Віктор янукович: Ми позитивно оцінюємо досягнутий рівень відносин з Альянсом icon

Віктор янукович: Ми позитивно оцінюємо досягнутий рівень відносин з Альянсом


Схожі
Віктор янукович: Україна у відносинах з будь-якою державою завжди керуватиметься національними...
Зовнішня політика україни...
«Основи здорового способу життя. Фізична культура у забезпеченні здоров’я.»...
Законодавство у сфері відповідальності за економічні злочини необхідно привести до європейських...
Офіційно
Президент України Віктор Янукович переконаний, що роль бізнесу...
Гобелен. Історія, особливості виготовлення вступ...
Графік навчального процесу на денному відділенні факультету міжнародних економічних відносин та...
Питання компетенції місцевого самоврядування в контексті реформування системи територіальної...
Т. В. Коршевнюк (Профільний рівень) підручник для 10класу загальноосвітніх навчальних закладів...
Народна творчість це історична основа...
Наукова бібліотека хнуре левикін Віктор Макарович Бі обібліографічний покажчик Харків2005 Віктор...Загрузка...
скачать
Субота, 24 вересня 2011 року, №№76-77 (№№11436-11437)

•••

Віктор ЯНУКОВИЧ: Ми позитивно оцінюємо досягнутий рівень відносин з Альянсом

Президент України Віктор Янукович у Нью-Йорку провів зустріч із Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном. Під час зустрічі сторони обговорили питання міжнародної безпеки, а також питання внутрішньої політики України.

• “Ми позитивно оцінюємо досягнутий рівень відносин з Альянсом, їх прагматизм і націленість на конкретний результат. На нашу думку, це є надійною запорукою продовження конструктивного партнерства між Україною і НАТО”, – сказав під час зустрічі Глава Української держави. За його словами, Україна цінує партнерські відносини з НАТО. “Для України є важливими ті принципи, які сповідують НАТО та Європейський Союз, – демократія і верховенство права, і ми їх неухильно дотримуємося. У цьому питанні ми однодумці”, – наголосив Віктор Янукович.

У свою чергу Андерс Фог Расмуссен дав високу оцінку співпраці України та НАТО, зокрема у миротворчих місіях в Афганістані та Косово. Генсек Альянсу запросив Україну долучитися до ініціатив НАТО, зокрема до участі в антипіратській операції “Океанський щит”.

Віктор Янукович зазначив: “Наші національні інтереси і наші громадяни страждають від піратських нападів. Ми зацікавлені в тому, щоб зробити свій внесок у боротьбу з піратством”. Президент України доручив відповідним міністерствам опрацювати це питання спільно з фахівцями НАТО.

Генсек Альянсу запросив Україну взяти участь у наступному саміті НАТО, який відбудеться у Чикаго у травні’2012. Також Андерс Фог Расмуссен запросив Віктора Януковича відвідати штаб-квартиру Організації для виступу на Раді НАТО.

Діяльність влади має бути максимально відкритою для громадян

Громадянське суспільство має бути максимально поінформованим про діяльність влади. Таке переконання висловив Президент України Віктор Янукович, відповідаючи на запитання журналістів щодо ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд”.

• “Ініціатива президентів США і Бразилії знайшла досить широку підтримку. Програма “Відкритий уряд”, прозорість, доступність, залучення до цих процесів громадянського суспільства, громадських організацій – це наше майбутнє… Ми повинні звикнути жити у прозорому світі”, – сказав Віктор Янукович.

Президент висловив переконання, що створення такої системи також сприятиме боротьбі з корупцією та надмірною бюрократизацією системи державного управління. У цьому контексті він нагадав, що сьогодні в Україні вже робляться відповідні кроки, але наразі їх ще недостатньо. Глава держави зазначив, що реформування країни сприятиме забезпеченню відкритої роботи влади. “Умови транспарентності, відкритості роботи влади – це те, що дають сьогодні реформи”, – сказав Президент. Він зокрема нагадав про прийняття закону про доступ до публічної інформації.

“Чим більше людей ми будемо залучати до управління державою, чим більше суспільство знатиме про те, чим займається влада, які підходи до вирішення тих чи інших питань вона використовує, тим більше ми будемо об’єднувати здорове суспільство на шляху модернізації нашої країни”, – переконаний Віктор Янукович.

(За www.president.gov.ua)

•••


^ Приємна новина

Велелюдне свято завітало у Пашківці цієї середи – почав працювати дитячий садочок “Веселка”. Довго селяни чекали цієї події, адже в селі є без малого півсотні дошкільнят і батьки щораз мусіли думати-вигадувати, де б маля на день прилаштувати, поки мама-тато на роботі. Та ось, нарешті, свята таки дочекалися. А на урочистості з цієї гарної нагоди запросили найдорожчих гостей – тих, хто допомагав, аби “Веселка” таки запрацювала, аби відчинила перед сільською малечею двері.

• В урочний день до сільської громади розділити радість і привітати зі святом завітали голова Хмельницької обласної державної адміністрації Василь Ядуха, голова Старокостянтинівської районної державної адміністрації Ігор Люшенко, голова районної ради Іван Овчар. Багато теплих слів сказали, багато щирих віншувань громаді передали, а “веселковому” дитсадку подарували холодильник та газову плиту.

• Василь Ядуха у рамках своєї поїздки на нашу Старокостянтинівщину також відвідав низку інших об’єктів. Зокрема побував у ТОВ “Старокостянтинів-цукор”, саме в ці дні цукроварня почала новий сезон і вже є перший цукор.

• Детальніше про візит губернатора в наш район – в наступному числі “ЖС”

•••

^ Подільська панорама

Василь ЯДУХА:

Зерна достатньо. Хмельницькі ціни на хліб одні з найнижчих в державі

У п’ятницю на минулому тижні відбувся брифінг голови обласної державної адміністрації Василя Ядухи щодо створення регіонального резерву зерна на Хмельниччині.

• Василь Ядуха зазначив, що в області прийнято програму соціально-економічного розвитку регіону на 2012 рік, якою затверджено обсяг закупівлі зерна для регіональних потреб в обсязі 110 тис. т. Також прийнято відповідне розпорядження голови облдержадміністрації. На разі укладено дво – і тристоронні угоди на 145 тис. т зерна, що становить 132% до потреби.

Також розпорядженням Кабінету Міністрів України області було доведено завдання сформувати через Аграрний фонд регіональних ресурсів 47 тис. т. Нині закладено 44 тис. т, що становить 93,6%.

“Проблем із забезпеченням регіональних ресурсів зерном не було ні в минулому році, немає і в цьому. Хмельниччина займає лідируючу позицію у цьому питанні. Ми твердо також ведемо політику, щоб утримати стабільні ціни на хліб одними з найнижчих на теренах держави”, – сказав Василь Ядуха.

До прикладу, хліб з борошна вищого ґатунку коштує 3,98 грн., середня ціна по Україні – 4,72 грн. На 1-2 місцях за ціною на хліб житньо-пшеничний – 3,44 грн. (3,73 грн. – по Україні).

Варто зазначити, що питання створення регіонального резерву зерна перебуває на особливому контролі Президента України Віктора Януковича.

Під час брифінгу Василь Ядуха також зазначив, що в області чітко відпрацьована схема реалізації зерна гречки в Аграрний фонд, щоб утримувати ціну. Влада області поставила перед собою завдання утримувати її до 10 гривень за кілограм.

Також очільник краю приділив увагу питанням впровадження реформ на території області, галузі будівництва, розвитку малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій в економіку краю, тощо.

•••

Якщо немає результатів роботи, такі керівники повинні залишити посади

8 днів спеціально створені комісії на чолі із заступниками голови облдержадміністрації та начальниками управлінь та відомств вивчатимуть реальну ситуацію у кожній галузі народного господарства Хмельниччини. Таке доручення голова обласної державної адміністрації Василь Ядуха озвучив під час робочої наради з начальниками управлінь та відомств органів виконавчої влади.

• Василь Ядуха нагадав, що напередодні під очільництвом Президента України відбулося засідання Ради регіонів. Глава держави підкреслив визначальну вагу і важливу роль, яку відіграє у процесі реформування країни регіональна влада, вказав на недоліки, визначив найважливіші завдання.

Василь Ядуха під час наради вимагав від керівників покинути кабінети і комісійно на місцях вивчати хто гальмує виконання доручень Президента України і саме життя на території краю.

До 26 числа з виїздами на об’єкти перевірятиметься як проходить реформування галузі освіти і охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, аналізуватиметься робота дозвільних центрів, комітету економічних реформ, відродження виробництва, впровадження інноваційних технологій, питання енергозбереження, будівництва, залучення інвестицій, забезпечення доступних цін на продукти харчування та тарифів на житлово-комунальні послуги – тобто всі важливі для життєдіяльності області питання, які хвилюють жителів.

“По кожній галузі вісім днів з виїздом у галузеві підприємства та установи працюватиме комісія. Після 26 вересня, ми проаналізуємо довідки, підготовлені за результати роботи комісій та тенденції розвитку кожної галузі за 9 місяців. Тоді будемо приймати об’єктивні кадрові рішення. Ми вимагаємо результатів роботи, якщо їх немає, такі керівники повинні залишити посади і дати дорогу тим, хто здатний навести лад”, – наголосив Василь Ядуха.

•••

^ Вітаємо

22 вересня – День партизанської слави

Шановні ветерани, партизани та підпільники Старокостянтинівщини!

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави

Цей день є для всіх нас днем нев’янучої пам’яті про всіх, хто віддав за Україну найдорожче – власне життя, хто героїчними вчинками тарував шлях до Перемоги, ціною власного здоров’я, з доблестю і хоробрістю до кінця виконав свій священний обов’язок перед країною. Ми ще раз згадуємо ці гіркі, пекучі й печальні сторінки історії України. Про них мають знати наші діти, внуки та правнуки в ім.’я демократії. Крізь роки ми, ваші сини і дочки, внуки і правнуки, пронесемо цю світлу пам’ять та передамо її своїм нащадкам. Нині ж найголовніше наше завдання – оберігати завойовані вами мир і свободу, розбудовувати молоду, вільну, демократичну країну, щиро турбуватися про всіх, кому пощастило вижити.

Нехай нашими духовними цінностями, нашими найвищими чеснотами стануть священна пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудував зруйновані міста і села, хто і сьогодні є для нас прикладом любові до Батьківщини, зразком витримки, мудрості і терпіння, щирої віри у непорушну єдність поколінь у щасливе майбутнє нашої незалежної держави. Бажаємо міцного здоров’я, наснаги, добробуту, миру і злагоди вам та вашим родинам. Вічна пам’ять і вічний спокій праху загиблих, честь і слава живим за проявлені стійкість і незламність!^ 25 вересня – День машинобудівника

Шановні машинобудівники і ветерани галузі!

Щиро вітаємо вас з професійним святом – Днем машинобудівника

Сьогодні на машинобудівних підприємствах зосереджено найбільший виробничий та інтелектуальний потенціал, невід’ємною складовою нарощування якого все впевненіше стає інноваційний шлях розвитку, пошук нових рішень, ідей, впровадження прогресивних технологій та освоєння виробництва наукоємної конкурентноспроможної продукції. Прийміть щиру вдячність, шановні трудівники і ветерани машинобудування Подільського краю, за сумлінну працю і наполегливість. Щиро бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, щедрої долі й вагомих здобутків на благо нашої держави.^ 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники бібліотек краю!

Сердечно вітаємо вас – справжніх сподвижників національної культури, просвітителів за покликанням, самовідданих ентузіастів бібліотечної справи – із професійним святом

Саме від бібліотекарів – провідників в прекрасний світ знань, мудрості та рідного слова, оберегів духовної спадщини й культури – залежить інтелектуальний потенціал української нації. Тож нехай з плином часу не міліє глибока криниця книжкового світу. Складаємо глибоку шану за вашу вірність справі, якій ви служите самовіддано і безкорисно. Творчого вам запалу, доброго настрою, удачі й оптимізму, успіхів у всіх починаннях, здійснення задумів і мрій! Достатку й радості у ваших родинах!^ 27 вересня – Всесвітній день туризму

Дорогі шанувальники подорожей, всі, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок!

Щиро вітаємо всіх працівників туристичної галузі з професійним святом – Днем туризму

Туристичні можливості нашого краю – одні з найпотужніших в Україні. Важливим фактором розвитку туристичної галузі є багатющий природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал, який необхідно розвивати. Впевнені, що працівники туристичної галузі докладають зусиль для того, щоб в умовах Закону України “Про туризм” внести вагомий внесок в економіку Старокостянтинівщини. Прийміть найкращі побажання здоров’я, добра і щастя, успіхів, вам, наполегливості у праці на благо нашої незалежної України. Зі святом!

З повагою,

І.ЛЮШЕНКО, голова райдержадміністрації

І.ОВЧАР, голова районної ради

М.МЕЛЬНИЧУК, міський голова

•••

^ За офіційними джерелами

Голова районної державної адміністрації Ігор Люшенко 12 вересня’2011 підписав розпорядження за №306/2011-р “Про визнання таким, що втратило чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 10.03.2006 №86/2006-р”.У документі сказано, що відповідно до ст.ст.6, 19 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, частини 7 ст.5 Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 05.12.2005 №116 “Про затвердження Положення про державного адміністратора та порядок його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб’єктами господарювання”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.01.2006 за №1/11875: визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови районної державної адміністрації від 10.03.2006 №86/2006-р “Про створення дозвільної системи за принципом організаційної єдності при Старокостянтинівській районній державній адміністрації”, зареєстроване Старокостянтинівським районним управлінням юстиції 22.03.2006 за №7/198.

Розпорядження набирає чинності після державної реєстрації в Старокостянтинівському районному управлінні юстиції з моменту оприлюднення.

Контроль за виконанням цього розпорядження покладено на заступника голови РДА В.Ліщука.

• Документ 13.09.2011 зареєстровано за №8/258 у районному управлінні юстиції

•••

Голова районної державної адміністрації Ігор Люшенко 12 вересня’2011 підписав розпорядження за №307/2011-р “Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 20.04.2010 року №111/2010-р”.У документі сказано, що відповідно до ст.ст.6, 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” внести зміни до пункту 2 розпорядження голови районної державної адміністрації від 20.04.2010 №111/2010-р “Про створення комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою”, зареєстрованого Старокостянтинівським районним управлінням юстиції 27.04.2010 року за №1/242, виклавши додаток у новій редакції, що додається. Розпорядження набирає чинності після державної реєстрації в Старокостянтинівському районному управлінні юстиції з моменту оприлюднення. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації В.Томаля.

• Документ 14.09.2011 зареєстровано за №9/259 у районному управлінні юстиціїСклад комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою

• Додаток до розпорядження голови районної державної адміністрації 20.04.2010 №111/2010-р (у редакції розпорядження голови районної державної адміністрації) від 12.09.2011 №307/2011-р

Возний Олександр Андрійович – начальник управління Держкомзему у Старокостянтинівському районі, голова комісії (за згодою)

Найко Наталія Олександрівна – державний адміністратор РДА, секретар комісії

Білоус Олег Володимирович – головний спеціаліст міжрайонного відділу координації природоохоронної діяльності у Хмельницькій області (за згодою)

Обозюк Леся Анатоліївна – начальник відділу землеустрою моніторингу та охорони земель управління Держкомзему у Старокостянтинівському районі (за згодою)

Прохін Іван Павлович – начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

Ступницький Іван Дмитрович – головний державний санітарний лікар району (за згодою)

Суслов Олександр Володимирович – заступник начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації (за згодою)

Царук Олександр Михайлович – науковий співробітник сектору археології відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області (за згодою)

•••

^ Голова районної державної адміністрації Ігор Люшенко 12 вересня’2011 підписав розпорядження за №306/2011-р “Про проведення в районі Всеукраїнського тижня права”.У документі сказано, що на підставі ст.ст. 6, 25 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, Указу Президента України від 08.12.2008 №1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права”, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.08.2011 №777-р “Про затвердження плану заходів з проведення у 2011 році Всеукраїнського тижня права”, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 31.08.2011 №334/2011-р “Про проведення в області Всеукраїнського тижня права”, з метою виховання у громадян поваги до закону і прав людини затвердити план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права в районі.

Управлінням, іншим структурним підрозділам райдержадміністрації, рекомендувати виконавчим комітетам сільських рад та іншим виконавцям забезпечити виконання заходів, про що інформувати районну державну адміністрацію до 5 січня’2012.

Контроль за виконанням цього розпорядження покладено на заступника голови РДА В.Ліщука.^ План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права в районі

1. Проведення в загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах Всеукраїнського уроку (лекції) на тему: “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини • відділ освіти РДА, районне управління юстиції, виконавчі комітети сільських рад • 5 грудня’2011

2. Організація та проведення в закладах освіти і культури заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, зустрічі за “круглим столом”, конкурси, ігри, змагання тощо), спрямованих на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина та набуття навичок у їх застосуванні • відділи освіти, культури і туризму, юридичний відділ апарату РДА, райуправління юстиції, виконавчі комітети сільських рад • 1-6 грудня’2011

3. Організація виступів з питань захисту прав людини в засобах масової інформації • юридичний відділ, сектор з питань внутрішньої політики апарату РДА, районне управління юстиції, виконавчі комітети сільських рад • грудень’2011

4. Проведення у трудових колективах навчань, лекцій, бесід з питань реалізації та захисту прав людини • керівники структурних підрозділів РДА, районне управління юстиції, юридичний відділ апарату РДА, виконавчі комітети сільських рад • 1-6 грудня’2011

5. Надання малозабезпеченим верствам населення безоплатної правової допомоги з питань захисту прав людини з використанням мережі правових громадських приймалень • районне управління юстиції, юридичний відділ апарату РДА, виконавчі комітети сільських рад • 1-6 грудня’2011

6. Організація книжкових виставок, оформлення тематичних стендів у навчально-виховних і культурно-освітніх закладах • відділи освіти, культури і туризму РДА, виконавчі комітети сільських рад • 1-6 грудня’2011

7. Забезпечення широкого висвітлення в засобах масової інформації заходів з проведення Всеукраїнського тижня права в районі • юридичний відділ, сектор з питань внутрішньої політики апарату РДА, газета “Життя Старокостянтинівщини”, ДП “Старокостянтинівська районна телерадіокомпанія” • грудень’2011

•••

^ Соціальна сфера

Пора подбати про субсидію: Надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за наявності засобів обліку

Право на призначення субсидії визначається, виходячи з вартості послуг у межах норм споживання (незалежно від того, скільки громадяни фактично споживали в попередньому періоді). А розмір субсидії розраховується, виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм.Розмір плати громадян за умови призначення житлової субсидії не залежить від вартості послуг, узятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності від доходів (15% або 10% їхнього середньомісячного доходу).

У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов’язкова частка плати сім’ї в межах норм споживання яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно. У разі, коли вартість фактично спожитої послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидій сплачують її фактичну вартість.

Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію в період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2% за кожні 10% економії.

Так, за 10% економії послуг обов’язків платіж громадян зменшується з 15% до 13% сукупного доходу, за 20% економії з 15% до 11% доходу. Тобто заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидії мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9%, а сім’ї з пенсіонерів й інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ гр. – до 4% свого середньомісячного сукупного доходу.

Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надаються в безготівковому вигляді, тобто суми субсидій перераховуються на рахунки отримувачів субсидії в організації, що надають послуги; їхній розмір змінюється в залежності від фактично спожитих послуг.

При призначенні субсидії визначаються її орієнтовний розмір. Остаточний розмір вираховується після закінчення терміну дії субсидії й отримання відомостей від заявника чи організації, яка надає послуги, про фактичні обсяги їхнього споживання.

У разі, коли по закінченні субсидії зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії й обов’язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перерахування кошти повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунки відділів (управлінь) субсидій.

Якщо послуг використано на суму, більшу від суми субсидії й обов’язкової частки плати, відділи (управління) субсидій дораховують необхідну суму коштів на рахунки громадян в організації, що постачає газ, але не більше від встановлених норм.

Такий механізм вигідний як сім’ї, та і державі: • заощаджуються енергоресурси; • зменшується обсяг бюджетних коштів для надання субсидії; • сім’я зменшує свої витрати на оплату газу.

Економити вигідно!Приклад. Сім’ї пенсіонерів Шевчуків і пенсіонерів Поліщуків мають одинаків щомісячний дохід – 1600 грн. (дві пенсії по 800 грн.) і мешкають у будинках з однаковою площею – 50 кв.м., які опалюються природним газом за наявності лічильника. Плата за газ у межах норми становить 604 грн. Обидві сім’ї протягом опалювального періоду’2010-2011 отримували житлову субсидію, сплачуючи за житлово-комунальні послуги 10% доходу – 160 грн.

• Сім’я Шевчуків споживала газ у межах норми:

плата за газ у межах норми споживання – 604,00 грн.

вартість фактично використаного газу – 604,00 грн.

призначена субсидія – 444,00 грн.

отож, плата сім’ї – 160,00 грн.

• Сім’я Поліщуків економно споживала газ:

плата за газ у межах норми споживання – 604,00 грн.

вартість фактично використаного газу – 460,00 грн.

вартість зекономленого газу – 144, грн.

призначена субсидія – 444,00 грн.

фактично надана субсидія – 300,00 грн.

отож, плата сім’ї – 160,00 грн.У листопаді’2011 обидві сім’ї знову звернуться за призначенням субсидії на опалювальний період. Доходи сім’ї не змінилися. Субсидія буде призначена з урахуванням фактичного споживання газу за попередній опалювальний період.

Розрахунок субсидії для сім’ї Шевчуків залишиться відповідно як попередній, а для сім’ї Поліщуків буде призначена субсидія в розмірі 364,00 грн. що зекономить бюджетні кошти на 80 грн.; обов’язкова плата сім’ї – 96 грн.; економія коштів сім’ї – 64 грн.

Обов’язкова плата сім’ї Поліщуків була зменшена з 10% до 6% доходу за рахунок економії в попередньому періоді (на 2% за кожні 10% економії послуг) і склала 96 грн.

Щомісячно Поліщуки будуть сплачувати за спожитий газ на 64 грн. менше ніж Шевчуки. Це вигідно і громадянам, і державі, оскільки заощаджується природний газ і не витрачаються бюджетні кошти.

Якщо зима’2011-2012 буде холодною і родина Поліщуків у якомусь місяці витратить газу більше, ніж взято для розрахунку субсидії, у кінці опалювального періоду після звірки за фактичними показниками лічильників можливе донарахування субсидії у межах норм.

Л.БОНДАР, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА

•••

^ Податкова повідомляє

Звітуйте по-сучасному

Запрошуємо платників податків подавати звітність в електронному вигляді

Старокостянтинівська об’єднана державна податкова інспекція звертає увагу платників податків на переваги подання звітності в електронному вигляді та можливість подавати її централізовано, в тому числі скориставшись послугами операторів електронної звітності.Відповідно до наказу Державної податкової адміністрації України “Про подання податкової електронної звітності” для подання податкових документів до органів ДПС в електронному вигляді платник податків повинен мати: • спеціалізоване програмне забезпечення для формування податкових документів в електронному вигляді у затвердженому форматі (стандарті); • доступ до мережі Інтернет та можливість відправлення/приймання електронних повідомлень електронною поштою; • засіб комплексної системи захисту інформації (сумісний за форматами даних із засобами комплексної системи захисту інформації, що використовуються в органах ДПС); • чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації, ключів для платника податків та уповноважених посадових осіб платника податків, підписи яких є обов’язковими для податкової звітності у паперовій формі.

Звертаємо увагу на те, що реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість – продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить з 1 липня’2011 понад 100 тис. грн., а з 1 січня’2012 – понад 10 тис. грн. Реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі можливо здійснити лише при наявності електронного цифрового підпису посадових осіб.

Протягом наступних трьох років планується здійснити поетапний перехід на без паперову технологію взаємодії ДПС України з усіма платниками податків шляхом випуску електронних карток і створення інфраструктури їх приймання.

Д.СІКОРА, старший державний податковий інспектор

•••

^ Старокостянтинівська районна рада оголошує конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна (нежитлових приміщень)

(вказано: №п/п, місцезнаходження об’єкта; відомості про об’єкт; цільове використання)

1. м.Старокостянтинів, вул.Чкалова, 11; приміщення площею 54,9 кв.м; комерційне використання, офіс

2. м.Старокостянтинів, вул.Острозького,1; приміщення площею 171,0 кв.м; комерційне використання, офіс

3. м.Старокостянтинів, вул.Миру,7; приміщення площею 144,2 кв.м; комерційне використання, офіс

4. м.Старокостянтинів, вул.Чкалова, 13 (ІІ поверх); приміщення площею 144,0 кв.м; комерційне використання

5. м.Старокостянтинів, вул.Чкалова, 13, (підвальне приміщення); приміщення площею 230,0 кв.м; комерційне, виробниче використання

6. м.Старокостянтинів, вул.Острозького,66, (підвальне приміщення); приміщення площею 250,8 кв.м; комерційне, виробниче використання

7. м.Старокостянтинів, вул.Острозького,1; приміщення площею 37,2 кв.м; комерційне, виробниче використання

8. м.Старокостянтинів, вул.Пушкіна,47; приміщення площею 18,0 кв.м; комерційне використанняЗаяви подавати за адресою: 31100, Хмельницька обл., м.Старокостянтинів, вул.К.Острозького,70, каб.7 Старокостянтинівська районна рада, ( (03854) 3-23-87 • Прийняття заяв закінчується за три дні до проведення конкурсу. • Конкурс буде проведено 10 жовтня’2011 об 10.00 год. за адресою: Хмельницька обл., м.Старокостянтинів, вул.К.Острозького,70, каб.7.

•••

^ Дата у календарі

Партизани Поділля

22 вересня – День партизанської слави

Це свято в Україні встановлене, аби всенародно вшанувати подвиг партизанів і підпільників^ Цьогоріч Україна відзначає ювілейну дату – 70-річчя – з часу початку партизанського руху у період Великої Вітчизняної війни22 червня’1941 – скорботна дата для всіх народів колишнього Радянського Союзу і в тому числі для нашої рідної України. Адже саме цього числа в 4 години бомбили Київ і Севастополь. Ця дата в житті і пам’яті нашої держави навічно залишиться скорботною.

Ось і в цьому році ми з щемом у серці і болючими спогадами відзначаємо 70-річчя початку цієї жахливої війни, яку нав’язав нам гітлерівський фашизм.

На землю нашого рідного краю ступила нога ворога вже на сьомий день війни – 29 червня’1941. Через 20 днів, тобто 18 липня’1941 область була вже повністю окупована, і тривало це 1011 днів до 4 квітня’1944.

Подоляни проявили велику стійкість, мужність і героїзм на полі бою.83 уродженці Хмельниччини стали Героями Радянського Союзу,17 повними кавалерами ордена Слави, 18 тисяч – одержали високі державні нагороди.

Героїчною сторінкою в історії нашого краю в роки війни став підпільний і партизанський рух, який виявився реальним другим фронтом у тилу фашистів і був перешкодою в реалізації планів загарбників. Всього у нас діяло понад 140 підпільних і диверсійних груп, які були створені практично майже в усіх районах і містах.

На Поділлі діяли 37 загонів підпільників, об’єднаних у 5 партизанських з’єднань, де нараховувалося понад 20 тис. підпільників і партизан. На їхньому рахунку 1272 бойові і диверсійні операції, 216 залізничних мостів висаджених у повітря,613 залізничних ешелонів пущених під укіс. Народні месники знищили, поранили і взяли в полон 75 тис. гітлерівських солдатів та офіцерів.

За проявлений героїзм і мужність на території Хмельниччини удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу І.Мурзалев, Ф.Михайлов, М.Петров, О.Іванов і наші земляки А.Одуха та піонер Валя Котик. Крім того, уродженці області М.Прокоп’юк і А.Брянський стали Героями Радянського Союзу за підпільну і партизанську діяльність за межами краю.

Відзначаючи пам’ятні дати, пов’язані з Великою Вітчизняною війною 1941-1945 рр., ми не маємо права забувати анікого, хто виборював свободу своєму народу і країні.

Пам’ять про воїна, підпільника, партизана-оборонця і визволителя рідної землі – має залишатися священною, вічною і непорушною. І бути вічною не тільки у бронзі й граніті, а перш за все – у вдячних людських серцях нинішніх й пройдешніх поколінь.

Нині в нашому районі проживають партизани Ганна Макарівна Почекуніна (с.Малий Чернятин), Марія Захарівна Бендель (с.Сербенівка), Матвій Кіндратович Січкар (с.Губча).

Покоління, що живуть під мирним небом, у вільній країні, безмежно вдячні всім, хто своїм життям, здоров’ям, самовідданим патріотизмом захистив Вітчизну від коричневої чуми – фашизму. Рада ветеранів райміської організації вітає всіх земляків старокостянтинівців з Днем партизанської слави, бажає усім здоров’я, довгих років життя, успіхів у всіх добрих справах.

Євгеній ЛЕПЬОХІН, голова ради райміської організації ветеранів України

•••

Щира дяка

6 вересня наша сім’я зазнала непоправної втрати, передчасно пішов із життя дорогий нашому серцю чоловік, батько, дідусь Панчук Анатолій Йосипович, який так хотів ще жити. Він був добрим і трудолюбивим. Ми хочемо подякувати родичів, сватів, знайомих, працівників школи, військовослужбовців, односельчан і просто всіх людей, які розділили наше горе, підтримали нас в цей важкий час, як морально, так і матеріально. Бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту, миру і злагоди в ваших родинах. А світла пам’ять про покійного назавжди залишиться в наших серцях. Ми пам’ятатимемо тебе вічно.

Дружина, діти, онуки (с.Дубина)

•••

Український родовід

На Здвиження до лісу не ходять

27 вересня християни східного обряду відзначають свято Здвиження Чесного і Життєдайного Хреста Господнього, або – як кажуть у народі – Здвиження, Воздвиження, з яким пов’язані дивовижно цікаві вірування і уявленняЦе одне із двунадесятих свят Воздвиження Чесного й Животворного Хреста Господнього. За тверженням церкви, це свято установлене в пам’ять важливих подій церковної історії.

Римському імператорові під час трьох вирішальних битв (зі своїм співправителем Максенцієм, із Візантією та скіфами) були видіння хреста, внаслідок цього він отримував перемоги над противниками.

У 324 р. 80-річна імператриця Олена, як повідомляють “Житія святих”, здійснила мандрівку в Палестину, й знайшла на місці зруйнованого язичницького храму хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос. На місці знаходження хреста за її велінням був збудований християнський храм, освячення якого відбулося 26 вересня 335 р., а наступний день 27 вересня був закріплений за святом Воздвиження.Святкування Воздвиження Церквою триває дев’ять днів: з вечора 13 вересня і до 21 вересня (за ст. ст.) або з вечора 27 вересня і до 5 жовтня (за нов. ст.).

Після Вечірні хрест Господній виноситься і покладається на престол; на Утрені, після великого славослів’я, хрест виноситься з вівтаря, покладається на середині храму для поклоніння; у соборних храмах і монастирях відбувається особливий чин Воздвиження хреста.

На Здвиження постують, ідуть до церкви цілувати прикрашений зеленню й квітами хрест – знак перемоги Сина Божого над дияволом і смертю. Християни шанують його, носять на грудях, хресним знаменням починають і закінчують день. Дозволяється вживати їжу з олією (та молочне, яйця і рибу – табу).

У цей день здійснювався дуже древній обряд – хрестовий. Знак хреста з доісторичних часів був символом сонця. Вважалося, що на Воздвиження він випромінює охоронну силу. Селяни вирізали хрести з дерева, складали хрест-навхрест гілки горобини, малювали хрести в місцях, що хотіли уберегти від нечистої сили: у засіках, хлівах.У народі це свято називають значно коротше – Здвиженням. Багато прислів’їв пояснюють, що саме відбувається у природі цього дня: “На Здвиження земля движиться ближче до зими”, “Хліба з поля до комори здвигнулися”, “Здвиження літо до зими здвигнуло”, “Високо летять гусі на Здвиження – до високих повеней на весні, низько – до низьких”.

Від цього дня птахи відлітають до вирію, настають холоди, “земля на Здвиження ближче до зими движеться”. Першою із птахів, свідчить повір’я, вилітає у вирій і прилітає звідти зозуля, так як вона є ключником вирію й у неї зберігаються ключі від нього.

За народними уявленнями, не можна ходити сьогодні до лісу, оскільки до вирію не тільки летять птахи, але й начебто о цій порі збираються в гурти вужі, гадюки та інше гаддя. На своїх збіговиськах вони радяться, як і де перезимувати. Якщо в цей день натрапити на таке кубло, то змії можуть покусати.

Крім того, на Здвиження вужі виносять присуд тим, що порушили їхню обітницю – вкусили людину. Таких кривдників благородні плазуни начебто виганяють зі свого товариства, і вони мусять самотою блукати лісами. Тому, хто після Здвиження зустріне блудника, а серед них обов’язково має бути й “король із золотою короною”, може усміхнутися удача. Для цього треба розіслати на землі хустину чи фартух. Переповзаючи через нього, король залишає золотий талісман.

“На Здвиження земля движиться ближче до зими”, а тому наступають холодні дні, птахи масово відлітають до вирію. Вирій – це, за народною уявою, тепла країна, де ніколи не буває зими й живуть лише птахи й гади. Першою летить зозуля, бо вона ключниця вирію. На Здвиження туди повзуть і гади, а тому в цей день не можна ходити до лісу. Не сховається під землею й не потрапить до вирію та гадюка, яка вкусила людину: їй немає прощення від Бога і мусить загинути взимку.

Усі прикмети й повір’я, присвячені святу, пов’язані з дієсловом “двигатись”: “Прийшло Здвиження – хліб з поля двинувся”, земля на зиму здвигається й спатиме до Благовіщення, ведмідь у барліг двинувся. Всяка справа, розпочата 27 вересня, приречена на невдачу. Селяни завершували роботу в полі та городі, заготовлювали овочі на зиму і обгортали стовбурці молодих дерев “від зайців”. Після свята починали рубати капусту.

Примічали: • Тепла осінь – на довгу зиму. • Грім у вересні – на затяжну осінь. • Якщо в цей день павутиння від бабиного літа стелиться повсюду – буде тепло, якщо ж навпаки – холодно. • Сичі кричать перед тривалою негодою. • Птахи дружно відлітають – на сувору зиму. • Гуси тримають свої дзьоби у пір’ї – чекай морозу; летять вони високо – осінь ще буде довго. • Якщо птахи відлітають гуртом у вирій – можна чекати сурової зими.

Зі святом Воздвиження пов’язані приспів’я: • Хто не обсіявся до Чесного Хреста, той не варт собачого хвоста. • Свитку на Здвиження скидай, а кожух одягай. Справді: осінь уже нагадує про себе першими заморозками.

•••

Вірте. Надійтесь. Любіть

…Апостол Павло у своєму посланні до Коринтян вирізняє три головні чесноти: віру, надію і любов. Перші дві з них ведуть до третьої – любові.

30 вересня православна церква вшановує пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері СофіїВіра, Надія та Любов жили в Римі у II ст. після Різдва Христового. Їхня мати Софія була вдовою-християнкою і сама виховувала дітей. Дівчатка були неповнолітні: Вірі – 12 років, Надії – 10, а Любові – лише 9. Мати дала їм імена, що позначають три найважливіші християнські чесноти, й виховувала дочок у великій вірі і любові до Бога, а також у надії на Нього, даючи їм приклад мужності та витривалості у святій вірі.

Коли імператор Адріан дізнався, що благочестива сім’я вірить, сповідує та наслідує божі принципи, він наказав удові з дівчатками прийти до нього. Імператор почав умовляти Софію вклонитися язичницьким ідолам, навіть пообіцяв удочерити дівчаток, якщо відречуться від “свого Бога”. Але діти були непохитні.

Розгніваний Адріан велів піддати дітей тортурам, після чого їх убили. Софію не піддали тілесним мукам, прирікши на ще сильніші душевні муки від загибелі дітей. Поховавши дочок, вона кілька днів не відходила від їхньої могили. На третій день Господь послав їй тиху кончину і прийняв її багатостраждальну душу.

Софія разом з дочками зарахована Церквою до лику святих. Мощі святих мучениць з 777 року покояться в Ельзасі, у церкві міста Ешо, що неподалік від Страсбурга (Франція).Незважаючи на таку страшну історію, це свято завжди сприймалося радісно. Три дівчинки і їхня мати показали, що для людей, зміцнених благодаттю Святого Духа, недоліки тілесних сил аніскільки не перешкоджають прояву сил духу та мужності.

Сьогодні всіх жінок, які носять ці імена, вітають з Днем янгола. Прийнято кожній Вірі, Надії, Любові і Софії дарувати букети квітів і шоколадні цукерки. За традицією іменинниці ходили на вранішню службу в храм, щоб вшанувати своїх батьків. Цього дня жінкам дозволялося не працювати, навіть не поратися по дому.Із цим днем пов’язано багато народних прикмет. Казали: якщо журавлі полетять у вирій 30 вересня, то на Покрову (14 жовтня) буде сильний мороз, а як ні, то зима прийде пізніше.

І ще: в цей день зазвичай бувають перші серйозні заморозки.

•••

Шкільні мініатюри

У цей день всі дороги ведуть до школи

Святково одягнені діти, схвильовані батьки й учителі…

Для школярів цей день – початок нових злетів, перемог, для випускників – крок в майбутнє. День знань – це зворушливе дійство.

По – родинному тепло відбулося свято у Радковецькій загальноосвітній школі. Із вітальним словом до школярів звернувся депутат Старокостянтинівської районної ради, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Ліщук. Побажав успіхів, натхнення, мудрості, здоров’я учням та їх наставникам. Подарував на згадку про цьогорічний Першовересень спортивний інвентар школярам.

До його привітань приєднався і Радковецький сільський голова Микола Побережняк, а також вручив першокласникам в подарунок шкільне приладдя, яке було придбано за кошти СПП «Жайвір», яке очолює Леонід Городельський.

Кожен був щирий у своїх побажаннях добра, злагоди, успіхів у навчанні, теплого родинного затишку у другій домівці – школі.

Ось і пролунав перший дзвінок. Він сповістив про початок нового навчального року і покликав за парти малечу.

Наталя ПЕТРУК, вчитель Радковецької ЗОШ

•••

Bon appetit

Просимо до столу, панно Осінь

Осінь не лише “очей очарованье”, як казав класик. Це така благодатна пора для господинь, що навіть найбiльш невміла й незугарна до кулінарії зможе-таки втнути щось смачненьке на обід, бо з тих дарів, які підносить нам земля-годівниця восени, тільки експериментуй. Навіть буденне меню може стати цікавішим та смачнішим, якщо до звичних продуктів додати дрібку фантазії та бажання побавити своїх рідним чимось смачненьким. Якщо ж докласти трошки зусиль, то будь-який осінній обід може перетворитися на свято.Капусняк із фрикадельками

250 м’ясного фаршу, яйце, невеличка головка капусти білокачанної, 2 цибулини, лимон, 1 ст.л. масла, кубик курячого бульйону, лавровий листок, сіль, перець, зелень кропу та петрушки.

• З капусти зняти верхні листочки, нашаткувати дрібно. Цибулю почистити, дрібно посікти і тушкувати разом із капустою на маслі, потім перекласти в каструлю, залити окропом, посолити, поперчити, додати лавровий листок і варити, не накриваючи кришкою, 10 хв. Вкинути подрібнений бульйонний кубик, накрити і варити доти, доки капуста не стане м’якою. До м’ясного фаршу додати яєчний жовток і збитий у круту піну білок, посолити, поперчити і добре вимісити до однорідної маси. Вмочити руки у холодну воду і формувати з фаршу кульки завбільшки з горіх, вкинути їх у киплячий суп і готувати ще 10 хв. Лимон залити окропом, через кілька хвилин вийняти його, розрізати навпіл. З однiєї половинки видавити сік, іншу – порізати на тоненькі кружальця. Вилити лимонний сік у капусняк. Подавати його, поклавши у кожну тарілку по кружальцю лимона.Закуска з баклажанів

4 невеликих баклажани, 200 г курячого філе, 1 цибулина, 2 болгарські солодкі перці (бажано яскравих кольорів), сіль, перець, 0,5 ч.л. карі, зелень петрушки, 100 г сметани чи майонезу.

• Баклажани помити, зрізати плодоніжку, розрізати вздовж навпіл. Акуратно вирізати м’якоть, залишивши “човники” зі шкірки баклажанів. Куряче філе помити, висушити серветкою і нарізати тонкими смужечками, обсмажити їх на маслі, додавши карі, посолити. Болгарський перець запекти у духовці, вистудити, зняти шкірочку і нарізати тонкою соломкою. М’якоть баклажанів обсмажити на олiї разом із дрібно посіченою цибулею, доки вона не стане м’якою, посолити. Викласти м’якоть баклажанів у раніше підготовлені “човники”, зверху покласти підсмажене куряче філе, печений перець, залити все це сметаною чи майонезом і пекти в духовці 10 хв. Подавати можна як у гарячому вигляді, так і в холодному, притрусивши перед цим зеленню.

•••

Сардельки з овочами

невеличка головка білокачанної капусти, 100 г сметани, 2 цибулини, 2 ст.л. олiї, сіль, перець, оцет, сардельки.

• Капусту дрібно нашаткувати, залити окропом, додавши до нього 2 ст.л. оцту, і дати охолонути. Віджати капусту. Цибулю почистити, помити, дрібно посікти і підсмажити до рум’янцю на олiї, а потім додати сметану, тушити, щоб утворився густий соус. Перекласти капусту в каструлю, полити соусом і тушкувати, доки вона не стане м’якою. Посолити, поперчити до смаку. Сардельки відварити, викласти на тарілку, а збоку викласти гарнір із тушеної капусти.Апетитний пиріг

150 г борошна, 100 г масла, 1 жовток, 70 г цукру-пудри, 1 ст.л. сметани, дрібка солі, 5 ст.л. апельсинового джему, жир (для змащення форми), 500 г сухого гороху.

• З масла, борошна, 50 г цукру, сметани і солі замісити тісто і покласти його на 30 хв. у холодильник. Тісто розкачати і встелити ним форму для випікання, попередньо змастивши її жиром і посипавши сухарями (сухарі можна замінити манною крупою). Поверх тіста вистелити пергаментний папір, а зверху висипати горох. Пекти 15 хв. при 200°С. Помаранчі помити, зняти шкірочку, порізати на невеличкі шматочки, вийняти кісточки. З тіста зсипати горох, зняти папір, дати трохи охолонути, а потім помазати помаранчевим джемом, викласти шматочки апельсинів, посипати рештою цукру і поставити у духовку. Пекти ще 15 хв. при тій самій температурі.

• Корисні поради. Щоб тісто не піднімалося і його краї не відходили від форми, власне, і посипають його зверху горохом. Це також запобігає підгоранню тіста зверху. До речі, горох можна замінити сухою квасолею чи рисом.Груша в сухому вині

Груші помити, почистити від шкірочки, розрізати на четвертинки, вийняти серцевинку і варити у сиропі 5 хв. від моменту закипання. Вийняти із сиропу, дати вистигнути. Фрукти викласти у креманки чи високі фужери, залити сухим білим вином, зверху прикрасити збитими вершками, притрусити посіченими горіхами чи тертим шоколадом.

•••

А я знаю анекдот

Дівчина – своєму хлопцю:

– Зустрічаємося о сьомій вечора, на тому ж місці. І якщо хтось з нас спізниться…

Хлопець:

– То я почекаю!– Хто познайомив тебе з твоєю дружиною?

– Це був непередбачений випадок. Звинувачувати нема кого.– О, Степане! Як живеш-поживаєш?

– Як і всі…

– А як твоя Настя?

– Настя як Настя…

– А пам’ятаєш, хто тебе з нею познайомив?

– Авжеж. Але я на тебе зла не тримаю…– Подай мені, моя рибонько кохана, будь ласка, піджак.

– А де він, мій котику?

– Мабуть, кізонько, у вітальні. Я кинув його там, коли ти, ясонько, дубасила мене шваброю за те, що я пізно приплентався додому.– Оксано, хто твій Грицько за східним гороскопом?

– Як тверезий – то вівця, а коли нап’ється – то баран бараном.

•••

Ваше здоров’я

Не впевнений – не бери, не їж. Викинь геть!

Україна належить до країн, де вживання грибів є традиційним. Багато любителів тихого полювання є й на Старокостянтинівщині. Проте чи всі ми такі вже досвічені грибники і чи можемо бути певними, що в кошику з лісу не принесемо додому біди?Кажуть, отруїтися грибами можна лише раз у житті. Не перевіряймо на собі…Гриби розподіляються на такі види: • їстівні – білий гриб, підосичник, польський гриб, маслюк, підберезник, сироїжка, печериця, лисичка справжня; • умовно їстівні – дощовик шипуватий, опеньки справжні, вешеньки, зморшок, валуй; • отруйні – бліда поганка, сморж, дощовик, мухомор, печериця несправжня, ентелома сіра отруйна, павутинник коричневий.Розслідуючи випадки харчових отруєнь грибами, виділяються основні причини отруєнь: • вживання отруйних грибів, внаслідок збирання їх дітьми або дорослими, котрі погано знаються на грибах; • порушення технологічного процесу приготування страв із грибів; • тривале зберігання зібраних грибів, ігнорування відварювання перед смаженням, використання для приготування страв червивих та перезрілих.Нагадуємо незмінні правила: • збирають гриби ті, хто має знання і досвід; • ніколи не збирайте гриби переспілі, червиві, зіпсовані; • не збирайте гриби, навіть їстівні, у міських парках, скверах, дворах, а також уздовж автомобільних доріг і залізниць та на полях, де можливе застосування отрутохімікатів, мінеральних добрив, бо гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними в їжу; • гриби – це не продукт харчування для дітей та людей похилого віку, бо гриби важко перетравлюються; • гриби варто спочатку перекип’ятити 15-20 хвилин (двічі), а відвар обов’язково вилити; • не смажити одразу; • не купуйте гриби на стихійних місцях торгівлі; • для зниження кількості радіонуклідів гриби слід вимочити двічі у підсоленій воді.Не зайве знати…

Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі. • Не вживайте сирих грибів. • Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох) протягом 30 хв. • Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.Домашні методи життя не врятують

Ніколи не застосовуйте “домашніх” методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.

Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням, начебто • усі їстівні гриби мають приємний смак. Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний; • усі гриби в молодому віці їстівні, а личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів; • сушка, засолювання, маринування, теплове кулінарне оброблення знешкоджують отруту в грибах.Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі): • негайно викликайте “швидку допомогу”. До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини. • навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи. • недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

•••

Астропрогноз на 26.09-2.10.2011

ОВЕН (21.03-20.04). Якщо ви виявите спокій і цілеспрямованість, – обов’язково доможетеся бажаного успіху. Треба бути уважнішим з діловими паперами, документами або матеріальними цінностями. Завоюйте довіру начальства – і перед вами відкриються нові можливості. Не забувайте про домашні справи, що нагромадилися, і про проблеми. Можливі розбіжності з дітьми, але їх легко влагодити, висунувши своєчасну конструктивну пропозицію. Сприятливий день – четвер, несприятлива – середа.

ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Вас будуть переповняти сили і рішучість, нестримне прагнення вперед дозволить вам змести на своєму шляху всі перешкоди. Вам удасться зробити практично все, за що б не бралися. Постарайтеся зберігати гарні взаємини з начальством. Якщо не поділяєте думку колег, зробіть над собою зусилля, залишіть власні думки при собі – адже все ще неодноразово зміниться. У спілкуванні з близькими будьте коректнішим у формулюваннях. Сприятливий день – понеділок, несприятлива – п’ятниця.

БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Робота може зажадати повної самовіддачі. Коли ви себе позитивно не оціните – на вас ніхто не зверне уваги. Саме час оголосити вголос про свої достоїнства і заслуги. Бажано не занадто захоплюватися роботою, тому що можлива перевитрата енергії. У вихідні намагайтеся бути в піднятому настрої, якщо не вийде – хоча б контролюйте свої емоції. Сприятливий день – п’ятниця, несприятлива – середа.

РАК (22.06-23.07). Тиждень спокійний і розміряний, словом, приємний. На службі знадобляться пунктуальність і виваженість, так ви розкриєте у всьому блиску свій професіоналізм. Постарайтеся зберігати рівновагу в будь-якій ситуації. У вас вистачить сил упоратися з поточними труднощами, для цього постарайтеся більше прислухатися до інтуїції. Вихідні присвятіть відпочинку. Сприятливий день – четвер, несприятливий – вівторок.

ЛЕВ (24.07-23.08). Не починайте діяти, не визначившись з цілями, інакше час і сили будуть витрачені впусту. Надзвичайно великі шанси вирватися з рутини – при наявності відповідного бажання ними варто скористатися. Ви можете розраховувати на допомогу і здорові ради друзів. Вихідні виявляться тихими і спокійними, присвятіть іх спогляданню і обмірковуванню майбутніх грандіозних планів. Сприятливий день – понеділок, несприятливий – вівторок.

ДІВА (24.08-23.09). Бажано втихомирити уяву, що розігралася, і не звертати уваги на необгрунтовані чутки. Всі досягнення на цьому тижні коштовні, але їх прийдеться в найближчому майбутньому закріплювати і навіть відстоювати. Варто радіти тому, що нічого непередбаченого не відбудеться. В вихідні дні до вас можуть приїхати родичі здалеку. Сприятливий день – вівторок, несприятлива – п’ятниця.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Бажано з обережністю поставитися до нових знайомств – ще невідомо в які нетрі вони вас поведуть. Плануйте, дерзайте, не відступайте від наміченої мети. У вихіднфі можливі дрібні домашні неприємності. Товариськість зробить вас душею будь-якої компанії. Сприятливий день – четвер, несприятлива – середа.

СКОРПІОН (24.10-22.11). Життя обіцяє бути цікавим і насиченим. Вам прийдеться поринати з головою практично в кожне поточне робоче питання, так що часу на особисте життя практично не залишиться. У вихідні дні з нею теж буде напружено – на вас можуть налягти домашні турботи і проблеми. Знайдіть все-таки кілька годин для повного відпочинку. Сприятливий день – понеділок, несприятливий – четвер.

СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Постарайтеся не давати обіцянок, якщо їх важко буде виконати, навіть якщо дуже захочеться допомогти. Побалуйте себе вишуканими блюдами. Проявляючи дбайливість, ви відчуєте, що теж оточені доброзичливою увагою. Сприятливий день – середа, несприятливий – п’ятниця.

КОЗЕРІГ (22.12-20.01). У ваших силах змінити відносини з оточуючими – причому на краще. Ліпше не вступати в суперечки, бо вони не принесуть нічого конструктивного. Очікуйте цікавої інформації, що дозволить вам, використовуючи зв’язки і можливості, просунутися у кар’єрі. Не забувайте про власний будинок, постарайтеся приділити йому достатньо часу. Сприятливий день – четвер, несприятлива – п’ятниця.

ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Ви опинитеся в центрі уваги, причому з повним запасом сил й енергії. Не намагайтеся виправити сформовану ситуацію, а спробуйте витягти корисний урок і чекайте змін. Не задавайте начальству занадто багато питань, тому що чим більше їх виявиться, тим більшим обсягом роботи вас можуть навантажити. Дозвольте собі відпочинок у вихідні. Сприятливий день – вівторок, несприятливий – понеділок.

РИБИ (20.02-20.03). Проявити себе якнайкраще вам знову не вдасться. Якщо ви будете активні, ви легко досягнете прогнозованих результатів. Можете звертатися до начальства з проханнями і побажаннями, все одно воно не буде прихильним до вас. На вихідні чекайте новин від близьких людей. Пошуки пригод увінчаються успіхом, причому в буквальному значенні цього слова. Сприятливий день – четвер, несприятливий – понеділок.

•••
Скачати 335.76 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації05.11.2011
Розмір335.76 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх