Програми розвитку освіти на 2007-2011 роки звіт по хід виконання районної Програми розвитку освіти icon

Програми розвитку освіти на 2007-2011 роки звіт по хід виконання районної Програми розвитку освіти


Схожі
Звіт про хід виконання районної програми розвитку освіти на 2007-2011 роки...
Програми правової освіти населення на 2011-2015 роки за 2011 рік...
Звіт про виконання програми розвитку фізичної культури І спорту за 2007-2011 роки...
«Стан готовності навчальних закладів до 2012-2013 навчального року та впровадження нового...
Про хід виконання Програми розвитку освіти міста Вознесенська на 2009-2015 роки...
Інформацію про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2011...
Концепція Програми «Освіта Авдіївки...
Україна
Районна програма профільного навчання на 2011-2015 роки Паспорт районної програми профільного...
Звіт про роботу тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної...
Про стан виконання Програми захисту прав споживачів на 2003 2005 роки у 2005 році...
Про стан виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Петропавлівського...Загрузка...
скачать
Додаток

до рішення Чернігівської

районної ради

від 28 травня 2009 р.

Про хід виконання районної

Програми розвитку освіти

на 2007-2011 роки


ЗВІТ

по хід виконання районної Програми розвитку освіти

на 2007-2011 роки


На сьогоднішній день у районі функціонують 54 навчальні заклади з них: ЗОШ І ст. – 6, ЗОШ І-ІІ ст. – 21 (з них 2 навчально-виховні комплекси: Улянівський НВК, Пісківський НВК), ЗОШ І-ІІІ ст. – 25 (з них 4 навчально-виховні комплекси: Довжицький НВК, Киселівський НВК, Редьківський НВК, Хмільницький НВК), гімназії - 2 (Гончарівська, М.-Коцюбинська гімназії).

В закладах освіти навчається 4601 учень.

Рішенням Чернігівської районної ради від 28.10.2008 року ліквідовано Пльохівську ЗОШ І-ІІст. та Льгівську ЗОШ Іст.

Навчально-виховний процес у закладах освіти району забезпечують 835 педагогічних працівників, із яких: 2 - заслужених учителі України (Мележик Валентина Олександрівна, Александрова Наталія Іванівна), 47 - відмінників освіти України; 14 - мають педагогічне звання “Вчитель-методист”, 74 - педагогічне звання “Старший вчитель”.

Потребують підвозу^ 823 учні, підвозиться 816 учнів, що становить 99,1 відсотки. У 2008/2009 навчальному році для здійснення підвозу учнів Пакульської ЗОШ І-ІІІст. виділено новий автобус.

Гарячою формою харчування охоплені учні 38 навчальних закладів, буфетною – ^ 16. Харчування здійснюється ВАТ "Базис" та п/п "Юність Київщини".

У 2008/2009 н.р. заклади освіти району закінчують 380 випускників 11-х класів, з них зареєструвалося для проходження зовнішнього незалежного оцінювання – 287 учнів, що становить 76,5%. Для проходження тестування зареєструвалося 146 випускників минулих років.

Встановлено 5 стипендій Чернігівської районної державної адміністрації на 2008-2009 навчальний рік учням загальноосвітніх навчальних закладів району – переможцям обласного та районного турів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

З метою оздоровлення школярів влітку 2009 року планується відкриття ^ 26 пришкільних таборів, у яких будуть відпочивати 1793 учні району та 20 дітей відпочинуть у наметовому таборі в с.Седнів.


Керуючись положеннями Конституції України, законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Національною державною програмою „Освіта” (Україна – ХХІ ст.), Державною програмою „Вчитель”, Національною доктриною розвитку освіти, обласними освітніми програмами, Районною програмою розвитку освіти на 2007-2011 роки методична робота з педагогічними кадрами спрямовувалася на реалізацію науково-методичної проблеми „Впровадження компетентнісного підходу до організації навчально-виховного процесу. Розвиток творчого потенціалу педагогів та керівників закладів освіти.“

Відповідно до цього формується мережа методичної служби району, яка базується на діагностичній основі з урахуванням рівня професійної компетентності педагогів та їх потреб. Зміст науково-методичної роботи спрямований на науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу, впровадження нових навчальних програм, підручників, організаційно-методичний супровід переходу на 12-річний термін навчання, залучення закладів освіти району до дослідно-експериментальної роботи.

Професійне зростання педагогічних кадрів спрямоване на формування фахової компетентності, розвиток творчого потенціалу педагогів, підготовки учителів до роботи в нових умовах. В основі лежить підвищення рівня професійної майстерності педагогів, створення особистісно орієнтованої моделі підвищення кваліфікації учителя, розвиток його творчих можливостей.

Реалізація поставлених завдань здійснюється через роботу 19 методичних об’єднань педагогів, 3 постійно діючих семінарів-практикумів; 6 творчих груп; 4 педагогічних майстерень та 11 опорних навчально-виховних закладів.

Традиційними в районі стали конкурси педагогічної майстерності, що сприяє поширенню перспективного педагогічного досвіду й запровадженню інноваційних педагогічних технологій. За останні три роки у районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» взяло участь 32 учителя, обласному конкурсі - 8 учителів, 1став переможцем обласного конкурсу «Учитель року-2007», 4 – лауреатами обласного конкурсу «Учитель року-2007» та «Учитель року-2008». Шпилевська О.І. стала лауреатом Всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року – 2007» в номінації «образотворче мистецтво».

Підвищується роль методичного кабінету як інформаційно-методичного центру: створена картотека та анатований каталог перспективного педагогічного досвіду освітян району на електронних носіях. Помічником і порадником для педагогів і керівників шкіл став щомісячний інформаційний бюлетень «Вісник освіти». За останні три роки видано близько 100 методичних посібників з досвіду роботи та на допомогу вчителю;

З метою ефективного розв’язання цих проблем 6 закладів освіти району співпрацюють з ЧДПУ ім.Т.Г.Шевченка. 8 районних загальноосвітніх закладів визначені опорними для проведення педагогічної практики для слухачів курсів при Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти педагогічних кадрів.

Сповідуючи концепцію освіти, як процесу саморозвитку, педагогічні колективи району ведуть пошук нових педагогічних технологій, що сприяють формуванню розвиваючого способу життя, навчаючого і виховую чого середовища. Проблеми, які досліджують педагогічні колективи, різноманітні: художньо-естетичний напрям – Киїнська, Рад.Слобідська, Слабинська школи; еколого-краєзнавчий напрям – Брусилівська, Дніпровська, Смолинська, Клочківська, Слобідська, Серединська школи; Школа розвитку соціальної активності – Количівська ЗОШ І-ІІІ ст.; соціальне партнерство «школа – сім’я – громадськість» - Хмільницький, Мньовський, Роїщенський, Кархівський навчальні заклади. У 6 загальноосвітніх закладах району створено екологічні стежки. З 16 листопада 2007 року відповідно до наказу управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації №428 Терехівська школа стала опорною в Чернігівській області з апробації Примірного положення про «Школу-родину», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 345 від 03.05.2006 року.

На базі Радгоспівського дошкільного закладу організовано апробацію програми духовного виховання «Янгол», складеної методистом райметодкабінету Білан В.О.

Розвиткові взаємовигідного партнерства між школою та громадою; активізації громадян у вирішенні спільних проблем та забезпеченні потреб; реалізації концепцій громадянської освіти та освіти впродовж усього життя сприяє створення громадсько-активних шкіл. Чернігівський район взяв активну участь у роботі міжнародної конференції розвитку сільської освіти, що проходила 18 листопада 2008 року. Проект «Вулиця, яка веде до школи», презентуваний Мартіною О.І., завідуючою Терехівською початковою школою, визнаний кращим. Розпочата робота щодо залучення 15 районних навчально-виховних закладів до українсько-польсько-нідерландського проекту «Налагодження співпраці для освіти в сільських середовищах».

Для поліпшення індивідуальної роботи з обдарованими дітьми, забезпечення кращої підготовки до інтелектуальних змагань, олімпіад, конкурсів з ініціативи районного методичного кабінету при Киїнській школі в 2007 році було відкрите очно-заочне відділення „Паросток”, до роботи в якому були залучені кращі вчителі району. З 2008-2009 навчального року з метою глобалізації сільського освітнього простору створено три освітні округи на базі М.-Коцюбинського, Халявинського, Гончарівського навчальних закладів. Роботою міжшкільних факультативів, курсів за вибором, гуртків охоплено 190 учнів з 15 загальноосвітніх навчальних закладів.


Аналізуючи стан методичної роботи в районі, можна зробити висновки, що методичний кабінет відділу освіти своєю діяльністю позитивно впливає на підвищення рівня професійної майстерності педагогічних працівників, у тому числі й керівних кадрів, на впровадження інноваційних освітніх технологій у навчально-виховний процес.


На виконання районної Програми розвитку освіти протягом 2008-2009 навчального року розширилася мережа дошкільних навчальних закладів.

У жовтні 2008 року в М.Коцюбинському дошкільному навчальному закладі відкрито 3-тю групу дітей дошкільного віку, яку відвідує 20 дітей. В грудні відкрито Количівський дошкільний навчальний заклад на 2 різновікові групи, які відвідує 40 дітей дошкільного віку.

На базі Андріївської, Кархівської, Чернишської, Ковпитської шкіл в 2008 н.р. відкрито 4 дошкільні групи від районного Будинку школяра, дошкільні групи відвідують 40 дітей дошкільного віку.

Заходи:п/п

Назва закладу

Термін виконання

К-ть дітей 2001-2007 р.н.

Джерела фінансування

Приміщення
^

Відкрито дошкільні навчальні заклади


1

Відкрито 3-у дошкільну групу в М.Коцюбинському днз

2008 р.

20

М.Коцюбинська с/р

Приміщенняднз

2

Количівський днз

2008р.

жовтень

40

Іванівська с/р

На базі Количівської ЗОШ 1-111ст.

Організація дошкільних груп при загальноосвітніх

навчальних закладах (підготовка до школи), від Будинку школяра

1

Андріївська ЗОШ 1-111ст.

2008р.

10 дітей

Будинок школяра

На базі школи

2

Кархівська ЗОШ 1-11ст.

2008рік

10 дітей

Будинок школяра

На базі школи

3

Ковпитська ЗОШ 1-111ст.

2008 рік

10 дітей

Будинок школяра

На базі школи

4

Черниська ЗОШ 1-11ст.

2008 рік

10 дітей

Будинок школяра

На базі школи

Забезпечення штатними одиницями дошкільних навчальних закладів

4.

М.Коцюбинський днз

Двірник 0,25


2008 рік
М.Коцюбинська с/р
Забезпечення комп’ютерною технікою

4.

Киїнський днз

2008 рік

1 шт.

Киїнська с/р^ Забезпечення сухими бассейнами


1

Улянівський НВК

2008 рік
Улянівська с/р


Діяльність психологічної служби забезпечують 16 фахівців. Із них: 13 практичних психологів, 2 соціальних педагога та 1 методист, який відповідає за психологічну службу.

Курсову перепідготовку пройшло 2 практичних психолога, 4 практичні психологи мають ІІ кваліфікаційну категорію.

Спостерігається розвиток мережі психологічної служби району та поетапна ліквідація дефіциту психологічних кадрів та соціальних педагогів.

Через брак вільних приміщень у школах загальна площа і обладнання кабінетів не відповідають сучасним вимогам "Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти".

Основні напрямки діяльності психологічної служби закладів освіти району:

  • підвищення психологічної культури учнів, педагогів, батьків;

  • охорона психічного здоров'я учасників навчально-виховного процесу;

  • діагностика інтелектуальних та творчих здібностей дітей, що мають ознаки обдарованості;

  • соціально-психологічний супровід дітей групи ризику;

формування навичок здорового способу життя.


Відділом освіти райдержадміністрації спільно з районним центром зайнятості складено та затверджено "План профорієнтаційної роботи зі шкільною молоддю на 2008/2009н.р."

На базі М.Коцюбинського районного Будинку культури проведено "Ярмарок професій" для випускників шкіл району разом з районним центром зайнятості.

У навчальних закладах діють куточки професійної орієнтації. Протягом навчального року для учнів 9-11 класів проходять засідання круглого столу, диспути, ділові ігри, тижні профорієнтації "Світ професій", облаштовуються виставки науково-популярної, інформаційно-довідкової літератури з даного питання, проводяться конкурси творів, перегляд кінофільмів на тему вибору майбутньої професії з подальшим їх обговоренням.

Курси за вибором "Основи вибору професії" читаються в Краснянській ЗОШ І-ІІІ ст.


Пріоритетним завданням залишається створення умов для розвитку здібних, обдарованих дітей. Виявленню обдарованих дітей, їх становленню сприяють олімпіади, турніри, конкурси. Районним методичним кабінетом щороку організовується проведення олімпіад з базових дисциплін, близько 30 учнівських конкурсів та 14 видів спортивних змагань.

Щороку за підсумками обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад серед переможців та призерів є представники Чернігівського району. У 2008-2009 навчальному році район виборов 8 дипломів та зайняв 13 загальнокомандне місце.

Щороку збільшується кількість членів районного відділення МАН. У 2009 році учень Редьківського НВК Мельниченко Дмитро став переможцем обласного етапу конкурсу та отримав диплом ІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Пицько Катерина, учениця Шибиринівської школи – переможець обласного конкурсу юних астрономів «Вперед, до зірок!» (2008 рік).

Є певні досягнення у конкурсах літературної учнівської творчості:

  • 4 переможці обласного етапу та 1 переможець ІV етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднайтеся ж, брати мої!»;

  • 2 переможці ІІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика;

  • 2 переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу літературних творів «Безсмертний подвиг українського народу»;

  • 3 переможці обласного конкурсу історико-краєзнавчої творчості «Велика Вітчизняна війна очима дітей».

Формуванню в учнів практичних умінь та навичок роботи з комп’ютером, впровадженню у навчально-виховний процес сучасних інформаційних технологій та залученню учнів району до створення оригінальних демонстраційних засобів сприяють конкурси учнівської комп’ютерної творчості. За останні три роки 11 учнів стали переможцями обласних конкурсів комп’ютерної творчості.


У 2008/2009 н.р. в закладах освіти району впроваджено курси духовно-морального спрямування: "Основи православної культури" у Седнівському та Радгоспівському дошкільних навчальних закладах, "Моральна етика" – в Анисівській ЗОШ І-ІІІст., "Людинознавство" – в Малинівській ЗОШ І-ІІІст.


Найбільш важливим напрямом модернізації освіти на сучасному етапі є її інформатизація.

Відповідно до "Програми економічного і соціального розвитку Чернігівського району» у листопаді 2008 року придбано та встановлено 12 навчально-комп'ютерних комплексів на 103 комп'ютери нової модифікації для Гончарівської гімназії, Анисівської, Іванівської, Киїнської, Седнівської, Халявинської, Пакульської, Старобілоуської, Рад.Слобідської загальноосвітніх навчальних закладів, Довжицького, Редьківського та Хмільницького НВК.

До мережі Інтернет в грудні 2008 року підключено і користуються їм в М.Коцюбинській гімназії, Киїнській, Старобілоуській та Рад.Слобідській ЗОШ І-ІІІ ст.., у січні 2009 року підключено Халявинську, Олишівську, Іванівську, Седнівську загальноосвітні навчальні заклади та Гончарівську гімназію, але за відсутності коштів їм не користуються.

Загалом, в 2008-2009 н.р. на базі загальноосвітніх шкіл І-ІІ ст. та І-ІІІ ст. працює 317 гуртків, в яких займаються 96 % школярів. Позашкільні заклади, «Будинок школяра» та «Центр туристично-краєзнавчої творчості» Чернігівської районної ради, охопили роботою 741 учня в 49 гуртках. У спортивному спрямуванні на базі ЗНЗ працює 101 гурток та секція, де займаються 1630 школярів, від ЦТКТ працює 9 гуртків даного напрямку, в яких займаються 143 учні.

Навчальні заклади використали з запланованого фонду 412 год., включаючи години гурткової роботи позашкільних закладів - «Будинку школяра» та «Центру туристично-краєзнавчої творчості», які 100% використали свій годинний фонд. В загальному рейтингу в 2008-2009 навчальному році використано 90% від загальної кількості запланованих годин.

У грудні 2008 року гуртківці звітувалися за проведену роботу: проходили виставки виробів, звітні концерти.

У лютому 2009 року гуртки художньої творчості свою роботу представили на районному етапі конкурсу «Чисті роси».

На 4 червня 2009 року спланований районний конкурс за результатами роботи гуртків «Калейдоскоп майстрів».

На належному рівні організована гурткова робота в Седнівській, Радянськослобідській, Киїнській, Олишівській, Малинівській школах, Довжицькому НВК.

Організована мережа дитячих організацій, координатором роботи яких є члени учнівського самоврядування навчальних закладів. Відповідно до наказу відділу освіти №41 від 26.01.2009 року, з метою покращення роботи учнівського самоврядування в навчальних закладах, розвитку у підростаючого покоління організаторських, творчих здібностей, підтримки творчого потенціалу юних обдарувань, активізації та об’єднання підлітків у творчому спілкуванні проведено районний конкурс учнівського самоврядування «Світ майбутнього лідера» серед навчальних закладів І-ІІ ст. У ході проведення конкурсу відзначилися та нагороджені грамотами відділу освіти учнівські активи Смолинської, Снов’янської, Петрушинської ЗОШ І-ІІ ст.


Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради І.В. Кудрик
Скачати 127.35 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації23.10.2013
Розмір127.35 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх