Сесійна зала Верховної Ради України icon

Сесійна зала Верховної Ради України


Схожі
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійна зала Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Сесійний зал Верховної Ради України...
Лекція на тему...
Апарат верховної ради україни інформаційне управління відділ інформаційно-бібліотечного...
На пленарних засіданнях...
Комуністична партія України звіт про роботу депутатської фракції комуністів за час роботи...Загрузка...
страницы:   1   2   3   4   5
скачать


ЗАСІДАННЯ ДВАДЦАТЬ СЬОМЕ

Сесійна зала Верховної Ради України

8 квітня 2011 року, 10.00 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради

України А.І.МАРТИНЮК


ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, гості, запрошені Верховної Ради! Прошу народних депутатів підготуватися до реєстрації. Ввімкніть, будь ласка, систему "Рада". Реєструємося.

10:01:44

В сесійній залі зареєстровано 373 народних депутати.

Дозвольте проінформувати щодо результатів роботи Верховної Ради України на пленарних засіданнях 7 квітня. Було розглянуто 20 питань порядку денного. За результатами їх розгляду прийнято 8 законів та 11 постанов, 6 законопроектів прийнято за основу, 5 проектів постанов відхилено.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 229 Регламенту Верховної Ради України у п'ятницю з 10 до 11 години проводиться "година запитань до Уряду". Представники депутатських фракцій внесли пропозицію під час "години запитань до Уряду" заслухати інформацію Кабінету Міністрів України щодо перспектив пенсійної реформи та погашення заборгованості із заробітної плати. Депутатські фракції Партії регіонів, блок "Наша Україна – Народна самооборона", Комуністична партія України, Народна Партія та депутатська група "Реформи заради майбутнього" керуючись частиною шостою статті 229 Регламенту Верховної Ради України заздалегідь письмово повідомили Кабінет Міністрів про запитання, які будуть поставлені під час "години запитань до Уряду".

Сьогодні, шановні колеги, на запитання буде давати відповідь перший заступник міністра соціальної політики України Василь Іванович Надрага. Пояснюю, що кандидатура, яку ми визначили на Погоджувальній раді з приводу віце-прем’єр-міністра, міністра, із поважних причин, об’єктивних поважних причин Сергій Леонідович знаходиться на лікарняному, тому Кабінет Міністрів доручив Василю Івановичу.

Я хочу зазначити, що у годині запитань до Уряду беруть участь Перший віце-прем’єр-міністр Андрій Петрович Клюєв, віце-прем’єр-міністр Тихонов, міністр фінансів, міністр внутрішніх справ, міністр освіти, міністр оборони та інші представники міністерств і відомств. Підійшов міністр навколишнього середовища. Тобто більша частина представників Кабінету Міністрів бере участь у нашому, у нашій годині запитань.

Ще раз повідомляю, шановні колеги, що 30 хвилин ми віддамо на запитання, які поступили від депутатських фракцій та груп. А потім 30 хвилин буде відводитися на запитання депутатів: 1 хвилина – на запитання, 2 хвилини – на відповідь.

Будь ласка, Василь Іванович, прошу. Сас, мікрофон.


^ НАДРАГА В.І.

Шановний Адам Іванович! Шановні народні депутати! Від народних депутатів надійшло 26 письмових запитів, із яких 4 запитання персонально адресовані віце-прем’єр-міністру і міністру соціальної політики. Від депутатської фракції „Наша Україна – Народна самооборона” 9 запитань: депутатської фракції Комуністичної партії України - 3 запитання, депутатської фракції Народної Партії - 6 запитань, депутатської фракції «Реформи заради майбутнього» - 2 запитання, депутатської фракції Партії регіонів – 6 запитань.

Дозвольте розпочати надання відповідей, що не мають персонального звернення. І так, питання перше надійшло від фракції Комуністичної партії і відповідним чином звучить таким.

"На початок поточного року заборгованість із заробітної плати становить 1 мільярд 200 мільйонів гривень, з якої понад половину перед працівниками, підкреслюю, економічно активних підприємств, при чому майже три четверті боргу виникло через невиплату нарахованої в минулому році. Чому у 2010 році не реалізовано наміри уряду щодо скорочення заборгованості з питань заробітної плати до 500-600 мільйонів гривень? Які заходи приймались задля повного погашення заборгованості із виплати заробітної плати до власників, і хто вони, економічно активних підприємств?

Дозвольте відповісти. Дійсно, питання погашення заборгованості заробітної плати залишається одним із найактуальніших соціальних проблем нашого суспільства. Тому на початок своєї діяльності нинішній уряд визначив, що одним із пріоритетів її погашення є, впродовж 2008-2009 років та за січень-лютий 20010, вона зросла і її критична сума підійшла до 1 мільярда 737 мільйонів гривень. З перших днів своєї діяльності, тобто з 1 березня 2010 року, нинішньому уряду вдалося взяти цю ситуацію під контроль та добитись динаміки зменшення заборгованості із заробітної плати в Україні, в тому числі і на економічно активних підприємствах.

Стабілізація ситуації в питанні своєчасної виплати заробітної плати досягнута завдяки заходам, які постійно вживаються урядом. Зокрема за період з 1 березня 2010 року по 1 квітня 2011 заборгованість із заробітної плати була зменшена з 1 мільярда 737 мільйонів гривень до 1 мільярда 216 мільйонів гривень. Таким чином нинішній уряд забезпечив скорочення заборгованості із заробітної плати на 522 мільйона гривень або на 30 відсотків від того, що ми отримали на момент призначення уряду.

В цілому по Україні завдання уряду щодо скорочення заборгованості із заробітної плати не виконано в зв'язку зі складною ситуацією щодо погашення боргів по заробітній платі на підприємствах-банкрутах. За станом на 1 квітня 2011 року заборгованість на зазначених підприємствах склала 533 мільйона 300 тисяч гривень, що складає 43,9 відсотка до загальної заборгованості по Україні.

З метою подальшого погашення заборгованості із заробітної плати Мінсоцполітики розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів про затвердження плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати на 2011 рік. У зазначеному проекті передбачено чітке завдання центральним та місцевим органам виконавчої влади забезпечити скорочення у 2011 році заборгованості із заробітної плати працівникам економічно-активних та неактивних підприємств, що знаходяться у сфері управління органами виконавчої влади та на території відповідного регіону, щомісячно на 11 відсотків проти заборгованості на початок місяця. Зазначений проект найближчим часом буде розглянуто на засіданні уряду.

Запитання від фракції Народної Партії: "Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві допускав зазначені невиплати особам, які втратили здоров'я на виробництві внаслідок нещасних випадків. Які вжиті урядом по врегулюванню цього питання?"

Дозвольте відповісти. Дійсно, це так. Це сталось тому, що попереднім урядом було прийнято рішення, яким надано право державним підприємствам вугільної галузі не сплачувати внески до фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Внаслідок чого фонд не мав коштів для соціальних виплат. Внаслідок цього державні вугільні підприємства не перерахували протягом майже 9 місяців, тобто з липня 2009 по 1 квітня 2010 року страхові внески до фонду, що дестабілізувало його фінансову систему. За даними фонду станом на 01.01 поточного року недоїмка зі сплати страхових внесків державними вугледобувними підприємствами, на яких розповсюджується складала 670 мільйонів 700 тисяч гривень. За такі обставини відбулось розбалансування бюджету фонду на 2009 рік та було прийнято бюджет на 2010 рік з дефіцитом коштів фонду у розмірі 602 мільйони 800 тисяч гривень. Недотримання страхових коштів спричинило кредиторську заборгованість зі страхових виплат та видатків на медико-соціальні послуги у всіх регіонах на загальну суму 476 мільйонів 600 тисяч гривень.

У результаті вжитих урядом заходів паритетного використання коштів фонду вдалося ліквідувати заборгованість по виплатам застрахованим особам без залучення додаткових коштів та прийняття бездефіцитного бюджету на поточний рік.

На даний час заборгованість перед потерпілими від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання немає.

Запитання номер 4 від депутатської фракції "Реформи заради майбутнього": "Проектом Закону про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи (за номером 7455), який пропонується урядом, не встановлено чіткий термін для відведення накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного забезпечення та недержавної системи пенсійного забезпечення. Як і коли це планується реалізувати урядом?". Дозвольте відповісти.

Необхідно зазначити, що уряд надає великого значення запровадження накопичувальної системи, оскільки це дасть можливість збільшити розмір пенсій за рахунок отримання інвестиційного доходу на внески громадян. Проектом Закону про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи передбачено, що накопичувальну систему пенсійного страхування буде запроваджено з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України. Попередньо урядом розглядається питання запровадження другого рівня з 1 січня 2013 року.

Одночасно необхідно зазначити, в Україні розвивається система недержавного пенсійного страхування. Так, відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та "Про недержавне пенсійне забезпечення" система недержавного пенсійного забезпечення впроваджена з 1 січня 2004 року.

На кінець 2010 року кількість учасників недержавних пенсійних фондів склала 569 тисяч 200 осіб. За шість років функціонування системи недержавного пенсійного забезпечення накопичення коштів в її резервах один мільярд 144 мільйони 300 тисяч гривень. Питання, яке надійшло від депутатської фракції "Наша Україна – Народна самооборона": "Після масових акцій протесту вчителям пообіцяли надбавку розміром 20 відсотків до окладів усіх категорій працівників освіти, але виклали… відклали її віддачу до 1 вересня 2011 року, пославшись на відсутність коштів. Як заявив віце-прем'єр міністр Андрій Петрович Клюєв у змінах до Держбюджету ці кошти все-таки будуть передбачені, але виникає питання, по-перше. З чиєї вини було відкладено виплату надбавок педагогам? І по-друге, чи буде також передбачені надбавки для інших бюджетників з жебрацькими зарплатами: лікарів, держслужбовців нижчої та середньої ланки, військових, контрактників? Їм необхідно виходити на акції протесту, щоб хоч щось видавити з уряду. А що робити силовикам та держслужбовцям, яким закон забороняє брати участь у таких заходах?"

Дозвольте відповісти, зазначена проблема була створена не нинішнім урядом. Запровадження цієї надбавки було здійснено попереднім урядом для окремих педагогічних працівників. З метою виправлення цієї ситуації 23 березня поточного року Кабінетом Міністрів України прийнята постанову, згідно з якою з 1 вересня 2011 року надбавка у розмірі 20 відсотків посадового окладу буде установлюватися всім категоріям педагогічних працівників дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, професійно технічних та навчальних, вищих навчальних закладів першого, другого рівня акредитації, а також педагогічним працівникам інших установ і закладів незалежно від їх відомчого підпорядкування: дитячих лікарень, дитячих будинків-інтернатів, санаторіїв для дітей тощо. Необхідно також зазначити, що уряд як на відміну від 2009 року постійно підвищує рівень оплати праці працівників бюджетної сфери.

Шановні народні депутати, ви пам'ятаєте, що не дивлячись на те, що у минулому році нинішній уряд приступив до виконання повноважень лише у березні, а заробітна плата працівникам бюджетної сфери була перерахована з січня 2010 року. У цьому році і уже двічі за рішенням уряду було підвищено посадові оклади працівників першого тарифного розряду. Так з 1 січня він був встановлений у розмірі 613 гривень, а з 1 квітня 625. На даний час опрацьовуються можливі шляхи по наближенню посадового окладу працівників першого тарифного розряду ЄТС до розміру мінімальної заробітної плати та відновлення міжкваліфікаційних, міжпосадових співвідношень в оплаті праці працівників бюджетної сфери. Над цим питанням працює міжвідомча робоча група з представниками міністерств та профспілок бюджетної сфери. Я хотів би сказати, що вчора, наприклад, ми провели чергове засідання цієї робочої групи і опрацювали варіанти, які сьогодні опрацьовуються відповідними міністерствами.

Необхідно також зазначити, що вперше у Генеральній угоді, яка підписана роботодавцями і профспілками, передбачені механізми підвищення заробітної плати бюджетників. Так у 2012 році для підвищення посадового окладу працівникам першого тарифного розряду ЄТС буде враховуватися індекс споживчих цін у 2011-му році, прогнозний індекс споживчих цін на 2012 рік, прогнозне збільшення доходів зведеного бюджету на 2012 рік. Посадовий оклад працівникам першого тарифного розряду ЄТС планується збільшити на найбільший відсоток із зазначених працівників.

Депутатська фракція регіонів… поступило наступне завдання. У 2008-2009 роках значно збільшилося безробіття. Чи нинішній уряд переломив ситуацію?

Дозвольте відповісти. Уряд, центральний та місцеві органи виконавчої влади у 2010 році вжили заходи із стабілізації економіки. Уряд здійснював ці заходи різними шляхами, зокрема, через фінансову підтримку національного виробника шляхом державних замовлень, розширення ринку збуту, у тому числі, і за межами країни, поліпшення розрахунків тощо.

У результаті вжиття відповідних заходів та пожвавлення національної економіки спостерігається тенденція до поліпшення ситуації як на національному, так і регіональних ринках праці.

Так чисельність зайнятого населення віком від 15 до 70 років збільшилася з 20 мільйонів 200 тисяч осіб у 2009 році до 20 мільйонів 300 тисяч осіб у 2010 році. Рівень зайнятості населення зазначеної вікової групи зріс з 57,7 відсотка до 58,5 відсотка. Чисельність безробітного населення віком 15-17 років, визначеного за методологією Міжнародної організації праці, зменшилася з 1 мільйону 960 тисяч осіб у 2009 році до 1 мільйона 790 тисяч осіб у минулому році. Рівень безробіття населення, економічно активного населення, віком від 15 до 17 років знизився з 8,8 відсотка у 2009 році до 8,1 відсотка у 2010 році.

Зменшується чисельність громадян, які перебувають у стані вимушеної неповної зайнятості. Чисельність осіб, які знаходяться у вимушених неоплачених відпустках з ініціативи роботодавця, у січні 2011 року зменшилася у 2,3 рази порівняно з відповідним місяцем 2010 року і складає 118 тисяч 300 осіб. Тобто 1,1 відсоток середньої облікової чисельності штатних працівників.

У режимі скороченого робочого часу у січні 2011 року працювали 520 тисяч осіб. Хотів би сказати, що у минулому році в січні таких людей було значно більше, їх було 944,7 тисячі.

Запитання від фракції "Наша Україна – Народна самооборона". "Як ви можете роз’яснити людям, виконуючи вказівки глави держави, чому окрім підвищення пенсійного віку на них очікується збільшення на 10 років мінімального стажу для призначення пенсії за віком, припинення виплат надбавок до пенсії працюючим пенсіонерам за понаднормований стаж. Чому ви копіюєте російську модель, яка не виправдала себе в самій Росії? Хто з працюючих понесе свої гроші в недержавні установи з ознакою сумнівних трастів, де кошти незахищені від інфляції, де відсутні гарантії та додаткові преференції?"

Дозвольте відповісти. Попереднім урядом прийнято рішення, що особа, яка має стаж менше мінімального, тобто жінки – менше ніж 20 років, а чоловіки – менше ніж 25 років страхового стажу, отримають пенсійну виплату на рівні тих, хто отримую трудову пенсію за віком. Таким чином складається ситуація, коли один чоловік попрацювавши, наприклад, 6 років, а інший - 25, але при цьому отримують однакову пенсійну виплату. Враховуючи зазначене, необхідна диференціація пенсійних виплат і пропонується збільшити мінімальний стаж для призначення пенсій за віком. Це дасть можливість посилити страхові засади солідарної системи та мотивацію населення до продовження тривалості трудового періоду та легалізації свого доходу. Зазначена норма поширюватиметься лише на пенсії, які вперше будуть призначатися після набрання чинності нового закону. Раніше призначені пенсії будуть виплачуватися вже в існуючих розмірах, без будь-яких обмежень.

Стосовно моделі накопичувальної системи пенсійного страхування, то у нас Законом "Про загальне державне пенсійне страхування" передбачено впровадження другого рівня пенсійної системи. На відміну від добровільних внесків, які вже сьогодні людина може спрямовувати до недержавного пенсійного фонду, до накопичувальної системи сплачуються обов’язкові внески, які в майбутньому будуть складовою загальнодержавної пенсії.

Законопроектом передбачається створити накопичувальний пенсійний фонд, адміністрування, тобто керування яким буде здійснювати Пенсійний фонд України, тобто державна установа. Через два роки після запровадження другого рівня його учасник матиме можливість сам обрати чи перерахувати кошти до недержавного Пенсійного фонду чи залишити свої кошти у накопичувальному Пенсійному фонді.

Запитання депутатської фракції Комуністичної партії України. "Чому при визначенні розмірів грошової допомоги ветеранам війни, що виплачується до 9 травня, у 2011 році продовжена щорічна зухвала та ганебна практика ігнорування Закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та про жертви нацистських переслідувань щодо зменшення у 7-8 разів щорічних виплат та одноразово проводиться поділ ветеранів, що мають однаковий статус на пільгові підкатегорії, наслідком чого є чергове зниження виплат?

Дозвольте відповісти. Хочу зразу зазначити, що з року в рік на практиці зниження розмірів виплат цієї допомоги немає. Щорічний розмір допомоги фактично тільки збільшується. Що стосується визначення розміру допомоги, то необхідно зазначити, що згідно з законами України про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та про жертви нацистських переслідувань ветеранам війни передбачено виплачувати щорічно до 5 травня разову грошову допомогу у кратному співвідношенні до мінімальної пенсії за віком. Ветерани війни вважають, що для розрахунку повинна застосовуватися мінімальна пенсія у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Ну, з 1 квітня – це 764 гривні. Проте, пенсійним законом (стаття 28) визначено, що ця мінімальна пенсія застосовується виключно для обчислення пенсій. Зазначена допомога виплачується у розмірі, встановлених з урахуванням фінансових можливостей державного бюджету на відповідний рік.

У 2010 році, який був визначений роком ветеранів Великої Вітчизняної війни, зазначена допомога виплачувалася у збільшеному розмірі ветерана Великої Вітчизняної війни, учасникам трудового фронту, жертвам нацистських переслідувань та членам сімей загиблих померлих ветеранам Великої Вітчизняної війни.

4 квітня поточного року урядом прийнято постанову за номером 341, згідно з якою в поточному році більше ніж на 20 відсотків збільшено розміри щорічної разової допомоги, який виплачується до 5 травня. Це стосується ветеранів Афганської війни, учасників інших військових конфліктів. Уряд же в цілому планує поетапно збільшувати розмір цієї допомоги з року в рік.

Запит від депутатської фракції Народної Партії. "На початок 2011 року створилась заборгованість фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності перед підприємствами по виплаті допомоги за період хвороби. Які заходи вжито урядом та який стан справ на сьогоднішній день?"

Дозвольте відповісти. З набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" змінено порядок фінансування Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхувальників-робітників для надання матеріального забезпечення найманим працівникам. Відповідно до цього закону фонд відшкодовує зазначені витрати із своїх власних надходжень. У зв'язку з зазначеним, а також з тим, що державні вугільні підприємства, як вже сьогодні згадувалося, не перечислили внески до фонду протягом певного періоду в 2009-2010 роках, за станом на 1 січня поточного року створилась заборгованість фонду страхувальникам в сумі 751 мільйон 400 тисяч гривень.

З метою вирішення цієї проблеми було розроблено порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, який затверджено постановою правління фонду та зареєстровано в Міністерстві юстиції України.

На даний час здійснюється усе можливе для своєчасного та повного перерахування коштів для фінансування страхувальників, для надання застрахованим особам матеріального забезпечення згідно з заявами-розрахунками. І це дало певні результати. За період з 1 січня по 4 квітня поточного року завдяки вжитим заходам заборгованість фонду страхувальникам зменшена на 320 мільйонів гривень. Тобто станом на 4 квітня поточного року вона складає 431 мільйон 400 тисяч, хоча на 1 січня вона складала, як я вже сказав, 751 мільйон 400 тисяч. Вживаються усі заходи, щоб протягом квітня-травня поточного року практично ліквідувати цю заборгованість.

За даними виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, станом на 4 квітня поточного року профінансовано страхувальників для надання застрахованим особам виплат з лікарняними листками на суму 1 мільярд 189 мільйонів 400 тисяч гривень. В тому числі на виплату допомоги по вагітності та пологам – на суму 291 мільйон 700 тисяч гривень. Поточні видатки страхувальникам відшкодовуються у повному обсязі.

Запитання депутатської групи фракції «Реформи заради майбутнього". «Чи можливо здійснювати покриття дефіциту в бюджеті Пенсійного фонду не за рахунок підвищення пенсійного віку і зменшення рівня пенсійного забезпечення українського населення, а за рахунок інших джерел? Коштів, отриманих від приватизації, коштів, отриманих від використання природних монополій, добуток нафти, газу, руд, золота, коштовного каміння тощо? А в разі передачі їх для використання бізнесу – збільшення частки держави у прибутку, отриманого від реалізації таких прибутків природних монополій».

Дозвольте відповісти. У 2009 році дефіцит бюджету Пенсійного фонду України складав понад 35 мільярдів гривень. Відповідно в 11 році він очікується на рівні лише 17,8 мільярда гривен, тобто вдвічі менше. Урядом вживаються заходи щодо подальшої стабілізації бюджету Пенсійного фонду. Зокрема, лише за I квартал поточного року надходження внесків до Пенсійного фонду збільшились і перевищили аналогічні надходження за I квартал минулого року на 5 мільярдів 800 мільйонів гривень. З державного бюджету своєчасно виділяються кошти на покриття планового дефіциту.

Уряд намагається поліпшити фінансовий стан Пенсійного фонду за рахунок поліпшення адміністрування єдиного внеску до бюджету фонду. Значні кошти почали надходити до Пенсійного фонду від спрощеної системи оподаткування. Тільки за лютий-січень поточного року надійшло 898 мільйонів гривень, що більше на 655,6 мільйона гривень, ніж за відповідний період минулого року. Збільшуються надходження від підприємств вугільної галузі. Завдяки рішенню уряду щодо скасування мораторію на сплату внесків, за січень-лютий поточного року отримано від підприємств вугільної галузі 726 мільйонів гривень, що більше на 630 мільйонів гривень ніж за відповідний період минулого року.

Одним із шляхів, який використовує уряд, є вжиття заходів щодо збільшення фонду оплати праці в галузі економіки шляхом збільшення розміру мінімальної заробітної плати, підтримки з бюджету окремих галузей. Безумовно, що ефективною пенсійна реформа буде тільки в комплексі з іншими реформами, зокрема економічними, які зараз проводить уряд, це податкова і митна реформи, дерегулювання, будівельна реформа, які сприяють збільшенню фонду оплати праці, а відповідно і надходжень до Пенсійного фонду.

Важливим є питання легалізації заробітної плати та ринку праці. Оскільки саме в тіні сьогодні перебуває дуже значний резерв для поповнення Пенсійного фонду України. З метою забезпечення легалізації заробітної плати в Мінпраці розроблено три законопроекти, які спрямовані на детінізацію заробітної плати. Основною метою законопроектів є зокрема посилення соціального захисту працюючої частини населення шляхом підвищення мінімальних державних гарантій в оплаті праці, забезпечення легальної виплати заробітної плати та зайнятості, збільшення надходжень до державного бюджету, Пенсійного та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Але цього не достатньо.

Необхідно оптимізувати видатки Пенсійного фонду України. З цією метою урядом підготовлено проект Закону України про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи, яким пропонується більш справедливий перерозподіл пенсійних коштів, в першу чергу для осіб, які отримують спеціальні пенсії. Кінцевою метою всього цього у пенсійному напрямку є підвищення розмірів пенсій і, в першу чергу, тих пенсіонерів, які вийшли на пенсію 15-20 років тому і за станом свого здоров'я вже не можуть працювати та не мають ніяких інших доходів.

Питання щодо залучення коштів від монополій, які зазначені у запитанні, можуть використовуватись шляхом залучення до державного бюджету і спрямування на покриття дефіциту Пенсійного фонду. Особливо це буде важливо у період запровадження накопичувального фонду.

Запитання фракції Партії регіонів: "Протягом 2009 року посадовий оклад працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки не підвищувався. Як нинішній уряд запланував підвищити цей посадовий оклад у поточному році та планує підвищити у 2012 році, щоб підвищити заробітну плату бюджетників?"

Дійсно, протягом 2009 року посадовий оклад працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки був у нашій державі заморожений. Нинішній уряд, коли приступив до виконання своїх повноважень, з 1 березня 2010 року передбачив у проекті бюджету на 2010 рік підвищення цього окладу. Оклад було підвищено, і оплата праці бюджетників була перерахована з 1 січня 2010 року, у тому числі людям було повернено і доплати за січень-квітень минуло року.

Враховуючи можливості бюджету цього року, передбачено підвищення посадових окладів працівникам першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на індекс інфляції 2011 року. Вже двічі у цьому році рішенням уряду було підвищено посадовий оклад працівників першого тарифного розряду. На даний час опрацьовуються можливі шляхи по наближенню посадових окладів працівників першого тарифного розряду до розміру мінімальної заробітної плати та відновлення міжкваліфікаційних, міжпосадових співвідношень в оплаті праці.

Як я вже доповідав, з цього питання працює міжвідомча робоча група з представників міністерств і відомств та профспілок бюджетної сфери. Уряд в обов'язковому порядку передбачить у проекті бюджету на 2012 рік підвищення посадового окладу працівників першого тарифного розряду ЄТС, як це і передбачено генеральною угодою між профсоюзами, урядом та роботодавцями.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, закінчуйте.


НАДРАГА В.І. Дякую.

При цьому будуть враховано індекс споживчих цін у 2011 році. Прогнозний індекс споживчих цін на 2012 рік. Прогноз збільшення доходів зведеного бюджету на 2012 рік. Посадовий оклад працівників першого тарифного розряду ЄТС планується збільшити на найбільший відсоток із зазначених показників.

Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, на письмові запитання ми одержали відповіді. Прошу депутатів записатися, хто бажає поставити усні запитання.

Так, 30 хвилин, одна хвилина і дві – на відповіді. Григорович Ліля.


10:36:25

ГРИГОРОВИЧ Л.С. Прошу передати слово Володимиру Карпуку.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Карпук, мікрофон, будь ласка.


10:36:31

^ КАРПУК В.Г.

Шановний Адаме Івановичу, найперше – до вас звернення. Ми бачимо, що останнім часом ці "години Уряду" ніякого ефекту не дають. Як правило, намагаються прийти заступники, які практично не несуть відповідальності. Ми би тут би хотіли дійсно почути ідеолога цієї пенсійної реформи, адже є несприйняття не тільки суспільством, але й більшістю. Є в більшості питання до цієї ідеології і є висловлювання про те. що цей законопроект про пенсійну реформу треба відкликати. Є критика навіть і у Президента. Тому питання.

Як ви вважаєте, Василь Іванович, чи не треба ідеологам цим, які працювали над пенсійною реформою і бачать, що їх постулати не підтримуються суспільством, змінити для інших ідеологів? Це одне питання.

І друге. Ви назвали щодо заборгованості по заробітній платі… адже 60-70 відсотків по областях складає заборгованість активних підприємств і чи не….


НАДРАГА В.І. Дякую за запитання.

Ну по-перше, як ви знаєте. Є вказівка Президента, відповідно до якої сьогодні й працює уряд, відповідно працює й Міністерство соціальної політики. Завдання полягає в тому, що ми повинні ще більш ретельно попрацювати з громадськістю ідеологію змін в системі пенсійного забезпечення, відповідним чином опрацювати законопроект і відповідним чином, з'ясуючи, що сприймається, що не сприймається, протягом певного часу в цій залі обговорити все, що стосується змін в пенсійному забезпеченні і відповідним чином буде прийнято рішення не урядом, а шановним депутатським корпусом. Тому, виходячи з ситуації, я розумію таким чином, що все, що ми пропонуємо, в тому числі і Міністерство соціальної політики, полягає в тому, що ми готові вислухати всі пропозиції і в першу чергу конструктивні, які дадуть змогу нам більш збалансовано і більш об'єктивно віднестись до змін в пенсійному забезпеченні, що, безумовно, повинно в першу чергу допомогти нашим громадянам отримати достойне пенсійне забезпечення.

Більше того, як ви знаєте, наші пропозиції стосуються не тільки сьогодення, вони стосуються і перспектив. Тому і розмова йдеться про доцільність і терміни внесення, і запровадження другого рівня накопичувальної системи. Ми вважаємо, що це дасть можливість і сьогоднішній молоді, яка тільки починає свій трудовий шлях, відповідним чином зрозуміти, що їх чекає, коли вони будуть підходити до закінчення своєї трудової діяльності і що їх пенсійне забезпечення буде спрям… буде побудоване на нових заходах і відповідним чином буде покращене.

Що стосується заборгованості по заробітній платі, я вам довів, що з одного мільярда 700 мільйонів, яку ми отримали як заборгованість на 1 квітня минулого року, вона зменшена на 400 мільйонів. Безумовно, є над чим працювати і відповідним чином ми підготували, як міністерство і зараз воно опрацьовується в Кабінеті Міністрів постанова про поліпшення…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Литвин Юрій, Народна партія, будь ласка.


10:39:53

^ ЛИТВИН Ю.О.

Народна партія, Кіровоградщина. Шановний Василь Іванович, з 1 січня поточного року запроваджений єдиний соціальний внесок. Чи може уряд зазначити, які результати від запровадження цього внеску. а також, безумовно, ще хотів би почути від вас відповідь в плані того, що все-таки уряд намагається стабілізувати ціни, але ми бачимо, що вони поступово зростають. Як у таких умовах здійснюється захист доходів громадян? Дякую.


НАДРАГА В.І. На перше питання. Те, що і в попередніх вже відповідях деяка інформація була, якщо стисло, то ситуація полягає у тому, ми маємо, наприклад, доходи Пенсійного фонду більші, ніж 800 мільйонів за перший квартал поточного року, в минулому році на цей же термін це було порядку 600. Тобто ми вважаємо, що це дало можливість, у тому числі, і завдяки введенню єдиного соціального внеску, це дало можливість нам краще працювати, нам, працівникам держави, які збирають ці соціальні кошти. З іншого боку, ми вважаємо, що це дало змогу краще і працювати суб'єктам господарювання, бо замість чотирьох перевіряючих і, відповідно, звітів, рахунків і все таке інше, сьогодні вони працюють тільки з Пенсійним фондом.

Позитивні зміни в частині надходжень до інших фондів соціального страхування свідчить про те, що дуже влучно і своєчасно в минулому році за ініціативою уряду Верховна Рада прийняла відповідні зміни до законодавства і ми ввели єдиний соціальний внесок. Він, ще раз хотів би наголосити, він дав нам можливість більш ретельно опрацьовувати збирання державних коштів на фонди соціального страхування, тобто на те, що йде безпосередньо для людей, а з іншого боку, воно спростило для економіки співпрацю з органами державної влади.

Що стосується захисту, то я хотів би вам сказати, що відповідно до діючого законодавства, на сьогодні ми маємо ситуацію, що якщо інфляція перевищує 1 відсоток протягом місяця, то відповідним чином починають працювати механізми індексації, індексації соціальних виплат, які отримують наші громадяни з Державного бюджету. І тому на сьогодні ми теж опрацьовуємо ситуацію, і ми вважаємо, що так, як ми опрацювали у 2010 році, використовуючи ці інструментарії, ми відповідним чином будемо їх відпрацьовувати у 2012. Дякую, Юрій Олексійович.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Уколов, БЮТ.


10:42:36

^ УКОЛОВ В.О.

Прошу передати слово Павловському Андрію.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон Андрія Павловського, будь ласка.


10:42:44

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Андрій Павловський, "Батьківщина". Пане доповідач, коли уряд збирається виконати рішення Верховної Ради, яка за наслідками парламентських слухань з пенсійної реформи прийняла рішення відправити назад урядовий законопроект на доопрацювання і виконає рекомендації Верховної Ради, щоб там не було найбільш людожерських заходів, так, як підвищення пенсійного віку на 5 років, збільшення трудового стажу, обмеження працюючих пенсіонерів.

І друге питання. Коли, нарешті, уряд виконає найбільш відому передвиборчу обіцянку Віктора Януковича, що з 1 січня цього, 2011 року, мінімальна пенсія буде 1200 гривень, а середня пенсія – 2000 гривень? Тому що те, що зараз, ми маємо в півтора рази менше, ніж обіцяли, і це привело вас до влади, так що виконуйте свої обіцянки.


НАДРАГА В.І. Дякую за запитання.

По-перше, все, що стосується змін до пенсійного забезпечення. Ще раз, шановні колеги, хотів би звернути вашу увагу на ті пропозиції, які постійно надходять, в тому числі і від Мінсоцполітики, як і від уряду в цілому. Ми готові приймати, і для того вивішені на наших сайтах, на нашому спілкуванні, на круглих столах, на конференціях, на тому, що ми виїжджаємо в території, де спілкуємося з різним контингентом і по фаховості, і по, так би мовити, кваліфікації, ми готові зібрати всі пропозиції, які існують, і відповідним чином їх опрацьовувати. Тому все, що стосується конструктивних пропозицій по пенсійному реформуванню, ми готові їх включити і відповідним чином зробити.

Що стосується внесення їх до законопроекту, то це не є проблемою. На превеликий жаль, ми бачимо, що коли ми інколи зіштовхуємося із несприйняттям, дуже… не так часто ми зіштовхуємося у відповідні пропозиції, які потребували фахової розмови. Тому ми готові і в межах відповідних комітетів Верховної Ради, в цілому в межах Верховної Ради, в межах суспільного обговорення внести і вислухати всі пропозиції. Ми готові фахово їх обговорити і з шановними депутатами, і з фахівцями, які займаються цією справою, і людьми, які тільки, так би мовити, входять до цієї теми. Але єдине прохання – ми готові, якщо до нас будуть надходити пропозиції. Ті пропозиції, які ми отримуємо, ми безпосередньо опрацьовуємо і на сьогодні ми готові по ним спілкуватись.

Наступне. Те що ви казали про обіцянки по підвищенню заробітної плати. Мова йшла, і якщо ми уважно почитаємо, в тому числі, коли це говорилося і яким чином це відбулося, то говорилось про те, що це ставиться як завдання і відповідним чином над цим завданням сьогоднішній уряд працює.

Я б хотів ще раз наголосити, в минулому році не зважаючи на що, навіть …


ГОЛОВУЮЧИЙ. Увімкніть мікрофон.


НАДРАГА В.І. …в 2009 зовсім не змінювалися розміри соціальних виплат, в тому числі єдиний тарифний розряд для працюючих. Ми в 2010 виконали це. І реальне збільшення заробітної плати, навіть з урахуванням інфляції складає понад 17 відсотків за 2010 рік. Більше того, в цьому році індексація йде теж щонайменше на рівень інфляції. І те, що я вам казав, у нас працює робоча група, в склад якої входять не тільки представники Кабінету Міністрів, а й профспілки, які обговорюють і напрацьовують пропозиції щодо подальшого зростання заробітної плати.

І я впевнений, що ми вийдемо на розуміння, знайдемо варіанти і вирішимо, як в 2010 році, так і в 2011 проблему реального збільшення заробітної плати. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Гнаткевич, будь ласка.

10:47:02

^ ГНАТКЕВИЧ Ю.В.

Прошу передати слово Володимирові Філенко.


10:47:09

ФІЛЕНКО В.П.

Володимир Філенко, "Блок Юлії Тимошенко", партія "Реформи і Порядок".

Василь Іванович, ви не можете не знати, що Юлію Тимошенко зараз звинувачують, що вона в кризовий рік виплатила пенсію. Ви зараз розказуєте устами всіх представників уряду, що ви подолали кризу, у вас все росте там не баченими темпами. Але я внятної відповіді від вас не почув. Чому ви не виконуєте Закон про оплату праці і фактично обкрадаєте працівників бюджетних установ, не доплачуючи для прикладу вчителям вищої категорії 710 гривень щомісячно, хірургам вищої категорії – 811 гривень щомісячно. Ви розповідаєте, що ви колись це зробите. От Азаров каже, що народу полегшає, вже не сьогодні покращиться життя, а через 10 років. Чому ви не виконуєте закон сьогодні?

І друге…


НАДРАГА В.І. Дякую за запитання.

Шановний Володимире Пилиповичу. Я, безумовно, ви цілком праві, що не мені тут давати певні оцінки, але факти свідчать про таке. В 2009 році наші попередники, на превеликий жаль, але все ж таки жодного разу не підняли перший розряд тарифної сітки для бюджетників. Це факт. З іншого боку, не зважаючи на те, що наш уряд прийшов і ми тільки у другій половині березня, ми, виконуючи Закон про соціальні стандарти, підняли перший розряд для працівників бюджетної сфери з 1 січня 2010 року, і робили це протягом року п'ять разів.

Наступне. Ми, не зважаючи на всі інфляційні процеси, - і це висновок фахівців, а не тільки спеціалістів Міністерства соціальної політики, в минулому році підняли реально заробітну плату на 17 відсотків. Це притому, що ще 10 відсотків з'їла у нас інфляція. Але ми додали людям. Ми в 2011 році заклали збільшення виплат, соціальних виплат, в тому числі і заробітної плати нашим бюджетникам, щонайменше на рівень інфляції.

Більше того, я вже сказав вам: ми двічі збиралися, опрацювали і зараз фахівці опрацьовують фінансову складову. Ми робочою групою разом з профспілками опрацьовуємо збільшення, яке не передбачено в цьому бюджеті. Але я вважаю, що як завдання поставлено протягом двох наступних тижнів нам опрацювати, ми будемо це опрацьовувати і вийдемо з пропозицією, щоб ще більше підняти розмір першого тарифного розряду. Єдине, з чим я можу безпосередньо з вами остаточно погодитися, що безумовно роботи багато. І безумовно з тим, що ми сьогодні робимо, ми не вирішуємо всіх питань пов'язаних з оплатою наших шановних вчителів і лікарів. Але в цьому напрямку ми почали рухатись. І я вважаю, що нам вдається. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, Фомін.


10:50:23

^ ФОМІН О.В.

Олександр Фомін. Передаю слово Юрію Прокопчуку.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Прокопчук, будь ласка.


10:50:28

ПРОКОПЧУК Ю.В.

Юрій Прокопчук, "Блок Юлії Тимошенко – "Батьківщина", Рівненщина.

На фоні голосних заяв про покращення життя вже сьогодні, урядом Януковича планується відмінити статус зон, що постраждали від Чорнобильської аварії по ряду районів північних областей. Зокрема не тільки це стосується вже дорослого населення, а й дітей.

Чи знаєте ви, що сьогодні в Рівненській, Волинській області більше 70 тисяч дітей не харчуються, тільки із-за того, що тендер в незаконний спосіб виграла якась там фірма "Авіка". Вона відома тим, що прославилась саме скандалами в Збройних силах України. І які будуть конкретні дії з вашого боку, з боку Міністерства внутрішніх справ, прокуратури для того, щоб відновити харчування дітей, а корупціонерів притягнути до кримінальної відповідальності. Єдине тільки, дайте конкретну відповідь, не розпливчату. Чи, може, вже почали на дітях економити? Дякую.


НАДРАГА В.І. Дякую за запитання.

Ну, по-перше, я хотів би сказати, що, насправді, життя, воно завжди значно складніше ніж хто би цього не хотів, і все, що стосується харчування дітей – займаємося. Є деякі проблеми, але відповідно до діючого законодавства кожен робить своє. І тому Міністерство соціальної політики, і я би вам хотів сказати, що і сьогодні, їдучи сюди, ми спілкувалися, провели відповідні заходи і зараз опрацьовуємо, щоб ті проблеми, які виникли, а в нас, на жаль, по 11 лотам не відбулося, не відбувся тендер, ми відповідним чином зробили все, щоб наших дітей харчували. Тому на сьогодні є проблема, є деякі проблеми, на цю тему вони працюють. Я думаю, що фахівці з інших міністерств і відомств нам допоможуть в цьому варіанті навести порядок. З місцевою владою ми працюємо.

Що стосується розмов про можливу зміну статусу, відміну зон і все таке інше, то я хотів би сказати, що ми з вами всі, і які присутні в цій залі, і які не ходять до цієї зали, хто працює в органах виконавчої влади, хто просто живе в нашій державі, ми маємо можливість і, мабуть, це правильно, не тільки виказувати свої думки, а й обговорювати і щось пропонувати. Безумовно, пропозиції щодо можливого, можливого, ще раз наголошую, змін тих чи інших статусів по окремим населеним пунктам, цим розмовам, якщо я не помиляюсь, мабуть, мабуть років вже 15 щонайменше. Тому цю тему треба відпрацьовувати. Наші фахівці цю тему відпрацьовують.

Хоча я хотів би вам сказати, що, безумовно, це треба робити в комплексі. Бо одне Мінсоцполітики на цю тему не може сказати остаточне рішення. Бо для цього потрібні і фахівці, і науковці, і фахівці з МЧС, і фахівці Мінохорони здоров’я. Тобто це комплексна проблема.

На сьогодні я би вам хотів сказати єдине. Мінсоцполітики жодного проекту документу на цю тему не напрацювало. Ми вважаємо, що спочатку повинні…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, замість Чорновола Каплієнко.


10:53:46

^ КАПЛІЄНКО В.В.

Володимир Каплієнко, депутатська група «Реформи заради майбутнього».

Шановні колеги! Шановний Василь Іванович! Пенсійна реформа пройшла впродовж останніх десяти років фактично по всім розвиненим країнам світу. І вони мають певний досвід. І ці позитивні напрацювання, які вони мають, можна перенести в нашу пенсійну реформу.

З огляду на це, наше питання. Перше. Чи планується урядом запровадження корпоративних та приватних пенсійних програм для окремих категорій працівників за зразком, наприклад, німецької виробничої моделі пенсійної системи? Я нагадаю вам, що такі програми є обов’язковими в ЄС.

І друге питання. У всьому світі існує практика реінвестування коштів, які акумулюються за допомогою державних або недержавних накопичувальних фондів. Мова йде чи ми хочемо це запровадити в Україні у відповідності до своєї пенсійної реформи. Щоб розширити це питання і ваше розуміння, зроблю такий приклад. Укравтодор в 2007-2009 році бере позичку на будівництво доріг більше, ніж півтора мільярда доларів. Обслуговуючи цю позичку, надає відсотки і передає…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Василь Іванович, відповідайте.


НАДРАГА В.І. Дякую за запитання. З вашого дозволу, послідовно до того, як вони були наголошені.

Ну, по-перше, діюче законодавство і практика 2006-2004 років показує, що можливо запровадження корпоративних програм по пенсійному забезпеченню, в тому числі і в бюджетній сфері. Але єдине що, на сьогодні можна сказати, що у зв'язку з браком коштів місцеві органи виконавчої влади чи місцеве самоврядування, правильно так буде казати, бо бюджети затверджують відповідні ради місцевого рівня, вони, плануючи ці речі, вони мають можливість законодавчо ввести такі корпоративні пенсійні програми і відповідним чином вони спроможні це зробити. Єдине що, мабуть враховуючи те, що сьогодні є певні ознаки недостатку фінансово забезпечення, місцеві ради від цієї практики відходять.

Що стосується Мінсоцполітики як органа виконавчої влади, того, який в цьому напрямку працює, то ми вважаємо, що чим швидше ми повернемось до цього, до цієї практики, і ми звертаємось до наших шановних представників місцевого самоврядування з проханням, щоб оці корпоративні пенсійні програми поновлювались. Бо це насправді реальний додаток до пенсійного забезпечення наших шановних робітників бюджетної сфери.

Наступне. Все, що стосується можливості інвестування і залучення пенсійних коштів на довгі гроші, в тому числі і на державні якісь програми, повністю з вами погоджуюсь. І світова практика свідчить про те, що найкращі кошти, які є інвестиційними для вітчизняної економіки, в усьому світі є кошти накопичувальних пенсійних фондів. І відповідним чином, тому і пропонується в тих змінах до пенсійного забезпечення, щоби ми ввели другий накопичувальний рівень з одного боку для того …


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.


НАДРАГА В.І. …для того, щоб дати громадянам можливість отримати додаткове пенсійне забезпечення, а вітчизняній економіці отримати нормальні, реальні інвестиційні кошти. Дякую за запитання.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Замість Ткача Стойко, будь ласка.


10:57:30

^ СТОЙКО І.М.

Ні, ні, є. Дякую.

Шановний Василю Івановичу, ви справді очолюєте практично і фактично дуже чутливу соціальну сферу – міністерство.

Я, на відміну від вас, я все ж таки не погоджуюсь, що сьогодні життя людей стало краще. Навпаки, за минулий рік ми бачили велику інфляцію, здорожчання цін практично на все, починаючи від продуктів харчування, завершуючи, скажімо, енергоносіями. І тому, справді, болячу сприймати те, що сьогодні люди недоотримують ті кошти, які вони повинні доотримувати під час інфляції величезної. На жаль, статистика працює в ручному режимі.

Але у мене інше питання. Скажіть, будь ласка, у цьому, які все є таки реформи, скажімо, напрямки реформ? Двадцять одну не кажіть, те, що вчора, на жаль, сказав Віктор Федорович, бо це було посміховисько, неначе якийсь шулер грає у карти, в очко з народом. Я не знаю, хто це підсунув. Але скільки…


НАДРАГА В.І. Дякую за запитання. З вашого дозволу відповім в частині тій, якій повинен відповідати відповідно до посади.

Шановні колеги, я хотів би сказати, щоб не сприймали сьогодні в цій залі мій виступ, як те, що, так би мовити, якогось зухвалого оптиміста. Ні, я намагаюсь довести вам, що робить уряд, що робив протягом 2010 року, що робить в 2011, і які перспективи на 2012 в тій частині, якій сьогодні йде наша розмова. І тому я хотів би наголосити, що, я вважаю, насправді у минулому році нам вдалося на 17 відсотків підняти реальну заробітну плату. Ми зробили дієвий механізм отримання і дуже ліберальні умови отримання житлових субсидій. Ми сьогодні маємо ситуацію, що, незважаючи на все, що у світі іде фактичне скорочення заробітних плат і розмірів пенсій, ми продовжуємо збільшувати їх щонайменше на рівень інфляції, а то і більше. І тому сьогодні все, що робиться, і є головною метою моєї зустрічі з вами, щоб доповісти вам, шановні депутати, що робиться, як розуміється, і куди йдемо.

Що ми будемо робити в 2011 році як Міністерство соціальної політики по своєму, так би мовити блоку?

Ми вважаємо, що головним, що є, це безумовно реформування системи соціального захисту для того, щоб людина отримувала допомогу в залежності від його матеріальних статків, бо, на превеликий жаль, ми маємо великі категорії громадян, в яких є і ті, хто отримує, тому що йому потрібно, і ті, хто тільки за статусом це отримують.

Хоча я хотів би наголосити, що змін в соціальному забезпеченні ветеранів війни, чорнобильців, учасників інших військових конфліктів, людей, маючих особливі заслуги перед Батьківщиною, ми не бачимо можливості і необхідності змінювати. Все інше держава повинна витрачати, виходячи з того, наскільки кошти життєво…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Лещенко.


11:00:58

^ ЛЕЩЕНКО В.О.

Володимир Лещенко, фракція Компартії України, Чернігівщина.

Шановний Василю Івановичу! Перше запитання. Уряд за вказівкою Міжнародного валютного фонду затіває антинародну пенсійну реформу. Підвищення пенсійного віку для жінок на 5 років безумовно призведе до різкого росту безробіття як серед жінок, так і, в першу чергу, серед молоді. Це збільшить трудові міграцію за кордон і погіршить і так складну демографічну ситуацію. Чи варте додаткове надходження 1-2 мільярдів гривень до Пенсійного фонду таких негативних наслідків?

Друге питання. З 1 квітня припинене харчування за рахунок бюджетних коштів дітей в школах північних районів Чернігівської і Сумської області. Винне Міністерство праці і соціальної політики.

Ви тут багато розказували про те, що як там у Рівненській області ставили питання, що питання стоїть у увазі в уряді, але це не влаштовує – діти голодні. Дайте відповідь, коли це припиниться. Дякую.


НАДРАГА В.І. Дякую за запитання.

Ну по-перше, все, що стосується підвищення і взагалі змін пенсійного віку. Я би… приведе це до збільшення безробіття чи не призведе? Я хотів би вам привести от тільки одну цифру.

Сьогодні на 95 працюючих у нас… на 100 працюючих у нас 95 пенсіонерів в державі. Якщо цю тенденцію залишимо, то вже в 2025 році у нас один працюючий повинен буде утримувати одного пенсіонера. Зрозуміло, що не треба бути великим фахівцем, щоб сказати, що так економічно неможливо. Ми повинні рухатися в напрямку того, щоби все ж таки люди, які отримують пенсію – це ті люди, які безпосередньо вже не спроможні працювати і пенсія є єдиним источником їх існування. Все, що стосується того, що ви сказали по харчуванню дітей-чорнобильців, я ще раз хотів би довести вам і запрошую вас, якщо буде ваша добра воля, сьогодні їдучи сюди, ми зібрали представників Міністерства, представників облдержадміністрацій і вони зараз займаються отими проблемами, про які ви сказали, що вони виникли. Я вважаю, що ми отримали для себе завдання, щоб це вирішити. Я ще раз наголошую, я думаю, що ми сьогодні, що найменше, завтра повирішуємо ці проблеми. І ми цю проблему викреслимо.

Якщо буде добра воля у шановних депутатів, нема заперечення, будь ласка, по всім фактам взагалі на цю тему, на будь-яку давайте інформацію, будемо розбиратися. Бо я хотів би сказати, як приклад, в минулому році дуже багато було чутно, що казали, що є черги при оформленні субсидій. На превеликий жаль, коли ми з'ясовували, то дуже часто це було більше все ж таки емоцій, ніж правда життя. Бо сьогодні отримати субсидію людина може тільки, принес…, якщо вона працює, довідку про заробітну плату, а пенсіонер взагалі може навіть і листом відіслати свою заяву. Тому на будь-яку тему і я вам дуже вдячний за те, що ви загострюєте…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Єфремов Олександр.


11:04:20

^ ЄФРЕМОВ О.С.

Прошу передать слово коллеге Пеклушенко.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Пеклушенко.


11:04:25

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

Уважаемый Василий Иванович, ну, во-первых, пользуясь случаем, я хочу поблагодарить тот многотысячный коллектив соцработников, которые сегодня находятся на передовой борьбы с бедностью и задать вам вопрос: что вы, как министр, сдела… делаете для того, чтобы повысить им их мизерные заработные платы? Второе, что вы, как министр видите необходимым парламенту сделать, чтобы убрать те раздражающие глупости, которые сегодня существуют: инвалид-бабушка, которая получает благодаря вашему соцработнику булку хлеба за 3.70, если, не дай Бог, там прописан кто-то из родственников, эта услуга уже стоит 18 гривен. То же самое касается субсидий.

И последний вопрос, без всякого подвоха: когда вы последний раз были в регионе? Мне кажется, мы нерационально используем возможности Кабмина, когда набиваем ложу министрами обороны, министрами …


НАДРАГА В.І. Дякую за запитання. З вашого дозволу.

По-перше, все, що стосується заохочення наших … моїх колег, працівників соціальної сфери. Ну, по-перше, я вам вдячний, бо не так часто наші люди чують слова вдячності, а там, насправді, жінки, чоловіки, які працюють безпосередньо з нашими інвалідами, пенсіонерами, це люди, які отримують невелику заробітну платню. І вони зіштовхуються з людьми, у яких болить. І це нормально, і ще раз вам слова подяки.

Все, що стосується, що робить міністерство, ми намагаємося зробити все, що можливо, починаючи з того, щоб, у тому числі, і через Міністерство фінансів отримувати кошти для матеріального стимулювання через преміювання, моральне заохочування, ну, намагаємося якомога частіше дякувати людей, бо, безумовно, головне – що людина заробила, але інколи для людини важливо почути і добрі слова на свою адресу.

Все, що стосується, і в чому, ми вважаємо, було б об'єднання наших зусиль на покращення життя наших громадян між виконавчої владою і парламентом, то це, безумовно, в частині соціальної сфери це якомога швидше прийняти те законодавство, відповідно до якого люди будуть отримувати кошти, а точніше, державну допомогу, в залежності, в якому стані вони знаходяться.

Ми дуже вдячні вам за те, що в минулому році відбулося декілька принципових рішень, які дали можливість опрацювати дуже велику кількість проблем, які турбують наших громадян: ми з вами зробили реальне підвищення заробітної плати, ми зробили реальне підвищення пенсійного забезпечення, ми реально допомогли і збільшили допомогу сім'ям, ви прийняли дуже важливі закони по збільшенню допомоги при народженні дітей. Тобто сьогодні якщо подивитися на позитив, то, безумовно, нам ще працювати і працювати. Але те, що зроблено, дає можливість сказати, що у нас є певні досягнення…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, давайте подякуємо Василю Івановичу за відповіді на наші запитання. Сідайте, будь ласка.

Є бажаючі, я знаю, що є, але дякуємо. Мікрофон Саса, будь ласка.


11:08:03

САС С.В.

Дякую, Адаме Івановичу. Насправді я хотів спочатку відмітити позитивну тенденцію щодо організації проведення "години запитань до Уряду". І сказати, що уряд почав виконувати на 30 відсотків вимогу закону щодо присутності… щодо норми закону про присутність Кабінету Міністрів у Верховній Раді у повному складі.

Проте, до закінчення цієї "години" у залі залишився тільки один віце-прем’єр Тихонов. Уряд не витримав випробування часом, вірніше, тією однією годиною. Це перше.

Наступне. Відповідно до закону, Адаме Івановичу, я до вас звертаюся. Народні депутати мають право відповідно до закону поставити запитання членам Кабінету Міністрів. Василь Іванович Надрага на сьогодні не є членом Кабінету Міністрів. Він був членом, можливо, ще буде. Тому ми розцінюємо це як неповагу до Верховної Ради, до народних депутатів і до наших виборців. І вимагаємо дотримуватися вимог закону.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Ваші вимоги справедливі.

Єфремов.


11:09:18

^ ЄФРЕМОВ О.С.

Адам Иванович, я бы не делал столь скоропалительные выводы, что эти слова справедливы.

Давайте мы посмотрим на то, что происходит в зале. Практически в полном составе сегодня пришло правительство кроме тех людей, которые в командировках либо занимаются какими-то служебными, неотложными вопросами. Но при этом члены правительства и те, кто выступает с трибуны, разговаривают с пустыми стульями, которые находятся в зале. А по заявке тех людей, которые приглашают сюда правительство, они вообще не приходят в сессионный зал. Поэтому мы должны рассмотреть, наверное, то, что есть у нас в Регламенте, и скорректировать в пользу того, чтобы это шло на пользу государства, а не на пользу отдельных людей, которые свое честолюбие здесь удовлетворяют, а на самом деле их не интересует то, что происходит в зале и то, что говорит правительство. Спасибо.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Будете працювати в уряді і будете відповідати. Присядьте, будь ласка.

Шановні колеги, давайте, дійсно, відмітимо те, про що сказав колега Сас, що намітилась хороша, серйозна, добра тенденція, що "на годинах запитань Уряду" уряд починає бути присутнім. Це перше.

Друге. Те, що їх зараз немає частини, винні ми з вами, бо зараз кулуарах групи депутатів працюють з міністрами і кожен вирішує проблеми виборців свого округу. Так що це також позитивна тенденція, і я думаю, вони правильно роблять.
залишити коментар
Сторінка1/5
Дата конвертації13.11.2012
Розмір1.09 Mb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

страницы:   1   2   3   4   5
Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх