Узагальнена інформація icon

Узагальнена інформація


Схожі
Додаток до диплому...
Інформація про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-виставки «Космічні фантазії»...
1. Загальна інформація про заклад 3...
Інформація про роботу Полтавського міського управління юстиції з питань правової освіти...
Інформація про проведення літньої математичної школи...
Тематичний план дисципліни Плани лекцій та семінарських (практичних) занять...
Робоча програма навчальної дисципліни історія української літератури ХІХ ст...
Іі курс Оператори п/з: Підготувати матеріали з теми: Авангардні тенденції в українській поезії...
Курс “Аналіз соціальних систем є обов’язковим навчальним курсом...Загрузка...
скачать


Узагальнена інформація


про роботу Головного та територіальних управлінь юстиції з питань

правової освіти населення за 2011 рік

Протягом 2011 року Головним та територіальними управліннями юстиції вживались заходи, спрямовані на виконання Указу Президента України «Про Національну програму правової освіти населення» від 18.10.2001 № 992/2001, рішення обласної ради «Про програму правової освіти населення на 2011-2015 роки» від 28.12.2010 № 3-10/VI та районних і міських програм правової освіти населення.

Робота обласної, районних, міських МКМР

З метою підвищення рівня правової освіти та для оперативного вирішення питань координації діяльності управлінь, відділів і служб, які приймають участь у правовій освіті населення в області діє координаційно-методична рада облдержадміністрації з правової освіти населення, склад якої оновлено розпорядженням облдержадміністрації «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 07.02.2006 № 40» від 07.06.2011 № 174 у зв’язку із змінами в організаційно-штатній структурі облдержадміністрації.

З урахуванням рекомендацій Всеукраїнської МКМР, досвіду роботи інших областей, рішенням засідання Ради від 25.12.2010 року, затверджено план роботи МКМР облдержадміністрації з правової освіти населення на 2011 рік (протокол № 4).

На виконання плану протягом 2011 року проведено 4 засідання, на яких було розглянуто 21 питання актуального правоосвітнього характеру за результатами розгляду яких прийнято відповідні рекомендації та надіслано для виконання членам обласної МКМР та територіальним МКМР з правової освіти населення.

Членами обласної МКМР протягом звітного періоду проводилась певна робота щодо виконання запланованих заходів. Так, на виконання піврічних графіків виступів членів обласної МКМР у засобах масової інформації протягом 2011 року здійснено: 43 виступи в Черкаській обласній державній телерадіокомпанії «Рось», телекомпанії «Антена+» та 28 виступів у місцевих газетах: «Нова доба», «Вечірні Черкаси», «Черкаський край», «Вісник Хмельницького університету».

На виконання плану роботи обласної МКМР та з метою підвищення професійних знань, умінь та навичок, необхідних для ефективного забезпечення правоосвітньої діяльності територіальних МКМР, 11.03.2011, 7 червня (м. Черкаси) та 10 червня 2011 року (м. Умань) 27.09.2011, 30.11.2011 проведено навчальні семінари для заступників голів та відповідальних секретарів територіальних МКМР з правової освіти населення.
Відповідно до плану роботи обласної МКМР та Головного управління юстиції з виїздом на місця вивчається стан правоосвітньої діяльності та організації роботи районних, міських МКМР. Протягом 2011 року було проведено 12 таких перевірок, під час яких вивчалася робота територіальних МКМР з правової освіти населення. Корсунь-Шевченківській та Драбівській районним МКМР з правової освіти населення надано методичну допомогу.

На виконання методичної частини плану роботи обласної МКМР на 2011 рік, протягом звітного періоду проведено: навчальний семінар-практикум для вчителів правознавства загальноосвітніх навчальних закладів, викладачів права ПТНЗ області за участі юристів-практиків; навчально-методичний семінар «Педагогічні діалоги» на тему: «Система роботи школи з профілактики девіантної поведінки неповнолітніх на основі гуманізації сучасної школи» для вчителів правових дисциплін, керівників методичних об’єднань учителів історії і правознавства, заступників директорів із виховної роботи; обласну акцію до Дня захисту дітей – 1 червня – «Бережи Закон дитину»; обласний місячник «Діти в Україні мають права»; обласний конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей»; запровадження у роботу правових лекторіїв на базі ЗОШ та ПТНЗ міста Черкаси для проведення лекційної роботи членами КРМЮ при Головному управлінні юстиції для батьків та учнів різних вікових груп з актуальних правоосвітніх питань; виїзні розширені прийоми громадської правової приймальні при Головному управлінні юстиції за участі представників Головного управління Пенсійного Фонду в області, Головного управління праці та соцзахисту населення облдержадміністрації, інших відомств, працівників юридичної клініки при Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького для надання безкоштовної правової допомоги окремим категоріям населення; комплексну перевірку стану організації правоосвітньої роботи гуртків, клубів, створених при навчальних закладах, установах, організаціях Черкаської області з метою надання методичної допомоги та сприяння розширенню їх мережі; обласний конкурс з метою залучення молодих випускників до державної служби «Знавці права»; обласний конкурс рефератів, творів та малюнків «Світ моїх прав»; Тиждень права в Черкаській області з нагоди річниці прийняття Конституції України з 24.06.2011 по 30.06.2011; Тиждень права в Черкаській області з нагоди відзначення Дня юриста з 03.10 по 08.10.2011; заходи в рамках Всеукраїнського тижня права з нагоди відзначення 10 грудня Міжнародного дня прав людини з 05.12. по 10.12.2011 та інші заходи.

У Черкаській області на виконання рекомендацій, прийнятих на засіданнях Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення у м. Києві – у 2010 році та у м. Кіровограді – у 2011 році проведено 784 заходи, якими було охоплено 130680 осіб.


Протягом 2011 року територіальними міжвідомчими координаційно-методичними радами було проведено 108 засідань, в ході яких було розглянуто 426 питань з правової освіти населення та прийняті відповідні рішення. Найбільше питань правоосвітнього характеру на засіданнях рад розглянуто Золотоніськими (42), Канівськими (33), Смілянськими (30), Уманськими (28) районними та міськими, Тальнівською (28), Звенигородською (26), Городищенською (20) районними МКМР, якими в середньому на засіданнях розглянуто по 5-6 питань правоосвітнього характеру (мінімальна кількість питань - 2).

На засіданнях МКМР розглядаються актуальні питання правоосвітнього характеру, приймаються рекомендації, які доводяться до відома виконавців для впровадження в роботу. Прослідковуються певні надбання в організації проведення правоосвітніх заходів у формах: диспутів, «круглих столів», акцій тощо. Активізована співпраця із засобами масової інформації з роз’яснення громадськості норм законодавства України.

Серед регіональних міжвідомчих координаційно-методичних рад області протягом року слід відмітити роботу Золотоніської, Канівської, Уманської районної та міської, Городищенської, Жашківської, Тальнівської, Чорнобаївської, Маньківської районних, Соснівського та Придніпровського районів м. Черкаси МКМР, правоосвітня діяльність яких, також, була спрямована на реалізацію завдань, передбачених Національною програмою правової освіти населення України, затвердженою Указом Президента України від 18.10.2001 № 992 та районних, міських програм правової освіти населення.


^ Робота по наданню безкоштовної правової допомоги через громадські приймальні

Протягом 2011 року органами юстиції області здійснювалася робота щодо надання безкоштовної правової допомоги малозахищеним верствам населення через правові громадські приймальні при управліннях юстиції, громадські приймальні при інших установах та виїзні консультативні пункти. Крім того, у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про безоплатну правову допомогу» з липня поточного року надавалася безоплатна первинна правова допомога усім категоріям населення, визначеним зазначеним законом.

В області при органах юстиції працює 25 громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, при яких працюють прямі телефонні лінії для громадян, які проживають у віддалених населених пунктах та не мають фізичної змоги безпосередньо звернутись за отриманням правової допомоги за місцезнаходженням приймалень.

Зросла на 708 одиниць кількість консультацій у 2011 році, наданих через громадські приймальні при Головному та територіальних управліннях юстиції - 3112 (у 2010 році – 2404) та в режимі роботи прямих телефонних ліній – на 574 одиниці - 1850 (1276 – за 2010 рік).

Найбільше, за інформацією територіальних управлінь юстиції, у громадських приймальнях надано правових консультацій спеціалістами Чорнобаївського районного (335), Уманського (290), Канівського (212) міськрайонних, Чигиринського (249), Корсунь-Шевченківського (192) районних управлінь юстиції.

Через прямі телефонні лінії при громадських приймальнях найбільше консультацій протягом звітного періоду було надано спеціалістами Чорнобаївського (243) районного, Уманського міськрайонного (226), Корсунь-Шевченківського (168) районого, Черкаського міського (106) управлінь юстиції.

Громадянам, які звернулись до громадських приймалень, надавались консультації, роз’яснення з правових питань, які стосуються різних галузей права.

Органами юстиції області вживаються заходи з метою зменшення кількості однотипних звернень до громадських правових приймалень. Так, щоквартально аналізуються звернення, які надходять до громадської правової приймальні, виділяються однотипні і надаються роз’яснення в засобах масової інформації, розробляються та розповсюджуються буклети, пам’ятки з цих актуальних питань. Основною формою роботи у вищезазначеному напрямку, яку використовують територіальні управління юстиції, є розміщення статей в друкованих засобах масової інформації та озвучення виступів у радіоефірі.

Одночасно, здійснюється співпраця органів юстиції області з юридичними клініками, створеними при: Черкаському Національному університеті ім. Б. Хмельницького, Черкаському інституті Міжрегіональної академії управління персоналом, Навчально-консультаційного центру Національного університету «Одеська юридична академія» у м. Черкаси, Уманському державному педагогічному університеті ім. Павла Тичини.

Начальники та спеціалісти органів юстиції області беруть активну участь у роботі 41 громадської приймальні, створеної при інших органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Аналіз звітної інформації свідчить про збільшення кількості громадських приймалень, створених при інших органах виконавчої влади та місцевого самоврядування так, як у 2010 році ця цифра складала – 33.

Протягом поточного року у цих громадських приймальнях надано 1009 безкоштовних консультацій з правових питань.

Найактивніше ця робота проводилася працівниками Чигиринського (131) районного, Канівського (101), Уманського міськрайонних (99), Черкаського районного та міського (по 71) управлінь юстиції.

Відсутні територіальні управління юстиції, які протягом 2011 року не приймали участі у роботі громадських приймалень, утворених іншими установами та організаціями, що свідчить про позитивну тенденцію налагодження співпраці територіальними управліннями юстиції з іншими органами виконавчої влади тощо.

Територіальними управліннями юстиції здійснюється участь у роботі 34 виїзних консультативних пунктів, створених при облдержадміністрації та райдержадміністраціях.

Протягом поточного року органи юстиції області приймали участь у 366 виїздах, під час яких сільському населенню надано 1383 консультації правового характеру.

Найбільше консультацій, під час виїздів у поточному році, надано Уманським міськрайонним (191), Чорнобаївським (159), Корсунь-Шевченківським (184), Чигиринським (111), Черкаським (104) районними управліннями юстиції.


^ Проведення та участь в заходах на виконання регіональних програм з правової освіти населення

Протягом 2011 року Головним та територіальними управліннями юстиції проведено 1657 правоосвітніх заходів, спрямованих на підвищення правосвідомості громадян (охоплено 70083 осіб), з них: 874 - у навчальних закладах (охоплено 40037 осіб), з іншими верствами населення проведено 783 заходів (охоплено 30046 осіб). Проведені заходи були присвячені відповідним святковим датам та актуальним проблемам сьогодення. Крім того, проведено 3 Тижні права в області, якими охоплено 162575 осіб.

Так, з метою підвищення фахової підготовки, професійних знань, вмінь, навичок вчителів та викладачів правових дисциплін, обміну досвідом, професійного обговорення проблемних питань 16 травня 2011 року Головним управлінням юстиції спільно з Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації та Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників проведено науково-практичний семінар на тему: «Актуальні питання викладання правових дисциплін: теорія, практика, досвід».

У роботі семінару взяли участь вчителі правознавства загальноосвітніх навчальних закладів, викладачі права професійно-технічних навчальних закладів відділів освіти районних державних адміністрацій та міськвиконкомів, відповідальні за викладання правових дисциплін області.

У ході вказаного заходу розглянуто наступні питання: «Порядок набуття права власності на земельні ділянки громадянами та юридичними особами» (Головне управління Держкомзему у Черкаській області); «Вдосконалення законодавства України з питань сімейних відносин та приведення його до європейських стандартів» (відділ ДРАЦС Головного управління юстиції у Черкаській області); «Нове у законодавстві України про працю та особливості використання найманої праці педагогічних працівників» (Територіальна інспекція праці у Черкаській області); «Зміни у чинному законодавстві України щодо виконання рішень судів» (відділ ДВС Головного управління юстиції у Черкаській області); проведено юридичний практикум: «Спадкування за заповітом» (відділ нотаріату Головного управління юстиції у Черкаській області) та деякі інші.

Також, під час вказаного заходу Головним управлінням юстиції поінформовано учасників про останні зміни в законодавстві України, проведено опитування щодо ефективності та тематики проведення такої роботи в подальшому та надано індивідуальні консультації.

13.12.2011 року - проведено навчально-методичний семінар «Педагогічні діалоги» на тему: «Система роботи школи з профілактики девіантної поведінки неповнолітніх на основі гуманізації сучасної школи» в ході якого розглянуто наступні питання: «Шляхи співпраці органів юстиції та навчальних закладів щодо профілактики девіантної поведінки неповнолітніх»; «Актуалізація проблеми профілактики девіантної поведінки неповнолітніх в умовах нової соціокультурної реальності»; «Система превентивного виховання в школі». При висвітленні питань доповідачами широко використовувалися електронні презентації відповідних тем.

Також, в ході навчально-методичного семінару проведено засідання «круглого столу» на тему: «Стратегія навчальної та виховної діяльності з профілактики девіантної поведінки неповнолітніх».

Учасники заходу мали змогу задати актуальні для них питання та отримати кваліфіковані і обґрунтовані відповіді на них.

23-24 березня 2011 року Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, Черкаським міським методичним кабінетом установ освіти та міським комітетом профспілки працівників освіти за участі Головного управління юстиції у Черкаській області, Черкаського міського управління юстиції на базі загальноосвітньої спеціалізованої школи № 33 ім. В.Симоненка проведено ХVІІІ педагогічну виставку «Зернини досвіду 2011». Метою проведення заходу було: створення умов для вдосконалення фахової майстерності педагогічних кадрів; поширення кращого педагогічного досвіду; впровадження новітніх технологій у педагогічну практику; ознайомлення громадськості м. Черкас з досягненнями педагогічних працівників міста; науково-методична робота в закладах освіти.

Окремими територіальними управліннями юстиції впроваджено в роботу системне проведення навчальних семінарів з педагогічними працівниками навчальних закладів районів та міст області.

Так, 17.03.2011 року Звенигородським районним управлінням юстиції спільно з районним методичним кабінетом відділу освіти на базі спеціалізованої школи I-III ст. ім. Тараса Шевченка проведено семінар-практикум для вчителів правознавства на тему: «Формування елементів правової культури учнівської молоді на уроках правознавства».

28.02.2011 року, 25.03.2011, 30.05.2011 року Тальнівським районним управлінням юстиції спільно з відділом освіти райдержадміністрації проведено семінари з заступниками директорів з виховної роботи загальноосвітніх шкіл району на теми: «Підвищення ефективності проведення профілактичної роботи з сім’ями, де існує вірогідність вчинення насильства», «Попередження торгівлі людьми та проблеми соціального захисту постраждалих», «Профілактика злочинності серед учнівської молоді».

Золотоніським міськрайонним управлінням юстиції проведено семінари: 14.09.2011 на базі Вознесенської загальноосвітньої школи для заступників директорів з виховної роботи на тему: «Система прав та обов’язків учнів у навчальному закладі»; 25.11.2011 для практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів Золотоніського району на тему: «Етичні взаємини вчителя з учнями як засіб виливу на особистість» (Новодмитрівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів).

Уманським міськрайонним управлінням юстиції проводиться системна робота щодо участі у роботі комісій райдержадміністрації та міськвиконкому з питань захисту прав дитини (двічі на місяць), основними завданнями яких є: сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток; розгляд та прийняття відповідних рішень і рекомендацій з питань соціально-правового захисту дітей. Протягом звітного періоду в ході засідань комісій розглядалися питання щодо: позбавлення батьківських прав; залишених дітей; призначення та зняття опіки; виконання опікунами своїх обов’язків; участі у вихованні дитини одним із батьків; судових справ з приводу житла дітей тощо.

Позитивною є робота Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції.

Так, на виконання Плану роботи Координаційної ради на 2011 рік у листопаді – грудні поточного року проведено ряд правових лекторіїв для учнів та викладачів професійно-технічних навчальних закладів міста.

Наприклад, 14.11.2011 проведено засідання правового лекторію для викладачів Черкаського професійного автодорожнього ліцею на тему: «Новели в пенсійному законодавстві України з прийняттям ЗУ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» метою проведення якого було підвищення рівня теоретичних та практичних знань пенсійного законодавства України та уміння застосовувати їх на практиці.

До участі у заході було запрошено заступників директора з навчально-виховної та навчально-методичної роботи, викладачів та майстрів.

У ході проведення правового лекторію учасників було ознайомлено з останніми змінами в пенсійному законодавстві України з прийняттям ЗУ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Учасники мали змогу задати актуальні для них питання та отримати кваліфіковані і обґрунтовані відповіді на них.

06.12.2011 на базі Черкаського вищого професійного училища ім. Героя Радянського Союзу Г.Ф. Короленка для учнів І-ІІІ курсів проведено правовий відео-лекторій на тему: «Правовий статус неповнолітніх», в рамках Всеукраїнського тижня права.

Основною метою проведення заходу було ознайомлення учнів з основними положеннями Загальної декларації прав людини, основними правами та обов’язками неповнолітніх, сприяння розвитку правової культури учнівської молоді, підвищення рівня правових знань та уміння застосовувати їх на практиці.

Також, до участі у заході було запрошено заступників директора з навчально-виховної та навчально-методичної роботи та викладачів.

У ході проведення правового відео-лекторію учасників було ознайомлено з основними положеннями Загальної декларації прав людини, питаннями щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх (вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність, основні види покарань, відповідальність батьків за злочини, скоєні малолітніми та неповнолітніми дітьми тощо); адміністративної відповідальності за тютюнопаління в громадських місцях, їх шкідливим впливом на здоров'я населення, як поводити себе при зустрічі із співробітником патрульно-постової служби міліції України; цивільно-правової відповідальності неповнолітніх тощо.

Учасники мали змогу задати актуальні для них питання та отримати кваліфіковані і обґрунтовані відповіді на них.

Найбільше правоосвітніх заходів у закладах освіти протягом звітного періоду проведено Чорнобаївським районним (85), Золотоніським міськрайонним (70), Монастирищенським (56), Жашківським (53), Кам’янським (52) районними управліннями юстиції.

В цілому, враховуючи критерії оцінки рівня ефективності діяльності територіальних управлінь юстиції протягом звітного періоду районними управліннями юстиції забезпечено кількісні показники щодо проведення правоосвітніх заходів у закладах освіти.

Значну кількість заходів правоосвітнього характеру з населенням проведено Чорнобаївським районним (123), Золотоніським міськрайонним (86), Корсунь-Шевченківським районним (78) управліннями юстиції.

^ Співпраця органів юстиції області з громадськими організаціями

До правоосвітньої роботи в області залучені 75 громадських організацій, з них: 53 – є місцевими осередками та 22 - територіальними.

З найбільшою кількістю громадських організацій співпрацюють Жашківське, Тальнівське (по 5), Маньківське районні та Уманське міськрайонне (по 4) управління юстиції.

За результатами проведеного аналізу з’ясовано, що відсутні територіальні управління юстиції, якими вказана робота не здійснюється.

Головним та територіальними управліннями юстиції громадські організації запрошуються до участі у засіданнях «круглих столів», диспутах, вікторинах, конкурсах, семінарах тощо.

Головне управління юстиції співпрацює з такими громадськими організаціями: Черкаською обласною молодіжною громадською організацією «Асоціація молодих правників»; Черкаською обласною організацією ветеранів війни; Черкаською обласною організацією Української незалежної громадської спілки «Захист»; Черкаським обласним відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка адвокатів України».

Так, наприклад, 22.02.2011 Головним управлінням юстиції взято участь у проведенні обласного семінару-навчання для голів міських та районних організацій ветеранів, голів комітетів, комісій, центрів та клубів Черкаської обласної організації ветеранів, що проходив у період з 21.02 по 25.02.2011 на базі Черкаського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

У рамках проведення заходу, Головним управлінням юстиції здійснено виступ на тему: «Законодавство України з питань соціального захисту ветеранів всіх категорій», поінформовано про роботу правових громадських приймалень, прямих телефонних ліній при органах юстиції області та розповсюджено друковані інформаційні матеріали щодо графіків роботи правової громадської приймальні та прямої телефонної лінії при Головному управлінні юстиції та територіальних управліннях юстиції; методичні матеріали на теми: «Права інвалідів»; «Законодавче забезпечення надання пільг ветеранам війни та гарантії їх соціального захисту в Україні»; «Про об’єднання громадян: реєструємо зміни»; «Про об’єднання громадян: інформуємо, звітуємо та підтверджуємо статус»; «Обмеження щодо створення і діяльності об’єднань громадян».

09.06.2011 Головним управлінням юстиції взято участь у проведенні засідання «круглого столу» на тему: «Актуальні проблеми дітей війни та можливі шляхи їх вирішення», організованого Черкаською обласною організацією ветеранів, постійною комісією обласної ради з питань праці та соціального захисту населення за сприяння Всеукраїнської організації ветеранів основною метою якого було професійне обговорення та шляхи вирішення проблемних питань дітей війни.

В ході проведення заходу Головним управлінням юстиції висвітлено питання щодо стану виконання виконавчих документів про зобов’язання територіальних управлінь Пенсійного фонду України здійснити перерахунок пенсій відповідно до Законів України «Про соціальний захист дітей війни», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», надані правові роз’яснення із зазначених питань та довідкову інформацію про місце розташування та графіки роботи мережі громадських правових приймалень області..

У рамках співпраці Головного управління юстиції з Черкаською обласною організацією Української незалежної громадської спілки «Захист» проведено ряд правових лекторіїв для учнів, заступників директорів з навчально-виховної, навчально-методичної роботи та викладачів професійно-технічних навчальних закладів міста.

Так, 21.11.2011 та 06.12.2011 проведено правові лекторії на тему: «Правовий статус неповнолітніх».

У ході проведення правових лекторіїв учасників було ознайомлено з основними положеннями Загальної декларації прав людини, питаннями щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх (вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність, основні види покарань, відповідальність батьків за злочини, скоєні малолітніми, неповнолітніми дітьми тощо); адміністративної відповідальності за тютюнопаління в громадських місцях, їх шкідливим впливом на здоров'я населення, як поводити себе при зустрічі із співробітником патрульно-постової служби міліції України; цивільно-правової відповідальності неповнолітніх тощо.

У рамках співпраці Головного управління з Черкаським обласним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Спілка адвокатів України» представники активно залучаються до роботи у складі журі при проведенні конкурсів, правових ігор, як доповідачі на семінарах, форумах, при проведенні майстер-класів тощо.

Так, наприклад, 06.10.2011 представником зазначеної громадської організації проведено майстер-клас на тему: «Адвокатура в Україні на захисті прав, свобод та законних інтересів людини та громадянина. Професійна діяльність адвокатів» в ході проведення Форуму молодих правників Черкащини в ході проведення Тижня права у Черкаській області.

09.12.2011 представника громадської організації було залучено до участі у роботі журі в ході проведення ділової гри для студентів вищих навчальних закладів юридичного спрямування м. Черкаси «Судове засідання у кримінальній справі» на базі Соснівського районного суду, в рамках проведення Всеукраїнського тижня права тощо.

Жашківське районне управління юстиції співпрацює з такими місцевими громадськими організаціями, як: «Комітет захисту Конституційних прав людини», «Спілка ініціативних громадян», «Жашківська районна спілка ветеранів МВС», «Жашківська районна організація товариства охорони памятників історії та культури». Напрямками співпраці є проведення правоосвітньої роботи серед населення у формах лекцій, диспутів, засідань «круглого столу».

Так, 28.04.2011 року, районним управлінням юстиції спільно з відділом культури і туризму, службою у справах дітей, громадським об’єднанням «Спілка ініціативних громадян», «Районною організацією охорони памяток історії та культури» проведено засідання «круглого столу» з питань правових гарантій участі громадських об’єднань у вирішенні природоохоронних питань.

Засідання висвітлено телерадіоканалом «Жасмін» з подальшою трансляцією для телеглядачів Жашківського та Маньківського районів. В ході заходу до відома учасників засідання доведено основні положення Лісового кодексу України; розкрито правові гарантії участі громадян в природовідтворювальній роботі тощо.

20.04.2011 року взято участь у засіданні Жашківського районного об’єднання «Комітету захисту Конституційних прав людини», в ході якого висвітлено питання конституційного забезпечення діяльності громадських організацій у розбудові громадянського суспільства.

До проведення правоосвітніх заходів активно долучається громадська організація «Спілка ініціативних громадян» та «Історико – культурологічне товариство ім. Докії Гуменної», яка є активним учасником засідань «круглих столів» з питань законодавчого забезпечення гарантій творчої діяльності громадян, їх активної участі в розбудові демократичної держави.

Золотоніське міськрайоне управління юстиції в своїй правоосвітній діяльності співпрацює з районним будинком дитячої та юнацької творчості (далі – БДЮТ), при якому створено громадську організацію «Спілку дитячих та юнацьких організацій Золотоніського району «Дивосвіт». До складу спілки входить 32 дитячі організації.

На базі БДЮТ проходять такі правоосвітні заходи як: семінари, екскурсії в рамках клубу патріотичного виховання, лекції, тренінги, бесіди, лекції, виховні години, години спілкування, семінари, правоосвітні заходи, зустрічі тощо.

Також, з метою надання соціально-побутової допомоги одиноким пристарілим громадянам, дітям-сиротам, дітям-інвалідам, дітям, хворим на туберкульоз, реалізації гуманітарних програм «Діти України», «Діти Золотоніщини», спрямованих на захист життя найвразливіших верств населення, міськрайонним управлінням юстиції надається всебічна підтримка благодійних заходів Товариства Червового Христа Золотоніського міськрайонного комітету.


^ Робота щодо здійснення узагальнень та поширення позитивного досвіду правоосвітньої роботи

Головним та територіальними управліннями юстиції упродовж 2011 року здійснено 102 узагальнення, з них 19 – Головним управлінням юстиції.

Найкращі цифрові показники цієї роботи у звітному періоді мають Уманське міськрайонне (7), Монастирищинське (6) Черкаське міське (5) управління юстиції.

Заслуговують на увагу узагальнення позитивного досвіду підготовлені окремими територіальними управліннями юстиції.

Так, Канівським міськрайонним управлінням юстиції узагальнено позитивний досвід роботи з правого виховання дошкільнят вихователя дошкільної групи «Сонечко» Бобрицького навчально-виховного комплексу; досвід роботи з важковиховуваними дітьми практичного психолога та соціального педагога загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на тему: «Важкі діти. Які вони сьогодні»; досвід роботи вчителя історії та правознавства Ліплявського навчально-виховного комплексу.

Узагальнення є добіркою авторських матеріалів для навчально-виховної роботи та містить різноманітні способи ознайомлення дітей із правами та обов’язками, розкриває зміст і завдання правового виховання, висвітлює проблеми правового виховання і шляхи їх вирішення, вказує на роль сім’ї та колективу ДНЗ у захисті прав дітей.

Проведена комплексна перевірка стану організації правоосвітньої роботи правових гуртків, клубів, створених при навчальних закладах, установах, організаціях Черкаської області стала поштовхом для відкриття нових об’єктів узагальнення позитивного досвіду.

Головним управлінням юстиції узагальнено позитивний досвід правоосвітньої та правовиховної роботи правових гуртків, клубів, створених при навчальних закладах та бібліотеках Черкаської області та позитивний досвід правоосвітньої та правовиховної роботи керівника правового клубу «Закон», створеного при Черкаському медичному коледжі.

Змістовними є узагальнення позитивного досвіду роботи правового клубу старшокласників «Феміда» Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату Звенигородського району (укладач: Звенигородське районне управління юстиції); узагальнення позитивного досвіду роботи правового гуртка «Закон і Ми» при Центральній районній бібліотеці м. Кам’янка (Кам’янське районне управління юстиції), позитивний досвід правоосвітньої роботи правового гуртка «Закон і Ми» Вільшанської ЗОШ І-ІІІ ст. (Городищенське районне управління юстиції).


^ Перевірки стану правоосвітньої та правовиховної роботи у навчальних закладах, правового інформування на підприємствах, в установах, організаціях

З метою здійснення повноважень щодо проведення систематичних перевірок стану правоосвітньої та правовиховної роботи у навчальних закладах протягом 2011 року Головним та територіальними управліннями здійснено 310 перевірок у навчальних закладах, з них Головним управлінням – 12.

Найбільше перевірок у навчальних закладах здійснено Уманським міськрайонним (26), Тальнівським (24), Лисянським, Городищенським (по 20), Звенигородським (19) районними управліннями юстиції.

Протягом звітного періоду органами юстиції області здійснено 195 перевірок правоосвітньої та правовиховної роботи на підприємствах, в установах, організаціях, з них Головним - 19. Найбільшу кількість перевірок здійснено Чорнобаївським (18), Монастирищенським, Корсунь-Шевченківським районними (по 13), Канівським (12), Золотоніським міськрайонними (9) управліннями юстиції.


^ Правове інформування населення через засоби масової інформації

Співпраця із засобами масової інформації області дає можливість донести до найширших верств населення інформацію про правову політику держави, новини законодавчих нормативно-правових актів тощо. Правове інформування населення із залученням засобів масової інформації є одним із найрезультативніших методів правороз’яснювальної роботи.

У Головному управлінні юстиції у Черкаській області працює офіційний веб-сайт (адреса: http://uprav.ck.minjust.gov.ua) на якому постійно розміщується інформація щодо виконання повноважень Головним та територіальними органами юстиції.

Головним управлінням юстиції та його територіальними органами широко використовуються друковані та аудіовізуальні засоби масової інформації.

На сьогоднішній день активна співпраця проводиться з 77 засобами масової інформації, з них: кількість друкованих – 47, радіомовлення – 21, телебачення – 9.

Головне управління юстиції у Черкаській області співпрацює з редакціями газет «Нова Доба», «Вечірні Черкаси», «Народна довіра Черкащини» та «Черкаський край».

Керівники та спеціалісти Головного управління юстиції використовують, також, можливості двох місцевих телерадіокомпаній: Черкаська обласна державна телерадіокомпанія «Рось» та ТОВ «ТРК «Вікка».

Протягом 2011 року Головним та територіальними управліннями юстиції було здійснено 2159 виступів у засобах масової інформації, з них на друкованих носіях – 1134, по радіо – 975 та 50 - по телебаченню.

Працівниками Головного управління юстиції протягом поточного року здійснено 313 виступів у засобах масової інформації, з них 107 - начальником управління; 206 – іншими працівниками Головного управління.

Найбільше виступів на правову тематику здійснено працівниками Золотоніського (210), Черкаського міського (158), Тальнівського (126), Христинівського (95), Городищенського (91) районних та Уманського міськрайонного (101).

Відповідно до оцінки рівня ефективності діяльності територіальних управлінь юстиції з питань координації правової освіти населення територіальними управліннями юстиції на належному рівні забезпечено вказаний напрямок роботи.

Безпосередньо начальниками територіальних управлінь юстиції протягом 2011 року здійснено 320 виступів у засобах масової інформації.

Слід зазначити, що у порівнянні з 2010 роком (202) прослідковується позитивна динаміка щодо значного збільшення кількості виступів, що здійснюються безпосередньо начальниками територіальних управлінь юстиції.

Так, протягом поточного року найбільше виступів здійснено начальниками Шполянського (31), Христинівського (28), Городищенського (21), Чигиринського та Монастирищенського районних (по 18) управлінь юстиції.

Значну кількість правороз’яснювальних матеріалів оприлюднено через місцеві газети Золотоніським міськрайонним (118), Лисянським (78), Монастирищенським (74) районними, Канівським міськрайонним (72), управліннями юстиції.

На сьогодні, залишається актуальним питання стосовно якості підготовки статей, які надсилаються територіальними управліннями юстиції до місцевих друкованих ЗМІ.

Найбільше виступів по радіо озвучено Черкаським міським та Золотоніським міськрайоним (по 92), Тальнівським (65), Христинівським (63), Звенигородським (58) районними управліннями юстиції.

Заслуговує на увагу системна правоінформаційна робота органів юстиції області що здійснюється шляхом тісної співпраці з місцевими телекомпаніями у ході якої у поточному році через телеефір висвітлено 45 матеріалів.

Для подальшого вдосконалення правової освіти населення територіальними управліннями юстиції активно використовуються та запроваджуються постійні сторінки, рубрики (загалом діє 8 таких рубрик).

^ Методична робота

Належну увагу Головне та територіальні управління юстиції приділяють методичному забезпеченню діяльності навчальних, бібліотечних установ, інших організацій, що сприяє поліпшенню якості підготовки учнівської молоді, вчителів правових дисциплін та підвищенню ефективності викладання цих дисциплін у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, шляхом розроблення методичних рекомендацій, порадників, пам’яток, буклетів тощо.

Органами юстиції області протягом 2011 року було розроблено 319 методичних рекомендацій та порадників для навчальних, бібліотечних закладів області, громадських приймалень, з них Головним - 25.

Найбільше методичних рекомендацій розроблено Золотоніським міськрайонним (60), Корсунь-Шевченківським районним (28), Черкаським міським, Чигиринським районним (по 24) управліннями юстиції.

Ефективно працює у напрямку методичного забезпечення навчальних закладів, установ, організацій Золотоніське міськрайонне управління юстиції. Так, протягом 2011 року розроблено 60 методичних матеріалів серед яких: методичний посібник, підготовлений для державних службовців, працівників соціальних служб, установ, організацій на тему: «Порівняльні характеристики права й закону в правовому контексті»; методичні рекомендації для учнів, молоді, студентів, вчителів, установ, організацій на тему: «Права людини і інтернет – надбання людства»; методична брошура розроблена для дошкільних навчальних закладів на тему: «Методика ознайомлення молодших школярів з правами та обов'язками громадян України»; інформаційний буклет для населення на тему: «Багатодітним мамам на замітку»; інформаційно – методичний посібник для працівників громадських приймалень при органах виконавчої влади та місцевого самоврядування та для загального користування широким колом населення на тему: «Пільги ветеранам війни та гарантії їх соціального захисту»; пам'ятка для молоді, батьків, установ, організацій на тему: «Формування гендерної правосвідомості молоді, як стратегічний напрямок у розбудові українського демократичного суспільства»; методичний посібник розроблений для використання в роботі дошкільних, загальноосвітніх, професійно – технічних навчальних закладів на тему: «Профілактика і зниження алкогольної та наркозалежності серед дітей та молоді»; брошура для учнів, молоді та тему: «Права, свободи та обов'язки неповнолітніх в Україні»; інформаційна листівка для учнів, студентів, молоді на тему: «Права неповнолітніх при затриманні»; інформаційна листівка для громадян на тему: «9 міфів про торгівлю людьми»; методична пам’ятка для навчальних закладів, установ, організацій на тему: «Торгівля людьми в Україні»; методична пам'ятка для учнів, студентів, молоді на тему: «Права дитини. Безпека для малих і дорослих»; роз’яснювальна листівка для широкого використання громадянам на тему: «Праця засуджених згідно нормативно – правових актів України»); інформаційний посібник для молоді, підлітків на тему: «Наркотики: не дай себе обдурити» тощо.

Чигиринським районним управлінням юстиції протягом поточного року розроблено 24 методичні рекомендації та пам’ятки з різних галузей права, які розраховані для закладів освіти (педагогічних працівників, дітей, їх батьків), закладів культури, пільгових категорій населення.

Так, з нагоди відзначення 66-ї річниці Дня Перемоги, районним управлінням юстиції розроблено пам’ятки на теми: «Пільги учасникам бойових дій та особам прирівняних до них»; «Пільги інвалідам війни»; «Розміри грошової допомоги у 2011 році відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Жертви нацистських переслідувань».

Для дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів району – методичні рекомендації на теми: «Організація повчально – виховного процесу з дітьми старшого дошкільного віку»; «Виховання учнівського колективу»; «Моральність дітей – обличчя батьків»; «Поради батькам щодо дружних взаємин з дітьми» тощо; для бібліотечних закладів району розроблено інформаційний буклет на тему: «Про книги і бібліотеки»; інформаційний буклет: «Дитячі бібліотеки України»; для органів місцевого самоврядування - методичні рекомендації на тему: «Порядок накладання та зняття дисциплінарних стягнень, проведення службових розслідувань»; в рамках проведення Тижня права з нагоди відзначення Дня юриста - пам’ятка на тему: «Професія юриста – одна з найдавніших у людському суспільстві».

Методичні рекомендації поширено шляхом направлення до відділу освіти, служби у справах дітей райдержадміністрації, Чигиринського технікуму, Уманського національного університету садівництва, органів місцевого самоврядування, інших зацікавлених осіб та під час проведення правоосвітніх заходів з населенням.


Підсумовуючи результати оцінювання показників правоосвітньої роботи територіальних управлінь юстиції відповідно до критеріїв оцінки рівня ефективності діяльності районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції), стан організації координації правової освіти населення за 2011 рік характеризується наступним чином:

Найвищу кількість балів та перше місце у рейтингу займають: Городищенське, Корсунь-Шевченківське, Чигиринське районні, Золотоніське міськрайонне (по 4,8 балів) управління юстиції;

друге місце у рейтингу зайняли Канівське, Смілянське міськрайонні, Чорнобаївське, Шполянське, Черкаське районні управління юстиції (4,7 бали);

третє місце розділили Черкаське міське, Катеринопільське, Кам’янське районні (4,5 бали) управління юстиції;

четверте місце у рейтингу управлінь зайняло Жашківське, Лисянське районні, Христинівське, Монастирищенське районні (4,4 бали) управління юстиції.

п’яте місце із кількістю балів 4,2 – Тальнівське, Звенигородське районні управління юстиції;

шосте місце (4,0 бали) – Уманське міськрайонне, Ватутінське міське управління юстиції.

сьоме місце (3,5 бали) - Маньківське районне управління юстиції;

восьме місце (3,4 бали) – Драбівське районне управління юстиції.


Крім цього, Головним управлінням юстиції проведено огляд-конкурс на кращу організацію правоосвітньої діяльності територіальними управліннями юстиції.

Так, І місце посіли Золотоніське міськрайонне та Чорнобаївське районні управління юстиції;

ІІ місце – Черкаське міське, Монастирищенське, Чигиринське районні управління юстиції;

ІІІ місце – Городищенське, Шполянське, Уманське міськрайонне управління юстиції.


Відділ державної реєстрації та

правової роботи

Скачати 272.09 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації31.10.2012
Розмір272.09 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

плохо
  1
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх