Європейський клуб «Дружба» Блистівська зош І-ІІІ ступенів icon

Європейський клуб «Дружба» Блистівська зош І-ІІІ ступенів


Схожі
Вільнянської районної державної адміністрації...
З досвіду роботи шеку «Європейський вимір». Підготувала Соколюк Наталія Іванівна вчитель історії...
Україна.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 м...
Впровадження інформаційних технологій в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13 м...
Конкурс серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської області на тему: «Світ моїх...
Методична рада школи : основні завдання та функції...
М.Є. Кучеренко І відповідає розділам програми з біології для профільних класів...
Малоборовицька зош І ііі ступенів...
Автор: Шенгер Світлана Петрівна, педагог – організатор Карлівської зош І-ІІІ ступенів №3...
План практичного семінару шкільних бібліотекарів Місце проведення: Дмитрушківська зош І-ІІІ...
Специфіка соціалізації студентів-першокурсників на етапі адаптації до нових умов навчання...Загрузка...
скачать
Європейський клуб «Дружба»

Блистівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Гузь Юлія Олександрівна, вчитель англійської мови Блистівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник євроклубу „Дружба”

Євроклуб – одна з найбільш ефективних форм позакласної роботи, яка сприяє засвоєнню європейської тематики, теми дружби та миру. Такий клуб відіграє велику роль у вихованні учнів, так як він дає змогу не лише об’єднати, але й знайомить їх з історією та життям інших народів.

Існує євроклуб і в Блистівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Він був заснований в 2006 році. Так як принципи організації Євроклубу є різними для різних шкіл і залежать від конкретних обставин та можливостей, віку учнів та рівня їх підготовки, а також готовності педагогічного колективу брати участь у роботі клубу, то на засіданні членів клубу було вирішено, що він працюватиме в напрямку ознайомлення учнів з інформацією про Європейський Союз, про країни, які входять до його складу, та в напрямку розвитку позитивного ставлення до навколишнього середовища.

Членами клубу є 12 учнів 9-11 класів.Заняття в клубі

Керівний склад: президент, прес-група та секретар.

С
Мишаста О. – президент клубу
аме члени клубу на чолі з президентом створили емблему, дали назву та девіз, намагаються постійно співпрацювати з іншими клубами: з молодіжною організацією м. Мени, налагодили зв’язки з шкільними дитячими організаціями шкіл Семенівки, Данилівки нашого району. До діяльності клубу залучено також вчителів української мови, зарубіжної літератури, географії, історії та педагога-організатора.

Присутні умови для забезпечення роботи Євроклубу: наявність класної кімнати, де знаходяться стенди по структурі ЄК в методах його роботи.

Для вирішення поставленої мети використовуються інтерактивні форми і методи роботи в клубі, такі як рольова гра, робота в групах та парах, розігрування та розв’язування різних ситуацій, анкетування, творча праця, коло ідей, керовані фантазії, рухливі ігри, «стоп-кадр», уявна прогулянка, заочна подорож з використанням англійської мови, змагання, переговори, запрошення консультантів (взаємодія учнів з учителями історії та суспільствознавства, з географії), вікторини, розгадування кросвордів та ребусів, загадок, випуск тематичних газет, конкурси малюнків, круглі столи, дискусії, прес-конференції, використання наочного методу ілюстрацій та супроводження їх розповіддю, свята, метод листування.

Робота в групі та в парах

Важливим напрямком діяльності євроклубу є запровадження проектної діяльності, де учні намагаються самостійно підібрати матеріал, беручи деяку інформацію з таких предметів як географія, світова література, історія, музика, правознавство, а також беруть інтерв’ю, складають та презентують свої реклами, готують доповіді, випускають стінгазети. Цей вид роботи згуртовує учнів, дає можливість їм спілкуватися та вчить допомагати один одному. Саме учнями були створені такі роботи як “Great Britain” , «Італія – країна Леонардо да Вінчі». Також на основі зібраної інформації створено та представлено презентацію проекту «Країни Європи».

Були виготовлені учнями і тематичні газети «Видатні постаті Італії», яка була представлена на фестивалі зустрічей клубів Європейської Дружби, та «Свята та традиції Великобританії», «Найпопулярніші спортивні ігри в країнах Європи».

За час роботи євроклубу було заплановано створити газету «Friendship» («Дружба»). І на зібранні членів клубу вирішено видати перший випуск газети, приурочений до Дня Святого Валентина.

За допомогою вище згаданих видів роботи розширюються знання учнів про всі країни ЄС, їхні звичаї та традиції, закріплюються знання і навички елементарних правил поведінки та етики, поглиблюються уявлення учнів і про нашу державу – Україну, продовжується ознайомлення учнів з державними символами, звичаями та традиціями.

Також члени даного клубу не забувають і про історію свого рідного села і працюють над її вивченням. Деякі учні «Дружби» є членами краєзнавчого гуртка «Краєзнавець», керівником якого є вчитель історії та правознавства. Є навіть напрацювання, пов’язані з історією села Блистова. Так робота учениці 10 класу Бриль О. була визнана кращою в конкурсі «Історія міст і сіл України».

Діяльність євроклубу намагається залучити учнів до миротворчих та благодійних акцій:

- два роки поспіль члени євроклубу беруть активну участь в благодійній акції: «Від серця до серця» (Всеукраїнська акція по збору коштів для дітей з вадами зору та слуху);

- «Подаруй бібліотеці книгу» (збір різноманітних дитячих книжок);

- «Посади дерево».

Минулого року члени нашого клубу брали участь у фестивалі, який відбувся у місті Мена, де учні представляли в незвичайній формі (у вигляді казки) опис діяльності європейського клубу «Дружба» та презентували Італію. Це дало змогу ь не лише розповісти про діяльність свого клубу, але й обмінятися адресами та вільно поспілкуватися, скуштувати смачні страви різних представлених країн, дізнатися багато цікавої інформації та знайти нових друзів.

Життя переконує, що наше суспільство опинилось перед небезпекою не менш страшною, ніж ядерна: знецінення людського життя, зруйнування особистості, втрата уявлень про істинність свого внутрішнього світу. В результаті суспільство стає все більш жорстоким і байдужим до життєвих проблем людини. Особливо вразливими бувають діти. Тому на тему збереження миру на планеті проводиться багато занять, бесід, вікторин, тестів, дискусій: «Вчимося жити в мирі і злагоді», «Планета світла і добра», «Вибір завжди є у кожного із нас», «Твоє життя – твій вибір», «Сприймаємо світ не лише очима» тому наш девіз: «Мир, любов і злагода єднають нас».

Створено Статут Євроклубу .Емблема клубу

Статут Європейського Клубу «Дружба»

1. Загальні положення 

1.1. Європейський клуб, який має назву «Дружба», є добровільним молодіжним об`єднанням шлолярів, яке має на меті поглиблення та розширення знань учнів про культуру, звичаї, історію та традиції країн, які входять до ЄС, виховання підростаючого покоління в дусі миру, патріотизму, гуманізму та милосердя, розвиток дитячої миротворчості.

Адреса клубу:

Блистівська ЗОШ І-ІІІ ст.

вул. Набережна 17, с. Блистова,

Менський район, Чернігівська область, індекс 15675, тел. 4-47-49.


 1.2. Клуб здійснює свою діяльність на загальнолюдських засадах гуманізму і доброзичливості, поваги до національних почуттів і культурних традицій народів.

 1.3. Клуб будує свою діяльність на основі таких принципів:

- рівноправність членів, самоврядування;

- добровільний вступ до клубу і вихід з нього;

- спільне прийняття рішень.

 1.4. Членом клубу може стати кожен бажаючий школяр, незалежно від віку, громадянства, релігійних переконань, який визнає Положення про Європейський клуб.

1.5. В своїй роботі Клуб керується власним Положенням. Робочими мовами є українська та інші мови, які вивчаються в школі.

2. Мета і завдання

Європейський клуб ставить за мету:

2.1. Накопичити та поширити інформацію про традиції, історію, культуру своєї країни та країн, які входять до ЄС.

2.2. Формувати в молоді систему європейських цінностей.

2.3. Виховувати дітей та учнівську молодь в дусі миру, дружби, взаєморозуміння і співробітництва, формувати позицію справжнього громадянина, який живе турботами свого краю, держави і своєї планети; сприяти активному відродженню національних культур, мов, традицій і їх взаємозбагачення.

2.4. Завданнями Клубу є:

 • проведення зустрічей та клубних змагань школярів, які є членами євроклубів (іноземними та рідною мовами);

 • випуск шкільних газет;

 • святкування Дня Європи (травень);

 • проведення вікторин за європейською тематикою;

 • організація листування з іншими шкільними євроклубами;

 • проведення круглих столів для старшокласників, парламентських ігор, вікторин;

 • проведення конкурсів (конкурси малюнків, есе, статей на задану європейську тематику);

 • накопичення та поширення інформації про історію Європейського Союзу, його структуру, сучасний стан розвитку;

 • сприяння вивчення іноземних мов;

 • формування почуття відповідальності учнів за долю суспільства, дотримання прав людини, охорону довкілля;

 • сприяння загальному усвідомленню необхідності взаємної толерантності та поваги в відносинах між людьми, а також потреби в співпраці.

^ 3. Основні напрямки діяльності

3.1. Знайомство з історією, культурою, національними звичаями народів Європи, основами міжнародних відносин, вивчення ділового етикету.

3.2. Встановлення і розвиток дружніх зв`язків між школярами України та інших держав, дитячими і молодіжними організаціями для об`єднання миротворчих зусиль.

3.3. Налагодження співробітництва між навчальними закладами.

3.4. Вивчення історії рідного краю, української мови, національної культури і традицій.

3.5. Охорона і збереження національних багатств,  пропаганда здорового способу життя.

3.6. Вивчення демократичних традицій у європейських країнах світу.

3.7. Організація цікавого і змістовного дозвілля молоді, підвищення  її політичної культури.

4. Форми роботи Європейського клубу

4.1. Розвиток молодіжної дитячої дипломатії (поїздки, зустрічі, листування)

4.2. Проведення днів Клубу і робота в об`єднаннях (гуртках, секціях за напрямками: інформаційним, культурологічним, світоглядним тощо).

4.3. Масові заходи: фестивалі, зустрічі, тижні активних дій, організаційно-діяльні ігри, пізнавально-розважальні заходи.

4.4. Благодійні акції: ярмарки миру, виготовлення сувенірів, концерти в Фонд миру тощо.

4.5. Поширення інформації про Європейський Союз серед молоді.

4.6. Участь у видавничій діяльності, підготовка інформаційних стендів і макетів, участь у виставках.

^ 5. Структура і керівництво

5.1. Вищий орган Клубу – загальні збори його членів. Загальні збори затверджують структуру, напрямки діяльності, статут, емблему.

5.2. Керівний орган – Рада Клубу, яка обирається на загальних зборах. Рада Клубу здійснює діяльність по організації функціонування Клубу. Раду очолює президент.

5.3. У Раду Клубу входять президент, прес-група, редколегія.

6. Членство

6.1. Членами Клубу є школярі, які дотримуються Статуту, активно працюють в одному з напрямків, практичними діями сприяють розвитку Клубу.

6.2. Колективні члени (добровільні дитячі чи молодіжні об’єднання, які працюють за місцем проживання, шкільний клас, група) мають своїх представників у Раді Клубу:

- дійсним членом стає школяр, який узгоджує свої дії з метою та цілями Клубу, виконує членські обов’язки, керується Статутом і діє в його дусі;

- почесним членом стає особа, яка має перед Клубом виключні заслуги при виконанні його місії та цілей.

6.3. Дійсне членство виникає після складання присяги члена Клубу.

6.4. Дійсне членство закінчується добровільним виходом із Клубу або позбавленням членства.

^ 7. Права і обов’язки членів Клубу

7.1. Член Європейського клубу має право:

- брати участь у заходах, організованих Клубом;

- отримувати інформацію про діяльність Клубу і його органів;

- вибирати і бути обраним в керівні органи Клубу;

- вносити пропозиції щодо діяльності Клубу в подальший  період та брати участь в їх  реалізації;

- клопотати про надання  організаційної та матеріальної допомоги Клубу.

7.2. Клуб розробляє  кодекс честі. Член Клубу зобов’язаний:

- діяти відповідно до Статуту Клубу;

- підтримувати традиції Клубу.


План роботи євроклубу “ Дружба ” на 2010-2011н.р.

Зміст роботи

Вересень
1. Вступне заняття. Знайомство з особливостями роботи євро клубу «Дружба». Прийняття Статуту.

2. Україно! Мій рідний краю…
Жовтень
3.
Розмаїття спадщини Італії.
4. Святкування Хелоуіна.
Листопад
5. Заочна подорож до Німеччини.
6. Проведення інтелектуальної гри “Ти геній! ”.
Грудень
7.
Це цікаво знати. Національні емблеми Великобританії.
8. Знайомство з традиціями святкування Нового року в країнах Європи.

Січень
9.
«Світ спорту»: найпопулярніші спортивні ігри в країнах Європи”.
10. Вікторина в малюнках «Чи знаєш ти свої права?»
Лютий
11.
Святкування Дня Святого Валентина.
12. Вистава англійської казки “Snow White and the Seven Dwarfs”
Березень
13. Відзначення свята 8 Березня.
14. Заочна подорож до Іспанії.
Квітень
15.
Засідання клубу “Екологія України та європейських країн”.
16. Знайомимось - Греція.
Травень
17. Спортивно-туристичне свято «Козацькому роду нема переводу».

18. Свято «Хай завжди буде сонце» до Дня захисту прав дитини.


Презентація клубу Європейської дружби. Італія.

Мета заходу: сформувати в учасників чітке уявлення про зміст, завдання і цілі клубу європейської дружби; ознайомити з Італією як однією з країн Євросоюзу; виховувати інтерес до вивчення культурної спадщини Італії.

Обладнання: схематична карта Італії, стінгазета «Видатні особистості Італії», сценарій заходу.

^ Хід заходу:

Незнайка. Привіт Пізнайко! А куди ти так поспішаєш? Щось я тут проґавив.

Пізнайко. Як куди? На презентацію євроклубу «Дружба».

Незнайка. Це цікаво. А що таке «Дружба»?

Пізнайко. Кожний євроклуб має власну назву, девіз, емблему. От «Дружба» - це назва нашого клубу. Адже ж дружба нас єднає і завжди перемагає.

Незнайка. Цікаво-цікаво, але ти щось згадував про емблему. Вона обов’язкова?

Пізнайко. Звісно. А як без емблеми. В мене з собою навіть є її зразок (показує). Ось, подивись.

Незнайка. І що означають ці малюночки: голуб, веселка і навіть сонце з дивними променями-колосочками. І чомусь їх рівно 12. Десь тут помилка.

Пізнайко. Все вірно. 12, тому що 12 країн входить до Євросоюзу. А щодо голуба та веселки, так це кожний знає, що вони є символами дружби, миру. Аби ти гарно вчився, то знав би це все.

Незнайка. Чому!? Я вчуся непогано: на «4» і «5», але мені цікаво знати, чим ви займаєтеся в клубі, можливо і я стану його членом.

Пізнайко. Проводимо на європейські теми дебати, круглі столи, конкурси малюнків, організовуємо презентації, випускаємо стінгазети.

Незнайка. І що це все вам дає? Погралися, побалакали та й розбіглися.

Пізнайко. Та… Тупі запитання. Аби ти вчився на «10» і «11», то знав би, що це дає багато чого:

Цікаві знання,

Нові знайомства,

Багато друзів,

Захоплюючі подорожі,

Перспективи на майбутнє,

Втілення мрій і бажань,

Знайомство з країнами ЄС,

Розвиток і самореалізацію.

Незнайка. І правда багато. А якщо я спитаю тебе про Італію, що ти зможеш мені розповісти?

Пізнайко. Хочеш я тобі розповім казку про Італію.

Незнайка. Давай, викладай свою казочку. Можливо, мені сподобається.

(Йде інсценіровка казки, слова автора читає Пізнайко)

Пізнайко. В одній країні, потім ви здогадаєтеся в якій, жила дівчинка на ім'я Флоренція. Не було в неї нікого, крім братика Аоста. Але одного дня трапилася з ним біда, хлопчик натрапив в лісі на Бабу Ягу, яку образив, назвавши її старою.

^ Аост. Ей, стара, можливо, тобі допомогти тягти отой здоровенний клунок.

Баба Яга. Хто стара? Я?! Та мені либонь лише 150. Хто надав тобі право так називати мене? За це я тебе покараю, перетворю тебе в віслюка, щоб тягав такі вантажі, як і я. Ні, краще в статую… Ага. Так ти не зможеш нічого робити, лише за всім спостерігати і заздрити.

Флоренція. Ой, лишенько, не робіть цього, шановна сеньйорита Баба Яга.

(Але Баба Яга вже перетворила Аоста в статую)

Баба Яга. Пізно, дівчинко.

Флоренція. Але що ж мені робити, щоб зняти закляття?

Баба Яга. Що робити? А принеси мені чарівні чобітки, які знаходяться в замку Феї за п’ятьма дверима, до яких потрібні ключі, які вона сховала в різних місцях і охороняються вартою. Ці ключі дуже важко здобути.

Флоренція. Так, звідкіля мені знати, де знаходяться ті схованки.

Баба Яга. Ти про це не хвилюйся. В мене є карта. Ось. Вона допоможе тобі. І пам’ятай, ти мені - чобітки, а я - Аоста.

Пізнайко. І потрапила Флоренція до першого міста, Рим. Там вона зустріла охоронця.

Флоренція. Я вибачаюся, сеньйоре охоронцю. Але мені необхідний ключ Феї.

Охоронець 1. Щоб тобі його отримати, ти маєш дати правильні відповіді на мої запитання.

Флоренція. Я згодна дати відповідь на всі ваші запитання, сеньйоре.

Охоронець 1. Назви мені столицю Італії.

Флоренція. Звісно ж, це Рим. Це одне з древніх міст світу, яке отримало назву «Вічне місто». За переказами, він заснований на семи пагорбах братами Ромулом та Ремом в 753 році до н.е..

Охоронець 1. А на якій річці розташоване це місто? Які птахи врятували Рим? Хто заснував Ватиканську бібліотеку? А…

Флоренція. Місто розташоване на річці Тибр. А врятували його гуси. Наприкінці 4 ст. до н. е. войовничі племена галлів пішли війною на Рим. Вони розгромили римське військо і спалили місто. Частина римлян заховалася на неприступному пагорбі Капітолії у фортеці, де стояли храми богів. Уночі, коли всі поснули, галли по стіні видерлися на Капітолій. Сторожа мирно спала. Тільки священні гуси почули чужоземців і голосним криком розбудили воїнів. Так виник вислів «гуси Рим врятували». А що до Ватиканської бібліотеки, то її заснував Микола V.

Охоронець 1. А от на ці завдання ти не знайдеш відповіді.

На мілину із дітьми кошик повінь занесла,

Де за велику гілку він зачепивсь вербову.

На плач дитячий вовчиця з лісу підійшла

І молоком нагодувала хлопчиків чудових.

Флоренція. Так це ж легенда про Ромула і Рема.

Охоронець 1. А що щодо цього завдання.

Цей повелитель римської держави

Водночас міг робити різні справи:

Читав, писав і слухав в ту ж хвилину, -

Тому що був він дуже зайнята людина.

Флоренція. Та що ж тут думати, якщо це Юлій Цезар – повелитель римської держави.

Охоронець 1. Оце так знання! Я ніколи не сподівався, що хтось зможе дати відповіді на всі мої запитання. Ти чесно заробила ключ, і я його тобі віддаю.

Пізнайко. Далі Флоренція потрапляє до Верони.

Флоренція. Доброго дня, сеньйоре вартовий! У мене до вас прохання. Мені потрібен ключ Феї, щоб визволити від чарів мого братика.

Охоронець 2. Гаразд. Але спершу ти маєш відповісти на запитання. На берегах якої річки розміщене місто Верона?

Флоренція. На річці Адідже.

Охоронець 2. А можливо ти ще щось знаєш про це місто? Наприклад, чим воно відоме?

Флоренція. Хм…Знаю. В Вероні народився великий італійський живописець П. Веронезе, а також саме в ньому відбуваються події п’єси

В. Шекспіра «Ромео і Джульєтта».

Охоронець 2. Оце так, навіть я сам не знав цього! Я з радістю віддам ключ такій розумній дитині.

Пізнайко. Охоронець віддав їй ключа. Флоренція подякувала і вирушила далі в Мілан.

Охоронець 3. Що тобі, дівчино, потрібно?

Флоренція. Мені потрібен ключ Феї, щоб визволити від чарів мого братика.

Охоронець 3. Виконаєш завдання, і отримаєш ключа. Наприклад, який відомий оперний театр розміщений в Мілані? Назви самий відомий архітектурний пам’ятник і символ міста? І де розміщений розпис «Тайна вечеря» Леонардо да Вінчі?

Флоренція. Такі прості запитання. Всім відомо, що Мілан славиться театром Ла-Скала. А символом міста є Міланський собор Дуомо. А щодо розпису то він розміщений в церкві Санта Марія-делле-Граціє. Хто ж задає такі запитання?

Охоронець 3. Раз так, то тримай свого ключа. Ти заробила його.

^ Слова автора. Отримала Флоренція третього ключа. Залишилося їй здобути ще два, і її братик буде звільнений від чарів.

Охоронець 4. А що ти, дівчино, тут робиш?

Флоренція. Доброго дня, шановний сеньйоре вартовий. У мене до вас прохання. Мені потрібен ключ.

Охоронець 4. Гаразд. Я дам тобі його, якщо ти даси відповідь на моє запитання. Назви місто, яке співає.

Флоренція. Так це ж і є місто, в якому ми знаходимося, місто Сорренто. Зараз ви навіть почуєте і його голос.

(Лунає італійська пісня)

Пізнайко. Вартовий віддав їй четвертого ключа. І залишилося дістати останнього.

Флоренція. Доброго дня, сеньйоре.

Охоронець 5. Доброго-доброго. Що тебе привело в ці краї?

Флоренція. Я прийшла за ключем.

Охоронець 5. Почекай. А чим це так пахне?

Флоренція. (Сміється) Так ви, сеньйоре, не знаєте, що ми в місті Спеції? Зараз ми покуштуємо страву, приправлену назвою цього міста, за що я сподіваюся отримати ключа.

Пізнайко. Не стримався вартовий від такої спокуси. Віддав Флоренції останнього ключа. І вона поспішила до Феї за чарівними чобітками.

Фея. Доброго дня, Флоренція. Я вже знаю, що ти прийшла за чобітками, але просто так я тобі їх не віддам. Дай відповідь на моє запитання. Яку країну називають «країною телят»?

Флоренція. Звісно ж, Італію, яка має дуже незвичайну форму чобітка.

^ Фея. Гаразд. Я даю тобі ці чарівні чобітки. З умовою, що надалі ви будете вкрай дуже обережними з лихою Бабою Ягою.

Флоренція. Ми, сеньйорито, обіцяємо надалі бути обережними. І дякуємо Вам за допомогу.

Пізнайко. Повертається Флоренція до лісу і віддає чобітки Бабі Язі.

Флоренція. Я виконала, синьйорино, ваше бажання, а тепер ви виконайте моє. Звільніть від чар мого братика.

Баба Яга. Гаразд, я звільню його з умовою, що він більше не попадатиметься мені на очі.

Флоренція. Я обіцяю Вам. Велике спасибі за Ваше добре серце, найпрекрасніша синьйорина.

Пізнайко. От і казочці кінець. І добре те, що все добром закінчується.

Незнайко. Оце так-так. Я й не думав, що так багато можна дізнатися про Італію. Я навіть вперше почув такі міста як Спеція та Сорренто. А розкажи мені ще про яку-небудь країну.

Пізнайко. Вибач, але я поспішаю. Хочеш, записуйся до нас в клуб, і ти ще багато чого дізнаєшся цікавого.

Козацькому роду нема переводу


Спортивно-туристичне свято

«Козацькому роду нема переводу»Мета. Перевірити знання учнів з історії українського козацтва; формувати вміння працювати в групах; розвивати логічне мислення та пам'ять; виховувати повагу до історичного минулого.

Обладнання. Ілюстрації з символами українського козацтва.

^ Хід заняття

Учні поділяються на дві групи. За кожну правильну відповідь група учнів отримує 1 бал. Перед початком змагання учні придумують назву своєї груи.

І. Це цікаво знати.

Розповідь учня.

Корогви і значки

Козаки мали прапори двох різновидів: корогви та значки. Корогви – великі прямокутні стяги. Значки – невеликі прямокутні, які використовували щодня. Охороняли їх хорунжі.

Прапори були червоного, жовтого, жовто-синього, чорного кольорів. На них – золотом вишиті образ Покрови Богородиці і козак із шаблею та рушницею. Або сонце, місяць, хрести, зірки, зброя. Наприклад, велика кошова червона корогва Запорізької Січі на лицьовому боці мала зображення білого архангела Михаїла, а на зворотному – білого хреста, оточеного сонцем, півмісяцем та зірками.

ІІ. «Мозковий штурм»

Дібрати слова (до слова «козак»), які пов’язані з ним. (кінь, чайка, оселедець,шабля, захист, воля, січ).

ІІІ. Гра «Докажи прислів’я»

 1. Той, не козак…(що боїться собак).

 2. Козак наче…(орел).

 3. Козак українську любить мову, додержить завжди…(свого слова).

 4. Україна – це козацька… (мати).

 5. Ми з такого роду, що…(любить свободу).

 6. Козак не боїться…(ні тучі, ні грому).

 7. Козак усім народам друг, міцний у нього…(дух).

 8. Козак – слабкому…(захисник).

 9. Хто в роботі, той і в…(турботі).

^ IV. Вікторина «З якого твору уривок»


Обговорення завдань вікторини 1. «3 тисячам грабіжникам пощастило сховатись у величезній печері». (Легенда «Тисячоголова печера на Чатир-Дазі»).

 2. «Негоже запорожцям від смерті очі ховати – помітив це курінний отаман-батько Вернидуб». (Казка «Козацький рід»).

 3. «Королевич знов попросив допомогти. Гетьман погодився. Але поставив перед королевичем вимогу – визнати владу козацького гетьмана над усією Україною». (За В.Антоновичем «Петро Конашевич- Сагайдачний»).

 4. «Прокинулися тоді їхні замордовані душі й мерщій давай розбивати на собі кайдани». (А. Кащенко «Про гетьмана Івана Сулиму»).

 5. «Запорозьку піхоту вважали найкращою в Європі. Вона героїчно, майстерно билась з ворогами на суходолі шикуючись, як правило, у три шеренги» («Як козаки воювали»).

 6. «Лине гомін, лине гомін по степу німому». (З народного «Максим козак Залізняк»).

 7. «Гетьман підписав із запорожцями угоду. Він склав бажану присягу. Козаки приймали її в церкві села Будищі». (І.Борщак, Р.Мартель «Іван Мазепа»).

 8. «Раптом щось стукнуло й грюкнуло десь, говірня голосна почулася, і близенько коло їх у саду голоси й люди з усіх боків». (Марко Вовчок «Кармелюк»)

^ V.Точка «Козацька»

 1. Козацька держава. (Запорозька Січ)

 2. Острів, де жили козаки. (Хортиця)

 3. Кому заборонено було навіть ступати на Січ? (Жінкам)

 4. Свята покровителька козаків, в честь якої була збудована церква. (Свята Покрова)

 5. Вірний друг козаків. (Кінь)

 6. Козацька зачіска. (Оселедець)

 7. Бойове мистецтво козаків. (Бойовий гопак)

 8. Козацький човен. (Чайка)

 9. Хто такий пластун? (Найкращий козак-розвідник)

 10. Що означає слово «козак»? (Вільна людина)

 11. Яка головна козацька страва, в яку додавали пшоно? (Куліш)

 12. Будівлі, в яких жили козаки. (Курені)

 13. Головний серед козаків. (Гетьман)

 14. За що боролися козаки? (За волю)

 15. Як називались козаки. які охороняли Січ? (Дозорці)

 16. Як вони сповіщали про небезпеку? (Підпалювали бочки зі смолою)

 17. Як називалось бойове укріплення? (Запорозька Січ)

 18. Скільки козаків вміщувала одна чайка? (50-70)

VІ. Тестове завдання «Цілющі озера»

 1. Осідком запорожців була:

 1. Київська Русь;

 2. місто Сміла;

 3. Запорозька Січ.

 1. Запорозька Січ знаходиться на річці:

 1. Дунай;

 2. Дніпро;

 3. Айдар.

 1. Запорозька Січ – це:

 1. простора площа;

 2. місто;

 3. держава.

 1. Козаки, запорожці жили в:

 1. двоповерхових будинках;

 2. куренях;

 3. наметах.

 1. Посередині Січі стояла:

 1. невелика церква;

 2. гострий частокіл;

 3. будинок для кошового отамана.

 1. Козаки одягалися в:

 1. костюм;

 2. смокінг;

 3. грубу сорочку і кирею.

 1. Козаки їли:

 1. олів’є;

 2. куліш, сушену рибу, печене м'ясо;

 3. борщ.

 1. Січчю командував:

 1. командир;

 2. ланковий;

 3. кошовий.

VІІ. Лист козаку.

Діти пишуть листа козаку.

VІІІ. Підбиття підсумків.


^ РОЗМАЇТТЯ СПАДЩИНИ ІТАЛІЇ

Мета. Розширити знання учнів про мистецтво Італії.

Ведучий. Доброго дня, шановні гості, дорогі діти! Перш ніж розпочати наш захід, я б хотіла, щоб наші учасники розгадали загадки.


Відгадати – просто клопіт,

Кажуть, є країна-чобіт? (Італія)


Столицю навпаки,

Мій друже прочитаєш,

Й чудове слово ти

Запам’ятаєш. (Рим)


Ведучий. Отже, ви вже мабуть здогадались, що сьогодні йтиме мова про країну Італію, але ми вестимемо мову не лише про неї, а й про її спадщину – це мистецтво відомих італійських художників, історію тощо. А зараз ми перевіримо, як ви знаєте предмети географію, історію, право. Кожна команда за одну хвилину повинна дати відповіді на запитання. Перемагає та команда, яка найбільше дала правильних відповідей. Одна правильна відповідь – 1 бал.

Бліц-контроль.

 1. Яка столиця Італії? (Рим)

 2. Розміщення країни. (Апеннінський півострів)

 3. Форма правління Італії. (Республіка)

 4. Глава держави. (Президент)

 5. Державна мова. (Італійська)

 6. Валюта Італії. (Євро)

 7. Які птахи врятували Рим? (Гуси)

 8. Місто в Італії, яке відоме оперним театром Ла-Скала? (Мілан)

 9. Хто заснував Ватиканську бібліотеку у Римі? (Микола V)

 10. В якому місті знаходиться «Падаюча Башня»? (Піза)


Ведучий. Так, географію, історію та право ви добре засвоїли, а зараз ми перевіримо, як ви знаєте відомих італійських людей. Вам потрібно виконати невелику письмову роботу. Кожна команда отримує картки, де записані імена відомих людей. Ваше завдання – підкреслити, ким вони були за фахом. Вибрати з трьох відповідей правильну.

Ким були?

 1. Рафаель Санті (філософ, художник, поет);

 2. Мікеланджело Буонаротті (скульптор, астроном, винахідник);

 3. Петрарка (художник, психолог, поет);

 4. Орландо ді Лассо (музикант, скульптор, письменник);

 5. Донато Браманте (письменник, архітектор, музикант);

 6. Галілео Галілей (художник, філософ, вчений);

 7. Андреас Везалій (медик, архітектор, політик);

 8. Антоні Ван Левенчук (поет, вчений-аматор, художник);

 9. Нікколо Макіавеллі (письменник, художник, винахідник);

10) Леонардо да Вінчі (музикант, лікар, художник).

Ведучий. А для капітанів команд інше завдання. Перевіримо наскільки вони уважні на уроках. Вам потрібно лише обрати правильні відповіді в тестовому завданні. За кожну правильну відповідь команді прибавляється 3 бали.


Виберіть правильну відповідь.

1. Видатні полотна Рафаеля Санті:

^ А) «Сікстинська мадонна»;

Б) «Джоконда»;

В) «Нічний дозор»;

Г) «Любов земна і небесна».

2. «Таємну вечерю» намалював:

А) Мікеланджело;

Б) Рафаель;

В) Тиціан;

Г) Леонардо да Вінчі.

3. Автор «Джоконди» («Мони Лізи»):

А) Рафаель;

Б) Ботічеллі;

В) Лопе де Вега;

Г) Мікеланджело;

Д) Леонардо да Вінчі.

4. Установіть відповідність між авторами і творами:

1) Леонардо да Вінчі; а) статуя «Давид»;

2) Тиціан; б) «Даная»;

3) Мікеланджело; в) «Джоконда»;

4) Рафаель; г) «Сікстинська мадонна»

(Відповідь: 1в, 2б, 3а, 4г).

Ведучий. Поки журі перевірятиме роботи наших учасників, деякі учні нам розкажуть дещо цікаве про відомих людей Італії.

Учень 1. Леонардо да Вінчі (1452-1519) народився у Флоренції. У 14-річному віці почав навчатися живопису. Проте на цьому не зупинився – упродовж усього життя наполегливо вивчав різні науки. Мабуть, немає галузі людських знань, якою б не цікавився Леонардо. Він займався математикою, анатомією, різними галузями техніки, будував літальні апарати й підводні човни, у його записах можна знайти описи гелікоптера, парашута, автомобіля, телефону тощо.

…Мої предмети народилися з простого й чистого досвіду, який є справжнім учителем.

…Усе наше пізнання починається з відчуттів. Якщо прилад, зроблений гвинтом, зроблено добре… і швидко приводиться в обертання, - названий гвинт вкручується в повітря і піднімається в гору.

…Зроби скло для очей, щоб бачити Місяць великим.

…Я не пишу про свій засіб залишатися під водою стільки часу, скільки можна залишитися без їжі. Цього не оприлюднюю і не оголошую я через лиху породу людей, які цей засіб використали б для вбивств на дні морів, проламуючи дно кораблів і топлячи їх разом із людьми.

…Люди розмовлятимуть одне з одним із найвіддаленіших країн і одне одному відповідатимуть.

У період розквіту свого таланту Леонардо створив фреску на біблійну тематику «Таємна вечеря» (1495-1497). В основі її сюжету лежить оповідь про те, як під час вечері перед стратою Христос повідомив учням, що один із них зрадить його. Вираз обличь учнів Христа сповнені обурення, здивування, а спотворене жахом обличчя Юди передано з вражаючою глибиною реалізму.

Одним із найвідоміших творів Леонардо став портрет Мони Лізи, дружини купця дель Джокондо. Живописець зумів зосередити увагу глядача не на зовнішній привабливості Мони Лізи, а на її внутрішньому світі. У цю картину закохувалися, її не навиділи, через її кінчали життя самогубством, але остаточно зрозуміти й розгадати її таємницю так і не змогли.


Учень 2. Мікеланджело Буонаротті (1475-1564). Мікеланджело зробив головним персонажем своїх творів людину. Жоден пейзаж не цікавив майстра – тільки зображення прекрасного людського тіла. У своєму величному мармуровому «Давиді» він, усупереч біблійному міфові, зобразив не хлопчика, а розквітлого юнака, сповненого титанічної сили. Ця статуя стала водночас і символом повернення античної краси до мистецтва, й ідеалом нової людини, утіленням непохитної волі та могутності.

Працюючи над розписом плафону Сікстинської капели, Мікеланджело один з 1508 до 1512 р. розписав 600м² стелі на висоті 18 метрів сюжетами релігійного змісту, які звучать гімном людській величі та красі. Таку ж силу й натхнення вклав він у виконання фігури Мойсея для могили Папи Юлія ІІ.


Учень 3. Рафаель Санті (1483-1520). За своє коротке життя Рафаель зумів зробити дуже багато. Декілька років він керував будівництвом собору Св. Петра у Римі, укрив фресками стіни багатьох залів папського палацу у Ватикані, створив чудові портрети своїх учасників. У його творах відтворено найтонші відтінки людських почуттів, духовну та фізичну красу персонажів.

Вершиною творчості Рафаеля вважають створену 1513 р. «Сікстинську Мадонну». Цікавою є композиція картини: розкривається завіса, і ми бачимо жінку, яка тримає перед собою дитину; жінка водночас і віддає свою дитину, яку вона жертвує в ім'я спасіння людства. Перед нами не просто Мадонна, а жінка-матір, яка страждає, як і кожна людина.

Учень 4. Тиціан Вечелліо (1477-1576) був найвідомішим італійським художником венеціанської школи. Багато уваги Тиціан приділяв біблійним сюжетам («Христос і Магдалена», «Покладення в труну»). Його образи сповнені внутрішнього спокою, краси, випромінюють внутрішнє світло.

Неперевершених висот досяг Тиціан у мистецтві портрета. Йому таланило відтворювати різні, іноді суперечливі, риси характеру героїв: велич, скупість, підозрілість, лицемірство, хитрість тощо. Художник відкрив у своїх героях те, що вони намагалися приховати, і знаходив неповторні, ледь помітні засоби, щоб це передати. Його портретам завжди була притаманна особливість – домінуючий колір, що повторювався у відтінках. Найвідоміші серед портретів Тиціана – «Іпполіто Медичі», «Карл V». Особливо цікавим є портрет Папи Павла ІІІ з племінниками, у якому автор зумів показати зіткнення трьох різних характерів, жоден із яких не бажає примиритися з іншим.

Ведучий. Молодці. Ви гарно справляєтесь з завданнями. Але у тієї команди, яка програє є шанс збільшити бали. Перед вами стоїть чорна коробка. Вам потрібно витягнути з коробки запитання і дати правильну відповідь. Якщо ви даєте правильну відповідь, то отримуєте 3 додаткові бали.

 1. Кого, за легендою, вигодувала вовчиця? Назвіть імена. (Ромул, Рем)

 2. Італія в перекладі з грецької означає … (країна телят)

Ведучий. На жаль, наш захід підходить до кінця. Але ми не прощаємося, тому що ми не знаємо ще наших переможців. Поки журі визначатиме переможців, ми попрацюємо з глядачами. Перед вами ілюстрації робіт відомих людей Італії. Вам потрібно назвати автора та назву ілюстрацій.


Л. да Вінчі «Мона Ліза»


Рафаель «Сикстинська Мадонна»
Скачати 258.29 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації27.09.2011
Розмір258.29 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

отлично
  1
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх