Про виконання Плану заходів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи у 2010 році Конце icon

Про виконання Плану заходів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи у 2010 році Конце


Схожі
Правила охорони життя людей на водних об'єктах україни...
Правила охорони життя людей на водних об'єктах україни...
Про стан виконання Програми захисту прав споживачів на 2003 2005 роки у 2005 році...
А. М. Вісловух Основи цивільного захисту населення...
Положення про організацію виконання та захисту бакалаврської дипломної роботи...
Узагальнена інформація...
Аналітична довідка за підсумками участі школярів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з...
«спеціаліст»
Методичні рекомендації щодо проведення “Дня цивільного захисту в загальноосвітніх та...
Організація та виховні завдання у процесі реалізації базового змісту українознавства...
Інформація про роботу Полтавського міського управління юстиції з питань правової освіти...
Рекомендації щодо сприяння стимулюванню заінтересованості роботодавців у підвищенні професійного...Загрузка...
страницы:   1   2   3
скачать
ЗВІТ

Про виконання Плану заходів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи у 2010 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства.


Пункт 1. Проведення громадських слухань з обговорення проекту Кодексу цивільного захисту України

Протягом 2010 року в регіональних підрозділах проходили обговорення основних положень проекту Кодексу цивільного захисту України. Кодекс був розміщений на веб-сторінці Міністерства у розділі «Законодавство» «Громадські обговорення» та знаходиться на опрацюванні в Міністерстві. Термін подання до Кабінету Міністрів України - 1 вересня 2011 року.


^ Пункт 2. Участь Міністра у роботі «гарячої» урядової лінії.

За 2010 рік відбулося 2 прямі телефонні лінії Кабінету Міністрів за участю Міністра, під час яких надійшло близько 50 дзвінків від громадян з усіх регіонів України. Громадянам оперативно надавалися відповіді на порушенні питання, вживалися заходи реагування для розв’язання проблем.


^ Пункт 3. Оприлюднення на офіційному веб-сайті та через власні видання МНС проектів нормативно-правових актів з метою їх громадського обговорення.

За 2010 рік на власному сайті МНС (www.mns.gov.ua) було оприлюдено для громадських обговорень 27 нормативно-правових акти, а саме:

 1. Проект Наказу МНС "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення"

 2. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2012-2016 роки

 3. Проект постанови КМУ "Про внесення змін до Положення про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях"

 4. Проект постанови КМУ "Про затвердження Державної цільової соціальної програми профілактики травматизму невиробничого характеру на період до 2015 року"

 5. Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"

 6. Примірний перелік постійно діючих документів з питань цивільного захисту, обов’язкових для розроблення та використання органами виконавчої влади, на підприємствах, в установах та організаціях

 7. Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"

 8. Проект Постанови КМУ "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо здійснення державного нагляду"

 9. Проект Наказу МНС "Про затвердження Правил пожежної безпеки для спортивних будинків та споруд"

 10. Проект розпорядження Кабінету Міністрів "Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2011 рік"

 11. Проект постанови Кабінету Міністрів "Про затвердження Порядку розроблення та погодження планів локалізації і ліквідації аварій"

 12. Проект наказу МНС "Про затвердження уніфікованої форми Акта з переліком питань у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки для перевірок суб`єктів господарювання"

 13. Проект постанови Кабінету Міністрів "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. №1755"

 14. Проект Закону України "Про громадські організації"

 15. Проект постанови Кабінету Міністрів "Про використання повітряних суден авіації МНС для проведення аварійно-рятувальних робіт та надання екстренної медичної допомоги"

 16. "Проект наказу МНС «Про внесення змін до деяких наказів МНС у сфері пожежної безпеки»"

 17. Постанова КМУ "Про внесення змін до Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень"

 18. Концепція Державної цільової науково-технічної програми створення Єдиної державної системи інформаційно-аналітичного забезпечення реагування в екстрених ситуаціях

 19. Наказ МНС "Про затвердження Порядку контролю за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов провадження господарської діяльності з проектування, монтажу, технічного обслуговування засобів протипожежного захисту та систем опалення, оцінки протипожежного стану об’єктів і Порядку контролю за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов провадження господарської діяльності з проведення випробувань на пожежну небезпеку речовин, матеріалів, будівельних конструкцій, виробів і обладнання, а також пожежної техніки, пожежно-технічного озброєння, продукції протипожежного призначення на відповідність встановленим вимогам"

 20. Перелік питань з організації та проведення планових перевірок суб`єктів господарювання та уніфіковані форми актів, які складаються за результатами відповідних перевірок.

 21. Проект постанови КМУ "Про внесення змін до Положення про Державну пожежну охорону та Положення про Державний департамент пожежної безпеки"

 22. Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження фонду захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони)"

 23. Проект Закону України "Про систему екстренної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112"

 24. Проект наказу МНС від 12.01.2010 № 1 "Про затвердження Інструкції з організації роботи органів державного нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки"

 25. Проект постанови КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. №1755"

 26. Проект наказу МНС «Про внесення змін до деяких наказів МНС у сфері пожежної безпеки»

 27. Проект постанови КМУ "Про затвердження Порядку розроблення і погодження планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій"


На сайтах Головних управлінь та Управлінь МНС України в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополь постійно публікуються нові повідомлення стосовно роботи підрозділів та організовуються громадські обговорення.


Пункт 4. Проведення семінарів, конференцій з питань виконання положень Закону України “Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки”, відповідно до затвердженого Плану заходів МНС, пов’язаних із організацією виконання вимог Закону України від 14.03.2006 № 3522 “Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки”


Протягом звітного періоду Міністерством постійно порушувалися питання щодо заходів із ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

На власному сайті МНС опубліковано – 48 матеріалів із даної тематики, у власній радіопрограмі «Запобігти. Врятувати. Допомогти» – 6. Спеціалізоване всеукраїнське видання газета «Вісник Чорнобиля» щотижня висвітлює дані питання.

28-29 квітня 2010 року в Україні відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Життєзабезпечення населення, яке проживає на території, що постраждала від аварії на ЧАЕС, соціальний захист і гуманітарна підтримка ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи». У конференції взяли участь зарубіжні гості із Франції, Бельгії (під головуванням члена Європейського парламенту Мішель Ревазі), Республіки Білорусь та Російської Федерації, представники міністерств, відомств і громадських організації України.

8 грудня Управлінням МНС в Житомирській області в ефірі обласного радіо проведено прямий ефір зі слухачами за участю голови благодійного фонду «Пожежні Чорнобиля» Чумака Б.А. щодо участі пожежників області у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи та співпраці з благодійними організаціями області та Японії в напрямку надання допомоги у вирішенні соціально-побутових проблем чорнобильців, мінімізації наслідків аварії у радіаційно-забрудненій зоні (під час прямого ефіру забезпечено інтерактивне спілкування зі слухачами);

14 грудня висвітлено у центральних, обласних і районних засобах масової інформації матеріали щодо вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (зустріч з ліквідаторами в підрозділах МНС та відвідини сімей загиблих).

На виконання доручень Президента України від 4 червня 2010 року № 1-1/1083 та від 5 серпня 2010 року № 1-1/1707 Міністерством розпочато підготовку організації проведення в Україні заходів до 25-х роковин Чорнобильської катастрофи, зокрема Міжнародної конференції «Двадцять п’ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього».

На сайті Міністерства в розділі «Чорнобиль» в рубриці «Законодавство/ громадські обговорення» розміщено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2012-2016 роки».


^ Пункт 5. Забезпечення висвітлення в ЗМІ діяльності МНС та громадське обговорення її результатів

Протягом 2010 року МНС постійно підтримувало діалогові взаємини з громадськістю та ЗМІ. Забезпечено широке інформування про діяльність Міністерства і його підрозділів, навчання населення з основних питань цивільного захисту.

На центральному телебаченні вийшло понад 2800 відеосюжетів і програм, на центральному радіо – понад 5000, у центральних друкованих ЗМІ - понад 1650 матеріалів, в інтернет-виданнях – понад 19 000 матеріалів і повідомлень.

У регіональних та місцевих ЗМІ опубліковано понад 88000 матеріалів, зокрема на телебаченні вийшло понад 14000 відеосюжетів та програм, на радіо – понад 30000, у друкованих ЗМІ - понад 13000 матеріалів, в інтернет-виданнях – понад 31 000 матеріалів і повідомлень. Організовано та проведено 23 прес-конференції та брифінги Міністра.

У Міністерстві функціонує веб-сайт, на якому протягом минулого року опубліковано понад 2,5 тисячі інформаційних повідомлень. Ввдосконалено наповнення сайту. У 2010 році МНС України взяло участь в V Національному фестивалі соціальної реклами. За його результатами веб-сайт МНС виборов друге місце в номінації «Соціальна інтернет-реклама».

Протягом 2010 року через сайт МНС (www.mns.gov.ua), власні засоби масової інформації: «Вісник Чорнобиля», жж. «Надзвичайна ситуація», «Пожежна безпека», радіопрограма «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» (УР-1, щочетверга 15-30) висвітлювалися пріоритетні питання державної політики у галузі цивільного захисту населення, зокрема:

1. Попередження трагічних випадків в осінньо - зимовий небезпечний період:

1.1. Забезпечення безпеки життєдіяльності населення, попередження виникнення надзвичайних ситуацій через недотримання громадянами вимог безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят.

1.2. Попередження загибелі та травмування людей під час перебування на водоймах

1.3. Попередження пожеж в житловому секторі громадян через необережність при поводженні з вогнем, використанням несправних електро приладів, пічного опалення тощо.

1.4. Надання допомоги населенню

2. Інформування населення про порядок дій під час загрози повені, паводку, про заходи, що вживаються підрозділами МНС для надання допомоги населенню

2.1. Надання допомоги Республіці Польща

3. Попередження надзвичайних ситуацій, загибелі та травмування людей в весняно - літній небезпечний період:

3.1. попередження трагічних випадків на водних об’єктах держави

3.1.1. – спільний проект з Фондом підтримки молодіжного та олімпійського плавання Силантьєва та Клочкової - відкриття Клубів дитячого плавання на відкритій воді

3.2. недопущення пожеж під час збиральної кампанії

3.3. попередження пожеж у лісових масивах, торфовищах

3.4. Готовність закладів відпочинку до оздоровчого сезону

3.5. Попередження харчових отруєнь, зокрема через вживання дикорослих грибів

3.6. Навчання населення правилам поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів

4. Діяльність Міністерства в сфері забезпечення цивільного захисту населення, пожежної та техногенної безпеки.

4.1. Стан цивільного захисту в державі ( перевірки, заходи)

4.2. Періодичний звіт про проведену роботу

4.3. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення підрозділів

4.4. Робота з інститутами громадянського суспільства

4.5. Запровадження телефону єдиної служби надання допомоги населенню 112

4.6. Міжнародна співпраця

4.7. Проведення семінарів і конференцій з різних напрямків роботи

4.8. Проведення навчань підрозділів МНС щодо відпрацювання дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій різного виду

4.9. Інформування про спортивні змагання серед підрозділів МНС та VI Міжнародного Чемпіонату світу з пожежно-прикладного спорту, що відбувся в Донецьку

5. Робота з дітьми:

5.1. Проведення Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників

5.2. Проведення Тижню знань дітьми основ безпеки життєдіяльності населення в усіх загальноосвітніх навчальних закладах держави

5.3. Проведення різноманітних конкурсів, вікторин, змагань на тематику безпеки життєдіяльності


Міністерством спільно з Національною радіокомпанією України готується та виходить в ефір (щочетверга о 15-30 Перший Національний радіоканал) радіопрограма «Запобігти. Врятувати. Допомогти», яка розподіає про діяльність Міністерства, його підрозділів, забезпечення цивільного захисту в державі, пожежної та техногенної безпеки, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи тощо.

На сьогодні, 22-ма ГУ МНС України в регіонах та 3 – ма вищими навчальними закладами випускаються власні друковані видання. Їх тираж коливається від 1 тисячі екземплярів до 10 тисяч в залежності від регіону. Загальний тираж – 60 360 екземплярів. Періодичність від 1 разу на тиждень до 1 разу на квартал. У середньому - 1 раз на місяць.

24 ГУ (У) МНС України мають 31 власну телевізійну програму, які виходять в ефір 1 раз на тиждень, з обовязковим повтором на наступний день. 4 підрозділи випускають 2 власні програми на тиждень. Тривалість передач – 15-20 хвилин.

У 24 областях і м. Севастополі готуються та розміщуються на обласних каналах радіопрограми аналогічного змісту і спрямування тривалістю від 5 до 50 хвилин та періодичністю від щоденних до одного разу на місяць (зазвичай - раз на тиждень). Робота щодо запровадження теле- та радіопрограм у кожному регіоні країни продовжується.

На базі центру пропаганди ^ ГУ МНС України в АР Крим діє медіа-проект «Ситуація», яка складається з редакції газети «Ситуація» і телепрограми з такою ж назвою. Девізом цього проекту став девіз МНС: «Запобігти, врятувати, допомогти!». Щотижнева 12-шпальтова газета «Ситуація» не тільки відповідає всім сучасним вимогам випуску друкованого видання, але і має чітко направлену тематику: надзвичайні події, їх попередження і ліквідація, навчання населення діям під час виникнення надзвичайних ситуацій. Загальний тираж газети 5 тис. примірників.

Телепрограма «Ситуація» (хронометраж - 10 хвилин) виходить в ефір двічі на місяць на трьох телеканалах: ДТРК «Крим», ТРК «Неаполь» та ТРК «ЖИСА».

З 9 серпня 2010 року на радіо “Крим” у рамках програми “Новин” створена рубрика “Ситуація”, яка буде транслюватись двічі на добу (хронометраж до 10 хвилин).

За інформаційної підтримки ^ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області виходить газета "Рятувальник" та журнал «Безпека Придніпров’я», шпальта в щотижневику УМВС України в Дніпропетровській області "Кримінальна панорама", дві власні радіопередачі на обласному радіо Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії (доросла «Лінія вогню» раз на тиждень й дитяча «Заради життя» - раз на два тижні).

Протягом 2010 року Головне управління МНС України в Луганській області постійно підтримувало діалогові взаємини з громадськістю та ЗМІ. На сьогодні Головним управлінням випускається власна сторінка «Пожарная грамота» в Луганському обласному інформаційно-правовому тижневику «Гривна-Плюс», де існує постійна рубрика «Обговорення Кодексу цивільного захисту» з коментарями фахівців його окремих положень. Щотижня в ефірі обласного каналу «ІРТА» виходить власна телепередача «Виклик», щомісяця на обласних телеканалах «ІРТА» та «ЛКТ» випускається власна телепередача «Служба порятунку»; в ефірі Державної організації «Луганська обласна державна телерадіокомпанія» раз на тиждень виходить власна радіопередача «Сторінка безпеки». Забезпечено широке інформування про діяльність Міністерства і його підрозділів, навчання населення з основних питань цивільного захисту. На власному веб-сайті щоденно публікуються нові матеріали за фактами надзвичайних подій.

З питань роз’яснень населенню проблеми ліквідації підтоплення, що виникло на території області у лютому-березні 2010 р. у 8-ми районах області та у м. Херсоні (мікрорайон Корабел) було організовано широке та конструктивне інформування через ЗМІ. Безпосередньо саме керівництво ГУМНС у Херсонській області брало участь у прямих ефірах обласної ХОДТРК “Скіфія” у програмах “Спільна мова”, “Починайте день з нами” та по радіо “Софія”.

У періодичних виданнях були опубліковані інтерв’ю з заступником начальника ГУМНС, у яких він відповідав на актуальні на той час і наболілі питання з приводу надання допомоги населенню у подоланні та в подальшому мінімізації на випадок виникнення в області проблем з підтопленням.

Враховуючи дану проблему, у березні 2010 року було ініційоване проведення громадських обговорень щодо боротьби з наслідками підтоплення на обласних сайтах “Відродження Херсона” (з 3.03.10) і “Таврія-news” (5.03.10, 19.03.10, 22.03.10), та обговорення на обласному сайті “Площа свободи” (з 5.03.2010 р.) з подальшим анонімним голосуванням з метою з’ясування рівня тривожності й довіри до компетентності органів виконавчої влади. Можливість висловитися з приводу ситуації з паводком була надана також відвідувачам сайту “DonbassUA” (25.03.10).

Крім цього, в Інтернеті протягом року на громадські обговорення виносились такі теми, як можливість руйнівного землетрусу на Херсонщині (квітень), поводження з вибухонебезпечними предметами (травень), щодо заборони відпочинку громадян у лісах області (серпень), збір та споживання громадянами дикорослих грибів, дотримання правил безпеки на час новорічно-різдвяних свят.


Пункт 6. Участь у “круглому столі” щодо правового та законодавчого регулювання діяльності під час організації державного нагляду, здійснення регуляторної політики і покращення дозвільної діяльності в рамках ІV Міжнародної спеціалізованої виставки технологій пожежної безпеки „ПожТех – 2010. Технології пожежної безпеки”

У вересні 2010 року в рамках спеціалізованої виставки «ПожТех - 2010. Технології пожежної безпеки» було проведено «круглий стіл», в якому взяли участь керівники служб пожежної безпеки центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій. Під час «круглого столу» обговорено стан реалізації Державної цільової програми забезпечення пожежної безпеки в Україні на період до 2010 року, організацію роботи щодо розробки та затвердження відповідної програми на 2011-2015 роки, розвиток нормативно-правової бази з питань пожежної безпеки. Також обговорено проект змін до Правил пожежної безпеки в Україні, проблемні питання забезпечення пожежної безпеки та шляхів їх вирішення, перспективи роботи на подальший період тощо.


^ Пункт 7. Інформування суспільства через ЗМІ про заходи взаємодії з інститутами громадянського суспільства

На веб-сайті МНС було широко анонсовано та поінформовано громадськість про проведення наступних заходів:

Міжнародну науково-практичну конференцію «Життєзабезпечення населення, яке проживає на території, що постраждала від аварії на ЧАЕС, соціальний захист і гуманітарна підтримка ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи». У конференції взяли участь зарубіжні гості із Франції, Бельгії (під головуванням члена Європейського парламенту Мішель Ревазі), Республіки Білорусь та Російської Федерації, представники міністерств, відомств та інших громадських організації України (28-29 квітня 2010 р.);

Всеукраїнський науково-практичний семінар під гаслом «Безпека життя та діяльності людини», в рамках якого 28-го травня відбувся круглий стіл на тему "Організація навчання з питань цивільного захисту у системі професійно-технічної освіти, підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту" ( м. Хмельницьк);

Чергове засідання Громадської ради при МНС за участю Міністра (9 червня 2010 р.).

І міжнародну конференцію «Водолазна справа України – 2010». До участі у конференції були залучені представники міністерств і відомств України, в підпорядкуванні яких знаходяться водолазні підрозділи, науково-дослідні установи, а також організації, підприємства, що випускають водолазну техніку та спорядження на території України та провідних зарубіжних країн. Загалом участь у конференції взяло близько 100 підприємств, установ і організацій, 120 осіб (з 15 по 18 червня 2010 року на базі Спеціального морського загону ОРС ЦЗ МНС України м.Керч);

Засідання круглого столу на тему «Літній пожежонебезпечний період. Профілактика загибелі на воді. Гірський туризм» у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій за ініціативи газети «Урядовий кур’єр» (29 липня 2010 р.);

Спільний проект з Фондом підтримки молодіжного та олімпійського плавання Силантьєва та Клочкової - відкриття Клубів дитячого плавання на відкритій воді (21 серпня 2010 р. інформування про результати Акції та заключну прес-конференцію);

Щорічний День соціального партнерства, у якому взяли участь 10 громадських організацій у Луганську (9 вересня 2010 р.)

Інструктивно-методичний семінар з керівниками організацій та установ, які надають послуги протипожежного призначення (14 вересня 2010 р. м. Хмельницьк);

ІX Міжнародний виставковий форум «Технології захисту-2010» (22 вересня 2010 р.);

12-у Всеукраїнську конференцію рятувальників в рамках IX Міжнародного виставкового форуму "Технології захисту - 2010" (22-23 вересня 2010 р.);

Семінар-нараду з головами територіальних ветеранських організацій органів і підрозділів системи МНС України. Засідання очолив заступник Міністра Андрій Юрійович Бондаренко. Під час заходу обговорювались питання взаємодії ветеранських організацій та відомства (29 вересня 2010 р.);

Звітно-виборчу конференцію Житомирської територіальної ветеранської організації Асоціації ветеранів та пенсіонерів МНС України

Науково-практичну конференцію «Сучасний стан розвитку екстремальної та кризової психології». У її роботі взяли участь представники Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства Збройних Сил, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби, провідні зарубіжні фахівці в галузі екстремальної та кризової психології з Росії, країн Балтії, Білорусі, Німеччини, України а також лікарі – комбустіологи та представники медицини катастроф (18 листопада 2010 р. Національноий університет цивільного захисту України);

Засідання Ради ветеранської громадської організації «Пожежні та рятівники Чорнобиля» ХООБФ «Пожежна безпека» (8 грудня 2010 р.).


^ Пункт 8. Проведення Дня громадських організацій з метою обміну досвідом у провадженні діяльності, пов’язаної із розвитком громадського суспільства.

З метою обміну досвідом у впровадженні діяльності, пов’язаної із розвитком громадянського суспільства та залученням широких кіл громадськості до участі в формуванні та реалізації державної політики в сфері цивільного захисту, у підрозділах МНС України в ГУ (У) МНС України в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополь, проведені наступні заходи:

17 березня 2010 року на базі ^ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області відбулася нарада з журналістами Дніпропетровських обласних засобів масової інформації, за темою: «Взаємодія із представниками засобів масової інформації. Проблеми та шляхи вирішення».

У підпорядкованих структурних підрозділах Головного управління МНС України в Дніпропетровській області на загальних зборах проведені громадські слухання щодо ефективності впровадження Міністерством заходів забезпечення безпеки життєдіяльності населення на виконання Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада», та ознайомлено за підсумками перших 100 днів роботи Уряду.

13 травня в ^ Головному управлінні МНС України в Донецькій області відбулася конференція з приводу презентації науково-практичного видання «Посібник з сучасної психотерапії при надзвичайних ситуаціях і кризових станах з основами православної психотерапії» (співавтор – заступник Міністра МНС А.Ю. Бондаренко). На заході були присутні професор Донецького національного університету, головний спеціаліст з медичної психології та психотерапії Головного управління охорони здоров’я Донецької області Михайло Беро; почесний професор Асоціації розвитку Міжнародної академії науки та мистецтва (Москва, Сан-Марино), почесний професор Російської академії медичних наук, науковий співробітник факультету культурології Гильдесгеймського університету (Германія) Рудольф Краузе, а також співробітники психологічної служби обласного МНС, фахівці Обласної клінічної лікарні – Медико-психологічного центру, журналісти.

8 червня в приміщенні Донецької облдержадміністрації відбулася громадська дискусія за участю керівників та представників національно-культурних товариств та етнічних спільнот регіону щодо підготовки до VI Чемпіонату світу з пожежно-рятувального (прикладного) спорту «Донецьк -2010», були опрацьовані питання участі етнонаціональних формувань Донеччини у підготовці та проведенні VI Чемпіонату світу з пожежно-рятувального (прикладного) спорту «Донецьк -2010», привернуто увагу громадськості до Чемпіонату.

20 травня та 28 жовтня проведена низка зустрічей із представниками громадських організацій з метою обміну досвідом для провадження діяльності, пов’язаної із розвитком громадського суспільства в УМНС України в Житомирській області. В рамках зустрічей, організовано: виставку пожежно-рятувальної техніки, екскурсії до Чорнобильських експозицій, покази відеофільмів про діяльність рятувальників. У заходах брали участь ветерани, представники органів влади та силових структур, обласних громадських організацій ДПТ України, «Пожежні Чорнобиля», «Заложники Чорнобиля», організації «Купол», організатори з позакласного виховання гімназії №3, засоби масової інформації.

23 травня 2010 року та 8 жовтня 2010 року за участю працівників ^ УМНС України в Івано-Франківській області та представників обласної організації товариства «Червоного Хреста», громадської організації «Мальтійська служба допомоги».

ГУ МНС України в Київській області проведено ряд зустрічей, а саме:

22 лютого 2010 р. у м. Борисполі - зустрічі з представниками Бориспільської міської громадської організації «Всеукраїнська спілка радянських офіцерів»;

14 липня 2010 р. у м. Біла Церква проведено зустрічі з представниками громадської організації «Фонд сприяння молодіжним ініціативам»;

8 вересня 2010 р. у м. Тетіїв - Проведено зустріч з представниками «Об’єднання асоціації фермерів та приватних землевласників», щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки в Тетіївському районі.

26 листопада 2010 р. у м. Бровари - зустрічі з представниками громадської організації «Комітет взаємодії ветеранів».

^ Головним управлінням МНС України в Луганській області взято участь у звітно-виборчій конференції Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України в липні 2010 р.


Пункт 9. Проведення Днів відкритих дверей для представників інститутів громадянського суспільства, зустрічей з керівництвом МНС, структурних підрозділів центрального апарату Міністерства, регіональних управлінь щодо налагодження взаєморозуміння в галузі забезпечення техногенної та пожежної безпеки в державі.

16-17 вересня 2010 року на базі пожежно-рятувальної виставки ^ Головного управління МНС України в Дніпропетровській області проведено День відкритих дверей. У рамках заходу мешканців області було ознайомлено із оперативно-службовою діяльністю пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління, спеціальною технікою, яка є на озброєні бійців МНС (у заходах, що проводились, в рамках Днів відкритих дверей, взяли участь 615 осіб).

5 жовтня 2010 року на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Головного управління проводили День відкритих дверей. Була представлена спеціальна техніка, яка є на озброєні Дніпропетровського міського управління ГУ МНС України в Дніпропетровській області, діти змогли взяти участь у конкурсах, змаганнях, переглянути відеосюжети про роботу рятувальників.

14 грудня до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильської АЕС проведено День відкритих дверей для представників інститутів громадянського суспільства в Головному управлінні. У заходах взяли участь керівництво Головного управління, співробітники структурних підрозділів Головного управління, засоби масової інформації, представники органів державної влади, ветеранські організації, представники релігійних конфесій, ветерани МНС, ліквідатори аварії на Чорнобильської АЕС, сім’ї та вдови співробітників, загиблих при виконанні службових обов’язків.

Дні відкритих дверей у підрозділах ^ МНС Донецької області проведено з нагоди святкування Дня рятівника. Всі охочі мали змогу відвідати пожежно-рятувальні частини, зустрітися з керівництвом підрозділів. На сайті ГУ було рохміщено оголошення про захід. Найбільша кількість відвідувачів була відмічена у мм. Донецьку та Маріуполі.

Для зустрічі з громадськістю та обговорення проблем в галузі забезпечення техногенної та пожежної безпеки протягом 2010 року керівний склад Головного управління МНС України в Донецькій області тричі здійснював виїзні прийоми громадян у містах Макіївка та Селідове. Відповідно до графіку, начальник Головного управління та заступники начальника здійснюють особистий прийом громадян. Всього при проведенні прийомів надійшло 210 звернень. До числа відвідувачів Головного управління та підрозділів МНС області входять представники органів влади, місцевого самоврядування, представники громадських організацій, пересічні громадяни.

Дні відкритих дверей за участю представників інститутів громадянського суспільства проведені в ^ Управлінні МНС у Житомирській області: 22 серпня – до Дня вшанування загиблих при виконанні службових обов’язків та 14 грудня – до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. У заходах взяли участь працівники структурних підрозділів УМНС, керівництво Управління, засоби масової інформації, представники органів влади, благодійні організації «Пожежні Чорнобиля», «Заложники Чорнобиля», «Рятувальник Житомирщини», громадська організація воїнів-афганців, релігійні діячі, ветерани МНС, ліквідатори аварії на ЧАЕС, сім’ї та вдови працівників, загиблих при виконанні службових обов’язків. Проведено виступи керівництва Управління МНС в області, фотовиставку дитячих робіт, технічного оснащення та презентацію музеїв у підрозділах МНС, показано відеофільм про роботу рятувальників, проведено екскурсію до виставки-музею цивільного захисту населення та екскурсії до пожежно-рятувальних підрозділів області.

26 квітня до двадцять четвертої річниці Чорнобильської катастрофи пройшли заходи, в яких брали участь працівники структурних підрозділів ГУ МНС України в Луганській області, керівництво Головного управління, засоби масової інформації, представники органів влади, представники громадської організації “Союз Чорнобиль” Луганської області та "Об'єднання ветеранів і пенсіонерів органів МНС України в Луганській області", сім’ї та вдови працівників, що загинули при виконанні службових обов’язків.

12 жовтня в Головному управлінні МНС України в Луганській області пройшла зустріч з керівниками підприємств-ліцензіатів. Відбувся діалог між представниками обласного МНС та підприємцями. На семінар-нараді були розглянуті проблемні питання напрямків ліцензування, впровадження систем автоматичного протипожежного захисту та шляхи їх вирішення. Усі присутні були ознайомлені з новими нормативно-правовими актами.

Напередодні Дня Святого Миколая до підрозділів обласного МНС завітали діти, які проживають у дитячих притулках області. У рамках проведення Днів відкритих дверей діти ознайомлися з оперативно-службовою діяльністю пожежно-рятувальних підрозділів області, спеціальною технікою, яка є на озброєнні бійців МНС.

Для представників інститутів громадянського суспільства 3 лютого, 23 квітня, 15 липня, 17 вересня та 14 жовтня в ^ УМНС України в Чернігівській області проведені Дні відкритих дверей. Основною темою спілкування керівництва управління з громадськістю стали питання забезпечення техногенної та пожежної безпеки в області.

Скачати 190.69 Kb.
залишити коментар
Сторінка1/3
Дата конвертації23.10.2013
Розмір190.69 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

страницы:   1   2   3
Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх