімназія № 15

Шкільні бібліотекарі

Шпак О.О.

19.

Пошуково-дослідницька діяльність-шлях до розвитку креативності як базової якості особистості


Березень

ДНЗ № 36

Вихователі ДНЗ

Якимець О.О.


20.


Ефективні засоби і технології пошуку, навчання і виховання обдарованої учнівської молоді


Квітень

СШ № 5

СПМШ


Заступники директорів з НВР


Шпак О.О.

21.

Народознавчий аспект розвитку особистості учнів в умовах сучасної школи

Квітень

СЗШ № 23

Заступники директорів з ВР

Полозок О.О.

23.

Навчання педагогів комп’ютерної грамотності – шлях до безперервного професійного вдосконалення

Жовтень

СЗШ № 21

Вчителі інформатики

Шпак О.О.
  1. ^ Конференції, круглі столи
з/п

Зміст

Термін

Категорія педпрацівників

Відповідальні

1.

Творчий учитель – запорука форму-вання креативної особистості учня

жовтень

вчителі образотворчого мистецтва

Полозок О.О.

2.

Концептуальні засади підготовки до участі у конкурсі педагогічної майстерності «Вчитель року» в номінації «Іноземна мова»

листопад

вчителі іноземних мов

Шпак О.О.

3.

Забезпечення наступності між дошкільною ланкою та початковою школою згідно з Державними освітніми стандартами

листопад

вчителі-логопеди ДНЗ та ЗНЗ

Кітенко Л.В.

4.

Упровадження стратегії критичного мислення для розвитку особистості учня

листопад

вчителі російської мови, світової літератури

Кітенко Л.В.

5.

Художньо-естетичне навчання та виховання учнів у процесі впровадження інтегрованих курсів

грудень

вчителі художньої культури

Полозок О.О.

6.

Культурологічне спрямування естетичного виховання

січень

вчителі музики

Полозок О.О.

7.

Технології пошуку, навчання і виховання обдарованих дітей

лютий

керівники гуртків

Полозок О.О.

8.

Особистісно - орієнтований підхід до навчання російській мові, світовій літературі. Активізація різних видів диференційованого навчання

лютий

вчителі російської мови, світової літератури

Кітенко Л.В.

9.

Родинне виховання в діяльності класного керівника

березень

класні керівники

Полозок О.О.

10.

Інформаційні технології в управління закладом освіти на сучасному етапі

березень

керівники ЗНЗ

Шпак О.О..

11.

Креативність у роботі з дітьми логопатами

квітень

вчителі-логопеди

Кітенко Л.В.
  1. ^ Методичні та тематичні перевіркиз/п

Тема

Виконавець

Термін

Форма узагальненняСтан організації індивідуального навчання в ЗНЗ

Кітенко Л.В.

Вересень

Аналітичний наказСтан роботи щодо дотримання вимог чинного законодавства із соціального захисту дітей пільгових категорій

^ КЗ «НСЗШ № 6»

КЗ «НСЗШ № 22»

Кальник О.О.
Жовтень

Січень

Довідка
Розвиток критичного мислення на уроках суспільствознавчих дисциплін (КЗ «НСЗШ № 10)

Кальник О.О.


Листопад


Довідка
Використання інноваційних педагогічних технологій на уроках як засобу формування історичних компетентностей учня КЗ «НСЗШ № 8»

^ КЗ «НСЗШ № 21»

Кальник О.О.
Лютий

Березень

Довідка
Організація масової роботи в шкільній бібліотеці:

КЗ НСЗШ № 2, № 4

КЗ «НСЗШ № 14», КЗ «Гімназія № 7»

КЗ НСЗШ № 17, №22

Шпак О.О.


Вересень

Жовтень

Грудень

Аналітичний наказ
Впровадження діалогічного мовлення на початковому етапі навчання іноземній мови КЗ «НСЗШ № 6»

КЗ НСЗШ № 13, № 21

КЗ НСЗШ № 22, № 24

Шпак О.О.


Жовтень

Листопад

Грудень


Довідка
Моделювання ситуації успіху на уроках іноземної мови

КЗ НСЗШ № 2, № 3

КЗ НСЗШ № 4, № 18

Шпак О.О.


Січень

Лютий


Довідка
Робота закладів освіти з сім′ями, які опинились в скрутному становищі (вибірковий контроль)

Болгарина Л.О.

Листопад

ДовідкаСтан викладання та рівень навчальних досягнень учнів початкової школи з навчального курсу «Я і Україна»

КЗ НСЗШ № 20, № 23 № 25

^ КЗ «СПМШ», СШ № 5

Болгарина Л.О.

Грудень

Лютий


Аналітичний наказ
Дотримання вимог Типового положення при організації атестації педагогічних працівників

БДТ, КЗ НСЗШ № 18,

КЗ НСЗШ № 9, №24, Гімназія № 15, ЕНЦ

Натанзон Е.Ю.


Листопад

Січень


Довідка
Стан викладання предметів естетичного циклу

КЗ НСЗШ № 21,22, 23

Полозок О.О.


Жовтень


Довідка
Організація роботи щодо розвитку учнівського врядування в закладі

КЗ НСЗШ № 9, № 24, СПМШ

Полозок О.О.


Січень


Довідка
Виконання вимог законодавства щодо охоплення дітей і підлітків загальною середньою освітою

(вибірковий контроль)

Полозок О.О.


ЖовтеньНаказ

Медико-педагогічний контроль за станом організації навчально-виховного процесу в ЗНЗ

Кітенко Л.В.

Листопад

НаказСтан реалізації положень розділу «Творча обдарованість» Комплексної програми розвитку освіти міста Нікополя на 2011-2015 роки

КЗ НСЗШ № 6, №12, №22

Кириченко Т.Г.


Березень


Довідка
Система роботи практичного психолога закладу з питань допрофільної підготовки та профільного навчання (Гімназія № 15, СПМШ)

Кітенко Л.В.


Грудень


Довідка
Стан впровадження профільного навчання у ЗНЗ відповідно до нової редакції Концепції профільного навчання

КЗ НСЗШ № 8, № 16, СШ № 5, гімназія № 15

КЗ «НСЗШ № 10» , МЦТН і ТТКириченко Т.Г.Жовтень

Лютий


Довідка
Організаційно-методична робота в ЗНЗ щодо реалізації науково-методичної проблеми «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості»

СШ № 5, Гімназія № 15, СПМШ

Шпак О.О.


Лютий Березень


Довідка
Моніторинговий зріз знань учнів з предметів суспільно-гуманітарного циклу

Кальник О.П.


лютий

Наказ
Організація методичного супроводу самоосвітньої діяльності педагогів у міжкурсовий період

Натанзон Е.Ю.


січень – березень

Довідка
Стан ведення шкільної документації

методисти-куратори


квітень –травень

Наказ
^ 5.5. Вивчення, пропаганда та поширення перспективного педагогічного досвіду

Тема

Автор

Етап

Форма

узагальнення

Термін

Відповідальний

Впровадження новітніх педагогічних технологій

на уроках фізики

Стиценкова О.В., вчитель фізики КЗ «НСЗШ № 9»

узагальнюючий

тематична папка

2011-2012

Натанзон Е.Ю

Мовленнєва діяльність

молодших школярів на уроках позакласного читання як засіб розвитку креативності учнів

Сулімова І.В.,

вчитель початкових класів КЗНЗ «Гімназія № 15»

узагальнюючий

тематична папка

2011-2012

Болгарина Л.О.

Використання технологій продуктивного навчання на

уроках математикиПерехрест О.О.,

вчитель математики

КЗ «СПМШ

при ДНУ»

узагальнюючий

тематична папка

2011-2012

Натанзон Е.Ю.

Інноваційні технології при вивченні біології

Бондаревська З.Г., вчитель біології

^ КЗ «НСЗШ № 6»

початковий

тематична папка

2011-2012

Кириченко Т.Г.

Використання інноваційних технологій у процесі

формування зацікавленого ставлення учнів до вивчення української мови та літератури

Тихонова О.М,

вчитель української

мови та літератури

^ КЗ «НСЗШ № 19»

узагальнюючий

тематична папка

2011-2012

Болгарина Л.О.

Створення моделей освітньо-виховного процесу з дошкільниками за Державною програ-ммою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»

Ромахіна Н.М.,

методист

^ ДПЛОЦ № 48

основний

тематична папка

2011-

2012
Використання сучасних форм активного навчання іноземної мови як засіб розвитку креативної особистості

ШМО вчителів англійської мови

КЗ «НСШ № 5»

основний

навчально-методична збірка

2011-

2012

Бощенко З.Б.

Розвиток креативних здібностей учнів у позакласній роботі

Максимчук Т.В.,

вчитель ОТМ

^ КЗ «НСЗШ № 13»

етап впровадження

методичні рекомендації

2011-

2012

Полозок О.О.

Розвиток візуального мислення

та уяви учнів в процесі вивчення предметів суспільствознавчого циклу

Гуревич С.М.,

вчитель історії КЗ «НСЗШ № 10»

узагальнюючий

тематична папка

2011-

2012

Кальник О.П.

Модернізація роботи шкільної бібліотеки шляхом впровадження ІКТ

Герман Н.М.,

завідуюча бібліотекою

^ КЗ«НСШ № 5»

узагальнюючий

методичні рекомендації

2011-

2012

20122011-2012

Бощенко З.Б.^ VІ. Наради керівників закладів освіти


6.1. Наради завідуючих ДНЗз/п

Тематика наради

Дата

проведення

Відповідальний- Про підсумки готовності ДНЗ до нового навчального року

- Атестація як форма підвищення педагогічної майстерності педагогічних працівників

вересень

Якимець О.О.

2.

Організація та контроль за харчуванням дітей в ДНЗ

жовтень

Якимець О.О.

3.

Систематизація основної управлінської документації керівника ДНЗ

листопад

Якимець О.О.

4.

Охорона життя і здоров’я як складова роботи з питань безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу

грудень

Якимець О.О.

5.

Медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням в ДНЗ

січень

Якимець О.О.

6.

Розвиток творчої особистості – пріоритетний напрямок дошкільної освіти

лютий

Якимець О.О.

7.

Співпраця з батьками-запорука успішного розвитку дитини

березень

Якимець О.О.

8.

Інновації в дошкіллі

квітень

Якимець О.О.

9.

Підготовка дошкільних закладів до оздоровлення малюків влітку

травень

Якимець О.О.


6. 2. Наради директорів ЗНЗ та ПНЗ

з/п

Тематика наради

Дата проведення

Відповідальний

1.

- Про організацію роботи в ЗНЗ щодо поліпшення стану безпеки життєдіяльності учасників навчально – виховного процесу

- Про стан роботи в ЗНЗ з виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку та підсумки проведення місячника про дотримання законодавства про загальну середню освіту

- Шляхи впровадження ІКТ в управлінську діяльність керівника закладу

жовтень

Некрасова Г.В.


Полозок О.О.


Шпак О.О.

2.

- Про виконання бюджету галузі у 2011 році та пропозиції до бюджетного запиту на 2012 рік

- Про стан дотримання положень нормативних документів з трудового законодавства в начальних закладах міста

- Про підсумки атестації закладів освіти у 2011 році та роботу закладів в між атестаційний період

- Про стан роботи з творчо обдарованою молоддю

грудень

Ігнатенко Л.Ю.


Некрасова Г.В.


Шпак О.О.

Кириченко Т.Г.

3.

- Про стан роботи в ЗНЗ та ПНЗ щодо дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян»

- Про стан організації роботи в ЗНЗ щодо індивідуального навчання учнів

- Про замовлення документів про освіту випускникам 2012 року

лютий

Некрасова Г.В.


Кітенко Л.В.

Шпак О.О.

4

- Про організоване закінчення 2011-2012 навчального року

- Про підсумки роботи шкільних та міських атестаційних комісій

квітень

Шпак О.О.

Натанзон Е.Ю.

5

- Про виконання заходів з підготовки закладів освіти до нового навчального року

- Про стан організації роботи пришкільних таборів відпочинку та оздоровлення учнів пільгової категорії

червень

Некрасова Г.В.

Болгарина Л.О.6.3. Наради заступників директорів з НВРз/п

Тематика наради

Дата

проведення

Відповідальний

1.

- Аналіз методичної роботи за 2010-2011 н.р. та завдання на 2011-2012 н.р.

- Сучасні інформаційні технології в адміністративній діяльності

- Особливості організації навчально-виховного процесу на основі створення здоров’язберігаючого освітнього середовища

вересень

Шпак О.О.

Болгарина Л.О.


2

-Про підготовку та проведення шкільних олімпіад у 2011-2012 н.р.

- Медико-педагогічний контроль за проведенням уроків фізичної культури, результати медичного огляду учнів шкіл міста

жовтень

Кириченко Т.Г.

Кітенко Л.В.

3

- Методичний супровід профільного навчання у старшій школі

- Про організацію атестації вчителів та роботу в міжатестаційний період

- Про проведення міського конкурсу «Учитель року – 2012»

листопад

Кириченко Т.Г.

Натанзон Е.Ю.

Шпак О.О.

4

- Проблемне навчання як засіб активізації пізнавальної діяльності

- Про участь педагогічних колективів у представницьких педагогічних заходах у 2011 році»

грудень

Болгарина Л.О.

Шпак О.О.

5

- Про підсумки проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін: досягнення та завдання на майбутнє
- Про впровадження в навчально-виховний процес ефективних технологій з метою створення креативного середовища

січень

Кириченко Т.Г.


Шпак О.О.

6

- Розвиток здібностей і творчого потенціалу. Пошук напрямків творчої роботи з учнями

- Робота шкільної бібліотеки в умовах сьогодення

лютий

Болгарина Л.О.

Шпак О.О.

7

- Про організоване закінчення навчального року, підготовку до проведення ДПА та ЗНО

- Організація проведення методичного тижня "За крок до атестації".

- Про наслідки моніторингу якості знань учнів з суспільствознавчих дисциплін, використання інноваційних педагогічних технологій на уроках як засобу формування історичних компетентностей учнів

березень

Шпак О.О.

Натанзон Е.Ю.

Кальник О.П.

8

- Сучасний урок: традиційні та інноваційні підходи

- Стан реалізації методичних рекомендацій випереджальних тематичних перевірок з питань викладання іноземної мови

- Стан виконання програми «Творча обдарованість»

квітень

Болгарина Л.О.

Шпак О.О.


Кириченко Т.Г.
- Про підсумки роботи відділу освіти та закладів щодо реалізації обласного науково-методичного проекту та завдання на наступний навчальний рік

- Про виконання плану курсової перепідготовки педагогічних кадрів та організацію роботи в ЗНЗ з питань самоосвітньої діяльності педагогів

травень

Шпак О.О.


Натанзон Е.Ю.6.4. Наради заступників директорів з ВР
з/п

Тематика наради

Дата

проведення

Відповідальний

1.

- Розвиток особистісного та професійного самовизначення старших школярів

- Організація виховної роботи на І етапі обласного науково-методичного проекту "Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості".
-Актуальні проблеми виховного процесу в 2009-2010 н.р. та завдання на 2010-2011 н.р.

вересень

Полозок О.О.

2.

- Проблеми ВІЛ/СНІДу і сімейне виховання

- Впровадження учнівського самоврядування як запорука виховання інноваційної особистості.
- Запровадження методу соціального проектування в практику виховної діяльності.

- Організація проведення акції "Молодь за здоров’я".

жовтень

Полозок О.О.

3.

- Під гострим кутом: девіантна поведінка

- Психологічний супровід реалізації виховного аспекту у методичному проекті "Формування творчої особистості у креативному освітньо-виховному просторі на засадах духовності"

- Організація туристсько-краєзнавчої роботи в ЗНЗ міста.

- Робота з обдарованими дітьми – одна із важливих складових виховної роботи у навчальному закладі.

листопад

Полозок О.О.

4.

- Організація управління виховним процесом як засіб підвищення його ефективності

- Психологічний супровід діяльності класного керівника.
- Про організацію зимових канікул, проведення Новорічних та Різдвяних свят.

грудень

Полозок О.О.

5.

- Тренінгові методики у превентивному вихованні

- Формування інтелектуальних та творчих здібностей дітей у процесі реалізації міського науково-методичного проекту.
- Про наступність у виховані ДНЗ – ЗНЗ – ПНЗ як умову розвитку школяра.

січень

Полозок О.О.

6.

- Суїцідна поведінка підлітків. Причини та профілактика суїцидів

лютий

Полозок О.О.

7.

- Позашкільна освіта та стратегії її розвитку

- Інноваційні форми і методи превентивного виховання.
- Про проведення екологічного марафону "Рідному місту зробимо чисто".

березень

Полозок О.О.

8.

- Тендерна рівність

- Формування особистості, здатної протистояти злу, насильству та руйнуванню навколишнього світу як одне із завдань виховного процесу.
- Про підготовку документів на організацію роботи шкільних таборів.

квітень

Полозок О.О.

9.

- Планування виховної роботи на наступний навчальний рік

- Про підсумки роботи на І етапі реалізації науково-методичного проекту та планування роботи на ІІ етапі.
- Впровадження у виховний процес активних форм роботи у 2010-2011 н.р.

травень

Полозок О.О.
залишити коментар
Сторінка1/3
Дата конвертації26.11.2012
Розмір0.67 Mb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

страницы:   1   2   3
Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх