Звіт про хід виконання районної програми розвитку освіти на 2007-2011 роки icon

Звіт про хід виконання районної програми розвитку освіти на 2007-2011 роки


Схожі
Програми розвитку освіти на 2007-2011 роки звіт по хід виконання районної Програми розвитку...
Звіт про виконання програми розвитку фізичної культури І спорту за 2007-2011 роки...
Програми правової освіти населення на 2011-2015 роки за 2011 рік...
Про хід виконання Програми розвитку освіти міста Вознесенська на 2009-2015 роки...
Інформацію про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2011...
Україна
«Стан готовності навчальних закладів до 2012-2013 навчального року та впровадження нового...
Про стан виконання Програми захисту прав споживачів на 2003 2005 роки у 2005 році...
Районна програма профільного навчання на 2011-2015 роки Паспорт районної програми профільного...
Концепція Програми «Освіта Авдіївки...
Україна
Звіт про роботу тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної...Загрузка...
скачать
Додаток

до рішення Чернігівської районної ради

від 14 травня 2010 року

«Про хід виконання районної програми

розвитку освіти на 2007-2011 роки»


Звіт про хід виконання районної програми розвитку освіти

на 2007-2011 роки

У 2009-2010 навчальному році у районі функціонують 53 навчальні заклади з них: ЗОШ І ст. – 5, ЗОШ І-ІІ ст. – 21 (з них 2 навчально-виховні комплекси: Улянівський НВК, Пісківський НВК), ЗОШ І-ІІІ ст. – 25 (з них 4 навчально-виховні комплекси: Довжицький НВК, Киселівський НВК, Редьківський НВК, Хмільницький НВК), гімназії - 2 (Гончарівська, М.-Коцюбинська гімназії).

В закладах освіти навчаються 4420 учнів.

У зв’язку із зменшенням загальної кількості контингенту дітей шкільного віку, з метою впорядкування мережі загальноосвітніх навчальних закладів з 01.09.2009 року припинила свою освітню діяльність Козерізька ЗОШ І ступеня. Питання про закриття даного освітнього закладу розглядатиметься на сесії Чернігівської районної ради відповідно процедури закриття та ліквідації закладів освіти. Всі учні школи продовжують навчання у Смолинській ЗОШ І-ІІ ступенів та Гончарівській гімназії.

Навчально-виховний процес у закладах освіти району забезпечували 865 педагогічних працівників, із яких: 2 - заслужених учителі України (Мележик Валентина Олександрівна, Александрова Наталія Іванівна), 44 - відмінників освіти України; 12 - мають педагогічне звання “Вчитель-методист”, 97 - педагогічне звання “Старший вчитель”.

Потребують підвозу 717 учнів, підвозиться 699 учнів, що становить 99,1 відсотки. У 2009/2010 навчальному році для здійснення підвозу учнів Халявинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Редьківського НВК виділено два нові автобуси згідно державної програми"Шкільний автобус".

Гарячим харчуванням охоплено 3762 (85%) учнів, буфетною формою – 223 (5%) учнів.

Безкоштовним харчуванням охоплені пільгові категорії дітей:

діти-сироти – 20 (100%) осіб

діти, що знаходяться під опікою – 41 (100%) особа

діти з малозабезпечених родин – 55 (100%) осіб

діти-інваліди – 59 (81%) осіб

постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС – 1097 (88,2%) осіб.

Згідно розпорядження в.о.голови райдержадміністрації від 27 лютого 2009 року №79 «Про організацію безкоштовного харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» виділяється по 3,50 грн. на одну дитину на один день. Учнів 1-4 класів шкіл району забезпечено 100% безоплатним харчуванням.

Кількість бюджетних коштів, виділених на харчування учнів шкіл, становить 766330 тис.грн.

Здійснено поступовий перехід від обслуговування ГОПГХ (госпрозрахункове об'єднання підприємств громадського харчування), і на даний час постачальником продуктів шкільних їдалень є ВАТ «Базис».


Відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації за звітний період продовжив роботу над науково-методичною проблемою – „Впровадження компетентнісного підходу до організації навчально-виховного процесу. Розвиток творчого потенціалу педагогів та керівників закладів освіти“.

Відповідно до цього сформована мережа методичної служби району, яка базується на діагностичній основі з урахуванням рівня професійної компетентності педагогів та їх потреб. Зміст науково-методичної роботи спрямований на науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу, впровадження нових навчальних програм, підручників, організаційно-методичний супровід переходу на 12-річний термін навчання, підвищення рівня професійної майстерності педагогів, створення особистісно орієнтованої моделі підвищення кваліфікації учителя, розвиток його творчих можливостей.

Реалізація поставлених завдань у 2009 році здійснювалася через роботу 20 районних методичних об’єднань педагогів, 2 постійно діючих семінарів-практикумів; 12 творчих груп; 4 педагогічних майстерень.

Традиційними в районі стали конкурси педагогічної майстерності, що сприяє поширенню перспективного педагогічного досвіду й запровадженню інноваційних педагогічних технологій. Проведено районні конкурси «Учитель року - 2010», «Класний керівник року», педагогічний ярмарок «Інноваційна освітня діяльність».

Поповнюється картотека та анотований каталог перспективного педагогічного досвіду освітян району. Розпочата робота по створенню медіатеки. Досвід роботи відділу освіти з проблеми «Впровадження компетентнісного підходу до організації роботи з педагогічними кадрами» схвалено на засіданні вченої ради Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

На базі 8 районних загальноосвітніх закладів проводилася педагогічна практика для слухачів обласних курсів.

З 2009-2010 навчального року навчальні заклади району залучені до апробації Програми педагогічного експерименту «Оцінювання якості навчального процесу шляхом проведення моніторингу ефективності діяльності навчальних закладів» (АІС «Рейтинг»).

Одне із важливих завдань освітнього закладу - формування творчої особистості, здатної до самореалізації та самовдосконалення, громадянсько- та професійно-активної. Вирішенню цих проблем сприяє організація змістовного дозвілля учнівської молоді: у навчальних закладах створюються умови для реалізації здібностей, обдарувань школярів. У 2009-2010 навчальному році на базі ЗНЗ та ПНЗ працює 373 гуртки та секції, у яких зайнято 4750 учнів. З метою профілактики бездоглядності та безпритульності належна робота проводиться по залученню до позаурочної діяльності школярів «групи ризику» (91 % учнів даної категорії задіяно у гуртках та секціях).

Вихованню духовної культури особистості та створенню умов для вільного формування в учнів власної світоглядної позиції сприяло створення 2-х європейських клубів у Халявинській та Ягіднянській школах. З грудня 2009 року розпочала роботу районна школа «Лідер» на базі Будинку школяра. В цілому у закладах освіти діяло 47 дитячих організацій та об'єднань.

Налагоджується робота учнівського самоврядування: проведено конкурс лідерів учнівського самоврядування, конференції учнівської молоді, спільний семінар лідерського шкільного складу з керівниками навчальних закладів.

Активізовано роботу пошукових загонів та волонтерських загонів у Рудківській, Радянськослобідській, Старобілоуській, Роїщенській, Пакульській, Ведильцівській, Петрушинській, Снов’янській, Мньовській, Халявинській, Ковпитській, Седнівській, Клочківській, Черниській школах, М.-Коцюбинській гімназії. Розроблено нові туристичні маршрути, екологічні стежини, здійснювалися одно- та дводенні туристичні походи.

Велика увага приділялася формуванню національного світогляду школярів. Проходили екскурсійні поїздки учнівської молоді до м. Чернігова, м. Любеча, м. Києва. м. Батурина.

З метою сприяння формуванню здорового способу життя проходили спортивні змагання у рамках районної спартакіади школярів. Кращих спортсменів з числа учнів включено до збірних команд області з легкоатлетичного кросу, лижних гонок, волейболу.

З метою створення умов для свідомого вибору професії, ефективної самореалізації та саморозвитку учнівської молоді питання профорієнтаційної роботи розглядалися на засіданнях шкільних педагогічних рад, на класних та загальношкільних батьківських зборах, пройшли уроки, тижні, дні профорієнтації учнівської молоді. На базі Киїнської школи та М.-Коцюбинської гімназії пройшли семінари щодо професійного самовизначення школярів.

Представники психологічної служби району провели діагностику щодо проявів інтересів, схильностей, здібностей учнів у професійному спрямуванні.

Пройшли екскурсії випускників до навчальних закладів.

Проведено «День відкритих дверей» районного центру зайнятості, «Ярмарок професій».

Відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 12.12.2007 №470 «Про реалізацію плану заходів щодо забезпечення виконання в області Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007 – 2010 роки», розпорядження голови районної державної адміністрації від 29.12..2007 №717 «Про план заходів щодо забезпечення виконання в районі Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007–2010 роки» відділом освіти розроблений і затверджений відповідний план заходів, включений до «Програми розвитку освіти Чернігівського району на 2007-2011 рр.»

Пріоритетним є створення умов для розвитку здібних, обдарованих дітей. Виявленню обдарованих дітей, їх становленню сприяють олімпіади та конкурси. Районним методичним кабінетом щороку організовується проведення олімпіад з базових дисциплін, більше 30 конкурсів та 13 видів спортивних змагань.

Щороку за підсумками обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад серед призерів є представники Чернігівського району. У 2009 році призерами обласного етапу стало 8 учнів: М.- Коцюбинської гімназії ( фізика – диплом ІІІ ступеня, географія – диплом ІІІ ступеня), Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. (трудове навчання – два дипломи ІІІ ступеня), два учні Редьківського НВК ( історія та економіка - дипломи ІІІ ступеня), Старобілоуської ЗОШ І-ІІІ ст. (фізика – диплом ІІІ ступеня), Олишівської ЗОШ І-ІІІ ст. (хімія – диплом ІІІ ст.). Ці досягнення дали змогу посісти 13 загальнокомандне місце.

Формуванню в учнів практичних умінь та навичок роботи з комп’ютером, впровадженню в навчально-виховний процес сучасних інформаційних технологій та залученню учнів району до створення оригінальних демонстраційних засобів сприяють конкурси учнівської комп’ютерної творчості.

Активну участь і високий рівень підготовки демонструють учні М.-Коцюбинської гімназії, Седнівської, Ковпитської, Олишівської, Слабинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Є певні досягнення у конкурсах літературної учнівської творчості: 4 переможці обласного етапу та 1 переможець ІУ етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості; 2 переможці ІІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика; 2 переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу літературних творів «Безсмертний подвиг українського народу», 3 переможці обласного конкурсу історико – краєзнавчої творчості «Велика Вітчизняна війна очима дітей».

З метою розвитку художньої творчості дітей та юнацтва, підвищення рівня виконавської майстерності, художньо-естетичного рівня репертуару, виявлення та підтримки талановитої молоді проведено районний етап огляду-конкурсу «Чисті роси». В огляді взяли участь 21 загальноосвітній навчальний заклад району.

Розвивається мережа шкільних відділень Малої академії наук України. Навчальними закладами, на базі яких діють наукові товариства, є М.-Коцюбинська та Гончарівська гімназії. У районному етапі конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт у 2009 році взяло участь 14 учнів 9-11 класів із 6 загальноосвітніх навчальних закладів району (М.-Коцюбинська, Гончарівська гімназії, Іванівська, Киїнська, Халявинська ЗОШ І-ІІІ ст., Редьківський НВК). У порівнянні з минулим роком розширилася мережа відділень та відповідно секцій, у напрямках, в яких працюють учні (2007 рік – 2 відділеня, 3 секції; 2008 рік – 4 відділення, 9 секцій). Журі конкурсу відмічає підвищення рівня підготовки та урізноманітнення тематики науково-дослідницьких робіт. Роботи переможців ґрунтуються на певній науковій та експериментальній базі, містять посилання на відповідну літературу, а також відображають власну позицію дослідників. Позитивно те, що зріс рівень підготовленості учнів до захисту та оформлення науково-дослідницьких робіт.

Визнано переможцями районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково - дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 4 учнів, один з яких – Мельниченко Дмитро (Редьківський НВК) - став переможцем обласного етапу конкурсу та отримав диплом ІІ ступеня на Всеукраїнському етапі.

Постійно поповнюється районний банк даних обдарованих дітей.

Охоплення дітей дитячими оздоровчими закладами в канікулярний час сприяє поліпшенню їхнього здоров'я, забезпечує зайнятість, дає змогу продовжувати виховний процес та розвивати творчі здібності. Саме тому з метою удосконалення організації повноцінного літнього відпочинку для 1827учнів району (у тому числі і обдарованих) організовано оздоровчу кампанію у 26 пришкільних та 1 наметовому таборах.

Районною державною адміністрацією щороку встановлюється 5 стипендій для учнів-переможців олімпіад, конкурсів та спортивних змагань.

Таким чином, відділом освіти та районним методичним кабінетом приділяється значна увага організації роботи з обдарованими дітьми, формуванню національної свідомості, активної громадянської позиції, розвитку ініціативи та творчості, виявленню талановитої молоді. У більшості загальноосвітніх закладів району створені сприятливі умови для самовираження особистості у різних видах діяльності, розкриття індивідуальних нахилів, здібностей, обдарувань.

З метою формування в учнів практичних умінь, навичок роботи з комп’ютером, прикладними програмами, впровадження в навчально-виховний процес сучасних інформаційних технологій, залучення учнів та вчителів району до створення оригінальних демонстраційних засобів в березні 2009 року проведено районний конкурс учнівської комп’ютерної творчості з номінацій «комп’ютерний малюнок», «комп’ютерні презентації», «комп’ютерні анімації».

Учні - переможці районного етапу стали переможцями обласного конкурсу і вибороли два дипломи І ступеня, один диплом ІІ ступеня та два дипломи ІІІ ступеня управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

Забезпечення різнобічного розвитку дошкільників відповідно до їхніх індивідуальних особливостей здійснюється у 18 дошкільних установах району; з них: 10 - дошкільних навчальних закладів комунальної власності, 6 – навчально-виховних комплексів, 1- дошкільний навчальний заклад Міністерства оборони України (Гончарівський днз) та 1- заклад приватної форми власності СВК «Полісся» (Кувечицький днз), які відвідують 532 дітей дошкільного віку, що становить 27,2% від загальної кількості дошкільнят ( по місту 51,4 %, по селу 20,4 %­). З метою покращення ситуації, щодо підготовки дітей 5-річного віку до подальшого навчання в школі, організовано соціальні патронати, здійснюється просвітницька робота серед батьків, щодо обов’язковості здобуття дошкільної освіти, організовано при загальноосвітніх навчальних закладах групи підготовки дітей дошкільного віку до навчання в школі. Відсоток охоплення підготовкою до навчання в школі дітей 5-річного віку становить 98%. (місто – 100%, село – 96%)

Враховуючи потреби населення та на виконання плану заходів щодо стовідсоткового охоплення дітей дошкільного віку в 2008-2009 навчальному році зросла мережа дошкільних навчальних закладів району: в серпні 2008 року відкрито Снов΄янський дошкільний заклад на одну різновікову групу, яку відвідує 20 дітей, у вересні 2008 року відкрито третю групу М.Коцюбинського дошкільного закладу, в грудні 2008 року розпочав свою роботу Количівський дошкільний навчальний заклад на дві різновікові групи, які відвідує 40 дітей дошкільного віку.

Створено 2 дошкільні групи на базі Андріївської, Ковпитської шкіл району від Будинку школяра, які відвідують 20 дітей старшого дошкільного віку.

Згідно статистичних даних щодо збільшення народжуваності дітей в окремих селах, стала проблема влаштування дітей в дошкільні навчальні заклади сіл Киїнка, Редьківка, Киселівка селищ М.Коцюбинське, Олишівка, Седнів, в зв’язку з перенаповнюваністю груп.

Відділом освіти постійно вивчається питання щодо кількості дітей дошкільного віку в населених пунктах району та можливість відкриття дошкільних навчальних закладів.

  На сьогодні є гостра потреба відкриття дошкільних навчальних закладів у селах: с. Брусилів – 42 дитини, с. Анисів - 73 дитини, с. Іванівка – 141 дитина, с. Ст.Білоус - 155 дітей, с. Р.Слобода – 116 дітей, с. Халявин - 32 дитини, с.Роїще - 40 дітей, с. Н. Білоус - 122 дітей, с.Пакуль - 58 дітей.

  У липні 2009 року представниками відділу освіти проведено зустріч з батьківською громадськістю села Брусилів та Киселівським сільським головою щодо відкриття дошкільного навчального закладу в с.Брусилів у 2010 році. Питання відкриття Брусилівського дошкільного закладу розлядалося на сесії Киселівської сільської ради 09.07.2009 року. Проте, проектно-кошторисна документація Киселівською сільською радою на сьогоднішній день не виготовлена.

  У 2008 році Іванівською сільською радою виготовлена проектно-кошторисна документація щодо відкриття дошкільного навчального закладу в селі Іванівка та включено до Програми соціально-економічного розвитку на 2009 рік. В зв’язку з тим, що об’єкт не був включений до переліку об’єктів, які фінансуються в 2009 році, роботи щодо реконструкції приміщення не розпочато.

  В проекті Програми соціального-економічного розвитку на 2010 рік з метою розширення мережі дошкільних установ передбачено реконструкція Брусилівського дошкільного навчального закладу на загальну суму 700 тисяч грн., реконструкція Іванівської амбулаторії на загальну суму 4182,720 грн. під приміщення дошкільного закладу та реконструкція Анисівської амбулаторії на загальну суму 500 тисяч грн. під приміщення дошкільного закладу. Питання відкриття дошкільного закладу в с.Анисів розглядалося на сесії Анисівської сільської ради 14.12.2009 року. Проте, на сьогодні Анисівською сільською радою проектно-кошторисна документація не виготовлена. Обмеження фінансування унеможливлює відновлення діяльності дошкільних навчальних закладів, призупинених на невизначений період.

  Останнім часом покращилось матеріально-технічне забезпечення в дошкільних навчальних закладах. У Седнівському днз придбано дитячі меблі, килимове покриття за благодійні кошти, в Радгоспівському днз - телевізор (бюджетні призначення с/р), в Киїнському днз - дитячі меблі (дитячі столи, стільчики, меблі для ігрових центрів розвивального середовища), в Улянівському НВК – сухий басейн за благодійні кошти, Редьківському НВК - килимове покриття за благодійні кошти, в Олишівському днз за бюджетні кошти – бетонну огорожу та дитячі стільчики, оформлено ігрові кімнати. Позитивним є придбання комп’ютерної техніки в Киїнському та Количівському дошкільних закладах, дошкільнята мають змогу опановувати першооснови комп’ютерної грамотності. Разом з тим в Радгоспівському днз потребують капітального ремонту дах приміщення, в Улянівському НВК - підлога в ігровій кімнаті, в Седнівському днз та Смолинському днз - термінового проведення ремонтних робіт всього приміщення та даху. У Снов΄янському днз відсутній ігровий майданчик. У М.Коцюбинському, Ягіднянському, Рівнопільському та Смолинському дошкільних навчальних закладах необхідно здійснити заміну дитячих меблів (стільчиків) та ігрового обладнання на прогулянкових майданчиках. В зв’язку з недостатнім фінансуванням ігрове середовище дошкільних установ та методичне забезпечення не відповідає сучасним вимогам Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». У дошкільних навчальних закладах забезпечення ігрового середовища становить 50%, забезпечення фаховою літературою – 40%. Наявні проблеми з підпискою на фахові виданн (Улянівський НВК, Пісківський НВК).

  Невирішеною проблемою залишається забезпечення штатними одиницями дошкільних установ.

^ Шляхи реалізації Програми:

В сфері харчування:

 • Постійно частково поновлюється матеріально-технічна база шкільних їдалень, навчальні заклади забезпечуються необхідним обладнанням та посудом. Для здешевлення обідів батьки забезпечують шкільні їдальні овочами.

 • Здійснено ремонт Седнівської шкільної їдальні, для дітей організовано гаряче харчування.

 • Щорічно з метою підготовки до нового навчального року здійснюються організаційні заходи, а саме: контролюється забезпечення матеріально-технічної бази їдалень, харчоблоків, буфетів; дотримання санітарно-гігієнічних вимог.


^ Школа здоров'я

 • Постійно контролюється питання забезпечення дітей та підлітків якісними продуктами та чистою питною водою.

 • У школах району проводяться профілактичні щеплення, медичні огляди школярів.

 • З метою оздоровлення дітей шкільного віку щорічно на базі 26 загальноосвітніх закладів організовується робота пришкільних таборів. Влітку 2008 та 2009 роках було організовано роботу наметових таборів (смт.Седнів та с. Количівка).

 • До оздоровлення у пришкільних та наметових таборах першочергово залучаються діти малозахищеної категорії.

 • З метою профілактики туберкульозу постійно контролюється питання щодо просвітницької роботи у загальноосвітніх закладах району. Учні закладів освіти пишуть диктанти «Що треба знати про туберкульоз», проводяться бесіди із залученням працівників місцевих ФАПів, дане питання розглядається на батьківських зборах. У школах оформлені санітарні куточки з даної тематики. Педагогічні працівники щорічно проходять флюорографічні обстеження.Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради І.В.КудрикСкачати 50.45 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації23.10.2013
Розмір50.45 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх