Червоноградський навчально-виховний комплекс №13 Виховна програма Червоноградського навчально-виховного комплексу №13 icon

Червоноградський навчально-виховний комплекс №13 Виховна програма Червоноградського навчально-виховного комплексу №13


Схожі
Верхняцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ліцей»...
Виховна програма білокаменського навчально-виховного комплексу золочівського району (проект)...
Навчально-наочний комплекс:  комп'ютери...
Навчально-виховного комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад»...
Методичні рекомендації щодо створення навчально-методичного комплексу (нмк) навчальної...
Експериментальний навчально-виховний комплекс «Школа майбутнього» (м...
Експериментальний навчально-виховний комплекс «Школа майбутнього» (м...
Експериментальний навчально-виховний комплекс «Школа майбутнього» (м...
Розділ І. Проблемно орієнтований аналіз стану навчально-виховного закладу 2009-2010 н р...
Навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат школа мистецтв)...
Директор Мирнодоленського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа і-ііі ступенів...
«Тангейзер»Загрузка...
скачать
Червоноградський навчально-виховний комплекс № 13


Виховна програма

Червоноградського навчально-виховного комплексу № 13


Соснівка, 2009

ВСТУП


Червоноградський навчально – виховний комплекс № 13 - одна з трьох загальноосвітніх шкіл , що знаходяться в м. Соснівка Львівської області. ЧНВК №13 утворено в 2001 р. шляхом реорганізації загальноосвітньої школи в навчально – виховний комплекс «Середня загальноосвітня школа – гімназія» з метою поглиблення навчально - виховного процесу в напрямку профілізації навчання , забезпечення освітніх потреб учнів, розвитку здібних і обдарованих дітей, забезпечення належного рівня підготовки випускників школи до вступу у вищі навчальні заклади, створення відповідного соціокультурного і виробничого середовища, кадрового і матеріального забезпечення, створення умов для забезпечення науково - теоретичної, гуманітарної, загальнокультурної підготовки здібних і обдарованих дітей. З 1999 р. в школі з 1-го класу поглиблено вивчається англійська мова, впроваджується методика викладання за підручниками Оксфордського університету, викладачі англійської мови активно співпрацюють з волонтером Корпусу миру США. З початкової школи запроваджується набуття учнями правових і економічних знань, з 2- го класу - вивчення інформатики і комп’ютерної техніки, в основній школі організовано поглиблене вивчення англійської мови і інформатики. Педагоги школи мають значний позитивний досвід роботи із здібними і обдарованими дітьми, залучають учнів до науково - дослідницької роботи, забезпечують їх усесторонній розвиток.

Цільовим орієнтиром роботи комплексу є модель випускника НВК як стратегія , що визначає зміст освіти і вибір відповідних педагогічних засобів. Дана модель передбачає наступні сфери особистості:

 1. Людина Світу.

 2. Громадянин Вітчизни.

 3. Мешканець міста

 4. Вихованець школи

 5. Член дитячого, молодіжного співтовариства.

 6. Творча Індивідуальність.

 7. Здорова особистість.

 8. Майбутній фахівець.

У 2006-2009 н.р. педколектив працює над науково – методичною проблемою “Застосування комп‘ютерної техніки у навчально - виховному процесі". Колектив взяв участь в проекті "Net Школа Україна",

На даний час в школі є 23 класи та навчається 611 учнів. У школі працює 52 вчителя

Якісний склад педагогів:

Вищої категорії - 28 вчителів -54 %.

I категорії-7 вчителів -13 %.

II категорії-4 вчителі – 8 %.
спец - 13 вчителів -25 %
(див. діаграму 1).


Мають звання : « Вчитель методист» -6

« Старший вчитель» - 14.

Нагороджені значком «Відмінник народної освіти» - 3


За віковим складом : 8 вчителів пенсіонерів-15 %

до ЗО років - 11 вчителів -21 % від 30-40 - 10 вчителів -19 % від 40-50 - 19 вчителів -37 % від 50-55 - 4 вчителі -8 %

(Дивись діаграму 2.)
Діаграма 1.Якісний склад колективу Червоноградського НВК №13Діаграма 2. Віковий склад колективу Червоноградського НВК №13

Школа має належне матеріально-технічне та кадрове забезпечення: функціонує 2 комп‘ютерних класи, мультимедійний центр класні кімнати світлі і просторі, кабінети відповідають всім санітарно-гігієнічним та методичним вимогам, завдяки чому займали призові місця на міському конкурсі – огляді. Так, кабінети історії, біології мають І місце, трудового навчання ІІІ місце. У школі створено музей – майстерню декоративно-прикладного мистецтва, на базі якої діє факультатив «Дерево життя».Заняття тут проводить член Спілки Народних майстрів України, вчитель О.Я.Смеречинська. Завдяки спонсорській допомозі придбано музичний центр, мікрофони, підсилювачі, мінідисковий програвач, цифровий фотоапарат. Постійно вдосконалюється і покращується матеріально - навчальна база кабі­нетів.

На базі школи діє секція вільної боротьби, вихованка якої Н.Синишин стала Чемпіонкою Світу ( квітень, 2009р.); проводяться Всеукраїнські турніри: з вільної боротьби на приз Заслуженого тренера України Л.О.Абрамова, з футболу ім.. Д.Михайлова. У 2008 р. за бюджетні кошти зроблено капітальний ремонт спортзалу, за спонсорські кошти придбано нові баскетбольні щити.

Все це сприяє покращенню роботи з обдарованими дітьми, участі молоді в гуртках за інтересами, факультативних заняттях., спортивних секціях.

Учні школи щорічно є переможцями міського та обласного турів предметних олімпіад, науково-практичних конференцій, а саме з таких предметів: українська мова, інформатика, географія , біологія, фізика. Кожного року учні стають пе­реможцями різних міських та обласних конкурсів. У 2007-2008 та 2008-2009 н. р учні школи займали призові місця у конкурсах «Сурми звитяги» ( номінації «літературно-музична композиція», «пам‘ятна медаль», «вокальний дует», «плакат»), «Таланти твої, Україно», І місце у конкурсі науково-дослідницьких робіт про Голодомор в Україні 1932-33 рр., І місце у конкурсі «Об‘єднаймося, брати мої!» (номінація «Історія та державотворення), І місце в області у конкурсі «Дорога і діти» (номінація «відеокліп»), І місце в конкурсі екологічних агітбригад та ін.

Вагомими є і спортивні здобутки нашого колективу. Так, команда дівчат з баскетболу уже 2 роки поспіль займає І місце у місті і ІІІ м. в області у змаганнях школярів. Шкільна футбольна команда у 2006-2007 н. р. перемогла на обласних, зональних змаганнях «Шкіряний м‘яч» та серед 8 команд України боролася за звання найсильнішої у м. Києві. Команда юнаків постійно виборює призові місця серед шкіл міста з військово-прикладних видів спорту, а окремі її учасники входять до складу обласної збірної.

У школі є свої традиції, вона завжди тісно співпрацює з громадськими організаціями, владою та церквами міста. Впроваджуємо нові форми роботи, які активізують виховний процес. Так, уже традиційно у травні проводимо «Свято вшанування учня», де нагороджуємо переможців олімпіад, конкурсів, спортивних змагань, а також класи-переможці у номінаціях «Найактивніший», «Найспортивніший», «Найінтелектуальніший», «Найпрацьовитіший», учня-переможця у номінації «Учень року». Перед Великоднем на підтримку Червоного Хреста України у школі відбувається благодійна виставка-продаж виробів декоративно-прикладного мистецтва, зроблених руками учнів школи , їх батьків, а також майстер-клас з виготовлення писанок У грудні 2008 р. ми підготували «Різдвяне дійство» і виступили з ним перед громадою міста.

Уже три роки у школі активно працює Євроклуб «Мрія», учасники якого підтримують тісні зв‘язки з учнями ліцею ім. А. Міцкевича (М.Ополє Любельське, Польща),пропагують ідею євро інтеграції серед учнів школи та їх батьків. У рамках цієї співпраці у 2007 та 2008 рр. відбувалися двосторонні обміни школярів між нашими навчальними закладами.

Окрасою всіх шкільних та міських свят є виступи шкільного хореографічного колективу «Червона рута», які неодноразово демонстрували свою майстерність глядачам України, Польщі та Німеччини.

Разом з тим, бачимо, що школа як освітній заклад залишилась чи не єдиним центром виховання молоді у час, коли суспільна мораль деградує, а духовні цінності нівелюються. Це є однією з причин недостатньої вихованості багатьох учнів. Отож, виховна робота у школі потребує модернізації. Саме тому до роботи над створенням виховної програми були залучені вчителі, учні школи та їх батьки, представники громадськості.


^ ОСНОВНА ЧАСТИНА


І. Постійна частина

Шкільна програма виховання розроблена на основі:

 1. Закону України «Про загальну середню освіту»

 2. Положення про загальноосвітній навчальний заклад

 3. Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»

 4. Статуту Червоноградського НВК № 13

 5. Очікувань батьків, розміщених в анкеті «Що я очікую від школи, в якій навчається моя дитина » (вересень, 2009 р..).

 6. Очікувань учнів, розміщених в анкеті «Мої запити» (вересень, 2009 р.).

 7. Уявлень шкільної педагогічної ради про шкільну програму виховання і можливості її реалізації.


Учителі у своїй виховній роботі, підтримуючи у цій сфері обов’язки батьків та їх очікування, будуть забезпечувати розуміння учнями світоглядних ідей та правил поведінки, заохочувати їх до активної суспільної діяльності, розвивати рівень національної свідомості та формувати відповідальне ставлення до власного здоров‘я.


Батьки очікують від школи:

 1. Навчити учнів мислити, бути самостійними при пошуку інформації.

 2. Якісної підготовки до майбутнього продовження навчання.

 3. Створення умов для розвитку індивідуальних здібностей дітей.

 4. Забезпечення високого рівня дисципліни всіх учасників навчально-виховного процесу.

 5. Профілактики шкідливих звичок.Учні очікують від школи:

 1. Врахування їхніх пропозицій щодо організації навчально-виховного процесу.

 2. Розуміння і толерантності вчителів.

 3. Організації гуртків за інтересами, факультативів, спецкурсів.

 4. Проведення екскурсій, подорожей, туристичних походів.

5. Вироблення системи заохочень у позакласній діяльності.


^ МІСІЯ ШКОЛИ


Виховання морально-духовної творчої особистості з активною громадянською позицією та ціннісним ставленням до власного здоров‘я.


^ ЗАГАЛЬНІ ВИХОВНІ ЗАВДАННЯ ШКОЛИ 1. Розвинути в учнів високий рівень національної свідомості та почуття

громадянського обов‘язку.

 1. Забезпечити фізичний та інтелектуальний розвиток учнів.

 2. Виробити у дітей навики моральної поведінки.

 3. Сформувати в школярів відповідальне ставлення до власного здоров‘я

та здоров‘я оточуючих.


ІІ. ВИКОНАННЯ ВИХОВНИХ ЗАВДАНЬ ШКОЛИ У 2010-2012 н. р.Загальні виховні завдання школи

Спосіб виконання (конкретні завдання)

^ 1. Розвинути в учнів високий рівень національної свідомості та почуття громадянського обов‘язку.


Вивчати звичаї і традиції українського народу

Розвивати навички публічної діяльності і

громадянської поведінки

2. Забезпечити фізичний та інтелект-туальний розвиток учнів.


Розвивати творчі і фізичні навички учнів.

^ 3. Виробити у дітей навички моральної поведінки.Формувати усвідомлення цінностей сімейного життя


Прищеплювати почуття любові до ближнього^ 4. Сформувати в школярів

відповідальне ставлення до власного здоров‘я та здоров‘я оточуючих.Стимулювати розвиток в особистості свідомого

ставлення до своєї поведінки і життєвого вибору.


Переконувати школярів у необхідності дотримання

статевої чистоти, стриманості у стосунках.
^ Загальне завдання:…Забезпечити фізичний та інтелектуальний розвиток учнів

Конкретне завдання: ………Розвивати творчі та фізичні навички учнів

Заходи


Відповідальний


Терміни


Ресурси


Форма звітності


^ Напрям виховання

1.

Ділова гра ( учн. ринг «Чи творча я особистість?»

Кл. кер., учні 7-9 кл

1-15 09

Картки з пит.. анкети

Результати анкети «Чи творча я особистість?» картки з творч. завд.

Розумове виховання

2.

Інтелектуальна гра «Чотири крила млина»

Класні керівники, педагог-організатор

Протягом року

4 декади

Спортивні знаряддя, папір, фарби, презентації, ілюстрації

Змагання, вікторини, конкурси, брейн-ринг, виставки творчих робіт

Розумове, фізичне, естетичне, трудове виховання

3.

Підготовка і проведення предметних тижнів

Учителі - предметникиучні

Протягом року

Папір, фарби, картки, виступи

Газети, альбоми, вікторини, КВК

Розумове виховання

4.

Спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я”

Учителі фізкультури, класні кер.. батьки

січень

Спортивне знаряддя

Змагання, визначення переможців, стаття у газету

Фізичне виховання

5.

Туристичний похід «Стежками рідного краю»

Класні керівники, батьківський комітет, учні

березень

Відеокамера, турист. знаряддя

Відеофільм, фотовиставка

Фізичне,екологічне та громадянсько-патріотичне виховання

6.

Засідання клубу «Ерудит»

Голови шкільних м/о

квітень

ПК, мультимедійний екран, фотоапарат

Презентації, реферати


Розумове виховання, громадянсько-патріотичне вих..

^ Загальне завдання:…Сформувати у школярів відповідальне ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих

Конкретне завдання: Стимулювати розвиток в особистості свідомого ставлення до своєї поведінки та життєвого

вибору

Заходи


Відповідальний


Терміни


Ресурси


Форма звітності


^ Напрям виховання

1.

Організаційне засідання клубу «Ерудит». Тема «Здорова дитини – здорова нація»

Заст.. директора з НВР, учителі-предметники

вересень

Папір, канц.. товари

Результати анкетування

Розумове, моральне, громад.-патріотичне вих..

2.

Бесіди «Ваше здоров’я у ваших руках”

Класні керівники, психолог

жовтень

Методичні матеріали, тем. таблиці

План бесіди, фоторепортаж

Моральне, фізичне, статеве вих..

3.

Круглий стіл «Умій сказати – «НІ!»»

Заст. директора, працівники соцслужб

листопад

Плакати, маркери, мультимедійний проектор

Стаття у газеті «Соснівка і ми»

Духовно-моральне, правове

вих..

4.

Виховна година «Життя – це мить, зумій його прожить»

Класні кер., учителі біології

грудень

Методичні матеріали, відеоматеріали

Конспект, сценарій

Духовно-моральне виховання

5.

Інтегровані уроки «Життя людини – найвища цінність» (укр.. літ, біологія)

Учителі укр.. літ, біології

лютий

Методичні матеріали

Стаття в шкільній газеті

Духовно-моральне виховання

6.

Звітне засідання клубу «Ерудит»

Заст.. директора, учителі-предметники

квітень

Мультимедійний проектор

Творчі проекти

Розумове, естетичне виховання

7.

Загальношкільна акція «Я обираю здоров’я»

Педагог-організатор

травень

Плакати, маркери, канц.. товари

Фоторепортаж

Фізичне виховання^ Загальне завдання Виробити у дітей навички моральної поведінки

Конкретне завдання: Навчити дітей дотримуватися правил поведінки, моральних та етичних норм

Заходи


Відповідальний


Терміни


Ресурси


Форма звітності


^ Напрям виховання

1.

Анкетування учнів «Ціннісні орієнтації» (9 -11кл.)

психолог

Вересень-жовтень

Анкета, папір, ксерокс

Результати анкетування, виступ психолога на педраді

Духовно-моральне вих..

2

Зустрічі учнів зі священиками, представниками юстиції

Заст.. директора, класні кер.

Листопад, березень (двічі на рік)

Релігійна література

Випуск шкільної газети

Морально-духовне, правове виховання

3.

Тренінг «Правила поведінки», «Чи існують права без обов’язків” (7 – 8 кл)

Психолог, класні кер., працівники юстиції

Листопад - грудень

Папір, маркери, література, ПК

Учнівські презентації

Правове, громадянсько-правове виховання

4.

Урок духовності «Біблія – моральна скарбниця людства» (9 кл )

Вчителі літератури, христ. етики

січень

ПК, Біблії, репродукції картин, сценарій

Творчі роботи учнів

Духовно-моральне, естетичне вих..

5.

Виховна година «Бути на Землі Людиною» (5 – 11 кл.)

Класні керівники

лютий

ПК, папір, література

Стаття у шкільну газету

Духовно-моральне вих..

6.

Родинне свято «Про що розповів сімейний альбом?» (5 – 11 кл.)

Класні керівники

березень

ПК, сценарій, відеокамера, маркери

Фоторепортаж у міську газету

Духовно-моральне, громадянсько-патріотичне вих..

7.

Екскурсії до духовних святинь нашого краю

Заступник директора, класні керівники

Протягом року

Транспорт, матеріальні ресурси

Інтерв’ю у шкільну і міську газети

Духовно-моральне,грома

дянсько-патріотичне, екологічне вих^ Загальне завдання: Виробити у дітей навички моральної поведінки

Конкретне завдання: Прищеплювати почуття любові до ближнього

Заходи


Відповідальний


Терміни


Ресурси


Форма звітності


^ Напрям виховання

1.

Конкурс творчих робіт «Біблія – це слово Боже до людини» ( 7-11кл)

Класні керівники

вересень

Папір, фарби, кольорові олівці

Статті в газету «Соснівка і ми»

Духовно-моральне, естетичне вих..

2.

Виховна година «Віра як основа пізнання» (9 – 11 кл.)

Класні керівники

жовтень

Література, фотоапарат

Фото, сценарій

Духовно-моральне вих..

3.

Брейн-ринг «Сторінками Біблії» (7-8кл)

Вчителі літератури, ОХМ

листопад

Біблії

Сценарій

Розумове, духовно-моральне виховання

4.

Круглий стіл за участю батьків, педагогів, духівників «Християнські принципи суспільного життя»

Заступник директора

грудень

Відеокамера, література

Виступ на ТБ

Духовно-моральне, громадянсько-патріотичне вих..

5.

Театралізоване дійство «Хресна дорога»

Учитель ОХМ

березень

Костюми, сценарій, відеокамера

Виступи в Народному домі

Духовно-моральне естетичне вих.,

6.

Конференція «Шевченко і Святе Письмо»

учителі укр.. літератури

березень

Фотоапарат

Фото, наукові роботи

Розумове, духовно-моральне вих..

7.

Конкурс Великодніх листівок

(1-4 кл.)

Учителі

початкових класів

квітень

Папір, фарби

Виставка робіт у школі

Духовно-моральне, естетичне вих..

8.

Біблійні читання (гурток з вивчення Святого Письма)

(9 – 11 кл.)

Учитель ОХМ

Протягом року

приміщення

програма

Духовно-моральне вих..


^ Загальне завдання:…Розвинути в учнів високий рівень національної свідомості та почуття громадянського обов‘язку

Конкретне завдання: Вивчати звичаї і традиції українського народу

Заходи


Відповідальний


Терміни


Ресурси


Форма звітності


^ Напрям виховання

1.


Анкетування батьків щодо збереження народних традицій у сім‘ї

Кл.кер.2-х, 6-х, 10-х кл.


До 10.10.


Папір, розроблена анкета


150 анкет


Громадянсько-патріотичне вих..

2

Екскурсії в шкільний музей декоративно-прикладного мистецтва учнів 2-10 кл.

Мартинович О.Я.


Прот. року,


Група учнів-екскурсоводів, фотоапарат

Фоторепортаж у шкільній газеті


Естетичне вих.


3.

Свято «Ми-нащадки козаків»

Захарко Л.М.

жовтень

Актовий зал, муз. апаратура

Сценарій, відеоматеріал

Громадянсько-патріотичне вих.

4.


Проект «Мій родовід» (для учнів 8-10 кл.)Теглівець О.П.Жовтень-березень


Фотопапір, канц. твари, орг. техніка


Учнівські

проекти

Духовно-моральне, розумове, естетичне вих..

5.

Бінарний урок у 9 кл. «Різдво в Україні та Англії»

Корнова Т.І. Дзюба В.М.


грудень

Проектор, магнітофон, папір, маркерисценарій

Духовно-моральне, розумове,

естетичне вих..

6.

Загальношкільне свято

«Різдвяне дійство»


Катарина І.М.


грудень


Зал Народного дому, сценічні реквізити, укр. страви

Сценарій, фотографії, замітка у міській газеті

Духовно-моральне, естетичне вих

7.

Проект «Перлини народної творчості» (на основі трацій Сокальщини)

Брилінська Л.А.

Січень-березень


Папір, фарби, фотоальбом


Експозиція у шкільному музеї


Естетичне, духовно-моральне, розумове вих..


8.

Благодійна виставка-продаж виробів декорат.-прикладн. мистецтва батьків та учнів та майстер-клас Мартинович О.Я. з виготовлення писанок

Катарина І.М.

квітень

Столи, оголошення по місту, писаки, віск, ел. плита.

Кошти, зібрані для Червоного Хреста

Духовно-моральне, естетичне, трудове

^ Загальне завдання: Сформувати у школярів відповідальне ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих

Конкретне завдання: Переконувати школярів у необхідності дотримання статевої чистоти, стриманості у стосунках.


Заходи


Відповідальний


Терміни


Ресурси


Форма звітності


^ Напрям виховання

1.


Анкетування учнів 8-11 кл. «Моральна чистота стосунків між юнаком і дівчиною»

Класні керівники, практ. психолог


жовтень


Папір

120 анкет


Статеве вих..


2

Круглий стіл на тему: «Статева культура – основа сім‘ї та усвідомлюваного батьківства»

Теслюк Н.Ю.

листопад


Плакати, відеофільм, проектор


буклет


Статеве, фізичне, духовно-моральне вихов.


3.

Вечір поезії «Так ніхто не кохав…»

Балій Л.Л.


лютий

Проектор, папір, збірки поезій

Замітка у шкільній газеті

Естетичне, статеве, духовно-моральне вих..

4.

Акція «Я обираю здоров‘я!» (спільно із Союзом українок)

Савчук М.Й.

березень

Папір, маркери, принтер

фоторепортаж

Статеве, фізичне, духовно-моральне виховання

5.

Родинне свято у 3 кл. «Берегиня нашого дому»

Базарницька І.Й.


травень


Сцен. костюми, магнітофон. проекторФотоматеріали, сценарій


Духовно-моральне

^ Загальне завдання: Розвинути в учнів високий рівень національної свідомості та почуття громадянського обов‘язку

Конкретне завдання: Розвивати навички публічної діяльності і громадянської поведінки


Заходи


Відповідальний


Терміни


Ресурси


Форма звітності


Напрям виховання

1.


Реалізація проекту «Коаліція учнівської молоді»

Катарина І.М.

05.10.10-15.05.11

Папір, орг. техніка, фотоапарат

Стенд у міській раді

м. Соснівка

Громадянсько-патріотичне, трудове, екологічне вих..

2

Випуск шкільних газет «Альма матер» і «Тири-Пири»

Катарина І.М.

Прот. року

Папір, орг. техніка, фотоапарат

Друковані випуски газет

Громадянсько-патріотичне, естетичне, розумове вих..

3.

Засідання клубу «Дебати»

Бусько Т.І.

Листопад лютий, квітень

Інтернетресурси, папір, оргтехніка, фотоапарат

фотографії

Розумове, громадянсько-патріотичне

4.

Акція «Ми пам‘ятаємо Героїв!»

Савчук М.Й.

січень

Папір, стрічки, муз. апаратура

Замітка у газеті

громадянсько-патріотичне, духовно-моральне

5.

Конкурс фоторобіт учнів 5-11 кл. «Моє місто моїми очима»

Савчук М.Й.

Макух Н.П.

вересень

стенди

фотографії

Громадянсько-патріотичне, естетичне

6.

Конкурс колажів «Портрет моєї школи»

Кл. керівн. 8-11 кл.

жовтень

Папір А-2 фарби, фотографії

8 творчих робіт

Естетичний, громадянсько-патріотичне вих..

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ :  • системний характер виховного процесу, що відповідатиме потребам і запитам учнів, батьків, учителів, громадськості;
  • підвищення рівня вихованості школярів;
  • ріст соціальної активності батьків, педагогів, громадськості.
Скачати 190.19 Kb.
залишити коментар
Дата конвертації11.10.2011
Розмір190.19 Kb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх