Експериментальний навчально-виховний комплекс «Школа майбутнього» (м. Ялта) 29 січня 2009 року в енвк «Школа майбутнього» відбулася презентація Євроклубу, який був створений за підтримки Комітету організації Днів Європи в Ялті Вінницька icon

Експериментальний навчально-виховний комплекс «Школа майбутнього» (м. Ялта) 29 січня 2009 року в енвк «Школа майбутнього» відбулася презентація Євроклубу, який був створений за підтримки Комітету організації Днів Європи в Ялті Вінницька


Схожі
Експериментальний навчально-виховний комплекс «Школа майбутнього» (м...
Експериментальний навчально-виховний комплекс «Школа майбутнього» (м...
Верхняцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ліцей»...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни...
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни...
Навчально-виховний комплекс гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат школа мистецтв)...
Розділ І. Проблемно орієнтований аналіз стану навчально-виховного закладу 2009-2010 н р...
Протопопівський навчально виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів дошкільний...
Навчально- виховний комплекс м. Суми сумська спеціалізована приватна школа І-ІІІ ступенів...
Реферат на тему: “...
Уманський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7-колегіум” Наші...
О. В. Даценко, вчитель української мови та літератури комунального закладу Навчально-виховний...Загрузка...
скачать
Перелік

загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних

закладів України, на базі яких створені євроклуби

(за матеріалами регіональних управлінь освіти і науки)

станом на 01.04.2009 року
Назва навчального закладу

Коротка інформація про діяльність клубу

Автономна Республіка Крим
1

Експериментальний навчально-виховний комплекс «Школа майбутнього» (м. Ялта)

29 січня 2009 року в ЕНВК «Школа майбутнього» відбулася презентація Євроклубу, який був створений за підтримки Комітету організації Днів Європи в Ялті


Вінницька

2

Козятинське міжрегіональне ВПУ залізничного транспорту

Функціонує євроклуб. Співпраця з навчальними закладами Словакії, Єстонії, Польщі. Навчальний заклад є членом Асоціації залізничних училищ «Освіта без кордонів». Члени клубу були учасниками міжнародного молодіжного форуму (2006р).
3

ВПУ № 42 м. Погребище

Функціонує євроклуб. Співпраця з навчальними закладами Франції та Польщі.
4

ВПУ № 41 м. Тульчин

Функціонує євроклуб. Співпраця з аграрним навчальним закладом Франції (м. Монтаржі).
5

Заболотненське ВПУ №31 с. Заболотне

Функціонує євроклуб. Співпраця з аграрними навчальними закладами Франції. Здійснення взаємообмінів між учнями та викладачами. Вивчення французської мови, стажування на агропідприємствах.

6

НВК «ЗОШ І-Ш ст. № 2-гімназія» (м. Бара)

З 2006 р. школа - учасник програми «Польсько-український обмін молоддю», яку фінансує Євросоюз. Протягом 2006-2008 рр. неодноразово учні школи бували в Польщі, школа приймала делегацію польських дітей. Школа підтримує зв’язок з організацією польських студентів «Міжнародні зв’язки».
7

ЗОШ І-Ш ст. № 3 (м. Бара)

Створений клуб-подорож «Європейський вибір» - самодіяльне об’єднання учнів - старшокласників.

Згідно з Положенням про клуб-подорож наявні маршрути «Шляхи надії і сподівань» з різними зупинками: «Політика», «Економіка країн ЄС», «Культура країн ЄС», «Освіта країн ЄС», «Спорт в країнах ЄС».
8

Верхівська ЗОШ І-Ш ст.

(Барський р-н)

В рамках Міжнародного проекту «Пізнаймо ближче один одного»: налагодження дружби, пізнання традицій Польщі та України.

Обмін делегаціями в рамках проекту здійснювалась протягом літа 2008 р.
9

Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст..№1

(Бершадський р-н)


Проведення заходів, тематичних уроків, годин інформування щодо співпраці з Євросоюзом, стосунків України з ЄС.

Реалізація проекту «Польща-Україна, спільне минуле, майбутнє». У рамках реалізації проекту відбулися зустрічі учнівської молоді Слупецького повіту з Польщі і Бершадських шкіл №1, №3. Головною метою проекту є побудова громадського суспільства, підтримка територіального самоврядування, постійна співпраця між школами Слупців і Бершаді. Польські ліцеїсти і вчителі знайомилися з діяльністю шкіл м. Бершаді, брали участь у засіданнях Євроклубів, вивчали побут українських родин.

Делегація членів клубів Бершадських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та №3 побувала з дружнім візитом у Слупецькому повіті.
10

Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст..№3

(Бершадський р-н)«Голуба планета». Реалізація різноманітних завдань: вивчення та розповсюдження інформації про суспільно-політичне та культурне життя країн Європейського Союзу, проведення творчих конкурсів, фестивалів. Членами клубу налагоджений зв’язок з ровесниками із Швеції. Відбувалися листування, обмін культурними цінностями, оберегами. Члени клубу взяли участь у заходах «Євромістечко. Вінниця 2008»
11

Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст.

(Бершадський р-н)

12

Жулинська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Бершадський р-н)«Разом». Реалізація Міжнародного освітнього проекту «Разом-українсько-польська співпраця заради майбутнього». Клуб підтримує тісні зв’язки з учнями гімназії у Красному Мазовецького воєводства, які перебували з дружнім візитом у джулинчан. Члени клубу побували у Польщі, жили у польських родинах, відвідували гімназію. Відбувалася зустріч молоді у посольстві України в Польщі. Школи співпрацюють за програмою обміну молоддю, організованою польським фондом ім.. Роберта Шумана та ПАУСІ (польско-американсько-українською ідеєю співпраці). У Жулинській школі відкрита постійно діюча виставка світлин «Україна і Польща – разом»
13

Маньківська ЗОШ І-ІІ ст.

(Бершадський р-н)«Юність Поділля». Клуб працює над розвитком молодіжної дипломатії. Проводяться зустрічі, листування, заочні подорожі. Клуб є членом Міжнародної Асоціації «Співдружність», заснованої в 1991р. у м. Коврові Володимирської області. Клуб активно включився у Міжнародний конкурс молодіжних волонтерських проектів служіння заради миру і милосердя у контексті проголошеного ООН «Десятиріччя культури миру і насильства в інтересах дітей планети».
14

НВК: «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. –ліцей»

смт. Стрижавка

(Вінницький р-н)


Євроклуб « Око в Європу» існує з вересня 2006 року;

Керівники: Київська Т. П., Доберчак Л.В. Засідання клубу відбувається кожний четвер о 1400 Кожного року в квітні-травні в закладі проводяться Дні ЄС в Україні, в рамках яких відбуваються різноманітні заходи: вікторини, літературні читання, майстер-класи по виготовленню виробів символіки Євросоюзу, зустрічі з волонтерами, конкурси малюнків (наприклад, «Європа на писанці»), плакатів «Україна-країна Європейська», фотоконкурси тощо.В цьому році клубом було проведено семінар « Україна та Європейська інтеграція» та літературна вікторина « Література Англії».
15

Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ступенів (Вінницький р-н)


Відкриття європейського клубу - грудень 2008 року

Установча зустріч. Члени клубу -20 учнів 7-11 класів. Підготовка стенду « Європейський союз»- січень 2009 р.

Керівник: Гончарук О. Г. - вчитель географії
16

Вороновицька СЗШ І-ІІІ ст. №1

(Вінницький р-н)


Клуб «Євросвіт» створений у січні 2009 року. Членам клубу стали 23 учні 10-11 класів . Керівник клубу Голоскевич О. І. Клубівці планують співпрацювати з вчителями географії, іноземної мови, з метою розширення власного кругозору та пропаганди євроінтеграції серед однолітків.
17

Якушинецька СЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія

(Вінницький р-н)


Євроклуб « Глобус» створено 15 січня 2009 року.

Членами євроклубу стали 15 учнів 8-А класу (гімназійного). Проведено засідання , на якому ознайомлено членів євроклубу з метою і основним змістом роботи Проведено конкурс –вікторину

«Побачення з Європою» з метою виявлення знань і уявлень про країни Європи.
18

СЗШ І-ІІІ ст. №4 м.Гайсин

Шкільний євроклуб «Eurошколяр» офіційно створено в січні 2008 року. До його складу входить 24 учні 8-11 класів. Координатором клубу є заступник директора школи з навчально-методичної роботи Сташко Інна Василівна. Метою діяльності шкільного євроклубу є пізнання історії, традицій, культури країн Європи та презентація України як європейської країни. У березні 2008 р. з ініціативи французького посольства в рамках програми «Французькі канікули» учнями школи здійснено туристичну поїздку країнами Європи (Польща, Німеччина, Франція, Австрія, Угорщина), сворено відеофільм про поїздку.

Двічі в лютому та травні 2008 р. члени євроклубу зустрічали групу французьких студентів.

У листопаді 2008 р. п’ять учениць школи – члени євроклубу – перебували на стажуванні у Франції.

Члени клубу в травні 2008 р. були учасниками святкування Дня Європи у м.Вінниці.

Спільно з Вінницьким центром європейської інформації в червні на базі школи проведено «круглий стіл» з елементами тренінгу для лідерів шкільного самоврядування та педагогів шкіл міста щодо сворення та організації роботи шкільних євроклубів.
19

НВК: Гайсинська СЗШ-інтернат І-ІІІ ст.-гімназія

У вересні 2007 року створено шкільний євроклуб «Єднання» для учнів 5-11 класів. Керівниками клубу є Бабій Ганна Володимирівна, Ситар Оксана Василівна. Основним завданням євроклубу є здйснення прямих контактів між учнями, вчителями гімназії і навчальними закладами країн ЄС.

За сприяння молодіжної організації ПАУСІ “Долаємо кордони разом” 15 польських школярів та 2 вчителів (комплекс шкіл-гімназій №2 ім.Джозефа Пілсудського м.Конєцполь) у жовтні 2007р. та 2008р. відвідали м.Гайсин, НВК інтернат-гімназію. Делегація учнів НВК у листопаді 2007р. та 2008р. також побувала в польських друзів, ознайомилась з системою освіти, культурою, архітектурою, відвідала м.Варшаву та м. Краків. Члени клубу в травні 2008 р. також були учасниками святкування Дня Європи у м.Вінниці.
20

Почапинецька ЗОШ І-ІІІст.

(Жмеринський р-н)

Євроклуб «Майбутнє за нами»:

1.Навчально-пізнавальна гра «Європейське БІНГО» .

2. Випуск усного журналу «Україна і світ».
21

Чернятинська ЗОШ І-ІІІст.

(Жмеринський р-н)

Євроклуб «Молодь Європи»:

 1. Засідання круглого столу «Співробітництво України та країн-членів ЄС».

 2. Вікторина «Що ти знаєш про Європу?»
22

Браїлівська ЗОШ І-ІІІст.

(Жмеринський р-н)

Євроклуб «Євросвіт»:

 1. Пресконференція «Українці в світі».

 2. Пізнавальна гра «Найрозумніший».
23

Носківецька ЗОШ І-ІІІст.

(Жмеринський р-н)

Євроклуб «Планета»:

 1. Конкурс буклетів «Країна мрій».

2. Вікторина «Молодь сучасного світу»
24

СЗШ І-ІІІ ст. №1

смт. Крижопіль

(Крижопільський р-н)

У кабінеті географії створено куточок з історії Євросоюзу, де на 2 стендах розміщена інформація з історії створення ЄС, його структуру та діяльність. Зібрано первинний необхідний матеріал для роботи гуртка: література, довідковий матеріал, відеодиски та ін.

За час існування клубу проведено ряд засідань. Учнями підготовлено дві проектні роботи по темі: ”Європейський Союз”. Планується розширити роботу клубу із залученням провідних спеціалістів з галузі економіки, підприємств і організацій та батьків. На порядку денному роботи клубу стоїть питання проведення конференції з питання інтеграції України у Євросоюз.
25

СЗШ І-ІІІ ст. №1 с. Городківка

(Крижопільський р-н)

У кабінеті географії учителькою зібрано необхідний теоретичний матеріал для занять клубу. Учителька для ефективної роботи клубу активно підключає батьків та спеціалістів цукрового заводу, який знаходиться на території с. Городківка
26

Калинівська СЗШ І-ІІІ ст. №2

(Козятинський р-н)

Поглиблення знань про країни Євросоюзу, організація підтримки відносин з Польщею.
27

Миколаївська СЗШ І-ІІІ ст.

(Козятинський р-н)

Створено Молодіжне громадське об’єднання шкільних євроклубів (МГОШЄ) «Ми і Європа»;.відкрито інформаційно-навчальний центр неформальної освіти молоді; працюють над інтеграційним проектом «Йдемо в Європу»; випускається газета; відбулась зустріч з представником Єврокомісії в Україні Девідом Стуліком; організовано відпочинок за кордоном тощо.
28

Флоріанівська СЗШ І-ІІІ ст. (Козятинський р-н)

Створено куточок євроінтеграції, для учнів проводяться лекції з історії ЄС та його діяльності на сучасному етапі.
29

Широкогребельська СЗШ І-ІІІст. (Козятинський р-н)

Створено куточок євроінтеграції, беруть активну участь у підготовці та проведенні Днів Європи
30

Михайлинська СЗШ І-ІІ ст.

(Козятинський р-н)

Створено куточок євроінтеграції, проводиться просвітницька діяльність серед школярів. батьків, громадськості села щодо країн Європи, їх політичного устрою, економіки, культури.
31

Літинська СЗШ І-ІІІ ст №1

(Літинський р-н)Шкільні євроклуби займаються інформаційною роботою з питань євро інтеграції, громадянської освіти.

Основними формами роботи євроклубів є проведення зустрічей, святкування Дня Європи, обговорення проблем ЄС, проведення творчих конкурсів, проведення вікторин за європейською тематикою, проведення «круглих столів» для старшокласників на теми євроінтеграції.
32

СЗШ І-ІІІ ст. с. Брусленів (Літинський р-н)
33

СЗШ І-ІІІ ст. с Вінниківці (Літинський р-н)
34

СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці (Літинський р-н)
35

СЗШ І-ІІІ ст. с. Малинівка (Літинський р-н)
36

СЗШ І-ІІІ ст. с. Журавне (Літинський р-н)
37

СЗШ І-ІІІ ст. с. Селище (Літинський р-н)
38

НВК І-ІІ ст. с. Сосни (Літинський р-н)
39

Турбівська СЗШ І-ІІІ ст. №2

(Липовецький р-н)

В грудні 2006 року було створено Євроклуб «Євротур». Засновником Євроклубу є Ільчук І.Я., а координатором

Юрчук К.М.

За 2 роки свого існування:

 • Євроклуб «Євротур» налагодив та підтримує стосунки з освітнім ліцеєм №11 ім. Гальчевського м. Кельце.

 • ознайомився з роботою Євроклубів м.Шепетівки Хмельницької області.

 • бере участь у проектах та грандах.

В лютому 2009 році проходить реєстрація громадської організації Євроклубу «Євротур».
40

НВК №2 м. Немирова

(Немирівський р-н)


У школі створено ініціативну групу по організації роботи євроклубу. В рамках Клубу діє наукове товариство з питань європейської інтеграції. Під егідою Клубу здійснюється просвітницька робота: - години спілкування «Що таке Європейський Союз»; - проектна діяльність «Сфери діяльності ЄС», «Відносини Україна - ЄС».
41

ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Новий Животів (Оратівський р-н)

Інформування учнів школи, громадськості шляхом висвітлення історії міжнародної інтеграції і сучасного стану розвитку країн Європейського Союзу, прогресу України на шляху до європейської інтеграції та діяльності Євроклубу через інформаційні стенди.
42

ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Очитків

(Оратівський р-н)
43

Піщанський навчально-виховний комплекс

“ЗОШ І – ІІІ ступенів – гімназія” (Піщанський р-н)

На виконання проекту Представництва Європейської Комісії в Україні, відповідних наказів управління освіти та науки облдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації в квітні – травні 2007, 2008 років в Піщанському НВК проводилися дні Європейського Союзу. За цей час учні і вчителі підготували добірки матеріалів про ЄС, європейські країни, провели уроки, класні години на тему: “Що таке ЄС ?”, конкурси малюнків на тему “Малюємо ЄС”, конкурс на писання віршів про ЄС, конкурс на складання ребусів та загадок.

Під час проведення дня ЄС організовано виставку-презентацію учнівської творчості, проведено фестиваль кухні країн членів ЄС, фестиваль мінівистав казок авторів країн ЄС, організовано виставку художніх творів країн ЄС.

За підсумками роботи підготовлено презентацію в електронному варіанті “ Дні ЄС в Піщанському НВК”, добірку віршів. “Творчість учнів НВК”.

В цьому році планується під час проведення днів ЄС:

- відкриття шкільного європейського клубу;

- проведення під патронатом голови райдержадміністрації спільного семінару з сільськими, селищними головами та дирекціями загальноосвітніх навчальних закладів на тему “Про досвід роботи Піщанського навчально-виховного комплексу “ЗОШ І – ІІІ ступенів – гімназія” з питань організації та проведення Днів Європи на місцевому рівні”.
44

Плисківська СЗШ І-ІІІ ст.

(Погребищенський р-н)

Вивчення країн, що входять до складу ЄС.

Проведено Фестиваль Дружби «По країнах Євросоюзу»

Діє виставка довідкової літератури.
45

Новофастівська СЗШ І-ІІІ ст.

(Погребищенський р-н)

Виготовлено стенд «Країни ЄС». Проведено бесіди з

старшокласниками на тему «Структура Євросоюзу»
46

Вапнярська ЗОШ І-ІІІ ст.№2

(Томашпільський р-н)

Євроклуб діє третій рік. Роботу координує Рада євроклубу, що складається з 25 членів. Засідання Ради проводяться двічі на місяць. Наявний план роботи. Створена «вітальня євроклубу», в якій детально представлено відомості про країни Євросоюзу.
47

НВК «СЗШ І-ІІІ ст № 1 – гімназія» смт. Тростянця

(Тростянецький р-н)

Співпраця із об’єднанням шкіл понад гімназійних ім. І. Цегельського м.Ходіжа Польської народної республіки (Познанське воєводство)
48

Тростянецька СЗШ І-ІІІ ст № 2

(Тростянецький р-н)

Гурткова робота ( 1 години), співпраця з волонтером .

Співпраця із об’єднанням шкіл понад гімназійних

ім. І. Цегельського м. Ходіжа Польської народної республіки (Познанське воєводство)
49

Навчально – виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 – гімназія

(Тульчинський р-н)

З метою налагодження партнерських відносин з місцевими громадянами країн ЄС створено веб – сторінку населеного пункту, школи в мережі Інтернет.

Підготовлено та видано до друку учнівську газету «Гімназист».

Члени євроклубу «Пролісок» взяли участь у проведенні днів ЄС у навчальних закладах України.

Членами євроклубу «Перлина» проведено лекції для учнів школи.

Члени клубу «Перлина» проводять заходи в межах учнівського самоврядування (лекції з європейської тематики, презентації клубу тощо).
50

Шпиківська ЗШ І-ІІІ ст.

(Тульчинський р-н)

У травні 2007 р. школа взяла активну участь у проведенні програми «Дні Європи в школі»

Шкільний клуб «Я-українець. Я-Європеєць» в школі було створено в 2008 р. для учнів 9-11 кл.

Головними завданнями клубу є: формування в учнів загальноєвропейського світогляду, знань, умінь та навичок , необхідних для проживання в європейському співтоваристві, критичного ставлення молоді до негативних явищ у житті суспільства, накопичення та поширення інформації про традиції, історію, культуру своєї країни та країн Європи, сприяння вивченню іноземної мови, підбір матеріалів про Україну як європейську державу та її зв’язки з країнами Євросоюзу.

Протягом даного періоду в школі було проведено лекторії за такими темами: «Європейські свята та традиції», «Музика, яку слухає молодь», «Освіта в Європі – погляд з України», «Історичний шлях розвитку Європи», «Історія заснування та розвитку Європейського Союзу. Етапи Європейської інтеграції».

Заплановані заходи на весняний період:

  • лекції «Загальна характеристика і цілі Європейського Союзу», «Загальнолюдські цінності», «Демократичні цінності», «Всесвітні економічні цінності».

- Відкритий урок «Глобальні проблеми людства».

- Конкурс – інсценізація творів європейських народів.
51

Теплицька ЗОШ І-ІІІ ст. №1

(Теплицький р-н)

Клуб діє 2-й рік, нараховує 18 школярів
52

Теплицька ЗОШ І-ІІІ ст. №2

(Теплицький р-н)


Створений в 2008-2009 н.р. нараховує 15 школярів.
53

Степанівська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Теплицький р-н)
54

Широкогребельська

СЗШ І-ІІІ ст.

(Хмільницький р-н)

1. «Круглі столи»/дебати;

2. Конкурси (на кращу статтю про ЄС, найкращий малюнок, тощо);

3. Концерти, презентації.
55

Сальницька СЗШ І-ІІІ ст.

(Хмільницький р-н)

1. «Круглі столи»/дебати;

2. Конкурси (на кращу статтю про ЄС, найкращий малюнок, тощо);

3. Концерти, презентації.
56

Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Чернівецький р-н)

Кабінет європейської інтеграції створений у 2007 р. , зав. кабінетом Танчук П.І. – вчитель географії Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. У кабінеті є в наявності стенди, література з інформування громадськості з питань Європейської інтеграції України. Виготовлено буклети, проводяться конкурси, вікторини, ігри на дану тематику.
57

Клекотинська СЗШ І-ІІІ ст.

(Шаргородський р-н)

В Євроклубі, що діє при Клекотинській СЗШ І-ПІ ст., займаються 75 дітей. Роботу клубу організовують 5 педагогів іноземної мови. Євроклуб у 2008 році проводив дні Європи в школі. В школі обладнано кабінет для засідань Євроклубу.
58

НВК: СЗШ І ст.- гімназія

(Ямпільський р-н)

Постійно співпрацюють із групою економічних шкіл ім. Йоана Павла II у Сташові (Польща). Проведено ряд заходів:

1. Обмін знань відносно педагогічної та виховної праці з молоддю в обох установах.

2.Організація зустрічей та тематичних конференцій для педагогів.

3.Організація акцій для польської та української молоді під час літніх канікул, поєднаних з реалізацією визначених наукових проектів, на території Польщі та України.

4.Спільні дії для отримання фінансових засобів.

5.Організація спортивних змагань, артистичних виступів, художніх пленерів та виставок фотографій.

6.Обмін науковими публікаціями та професійною літературою, фільмами та іншими матеріалами.
59

СЗШ №3

(м. Могилів-Подільськ)

Співпраця з польськими школами, євроклубом села Миколаївка Козятинського району.

60

СЗШ І – ІІІ ст. №3

(м. Ладижин)

«Євроклуб» у СЗШ І – ІІІ ст. №3 діє у формі гуртка, якій діє в кабінеті №34, створений у 2007/2008 н. р. На сьогоднішній день «Євроклуб» постійно шукає нові форми організації, постійно поповнюється новими стендами, матеріалами, подарунками з інших країн - знаходиться на стадії організаційного створення (здійснюється пошук контактів, налагодження зв’язків з іншими «Євроклубами», пошукова діяльність ). Протягом І семестру 2008/2009 н. р. проведена наступна робота:

 • організована пошукова робота (міні – проекти), яка пов’язана з ознайомленням країн Європи (архітектура, традиції, звичаї народів Європи).

 • організація фотовиставки «Ладижин – Коло»;

 • проведений конкурс на виготовлення емблеми «Євроклубу»;

 • проведена презентація конкурсів «Кухня народів Європи», «Звичаї народів Європи»;

 • члени клубу беруть активну участь у проведенні просвітницької роботи в рамках «Дня Європи».

Керівник «Євроклубу»: вчитель історії Поліщук Г. В.

Протягом 2009 року планується зареєструвати «Євроклуб» як дитячу громадську організацію.
61

Середня загальноосвітня школа 1-111 ступенів №4

(м. Хмільник)

На базі школи створено євроклуб «ШЕК»

Члени клубу мають свій друкований орган- газету «Євроклуб» , ними підготовлено наступні випуски :

-« Сім чудес Хмільника»,

-«Почесні громадяни Хмільника»,

-«Культові заклади міста».

Клуб має свою сторінку в ІНТЕРНЕТІ.

Підготовлено матеріали на конкурс «Пізнаймо Вінниччину».

62

Ліцей (м.Козятин)

 • розроблення проектів;

 • пошук партнерів;

 • листування з однолітками м.Лежайська (Польща).
63

НВК:СЗШ І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов – гуманітарна гімназія №1 (м.Вінниця)

Євроклуб «Мандрівник». Взяли участь в європейському проекті «Мандруючи, пізнаємо себе» у 2006-2008 рр. (країни-учасники: Україна, Польща, Литва, Латвія, Словенія): обмін делегаціями, презентація культурних історичних традицій рідного краю, партнерські відносини з гімназією № 2 та ліцеєм № 1 м. Стараховіце Свєнтокшиського воєводства (Польща), екскурсійна поїздка за маршрутом «Стараховіце-Краків-Закопани». 7-8 лютого 2009 року учасники клубу взяли участь:

 • у тренінгу «Формування майбутнього Європи» під егідою товариства «Україна-Польща-Німеччина»;

 • у проекті «Пізнаймо Вінничину» у рамках програми «Чемпіони європейської освіти», проекту громадської організації «Європейський діалог», «Європейська освіта для неурядових ініціатив».
64

НВК:СЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія №2 (м.Вінниця)

Функціонує євроклуб – «Інтерклуб». За даний період члени клубу брали участь у заходах обласного плану й в конкурсі шкільних євроклубів міста, посіли ІІІ місце. Учасники клубу:

 • щотижнево вивчають польську мову;

 • беруть участь в обласних тренінгах. 4 члени шкільного євроклубу мають дозвільний сертифікат на організацію роботи клубів в інших закладах;

 • працювали волентарами при проведені Дня Європи.
65

СЗШ І-ІІІ ступенів №3 (м.Вінниця)

Працює євроклуб. Учасниками клубу проведено: години спілкування, круглі столи «Країни – члени ЄС. Переваги. Недоліки», інформування учнів школи з питання інтеграції України в ЄС, фотовиставку «Подорожуємо країнами Європи».
66

НВК:СЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія №6 (м.Вінниця)

Євроклуб «Молодість» створено у вересні 2008 року. Засідання клубу проводяться щосуботи. План заходів 2008-2009 н.р.:

Вересень

 • Зустріч з директором інституту трансформації суспільства О. Соскіним.

Жовтень

  • Участь в республіканському конкурсі малюнків «Ми – жителі Європи».

  • Участь в міському брейн-ринзі Євроклубів.

Листопад

 • Шкільний круглий стіл «Ми – європейці».

 • Участь в концерті, присвяченому 70-річчю незалежності Польщі.

Грудень

 • Семінар «Чому НАТО?».

Січень

 • Конкурс буклетів «Країни ЄС».

Лютий

 • Міський тренінг серед Євроклубів «Формування майбутнього Європи».
67

СЗШ І-ІІ ступенів-ліцей №7 (м.Вінниця)

За час свого існування члени євроклубу «Євро-ромашка»:

 • організували в школі проведення «Інформаційних днів ЄС в школі»;

 • взяли участь у зустрічах шкільних євроклубів міста та області з теми «Пізнання європейських цінностей через діяльність шкільних євроклубів»;

 • 22.09.08 р. взяли участь у вікторині «Мовне різноманіття у Вінниці» серед міських шкільних євроклубів, присвячених європейському Дню іноземних мов (ІІ місце);

 • 07.02 - 08.02.09 – взяли участь у 2-х денному семінарі – тренінгу «Формування майбутнього Європи» за сприяння Міжнародного товариства «Україна – Польща – Німеччина».
68

СЗШ І-ІІІ ступенів №9

(м.Вінниця)

З жовтня 2008 року розпочав роботу євроклуб. Протягом жовтня-січня було проведено засідання Євроклубу на тему:

 • «Історія виникнення Євроклубів та напрямки їх діяльності»;

 • «Пріоритети загальноєвропейської освіти. Розвиток демократичної культури».
69

СЗШ І-ІІІ ступенів №16

(м.Вінниця)

За ініціативи обласного осередку Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» створено євроклуб. Учасниками клубу проведено: зустріч з менеджером по роботі з громадськими організаціями та молоддю товариства «Україна-Польща-Німеччина», «круглі столи» «Збережемо наш спільний дім», «Проблеми та завдання інтеграції України в Євросоюз» (запрошено директора господарчого дому товариства «Україна-Польща-Німеччина» та студентів Варшавського університету).
70

СЗШ І-ІІІ ступенів №19

(м.Вінниця)

З жовтня 2008 року розпочав роботу євроклуб. На засіданнях обговорено питання: організація ООН, НАТО, НАТО і Україна.
71

НВК:СЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія №30

(м.Вінниця)

Євроклуб «РАЗОМ». Євроклуб тісно співпрацює з товариством «Україна-Польща-Німеччина». Учасники Євроклубу, учениці 11-го класу Ніколайчук Ольга, Сотнікова Анна є учасниками проекту ЄС «Виклики для шкіл: школа майбутнього» (розробка проекту здійснюється на сайті Moodle, відбулись робочі зустрічі учасників проекту у Чехії в березні 2008 року, Північній Ірландії в листопаді 2008 року, планується наступна робоча зустріч в Угорщині в березні 2009 року).
72

ЗОШ І-ІІІ ст. №4 (м.Жмеринка)

Систематично проводиться просвітницька робота серед вчителів, учнів, батьків.

Проведено: «круглий стіл» «Перспективи вступу України в ЄС» конкурс плакатів «Україна в ЄС»

конкурс реклами, що представляє Україну іншим європейським державам, диспут «Україна XXI ст. як країна - лідер ЄС» (плюси і мінуси Євроінтеграції).
73

НВК: «ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей»

(м.Жмеринка)

Вивчається історія, культура, історичні місця, традиції народу Франції (відпов. куратор ШЕКу Кирилівська Л.О.).

Придбано відеодиски з ілюстрованою інформацією про країни ЄС

(відпов. куратор ІІІЕКу Кирилівська Л.О.).

Проведено свято мов країн Євросоюзу (для учнів 6 - 7кл.) (уч. Єрофєєва Л.Є).

Випуск стінгазет «Столиці країн ЄС» - квітень 2009р.

Волинська


СЗШ І-ІІІ ст. с. Журавне

74

Устилузька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

(Володимир-Волинський р-н)

1. Обмін молодіжними групами під час канікул.

2. Співпраця у галузі фізкультури, спорту, туризму.

75

Зимненський НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей”

(Володимир-Волинський р-н)

1. Обмін делегаціями з польськими школярами с. Мєняни.

2. Спільний відпочинок школярів у літній період.

3. Дитячий фестиваль народної творчості.

4. Екскурсійні поїздки школярів по визначних місцях України та Польщі.

5. Організація спільних шкільних спартакіад.

6. Екологічний форум “Разом для майбутнього”.

7. Випуск альманахів “Розкажи про свою країну” в рамках Всеукраїнського конкурсу “Закордонне українство”.
76

НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія” м.Горохів

(Горохівський район)

Шкільний європейський клуб „Планета” створений у 2004 році за напрямком «Європейський клуб історії і культури». Учасники спілкуються з ровесниками Польщі, у рамках обміну делегаціями побували два рази у Польщі. Щорічно проводяться дні Європи, фотовиставки, вечори на європейську тематику, випускаються стінгазети.
77

ЗОШ І-ІІІ ст.с.Мерва (Горохівський район)

Шкільний європейський клуб „Глобус” створений у 2008 році. Учні вивчають історію європейських держав, ведуть етнографічні дослідження країн.
78

ЗОШ І-ІІІ ст.с.Угринів (Горохівський район)

Шкільний європейський клуб „Візит” створений у жовтні 2008 року. Проводяться дні Європи, європейські дискотеки. Члени клубу активно пропагують спорт.

79

ЗОШ І – ІІ ст. с.Ощів

(Горохівський район)

Шкільний європейський клуб „Єврознайко” створений у жовтні 2008 року. Цілі діяльності клубу полягають в активному пропагуванні ідеї європейської єдності шляхом накопичення знань про Європу в історичному, географічному, культурному аспектах. Члени клубу активно пропагують спорт, проводять тематичні вечори на єпропейську тематику.
80

НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія” смт. Іваничі (Іваничівський район)

Систематично організовується проведення дискусій на європейські теми.
81

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Колона

(Іваничівський район)

Розширення знань про Європу, країни Європейського Союзу. Поширення інформації про Україну, її місце на європейському континенті та роль у процесі євроінтеграції.
82

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Стара Лішня

(Іваничівський район)

Формування в учнів почуття європейської гідності, набуття і поширення інформації про Європу під час співпраці з іншими європейськими клубами України та за кордоном. Заохочення учнів школи до вивчення іноземних мов, побутових і культурних особливостей народів світу.
83

Навчально-виховний комплекс №1 м. Каменя-Каширського

Учасники клубу обрали назву, емблему, девіз, урочисто проведено презентацію. Гуртківці ознайомили учнів з географічним положенням Європи, розкрили загальну стратегію України по відношенню до Євросоюзу, ознайомили учнів про спільні міжнародні свята, знаменні дати, які відзначаються в Україні та Європейських країнах.
84

Навчально-виховний комплекс „загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-гімназія” №2 м. Каменя-Каширського

Учасники шкільного європейського клубу НВК №2 міста організували із старшокласниками дискусію „Чому Україна зробила європейський вибір?”
85

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Видерта

Членами євроклубу „Єврокрок” проведено для учнів лекції „Країни ЄС”.
86

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Воєгоще

Підготовлено виставку декоративно-творчих робіт „Україна і Європейський Союз в майбутньому”.
87

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Раків Ліс

Учасниками євроклубу проведено загальношкільне свято „Ми – громадяни Європи”.
88

ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці

У школі діє євроклуб, до якого входять учні 9-10 класів, оформлено куточок європейського клубу.
89

ЗОШ І-ІІІ ст.с. Піддубці

Проведено день Європи, вікторини.
90

ЗОШ І-ІІІ ст. с. Підгайці

Участь у «Європейській олімпіаді».
91

ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гараджа

Проведено День Європи, конференцію.
92

ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гірка Полонка

Здійснюється співпраця зі школярами зарубіжжя.
93

Маяківський НВК «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ступенів-лінгвістичний ліцей»

Шкільний євроклуб «Молоді європейці» засновано в 2007 році. Налагоджено співпрацю з громадськими організаціями Польщі, Німеччини
94

Любешівський НВК

Фотоконкурс «Столиці Європейського Союзу», День Республіки Польща.

95

В. Курінська ЗОШ І – ІІІ ступенів

Шкільний євроклуб «Еврика» провів презентацію клубу, конкурс малюнків «Україна та Європейський союз».
96

Ветлівська ЗОШ І – ІІІ ступенів

Акція «Запали свічку толерантності», конкурс малюнків «Україна–європейська країна».
97

Куснищанська ЗОШ І-ІІІ ступенів

1. Обмін делегаціями вчителів та учнів.

2. Відпочинок українських школярів в Польщі.

3. Надання допомоги в комп’ютеризації школи.
98

Забузька ЗОШ І-ІІІ ступенів

1. Організація спільних культурних заходів та спортивних змагань.

2. Спільні екскурсії, робота над втіленням в життя проекту “Слідами минулого”.

3. Співпраця в учнівському самоврядуванні шкіл.

4. Конференції, зустрічі, вивчення культурної спадщини двох народів.
99

Гущанська ЗОШ І-ІІІ ступенів

1. Обмін делегаціями вчителів та учнів.

2. Виступи народних ансамблів.

3. Спортивні змагання.
100

Маневицька ЗОШ №1

Учасники шкільного євроклубу «Галактика» беруть активну участь в обласних «Європейських олімпіадах».
101

НВК “Маневицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – гімназія»

ім. А.П.Бринського

Шкільний євроклуб «Еквітес» налагодив співпрацю з школою підставовою м.Лодзь №164, (угода 26.04.02). Учні гімназійних класів вивчають польську мову, налагоджено обмін учнівськими і вчительськими делегаціями.
102

НВК “Колківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей”

Шкільний євроклуб «Он-Лайн» з 2004 р. співпрацює з ліцеєм м.Згеж ім. С.Сташица. Проводиться щорічний обмін учнівськими делегаціями. Здійснюється вивчення польської мови (факультативно). Школярі беруть участь у районній «Європейській олімпіаді».
103

НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня №1-гімназія» смт. Ратне

Проводяться зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування Республіки Польща; учнями школи збираються листівки, брошури, значки, календарики про Європу.
104

НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня – дитячий садок» с. Заброди

Створено презентації шкільного європейського клубу ігор та забав; налагоджено культурні, наукові та ділових контакти з Польщею; проводиться випуск шкільного бюлетеня «Що я знаю про ЄС?». Діяльність клубу висвітлюється в ЗМІ.
105

НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня – дитячий садок» с. Видраниця

Підготовка та проведення конкурсів, круглих столів, фотовиставок та інших форм діяльності, спрямованих на підвищення інтелектуального рівня обізнаності дітей і молоді щодо принципів діяльності ЄС та культурного надбання європейських держав.
106

ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Рожище

Назва «Дружба». Створений у 2008 році. Складено план роботи на навчальний рік. Девіз клубу: "Куточків різних на землі багато, Європа серед них - найкраща над усім".

Випускається щотижневий бюлетень клубу. Проведено бесіди, рольові ігри, конференція-захист рефератів, засідання–презентації, конкурси малюнків, кращих виконавців творів відомих європейських поетів. Працює прес-центр.
107

ЗОШ І-ІІІ ст. с. Навіз

Шкільний євроклуб "Спалах" заснований 24 вересня 2008 року. Затверджено Статут та назву клубу. Проведено 5 засідань. Клуб працює за напрямом: "Європейський клуб історії та культури". Оголошено конкурс малюнка прапорів країн ЄС.
108

ЗОШ І-ІІ ст. с. Залісці

Шкільний європейський клуб засновано у 2008 році. Головна мета- збагачення знань учнів про країни Європи та Європейський Союз. За період роботи проведено презентацію клубу, здійснено доповідь голови клубу на тему "Європейський Союз. Витоки, історія та мета заснування. Гімн та прапор Євросоюзу". Члени клубу, згідно плану роботи, проводять тестування, вікторини на кращого знавця країн Європи.

109

НВК «ЗОШ І-ІІІступенів -гімназія» смт. Стара Вижівка

Організація різних конкурси на європейську тематику; конференції; святкування Дня Європи та днів окремих європейських країн; написання рефератів та пошукових робіт з питань дослідження історії та культури європейських країн.
110

ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубечне

Запроваджено святкування Дня Європи, написання рефератів та пошукових робіт із питань дослідження історії та культури окремих європейських країн.
111

загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Купичів

Учні знайомляться з культурою, мовою, традиціями та історією народів Європи, зокрема Чехії, жителі якої були поселенцями с.Купичів; беруть участь у міжнародних виставках із соломоплетіння.
112

НВК «школа – гімназія»

смт. Турійськ

Реалізовано проект «ПАУСІ» (польсько – американсько - українська співпраця та ініціатива) 15 вихованців відвідало м. Жлри (Катовіце) у вересні 2008 року, а польські ровесники побували в смт. Турійську
113

Турійська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Учасники шкільного клубу «Європа» заочно знайомляться з Євросоюзом та Європою; випускають інформаційний бюлетень «Заочна подорож країнами Європи»; підтримують зв’язки зі школою № 4 м. Краснік (Польща).

При школі створено Центр Євроатлантичної інтеграції, метою якого є інформування і виховання людей в дусі спільних європейських цінностей.

У січні 2009 року було проведено розширене засідання шкільного Європейського клубу на тему: «Я «за» чи «проти» НАТО? Чому?»
114

Навчально-виховний комплекс № 3 (м.Володимир-Волинський)

Євроклуб «Міст дружби» співпрацює з навчальними закладами ПНР. Проводиться обмін досвідом з метою формування активної життєвої позиції молоді.
115

Гімназія (м.Володимир-Волинський)

Євроклуб «Avias» налагодив співпрацю з європейськими країнами з метою ознайомлення з культурою, мовою, традиціями та історією європейських народів
116

Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 2 (м.Володимир-Волинський)

Євроклуб «Планета» має завдання усвідомлення кожним учнем особистої причетності до подій, що відбуваються на шляху європейської інтеграції та виховання національно свідомого громадянина, дбайливого господаря, гуманіста та патріота.
117

Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 5 (м.Володимир-Волинський)

Новостворений євроклуб «Глобус». Завданням клубу є усвідомлення особистої причетності до подій, що відбуваються на шляху європейської інтеграції та виховання національно свідомого громадянина, дбайливого господаря, гуманіста та патріота.
118

ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (м.Ковель)

Напрямок діяльності - історія та культура країн Європи.
119

Міська гімназія (м.Ковель)

Розповсюдження інформації про Євросоюз, країни – члени ЄС; налагодження контактів з молодіжними організаціями; участь в програмах обміну учнів.
120

ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (м.Ковель)

Ознайомлення з європейською культурою, налагодження контактів, пропаганда ідей спільної Європи.
121

ЗОШ І-ІІІ ст. №7 (м.Ковель)


Активне пропагування ідей Європейської єдності; вивчення історії та культури Європи; налагодження співпраці через Інтернет з клубами інших країн.
122

ЗОШ І-ІІІ № 8 (м.Ковель)

Вивчення історії, культури європейських країн; налагодження зв’язків з однолітками із-за кордону.
123

НВК № 11 (м.Ковель)


Поширення інформації про ЄС; співпраця з клубами Польщі (м. Бжег Дольного) по реалізації програми «Дорога до Європи проходить через Польщу».
124

ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 (м.Ковель)

Вивчення історії та культури зарубіжжя.
125

НВК № 13 (м.Ковель)

Проводяться організаційні заходи, через Інтернет та ЗМІ ведеться пошук партнерів для співпраці.
126

ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (м.Ковель)

Етнографічні дослідження культури країн ЄС.
127

ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 (м.Ковель)

Налагоджено партнерські зв’язки з ровесниками з Польщі та Німеччини. Учасники клубу беруть участь у міжнародних програмах.
128

Луцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1

Шкільний євроклуб «Енігма» був створений у вересні 2006 року з метою формування почуття європейської єдності, набуття знань про Європу, віднаходження спільних цінностей, подібності культур, традицій.

Спільними зусиллями польської та української сторони в червні 2008 року організована зустріч в м. Луцьку із адміністрацією та представниками учнівського колективу гімназії імені Йозефа Пілсудського. Сторонами підписаний договір про співпрацю.

Школою № 1 м. Луцька та гімназією м. Калушина організовано спільний літній відпочинок учнів у м. Левін Клодський (Польща).

У І семестрі, згідно з планом, здійснювали роботу по підготовці та проведенню соцопитування «Що ти знаєш про Євросоюз», оформили стінгазету «Пізнаємо Європу», розпочали підготовку по реалізації проекту «Учні-випускники школи за кордоном».

Євроклуб підготував та провів радіогазету «Україна-Швеція: 300 років дружби», а також оголосив збір журналів, листівок, туристичних путівників, значків про Європу.
129

Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3

Клуб має напрямок «Європейський клуб ігор і забав».

1. Заняття проводяться 2 рази на місяць. Діти готують реферати та презентації про країни ради Європи.

2. Проведено День Європи, дні окремих європейських країн.

3. Проведено фотовиставку на європейську тематику.
130

Луцька гімназія № 4

Клуб «Євросвіт» засновано 2003 року. Напрямки діяльності: інтеграція учнівської молоді в молодіжну євроспільноту, співпраця з шкільними євроклубами України.
131

Луцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5

Шкільний клуб «Європа без кордонів» почав свою роботу в травні 2007 року. З того часу були проведені: організаційні та підсумкові засідання; засідання по затвердженню планів роботи; відкриті засідання «Європа без кордонів»; тижні Євроклубу та організація участі школи в «Європейській олімпіаді». В рамках Міжнародного проекту «Інтернет. Біржа Молодіжних Ініціатив» були організовані 3 поїздки членів клубу в м. Люблін (Польща), де команда школи брала участь у різноманітних заходах. За підсумками проекту школа зайняла І місце та була нагороджена дипломом та цінним призом.
132

Луцький навчально-виховний комплекс № 7

Шкільний євроклуб «Перспектива» заснований у 2006 році. Основні напрямки роботи:

- проведення «Європейських днів»;

- співпраця з учнівською молоддю РП м. Бортошище (було проведено 2 міжнародних обміни 2007 та 2008 рр);

- написання проекту міжнародної співпраці між учнями школи № 7 та школи понадгімназійної № 2 м. Бортошище.

Кабінет Європейської інтеграції створено у вересні 2008 р.

На базі кабінету працює факультатив по вивченню польської мови; проводяться засідання щодо роботи над проектом «Міст через Буг»; випуск шкільних бюлетенів; круглі столи для старшокласників «Що я знаю про Європу»; робочі зустрічі членів

євроклубу «Перспектива»; оформлено стенди про Європу; експонується література щодо європейської інтеграції та країн - членів ЄС.
133

Луцький навчально-виховний комплекс № 9

Проведено засідання за темою: «Євросоюз і його історія», зустрічі з представниками Корпусу Миру, випускаються шкільні стінгазети, що відображають життя сучасних європейських країн. Проведені шкільні конкурси з відомостями про Євросоюз і Європу. Налагоджено відносини з школою № 1 ім. Польського войска (Польських Збройних сил) міста Гневково Куявсько-поморського воєводства.
134

Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10

Шкільний євроклуб існує з 15.01.2007.

У 2008 році було проведено:

- конкурс шкільних газет «Країна у Європі, де б нам хотілось побувати»;

- конкурс малюнків «Йдемо в Європу разом»;

- пісенний фестиваль «Пісня скликає друзів»;

- вікторини «Історія і сьогодення європейських країн»;

- день європейської інформації;

- круглий стіл на тему: «Європейський Союз та його роль у сучасному світі»;

- година спілкування «Місце України в європейській історії»;

- Європейська олімпіада;

- фестиваль традицій та звичаїв країн-членів ЄС;

- участь делегації дирекції та вчителів об’єднання шкіл № 2 ім. Бартоша Гловацького м. Красностав, республіка Польща (в рамках співпраці) в урочистостях з нагоди вручення атестатів випускникам школи (червень 2008 рік).
135

Луцький навчально-виховний комплекс № 11

Спецкурс «Європейські студії».

Підготовка та участь у «Європейській вікторині».

Підготовка та участь у заходах до дня Європи.

Постановка (спільно з хореографом школи) танців народів Європи.Участь у щорічному шкільному театральному фестивалі «Маски» (постановка п’єс європейських драматургів).
136

Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17

1. Пізнавально-інформаційна робота серед учнів школи (стінгазети, лекції, інформаційні повідомлення про країни-члени ЄС і Європейський Союз).

2. Створення і поповнення папок про країни ЄС.

3. Створення відеотеки про країни-члени ЄС і Європейському Союзу.
137

Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука

Інформування школярів про діяльність клубу та популяризація знань про Європу через організацію виставок, презентацій; співробітництво з навчальними закладами Польщі, здійснення програми обміну; зустрічі з іноземними громадянами та громадянами України, які побували за кордоном; електронне листування з ровесниками за кордоном; реалізація Інтернет-проекту з школярами з Голландії, екскурсії за кордон.
138

Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 25

ШЄК «Єврозоря» створено 1 листопада 2006 року.

ШЄК має свій гімн і емблему.

Діяльність клубу:

- участь в українсько-польських проектах;

- мистецькі обміни делегаціями з Польщею;

- співпраця з міським центром європейської інформації;

- відпочинкові тури в табір «Богданка» (Польща), на озері Світязь;

- участь у конкурсах декоративно-прикладного мистецтва;

- Євроолімпіада (призери на міському, обласному та міжнародному рівнях);

- фотоконкурси «Європа у нашому місті»;

- вікторини «Чи знаєте ви Європу?»;

- організація євродискотек;

- участь у конкурсі «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ».
139

Луцький навчально-виховний комплекс № 26

Створено у березні 2004 року. Співпраця з молоддю Любліна, Хелма. 2008 рік – участь у спільному проекті польського товариства «Тріада», факультету міжнародних відносин ВНУ імені Лесі Українки та Луцького НВК №26 «Збереження пам’яток історії та культури прикордонних областей єврорегіону Буг», публікація у збірці досліджень польської та української молоді, травень 2008 року – переможці Всеукраїнського проекту «Громадянин – 2008» серед євроклубів України (номінація «Україна запрошує»)
140

Луцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів – правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою»

Шкільний європейський клуб «Євросвітик» створено 20.09.2008 р. і зареєстровано у Центрі молодіжних громадських організацій Волині «Наша справа». Європейський клуб школи має Паспорт і Статут. Напрямками діяльності євроклубу є:

- накопичення та передача знань про Європу в історичному, географічному, культурному аспектах;

- встановлення контактів з іншими європейськими клубами в Україні і за кордоном;

- заохочення учнів до вивчення іноземних мов;

- формування європейської свідомості серед молоді.

На даний час активісти клубу здійснюють його оформлення через такі заходи:

- придбання символіки країн ЄС;

- підготовку рефератів та стінгазет, присвячених країнам ЄС;

- створення європейської полички (журнали, листівки, туристичні брошури, календарики про країни Європи);

- збір відеоматеріалів з історико-культурних та природно-рекреаційних ресурсів країн ЄС.

Члени клубу тісно співпрацюють з представниками Скандинавської місії по питанню вивчення історії Данії та іноземної мови (англійської) через організацію живого спілкування з волонтерами цієї країни.
141

Луцька вечірня (змінна) школа

Залучено учнів школи до участі в обласному конкурсі «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ».

За ініціативи шкільного євро клубу були проведені шкільні виставки на теми: «Символи ЄС», «Безпека для себе – через безпеку для всіх»; тестування «Україна – НАТО – ЄС»; конкурс творів серед старшокласників на тему: «Я – європеєць, я - українець»; тематичний урок «Українська перспектива: напрямки геополітичної самоідентифікації». Організовано класні інформаційні куточки («Засади діяльності НАТО»). Підготовлено методичну розробку на тему: «Європейська інтеграція: історія та сучасність», що використовувалася як додаткові інформаційні матеріали при вивченні даної тематики на уроках історії.
142

Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Волинської обласної ради

1. Створений і постійно оновлюється Web-сайт «Україна – NATO», на якому зібрані і структуровані матеріали про NATO, новини NATO, корисні посилання.

2. Зібрані матеріали з теми «Євроатлантична інтеграція»: наукові журнали «Україна – NATO», «Партнерство заради безпеки», видання Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, енциклопедичні довідники з історії, теорії і практики європейської і євроатлантичної інтеграції України.

3. Проведено семінар-тренінг «Національна безпека України і NATO».

4. Проведений разом з Інститутом трансформації суспільства, Волинським центром євроатлантичної інтеграції інформаційно-просвітницький семінар «Роль суспільства в реалізації політики євроатлантичної інтеграції України»,

5. Проводяться уроки іноземної мови «Англомовні країни», «Визначні місця світу».

6. Проводяться уроки всесвітньої історії.
143

Нововолинський ліцей-інтернат Волинської обласної ради

1.Проведено конкурс на кращу назву та емблему клубу.

2.Підібрано бібліотечку про Євросоюз.

3.Створено папки «Інформаційні матеріали про країни Євросоюзу».

4.Складено та затверджено Статут ШЄК.

5.Випускається інформаційна газета «Євросвіт».
144

ЗОШ І – ІІІ ст. №1 (м.Нововолинськ)

Проводяться засідання клубу, на яких діти знайомляться з звичаями та побутом жителів країн Європи
145

ЗОШ І – ІІІ ст. №5 (м.Нововолинськ)

Проводиться пізнавально-інформаційна робота серед учнів школи (стінгазети, лекції, інформаційні повідомлення про країни-члени ЄС і Європейський Союз).
146

ЗОШ І – ІІІ ст. №6 (м.Нововолинськ)

Інформування школярів про діяльність клубу та популяризація знань про Європу


Дніпропетровська

147

Гімназія № 12

(м. Дніпропетровськ)


«Форум». Оформлюють Web-сторінку, організовують та проводять круглі столи, дебат–столи, вивчають права громадян, історію і сьогодення країн Європейського Союзу

148

НВК № 14

(м. Дніпропетровськ)«Лінгва». Участь у міжнародному фестивалі євроклубів, зустрічі з консультантом німецької мови Гансом-Мартіном Дедердінгом, засідання дебат-клубу, проведення іматиційних ігор. Благодійні акції, листування з учнями інших країн (Німеччина)
149

СШ № 18

(м. Дніпропетровськ)


«Діалог». Участь у довгострокових та поточних проектах «Культура – образ країни», «Дніпро – одна з великих річок Європи», налагоджена переписка з учнями з Росії (Санкт-Петербург), Польщі (Люблін), участь у організації та проведенні Дня Європи, збір матеріалів з історії, економіки, культури країн Євросоюзу, зустрічі з членами клубів міста, ділові ігри.
150

СШ № 46

(м. Дніпропетровськ)


«Європейський». Оформлюють Web-сторінку,організовують та проводять «круглі столи», приймають участь у брифінгу з переможцями шкільної євроліги з баскетболу (Польща)
151

СШ № 101

(м. Дніпропетровськ)


«Єврокоманда». Вивчення країн Євросоюзу, подальша їх презентація, зустрічі з представниками євроклубів Дніпропетровська, випуск газети «Євробюлетень»
152

СШ № 134

(м. Дніпропетровськ)


«Інтер». Участь у довгострокових та поточних проектах «Петриківський розпис – душа України», збір матеріалів з історії, економіки, культури країн Євросоюзу, зустрічі з членами євроклубів міста, ділові ігри. Оформлюють Web-сторінку.
153

Криворізький гуманітарно-технічний ліцей № 129 Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Євро клуб заснований в 2008 році.

Працює за напрямками:

1) молодіжні міжнародні обміни делегаціями старшокласників, розвиток співпраці між молоддю Європи;

2) знайомство з Європейською культурою та пропаганда мистецької спадщини, ознайомлення з життям людей в інших країнах, культурою, мовою;

3) підвищення соціальної компетентності;

4) формування почуття Європейської єдності через поширення знань про Європу, знайомство молоді з процесом розширення Євросоюзу.
154

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 68 Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Євро клуб заснований в 2007 році. Навчальний заклад входить до мережі пілотних шкіл в яких діють євро клуби.

Приймає участь в міжнародному проекті, ініційованому польською фундацією співпраці «ПАУСІ» «Моя школа в Європейському Союзі». Працює за напрямками:

1) молодіжні міжнародні обміни делегаціями старшокласників, розвиток співпраці між молоддю Європи;

2) обмін досвідом роботи євро клубів;

3) поліпшення обізнаності учнів щодо ЄС (історія та перспективи розвитку, основні напрями діяльності, законодавство, функціонування інституцій Європейського Союзу); учні школи брали участь у Всеукраїнському форумі старшокласників «Проектуємо Європу майбутнього»;

4) інформування учнівської молоді про стратегію реалізації євро інтеграційної політики, пріоритетних завдань та перспективи розвитку відносин України з країнами Європейського Союзу; учні-переможці міжнародних конкурсів «Аліанте», «Безпечний світ. Безпечна Європа» відвідували штаб-квартиру НАТО(м.Брюсель);

5) підвищення соціальної компетентності;

6) підтримка лідерського руху учнівської молоді;

7) проведення тижня Європи, розробка проектів;

За рахунок варіативної частини навчального плану викладається курс серед учнів 2,3,4-х класів «Європейські студії».
155

КЗШ № 68 (м. Кривий Ріг)Організуються виступи учнів та вчителів на каналі місцевого телебачення «Рудана»

Навчальний заклад з 2004 року отримує на шкільну бібліотеку журнал «Євробюлетень», бібліотекар за матеріалами журналу проводить бібліотечні уроки.

Шкільна газета «Шкільний рюкзачок» та «Шкільний сайт» забезпечують оперативне висвітлення роботи шкільного євроклубу.

Вчителі історії проводять публічні заходи з актуальних питань співробітництва між Україною та ЄС.

Щороку у травні місяці сплановано проходить Тиждень Європи в школі. У ці дні до навчального закладу запрошуються члени єроклубів з інших міст. Євроклубівці активно обмінюються досвідом роботи.

Щороку навчальний заклад проводить для старшокласників міста і інших регіонів конференцію «Модель ООН: Кривий Ріг» (за проектом міжнародної гри з метою ознайомлення учнів з діяльністю ООН.).

До календарних планів вчителів історії, географії, економіки відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти, включено висвітлення питань розвитку ЄС та європейської інтеграції України.

Розробляється проект «Євро-2012»

Навчальний заклад входить до мережі пілотних шкіл в яких діють євроклуби.

Членами шкільного євроклубу проведено соціальне дослідження та моніторинг рівня поінформованості мешканців мікрорайону Гірницький.

Оформлено на відповідному рівні шкільну європейську залу, в якій проводяться тренінги, ярмарки креативності та інновації.

Учнівське самоврядування має добре обладнану кімнату «Центр дитячої дипломатії» в якій проводяться дружні зустрічі з учнями Польщі.

Відбулись зустрічі з польськими євроклубами за програмою «Завжди разом» завдяки підтримки фундацій Р.Шумана та «Паусі».

Вчителі Кротенко Н.В. та Дрезнель В.Ф. підготували на міжнароднй конкурс-урок про спільне минуле Польщі та України на прикладі розповіді про поляка, інженера-науковця – Ф.Шиманівського, який був колегою і товаришем О.Поля і відіграв важливу роль у розробці металургійних покладів Криворіжжя.

У навчальному закладі з 2005 року викладається навчальний курс «Європейські студії».

Учні брали участь у Всеукраїнському форумі старшокласників «Проектуємо Європу майбутнього».
156

ЗШ ІІ-ІІІ ступенів № 17

(дир. Феоктистова В.В.)

м. Павлоград

Євроклуб “Європа-плюс” діє з 2006 року (керівник – вчитель історії Чумаченко С.Є.) Склад учасників: 18 учнів 7-11-х класів.

Напрями діяльності:

- вивчення та популяризація знань про ЄС та євроінтеграційну політику України,

- краєзнавчий напрямок – через історію свого краю до історії Європи.

30.11.06 євроклуб взяв участь у регіональному фестивалі євроклубів, що проходив на базі Західно-Донбаського професійного ліцею.

02.11.07 євроклуб був учасником міжнародного фестивалю євроклубів на базі Західно-Донбаського інституту економіки та управління.
157

РКЗО «Новопавлівська СЗШ І-ІІІ ст. №1» - кабінет європейської та євроатлантичної інтеграції (Межівський район)

Проведено презентацію кабінету європейської та євроатлантичної інтеграції. Створена рада кабінету. Випущено агітки про діяльність країн європейської та євроатлантичної інтеграції, які розповсюджено серед громади. Складено електронну презентацію «Фестиваль країн Євросоюзу», яка використовується на уроках з ЄВУ.
158

РКЗО «Українська СЗШ І-ІІІ ст.» - кабінет європейської та євроатлантичної інтеграції (Межівський район)

Проведено презентацію кабінету європейської та євроатлантичної інтеграції. Створена рада кабінету. Рольова гра «Засідання Європейської ради». Конкурс учнівських проектів «Право людини на освіту в Україні та Європі».
159

РКЗО «Іванівська СЗШ І-ІІІ ст.» - кабінет європейської та євроатлантичної інтеграції

(Межівський район)

Проведено презентацію кабінету європейської та євроатлантичної інтеграції. Створена рада кабінету.

Фестиваль пісенної творчості «Народні пісні країн Європи». Створення електронної презентації «Країни Європи, міжнародна політика України».

160

Дніпропетровський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів туристичного сервісу


Євроклуб «Європейський орієнтир». Вивчають історію ЄС; співпрацю Дніпропетровщини і ЄС; проводять Дні європейської спадщини, планують туристичні маршрути та проводять екскурсії по історичним містам спільної європейської та української історично - культурної спадщини, традицій , звичаїв. Організовують вечори дружби, фестивалі.

Розпочато створення відповідного кабінету на базі якого викладається навчальний курс «Європейський вибір України» в усіх учнівських групах.

161

Криворізький професійний гірничо - металургійний ліцей


«Іnterclub» . Проводять вечори – зустрічі, конкурси знавців німецької мови, інших мов, тижні європейської культури до дня Європи в Україні, співпрацюють з Центром професійної освіти м. Заарбюкена (Німеччина). Членом клубу став німецький письменник Г.Ашенбреннер, вивчають історію переселенців європейських народів в Україні. Вивчають курс «Європейський вибір України». Створюють єврокабінет.


Донецька


Житомирська


Закарпатська

162

Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат

з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради

У навчальному закладі функціонує євроклуб „Інтеграція”.

 1. У 2007-2008 н. р. участь у конкурсі „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”.

 2. У цьому навчальному році участь в олімпіаді „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”.

 3. Написання учнями есе „Європейська перспектива України”.

 4. Зустрічі із спеціалістами з міжнародних відносин (УжНУ, кафедра з питань НАТО).

 5. Інформаційні бесіди з учнями „Який Євросоюз? Яке майбутнє? Яка Європа”.

 6. Налагодження зв’язків з євроклубами міста, республіки.
163

Лінгвістична гімназія

ім. Т. Г. Шевченка (м.Ужгород)

Євроклуб „Euro-One”.

Девіз клубу: „Відкриваємо Європу разом”

Засідання клубу проводяться щомісяця, згідно з планом роботи:

 1. Ключові факти і цифри про Європу.

 2. Як працює Євросоюз?

 3. Підготовка до навчально-пізнавальної гри „Пізнаймо Європу разом”.

 4. Проведення конференції „Ужгород – місто у Європі”.

Налагоджено листування з учнями середньої школи м. Істебна (Польща). Проводиться підготовка до організації лінгвістичного табору у м. Дебрецені (Угорська Республіка) у 2009 році.
164

ЗОШ І-ІІІ ст. № 5

з поглибленим вивченням

французької та англійської мов (м.Ужгород)

Шкільний Євроклуб „Наш вибір – Європейський” створений у 2008 р.

План роботи:

 1. Поїздка в Польщу (гімназія № 36 м. Варшава).

 2. Всеукраїнський конкурс „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”.

 3. Участь у всеукраїнському конкурсі на кращий логотип та слоган Європейського року креативності та інновацій в Україні.

 4. Участь у проекті Міжнародної організації з міграції „Жива бібліотека”.

 5. Співпраця з волонтерами молодіжної організації AIESEC з Тайваню, Китаю, Грузії, Таджикистану.
165

Ліцей Лідер (м.Ужгород)

Шкільний євроклуб „Євроцентр.ua” засновано на базі ліцею в 2008 р., розроблено концепцію, статут, обрано Президента; окреслені основні напрямки роботи. Девіз клубу: „Пізнання Європи починається з рідного краю – центру Європи”.

166

Гімназія (м.Ужгород)

Євроклуб функціонує з 2008 року.

План роботи:

 1. Проведення інформаційних зустрічей.

 2. Викладення матеріалу на тему ЄС.

 3. Організація та проведення культурних заходів, конкурсів та інших заходів.

 4. Співпраця з іншими євроклубами міста, шкільною радою та міськими органами.

Проведення інформаційних зустрічей.
167

ЗОШ № 5 (м.Берегово)

Клуб «Старшокласник» створено за інтересом на базі школи в 2007 році при допомозі волонтера із США Джесіки Волмайєр. На засіданнях клубу проводились заняття з курсів історії, географії, економіки та іноземних мов (англійська, німецька). У школі друкується газета, в якій висвітлюються такі питання, як:

– школа й освіта – наша школа;

– люди і країни: різні країни – різні традиції;

– бізнес і кар’єра: професія моєї мрії.

Члени клубу приймали участь у міському конкурсі написання рефератів: «ЄС: діяльність і перспективи», «Освіта в країнах ЄС», «Розвиток міжнародних перспектив: Європа і світ». Проводять засідання, конкурси, рольові ігри, КВК з європейської тематики: «Перехрестя Європи», «Система права в Європі», «Європейська культура – пошук спільного коріння», «Людина в центрі Європи». Під час відпочинку у денних таборах члени клубу проводили дні спілкування на іноземній мові (англійській, німецькій, угорській), навчали молодших школярів традиціям та національним культурам Великобританії, Німеччини, Угорщини, Румунії, Польщі.
168

ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (м.Хуст)

Функціонує шкільний євроклуб „Просвіта”.

 1. Засідання, присвячені обговоренню проблем ЄС.

 2. Проведення творчих конкурсів.

 3. Випуск шкільних тематичних газет.

 4. Організація святкування Дня Європи.

 5. Організація днів національних культур європейських країн.

 6. Організація вечорів європейської кухні.

 7. Організація заходів на теми: „Європейські свята”, „Європейське мистецтво”, „Європейська культурна спадщина”.

 8. Організація листування зі школами європейських країн.

Проведення лекторіїв для старшокласників та для учнів різних класів на теми європейської інтеграції в галузі економіки, зовнішньої політики, міжнародного права, інших питань.
169

Чомонинська ЗОШ І-ІІ ст. (Мукачівський р-н)

Підтримує зв’язки з середньою спеціалізованою школою та гімназією м. Загонь, Чантаверською середньою школою с. Чантавер. Участь у культурно-мистецькій акції до міжнародного Дня рідної мови „Мовна палітра”. Ознайомлення з історією та культурою національних меншин.
170

Перечинська гімназія ІІ-ІІІ ст. суспільно-гуманітарного напрямку (Перечинський р-н)

Євроклуб створено у січні 2009 року у рамках проекту „Будуємо спільну Європу”.

Мета проекту:

 1. Спонукати молодь Перечинщини активно і раціонально проводити дозвілля.

 2. Поширювати інформацію про європейські цінності та ЄС.

 3. Навчати молодь самоорганізації.

 4. Інформувати молодь про процеси у європейських країнах.

 5. Продовжити налагодження співпраці з молоддю інших країн та регіонів України.

 6. Формувати почуття належності до співжиття у Європі.

Метою клубу є проведення серії навчальних тренінгів (інформування про ЄС) та молодіжних вечорів, налагодження зв’язків з молоддю України та закордоння, долучення до участі у проведенні Дня Європи у місті Перечин.

Партнери проекту: Благодійний фонд „Центр громадських ініціатив” (на його базі реалізовується проект); Перечинська гімназія; районний шкільний парламент та районний будинок дитячої творчості.

Засідання євроклубу проводиться двічі на тиждень.

У січні відбулися такі засідання:

– організаційне за участю учнів та вчителів гімназії;

– мультимедійна презентація історії ЄС.

Координатором роботи клубу є Мартон І. І., заступник директора гімназії з виховної роботи. Євроклуб налічує 25 постійних членів. Всі учні гімназії та випускники закладу, студенти УжНУ, долучаються до участі у заходах. 13.02.09 - вечір „Традиції святкування Дня святого Валентина у країнах Європи”.
171

Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (Рухівський р-н)

Клуб створений у вересні 2008 року під назвою „Центр Європи”, зареєстрований в Українській асоціації європейських студій.

Членами клубу в рамках загальноукраїнської кампанії „Толерантність, як шлях до Європи” проводяться тижні толерантності. Інформація про роботу членів євроклубу була поміщена на сайті Всеукраїнського конкурсу на кращий логотип та слоган Європейського року креативності та інновацій в Україні–2009, де отримала високу оцінку. Розпочали підготовку до Дня Європи.
172

Костилівська ЗОШ І-ІІІ ст. (Рахівський р-н)

Робота шкільного євроклубу полягає у співпраці учнів та вчителів, що поглиблюють свої знання про Європу та Європейську інтеграцію, поширюють інформацію серед учнів школи та місцевої спільноти. За час роботи клубу були проведені такі заходи:

 1. Організовані зустрічі з представниками швейцарської компанії FORZA.

 2. Зібрана інформація про країни Єврозони.

 3. Організована поїздка з обміну досвідом в Румунію.

 4. Співпраця з євроклубом Пирогівської ЗОШ І-ІІІ ст. Київської області, була організована поїздка в с. Пирогів.

 5. Випускається газета євроклубу.

 6. Участь у Дні Дунаю – Центр Європи.
173

Свалявська гімназія (Свалявський р-н)

Оформлено стенд „Україна – НАТО”.

Проведено конкурс малюнків про євроінтеграцію та політичне інформування учнів з даної тематики.

Розроблено методичні рекомендації з питань євроінтеграційної проблематики на уроках історії.
174

Свалявська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (Свалявський р-н)

Участь у конкурсі молодіжних обмінів між школами України і Польщі „Разом в Європі”, співпраця з гімназією у Польщі. Оформлено стенд „Україна – НАТО”.

Проведено вікторину на тему „Євроінтеграційна політика незалежної України”.
Запорізька

175

Гімназія № 50

Ленінського району

м. Запоріжжя

На базі гімназії з січня 2000 року діє Штаб-квартира Запорізької молодіжної модулі ООН. Щорічно проводяться міські та регіональні тренінги, конференції, зустрічі українською, російською, французькою та англійською мовами. В гімназії функціонує «Модель Євросоюзу», «Модель ООН-Запоріжжя», «Модель НАТО–партнерство ради миру», проводяться заходи щодо формування у старшокласників навиків аналізу, правового підходу, толерантності, дипломатії, вміння приймати відповідні рішення з заданої проблеми.
176

Ліцей № 62 Ленінського району м.Запоріжжя

Працює євроклуб, встановлені довгострокові контакти зі школами-партнерами закордонних країн. Ефективне партнерство існує між ліцеїстами та школами міст Польщі і Швеції.
177

ЗОШ № 100 Ленінського району м.Запоріжжя

Працює євроклуб, основною метою якого є сприяння різносторонньому вивченню країн Європейського союзу шкільною молоддю. Проводяться ділові ігри, виховні заходи, в яких учні виступають в ролі дипломатів, міністрів закордонних справ, консулів та приймають об’єктивні рішення стосовно різних питань і проблем. Проводяться конференції за участю надзвичайно та вповноваженного посла Польщі в Україні, представника ООН в Україні Карамушки В.І.
178

Колегіум «Елінт» Ленінського району м. Запоріжжя

Працює клуб «Епіцентр», учні беруть участь у молодіжних міських конкурсах «Модель ООН – Запоріжжя», «Модель НАТО – партнерство заради миру», представляють європейські країни, їх структури, проводять дебати.
179

Академічний ліцей Жовтневого району м.Запоріжжя

Працює євроклуб. За варіативною частиною навчального плану академічного ліцею факультативно проводяться заняття «Європейські студії» для учнів 8-х класів.

Здійснюється проект «Країна ЄС, у якій я хотів би побувати», проведена ділова гра «Шляхи інтеграції України в Європу».
180

Ліцей № 105 Жовтневого району м.Запоріжжя.

Працює євроклуб, на засідання запро-шуються старшокласники району.
181

ЗНЗ № 15 Жовтневого району м.Запоріжжя

Працює євроклуб, на засіданнях обговорюється питання внутрішньої і зовнішньої політики України
182

Енергодарська багато профільна гімназія «Гармонія»

Працює клуб «Альянс Францез». Мета: пропаганда та розповсюдження французької мови та культури, організація культурних та наукових заходів (лекцій, конференцій, виставок, тематичних вечорів); надання допомоги вчителям та учням. Створено кабінет, в якому є бібліотека та медіотека, технічні засоби. Традиційно в місті проходить захід «Французька весна», в рамках якого відбуваються: конкурс французької поезії, тематичні вечори, зустрічі із громадянами Франції, демонстрація відеофільмів, показ мініспектаклів французькою мовою. Заплановано проведення тематичного вечора з тами: «Освіта у Франції, Проблеми і надбання» та участь у фестивалі французьких мініспектаклів у м. Дніпропетровськ.
183

ЗОШ № 4 м.Токмак

Працює євроклуб «Світ-Огляд». Прийнято Статут, створено інформаційні стенди по країнам членам ЄС; учні беруть участь у виховних заходах, присвячених Дню Європи.
184

ЗОШ № 6 м. Токмак

Працює євроклуб «Схід-Захід», клуб має свій статут, план роботи. Мета діяльності: залучення молоді до процесів державотворення,здійснення міжрегіональ-ного молодіжного обміну, сприяння формуванню власних поглядів на суспільно-політичне життя України та Європейського Союзу.
185

ЗОШ № 4 м. Пологи

Працює євроклуб, створені інформаційні стенди, організовано виставку тематичної літератури, проведені виховні години «Європейський вибір: за і проти», «Історія створення Європейського Союзу», «На шляху до ЄС».
186

Дніпрорудненська СШ «Талант» Василівського району


Працює евроклуб «Apple kids». Забезпечується розвиток уміння застосовувати знання іноземної мови на практиці у нестандартних ситуаціях: театрально-пізнавальних заходах, конкурсах проектів, дебатах на тему: Європейського Союзу». До роботи клубу залучались представники (волонтери) Корпусу Миру США.
187

Нововасилівська ЗОШ Вільнянського району

Працює євроклуб, забезпечується проведення Днів європейської спадщини та Європи.
188

Центр дитячої та юнацької творчості

Вільнянського району

Працює євроклуб, забезпечується проведення виховних заходів, члени клубу є активні учасники «круглих столів», вікторин, конференцій, присвячених європейській інтеграції України.
189

Вознесенська гімназія «Орієнтир» Мелітопольського району

Шкільний європейський клуб підтриманий Учнівською лігою Мелітопольського району. Проводяться заходи та презентації проектів на європейську тематику.
190

Костянтинівське НВО гімназія № 1 «Таврія» Мелітополь-ського району

Працює європейський клуб, відбувається співпраця вчителів і учнів, молодь вчиться шанобливому ставленню до інших народів.
191

Мирненська ЗОШ Мелітопольського району

Працює європейський клуб, відбувається співпраця вчителів і учнів, молодь вчиться шанобливому ставленню до інших народів. Проведені виставки тематичної літератури, наукові конференції, свята.
192

Новгородківська ЗОШ Мелітополь-ського району

Працює європейський клуб, відбувається співпраця вчителів і учнів, молодь вчиться шанобливому ставленню до інших народів. Проведено святкування Дня Європи і Днів європейських країн.
193

Терпіннівський колегіум «Джерело» Мелітопольського району

Працює європейський клуб, відбувається співпраця вчителів і учнів, молодь вчиться шанобливому ставленню до інших народів. Проведені виставки тематичної літератури, наукові конференції, свята.
194

Фруктовська ЗОШ Мелітопольського району

Працює євроклуб, проведені заходи в межах учнівського самоврядування, учнім надано можливості самостійно проводити різноманітні акції та заходи, як в школі так і поза неї, лекції з європейської тематики, презентаційні проекти.
195

Новомиколаївська ЗОШ Новомиколаївського району

Створено шкільний клуб, сплановано роботу Ради євроклубу, оформлені інформаційні стенди про Європейський Союз.
196

Софіївська ЗОШК

Новомиколаївського району

Створено шкільний клуб, сплановано роботу Ради євроклубу, оформлені інформаційні стенди про Європейський Союз.
197

Шевченківська ЗОШ

Новомиколаївського району

Створено шкільний клуб, сплановано роботу Ради євроклубу, оформлені інформаційні стенди про Європейський Союз.
198

Любицька ЗОШ

Новомиколаївського району

Створено єврокабінет, визначені основні напрямки роботи.
199

Новоіванківська ЗОШ Новомиколаївського району

Створено єврокабінет, визначені основні напрямки роботи.
200

Преславська ЗОШ

Приморського району


Центр громадянської освіти. Інформування учнів і громадськості з питань європейської інтеграції, співпраця з громадською організацією «Європейський шлях»

201

Вище професійне училище

№ 23 м. Запоріжжя

Створюється євроклуб, проводяться виховні заходи до Днів Європи та Європейської спадщини.

Івано-Франківська

Київська


Кіровоградська

202

Устинівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості

1.Дебати на теми з проблем співіснування країн Європи;

2.Випуск стінгазет «Українці у Чехії та Слова чинні».

203

Загальноосвітня школа № 1 (м.Світловодськ)

Вивчення своєї області, ознайомлення з історією країн Європи
204

Загальноосвітня школа № 2 (м.Світловодськ)

Ознайомлення з культурною спадщиною українського народу, як основою для подальшого вивчення культури країн Європи.

Створення учнівських проектів з проблем культурної спадщини регіону
205

Навчально-виховний комплекс «Кіровоградський колегіум – спеціалізований навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад-центр естетичного виховання» (м.Кіровоград)

Лекції «Міжнародний тероризм – це неспроможність використання ефективних економічних і правових шляхів щодо вирішення соціальних та національних проблем»


206

Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 25, природничо – математичний ліцей» (м.Кіровоград)

Вивчення біографій лідерів європейських країн. Проведення лекційних занять «Європа - наш друг» - шляхи євроінтеграції.
207

Навчально-виховний комплекс загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ст. № 17 - ліцей

Участь школярів в наукових конференціях та форумах з питань європейської інтеграції.

Спрямування роботи євроклубу за трьома напрямками: історико-політичний, літературний, мовленнєвий.
208

Загальноосвітній-навчальний заклад І-ІІІ ст. № 10

Участь педагогічних працівників навчальних закладів міста в обласних конференціях з питань інтеграції України до європейського освітнього та наукового простору
209

Новопразький навчально-виховний комплекс

Ознайомлення з географічним розташуванням європейських країн. Вміння контактувати та співпрацювати із європейцями
210

Цукрозаводський навчально-виховний комплекс

1. Проведення районних фестивалів євро клубів.

2. У 2007 р. було проведено семінар заступників з виховної роботи «Європейський вимір в освіті Олександрійщини».

3. Для учнів 10-го класу введено курс «Європейські студії»
211

Добронадіївська загальноосвітня школа

І-ІІІ ст.

1. Участь у всеукраїнській акції «Україна запрошує».

2. Презентація проекту «Добронадіївка запрошує».
212

Червонокам’янська загальноосвітня школа

І-ІІІ ст.

1. Участь євроклубу «Планета» у районному фестивалі членів шкільних євро клубів.

2. Переможці Міжнародного конкурсу «Аліанте-2007» взяли участь у заключному етапі конкурсу, який проходив на військово-морській базі Збройних сил україни в Криму


Луганська

213

Ясенівська гімназія

м. Роженьки


Ровеньківська молодіжна громадська організація Євроклуб «Зірковий обрій». У клубі діють три секції: “Європейський союз. Україна-європейська держава”, “Ми-друзі дітей країн ЄС”, “Країнознавство та культура країн світу”. Члени клубу (28 учнів та 6 вчителів) беруть участь у соціальних проектах, встановленні та налагодженні культурних, наукових, ділових контактів між молоддю ЄС та України.
214

Сімейкинська загальноосвітня школа І-Ш ступ. Краснодонського району


«Євро-кафе». Члени клубу (25 учнів 13-18 років) – представники дитячої громадської організації “СИДР” організують та проводять заходи щодо участі у соціальних проектах для поширення знань про Європейський Союз
215

Марківська гімназія

«Альянс». Метою клубу є виховання ділових якостей в учнів, вивчення культури та устрою країн Європи, інформування учнів та громадськості про ЄС, налагодження контактів з євроклубами України та молоддю інших країн.
216

Сєверодонецький НВК“Спеціалізована школа-колегіум при

НУКМА”

«Євроклуб». У клубі працює 8 студій за напрямками діяльності: проведення екологічної, оздоровчої, спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, спрямованої на гуманізацію та демократизацію молодіжної спільноти; розробка і реалізація програм з питань європейської освіти та інтеграції.
217

Білолуцька гімназія Новопсковського району

«Юність». Діяльність клубу спрямована на підтримку творчих ідей. Члени клубу працюють під девізом “Ми об’єднуємо не держави, а людей”; здійснюють дослідження економічних, історичних і культурних особливостей ЄС.
218

Червонопрапорська загальноосвітня школа І-Ш ступ. № 34

Перевальського району

«Співдружність». Клуб створений у січні 2009 року. У плані його роботи: круглі столи, інформаційні години, дебати: “Європейські інститути і організації”, “Європейські символи і їх значення”, “Структура та компетенції ЄС”, “Модель ООН”.
219

Гуманітарно-естетична гімназія м. Сєвєродонецька

«Євродружба». Клуб створено у лютому 2009 року.У плані роботи клубу: вивчення історії Євросоюзу, участь у заходах з питань європейської інтеграції.
220

Рубіжанська загальноосвітня школа І-П ступ. № 1

«Європейський вибір». Клуб працює над спільним польсько-українським проектом по створенню молодіжного парламенту. Допомогу у роботі надає волонтер Корпусу Миру Майкл Ворчл.
221

Рубіжанська спеціалізована школа І-Ш ступ. № 2

«СПЕКТР». Клуб працює на базі 6-го класу за напрямками: “Європейські традиції”, “Європейський календар”, “Мій друг по листуванню” та інші.
222

Біловодська гімназія

«Інтерпульс». За рік роботи клубу проведені установчі збори, розроблені атрибути (емблеми, галстуки, прапорці, девізи); взято участь в обласній вікторині “Вікно в Америку”. Учень 9-го класу Лиходій Євген став переможцем вікторини та з групою переможців відвідав Посольство США у м. Києві.
223

Комунальний заклад “Луганська середня загальноосвітня школа І-Ш ступ.№48”

«Сонце». Члени клубу вивчають історію Євросоюзу, беруть участь у конкурсах: “Історія Угорщини”, “Вікно в Європу”, міжнародних проектах, тощо.
224

Комунальний заклад “Луганська спеціалізована школа І-Ш ступ. № 11”

«Нова хвиля». Члени клубу вивчають історію Євросоюзу, беруть участь у конкурсах: “Історія Угорщини”, “Вікно в Європу”, міжнародних проектах, тощо.
225

Комунальний заклад “Луганська спеціалізована школа І-Ш ступ. № 5”

Клуб дитячої дипломатії «Витоки». Члени клубу вивчають історію Євросоюзу, беруть участь у конкурсах з правозахисної тематики, в акції “Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”, проводять дебати.
226

Комунальний заклад “Луганська спеціалізована школа І-Ш ступ. № 57”

«Вікно у Європу». Клуб працює за двома напрямками: краєзнавчим (знайомство з історією та культурою країн Євросоюзу) та громадянознавчий (шкільний театр).
227

Лисичанський багато- профільний ліцей

«Європейський Вибір». Клуб (60 учнів, два вчителі – керівники клубу) вивчає культуру та устрій країн Європи, інформує учнів та громадськість про ЄС, налагодження контактів з євро- клубами України та молоддю інших країн.
228

Лисичанська загальноосвітня школа І-Ш ступ. № 7

Члени клубу працюють над вивченням культури та устрою країн Європи, інформування учнів про ЄС, налагодження контактів з євроклубами України та молоддю інших країн.
229

Алчевська соціально-економічна гімназія

Члени клубу (250 учнів) беруть участь у публічних дебатах “Євроінтеграція України”, заходах в рамках Дня Європи; стали переможцями Всеукраїнської акції школярів “Громадянин –2008”.
230

Загальноосвітня школа

І-Ш ступ. № 22 м. Алчевська

Клуб працює над проектами з розширення знань учнів про Євросоюз, культуру, побут народів Європи; реалізує у школі проект “Знайомство з країнами”.
231

Красноріченська загальноосвітня школа

І-Ш ст. Кремінського району

Члени клубу вивчають історію, традиції, культуру європейських країн, особливості молодіжної субкультури.
232

Кремінська загальноосвітня школа І-Ш ступ. № 3

Члени клубу брали участь у програмах обміну, що дозволило побувати учням та вчителям у Польщі, Америці
233

Кремінська загальноосвітня школа І-Ш ступ. № 2

Налагоджені партнерські стосунки з громадською організацією Бізнес-клуб “Європейський вибір” дозволили членам клубу взяти участь у вікторинах “Вікно в Європу”, “Вікно в Америку”, переможці якого побували з візитами у посольствах Польщі, Угорщини, США, представництві ЄС у м. Києві.
234

Новокраснянська загальноосвітня школа Кремінського району

Робота клубу направлена на розширення знань та вивчення культури, устрою країн Європи, інформування учнів та громадськості про ЄС; проводять конкурси, вікторини, заочні мандрівки країнами Європи.
235

Кремінська загальноосвітня школа І-Ш ступ. № 4

Робота клубу направлена на розширення знань та вивчення культури, устрою країн Європи, інформування учнів та громадськості про ЄС; проводять конкурси, вікторини, заочні мандрівки країнами Європи.
236

Білокуракинська загальноосвітня школа

І-Ш ст. № 2

У клубі (58 учнів) працюють 5 студій: “Екологічна”, “Музика і мистецтво”, “Правозахисна”, “Спілкування”, “Скарбниця казок”, в яких учні вивчають культуру країн Європи.
237

Білокуракинська загальноосвітня школа

І-Ш ст. № 1

Члени клубу вивчають культури країн Європи, налагоджують контакти з євроклубами України та молоддю інших країн.
238

Просторівська загальноосвітня школа І-Ш ст. Білокуракинського району

Клуб працює за напрямками: “Срібний дзвіночок”, “Спілкування”, “Музика і мистецтво”, “Скарбниця казок”; вивчає культуру, побут країн Європи; бере участь у різноманітних заходах.
239

Лозно-Олександрівська загальноосвітня школа

І-Ш ступ. Білокуракинського

Робота клубу направлена на розширення знань та вивчення культури, устрою країн Європи, інформування учнів та громадськості про ЄС; проводять конкурси, вікторини, заочні мандрівки країнами Європи.
240

Загальноосвітня школа

І-Ш ступ. м. Брянки

Члени клубу вивчають історію країн-членів ЄС, процеси інтеграції в Європі; брали участь в обласній вікторині “Вікно в Америку”. Учениця 11-го класу Вервік Ольга стала переможцем вікторини та з групою переможців відвідав Посольство США у

м. Києві.
241

НВК № 5 м. Брянки

Клуб створено у 2009 році. У плані роботи клубу: вивчення історії Євросоюзу, участь у заходах з питань європейської інтеграції, налагодження відносин з євроклубами України.
242

Новоайдарський професійний аграрний ліцей

Євросалон створено 15.01.2008 року. Керівник Скубак М.С. – викладач історії.

Учасники: учні І-ІІІ курсів (35 чол) та члени педколективу (7чол). Діяльність євросалону спрямована на підтримку творчих ідей. Євросалон працює за напрямками: «Складові впровадження євроінтеграції в виховний процес», «Цінності та ідеї європейського демократичного суспільства», «Основні принципи освіти для Європейського виміру України», випуск тематичної ліцейної газети «Планета ліцеїстів», Творчі доробки педагогів ліцею за проблемою «Формування Євроінтеграційної свідомості учнівської молоді»
243

Стахановське вище професійне училище сфери послуг

Цілі діяльності клубу полягають в активному пропагуванню ідеї європейської єдності в місцевому середовищі шляхом накопичення та передачі знань; формування європейської свідомості серед молоді; підготовки молоді до життя та праці в об’єднаній Європі; пропагування засад плюралізму та демократії.

Для реалізації цілей клуб встановлює партнерські та гуманітарні зв’язки з урядовими та неурядовими організаціями, органами міського самоврядування, міжнародними молодіжними організаціями та подібними клубами (приклад: Білківський професійний аграрний ліцей Закарпатської області)

Львівська

244

СЗШ № 64 (м. Львів)

«Нове покоління»
245

СЗШ № 37 (м. Львів)

«Європа очима дітей»
246

СЗШ № 42 (м. Львів)

«Діти Європи»
247

СЗШ № 19 (м. Львів)

«Клуб дружби»
248

СЗШ № 59 (м. Львів)

«Нишпорки»
249

СЗШ № 29 (м. Львів)

«Дружба»
250

Львівський НВК «Школа І ст.-гімназія»

«Едельвейс»
251

ССЗШ № 37 (м. Львів)

«Єврочемпіони»
252

СЗШ № 13 (м. Львів)

«Спалах»
253

СЗШ № 69 (м. Львів)

«Прометей»
254

СЗШ № 73 (м. Львів)

«Boys and girls»
255

НВК «Школа-садок «Софія» (м. Львів)

«Euroclub»
256

СЗШ № 90 (м. Львів)

«Нове життя»
257

ССЗШ № 2 з поглибленим вивченням англійської мови (м. Львів)

«Європростір»
258

СЗШ № 57 (м. Львів)

«Lingua Franca»
259

СЗШ № 97 (м. Львів)

«Євроміст»
260

СЗШ № 100 (м. Львів)

«Friends Club»
261

Львівська спеціалізована школа I-III № 15 (м. Львів)

«Крок у майбутнє»
262

ССЗШ № 81

ім. П. Сагайдачного (м. Львів)

«Європейський вибір»
263

СЗШ № 75 ім. Лесі Українки (м. Львів)

«Сузір’я»
264

Львівська правнича гімназія

«Євростарт»
265

СЗШ № 45 (м. Львів)

«Гармонія»
266

СЗШ № 46, ім. В’ячеслава Чорновола (м. Львів)

«Європейські Леви»

Оформлений кабінет, стенди, є своя емблема, презентація.
267

СЗШ № 98 (м. Львів)

«Європейці»
268

НВК «Гімназія міжнародних відносин» (м. Львів)

«LAW (Leopolis Army Winners) protects Europe»
269

СЗШ № 5 із поглибленим вивченням англійської мови

(м. Львів)

«School Euroclub»

Клуб діє за 4 напрямками:

1. європейська літературна спадщина.

2. історична спадщина.

3. дитячі організації.

4. культура і традиції.
270

Львівська лінгвістична гімназія

«Leopolis»
271

ССЗШ № 80 (м. Львів)

«Euroclub»
272

ЛУГГ (м. Львів)

«Пульс»
273

Львівська гімназія «Престиж»

з поглибленим вивченням іноземних мов

«Європейська скарбничка»
274

Гімназія «Сихівська»

(м. Львів)

Євроклуб гімназії «Сихівська»
275

СЗШ № 2 Сколівська академічна гімназія (м. Сколе)

«Ніка» NIKA
276

Новороздільська гімназія

(м. Новий Розділ)

«Новий день»
277

Бориславська гімназія

(м. Борислав)

«ТЕМП» (товариство ерудованого молодого покоління)
278

Жовківська ЗШ № 2 I-III ступенів (м.Жовква)

«Крок»
279

Самбірська гімназія (м.Самбір)

«Захисники екології»
280

Бісковицька СУШ (Самбірський р-н)

«Сузір’я»
281

Рудківська гімназія (Самбірський р-н)

«Євросвіт»
282

СЗШ І-ІІІ ст. м. Рудки (Самбірський р-н)

«Євроschool»
283

ЗСШ № 1 ім.Т.Г.Шевченка (м. Самбір)

«Європа поруч»
284

ЗСШ № 3 (м. Самбір)

«Джерельце»
285

ЗСШ № 4 (м. Самбір)

«Крок у Європу»
286

ЗСШ № 8 (м. Самбір)

«Life»
287

ЗСШ № 9 (м. Самбір)

«Корабель єврошансу»
288

ЗСШ № 7 (м. Самбір)

«Планета дружби»
289

ЗСШ № 10 (м. Самбір)

«Схід і Захід разом»
290

Жидачівська ЗШ I-III ступенів № 2 (м.Жидачів)

«Життя без кордонів»

Масові заходи: конкурс шкільного Євробачення, цикл засідань – «Європа-наш спільний дім»
291

Бродівська ЗОШ I-III ступенів № 4 (м. Броди)

«Європейський вибір»
292

Гімназія ім. митрополита Андрея Шептицького (м.Стрий)

«Nostra Via» Наш шлях)
293

Центр дитячої та юнацької творчості (м. Золочів)

Золочівський Міжшкільний євроклуб «Єдність»
294

Золочівська школа №1

ім. С. Тудра (Золочівський р-н)

«Ключ у Європу»
295

Миколаївська гімназія

(м. Миколаїв)

«Гринвіч»
296

Гірська ЗОШ I-III ступенів (Миколаївський р-н)

«Глобус»
297

Гусаківська СЗШ I-III ст.

(Мостицький р-н)

«Нова країна»
298

Твіржанська СШ I-III ступенів (Мостиський р-н)

«Спільнота»
299

Мостиська СЗШ №3 (м.Мостиська)

«Наше майбутнє»
300

Зав’язанецька СЗШ I-III ступенів (Мостиський р-н)

«Світле майбутнє»
301

Природно-технічний ліцей при УкрДЛТУ

(Мостиський р-н)

«Євростудія»
302

Мишлятицька СЗШ I-II ступенів (Мостиський р-н)

«Мандрівник»
303

Золотковицька СЗШ I-II ступенів (Мостиський р-н)

«Епсилон»
304

Дмитровицька СЗШ I-II ступенів (с.Дмитровичі)

«Mon Ami»
305

Лапаївська ЗОШ I-III ступенів (Пустомитівський р-н)

«Нове життя без кордонів»
306

Жидачівський міський центр творчостідля дітей і молоді (м.Жидачів)

«Євросвіт»
307

Жидачівська гімназія ім.О.Партицького

«Євроманія»
308

НВК «СЗШ-ліцей» м. Великі Мости

«Діти Європи»
309

СЗШ I-III ступенів № 4

«Життя без кордонів»
310

Сокальська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 3 з поглибленим вивченням англійської мови (м.Сокаль)

«У серці Європи»
311

Червоноградська

спеціалізована школа № 8

«Євросоюз в дії»
312

ЧЗШ № 4 (м.Червоноград)

«Юнеско»
313

ЧЗШ № 5 (м.Червоноград)

«Інтеграл»
314

ЧНВК № 10 (м.Червоноград)

«Євроклуб»
315

ЧЗШ № 14 (м.Червоноград)

«Вибір»
316

Червоноградська гімназія (м.Червоноград)

«ЛОН»
317

Червоноградський

навчально-виховний комплекс № 13 (м.Соснівка)

«Мрія»
318

СЗШ I-III ст. с. Чернилява (Яворівський р-н)

«Юний Європеєць».Клуб створив Зал Європеістики
319

СЗШ № 10 (м. Дрогобич)

«Євровектор»
320

НВК «Середня загальноосвітня школа-ліцей» (м. Моршин)

«Глобус»
321

Радехівська ЗОШ І-ІІІ ст. (Радехівський р-н)

«Нова генерація»
322

Синьківська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Радехівський р-н)

«Фаворит»
323

НВК «Стрілківська школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів при Львівському національному університеті

ім.І.Франка» (Старосамбірський р-н)

«Обрій»

Миколаївська


Одеська


Полтавська

324

Полтавська гімназія № 17

Клуб „Міст” створений у 2005 році. Відзначення Дня Європи. Поширення інформаційних матеріалів про ЄС серед учнів.
325

Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 26

Клуб „Альянс” створений у 2005 році. Школа ЮНЕСКО. Відзначення Дня Європи. Поширення інформаційних матеріалів про ЄС серед учнів.
326

Полтавська гімназія № 28

Клуб створений у 2003 році. Регіональне партнерство з представництвом ЄС в Україні. Відзначення Дня Європи. Поширення інформаційних матеріалів про ЄС серед учнів.
327

Кременчуцький ліцей № 4

Центр дитячої дипломатії „Україна. Європа. Світ” створений у 2000 році. У 2008 році створені кабінети дитячої дипломатії та євроатлантичної інтеграції.
328

Кременчуцька гімназія

№ 5 ім. Т.Г.Шевченка

Клуб „Діалог” створений у 2003 році. У 2004 році створений кабінет європейської інтеграції.
329

Кременчуцька гімназія № 6

Клуби створені у 2007, 2008 роках.

Проведення днів Європи, фестивалів, конкурсів, вікторин з історії, географії, економіки та культури країн світу.

Проведення круглих столів, дипломатичних міні-брифінгів, уроків-лекцій, відео-презентацій, ділові ігри, конференції на тему європейської та євроатлантичної інтеграції.

Члени євроклубів активні учасники міжнародних, Всеукраїнських, міських заходів: форуму дитячої дипломатії, асамблеї юних дипломатів, міжнародної виставки-ярмарку „Чумацький шлях”, програми обміну між Польщею, Словаччиною, засіданні Школи підприємництва на базі АСМБР.

Керівники євроклубів шкіл міста взяли участь в українсько-словацькому проекті „Школа та громадянське суспільство”.

В рамках реалізації міського проекту „Кроки до пізнання світу” проведено зустрічі з повноважними особами 25 дипломатичних представництв держав світу у місті Києві.

Відбулися зустрічі з представниками Міністерства закордонних справ України.

Налагоджена співпраця навчальних закладів міста з Посольствами Словаччини, Польщі, Латвії.
330

Кременчуцька спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. № 10
331

Кременчуцький ліцей № 11
332

Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ст. №12
333

Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ст.

№ 14
334

Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ст.

№ 20
335

Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ст.

№ 25
336

Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ст.

№ 26
337

Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ст.

№ 29
338

Кременчуцький ліцей інформаційних технологій

№ 30
339

Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ст.

№ 30
340

Полтавський обласний ліцей-інтернат при Кременчуцькому педагогічному училищі

ім. А.С.Макаренка

Англомовний клуб „Співдружність” створений у 2004 році. Участь в українсько-польських проектах, зустрічі з носіями мови, відзначення традиційних європейських свят. Проведення вікторин, круглих столів, щотижневих тематичних засідань клубу.
341

ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 з поглибленим вивченням економіки та права

(м. Комсомольск)

Клуб створений у 2008 році. Участь у Всеукраїнській конференції „Стабільність і безпека – запорука майбутнього України”. Вулична акція „Інформування населення про НАТО”. Участь у Всеукраїнській конференції „Партнерство заради майбутнього. Участь керівника євро клубу у конференції з питань євроатлантичної інтеграції у м. Біла Церква.
342

ЗОШ І-ІІІ ст. №2 з поглибленим вивченням математики (м. Комсомольск)

Клуб „Школа молодих політиків” створений у 2008 році. Участь у молодіжному форумі „На шляху до Європейського дому”. Реалізація проекту „Міжнародні об’єднання сучасності”. Участь у Міжнародних муніципальних слуханнях.

Зустрічі з представниками Міжнародних інституцій: Словаччини, Чехії, Македонії та ін..

Участь у молодіжному форумі, присвяченому 90-річчю молодіжної дипломатії у м. Кременчуці, у регіональному конкурсі „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”.

Проведення Європейського тижня. Поїздка у Міністерство закордонних справ України.
343

ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 з поглибленим вивченням англійської мови

(м. Комсомольск)

Клуб „Акцент” створений у 2006 році. Участь у регіональному конкурсі „Україна - НАТО. За і Проти”.
344

НВК ім. Л.І.Бугаєвської

(м. Комсомольск)

Центр дитячої дипломатії створений у 2005 році. Участь у регіональній конференції „Модель ООН. Україна. Кривий Ріг. 2008”

Участь у Всеукраїнському форумі учнівської молоді „На шляху до Європейського дому”, у Всеукраїнському конкурсі „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”, у Міжнародному проекті „Школа і громадянське суспільство”.
345

ЗОШ І-ІІІ ст. № 6

(м. Комсомольск)

Клуб створений у 2006 році. Участь у конференції „Україна. Росія. Білорусь. Польща. Партнерство заради майбутнього”. Круглий стіл „Європейський Союз – Україна”.
346

Глобинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5

(Глобинський р-н)

Клуб створений у 2007 році. Учасник проекту „Інформаційні дні ЄС в школах України” та регіонального етапу конкурсу „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”.

Проведення днів Європи.
347

Землянківська ЗОШ І-ІІІст.

(Глобинський р-н)

Клуб створений у 2007 році. Учасник проекту „Інформаційні дні ЄС в школах України”. Систематично проводяться круглі столи, брейн-рингі, вікторини „Україна - ЄС”. Проведення днів Європи.
348

Опришківська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Глобинський р-н)

Клуб створений у 2005 році. Учасник проекту „Інформаційні дні ЄС в школах України” та регіонального етапу конкурсу „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”. Проведення днів Європи.
349

Пуствійтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Глобинський р-н)

Клуб створений у 2007 році. Учасник проекту „Інформаційні дні ЄС в школах України”. Переможець конкурсу міні-грантів Товариства Східноєвропейського Демократичного Центру (Польща). Створено музей села. Збір інформації про „Євро 2012” та поширення її серед учнів школи. Проведення днів Європи.
350

Карлівська гімназія

ім. Ніни Герасименко

(Карлівський р-н)

Клуб створений у 2008 році. Проведено виховні години, тиждень Європи, виставки малюнків.
351

Пищанська гімназія

(Кременчуцький р-н)

Клуб створений у 2008 році. Створено інформаційний куточок „Україна – Євросоюз”. Збір текстових та ілюстративних матеріалів з питань євроатлантичної інтеграції. Налагодження зв’язків з департаментом освіти у Франції. Проведено засідання круглого столу „НАТО: за і проти”, лекція з історії створення та розвитку ЄС, дебати „Далека - близька Європа”.

352

Круподеринська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Оржицький р-н)

Клуб „Європа Плюс” створений у 2006 році. Участь у святкуванні Дня Європи у м. Києві. Участь у конференції „Європа очима дітей” на базі Київського ліцею економіки, політики. права та іноземних мов. Участь у конференції „Стабільність і безпека – гарантія майбутнього України” на базі ЗОШ №2 міста Комсомольська. Випуск газети „Євроновини”. Систематично проводяться тематичні години інформування, вікторини, конкурси на тему „Історія об’єднаної Європи”.
353

Решетилівська гімназія імені І.Л.Олійника

(Решетилівський р-н)

Клуб створений у 2008 році. Проведено тематичні засідання клубу: Географічне положення Європи, Греція – столиця Олімпійських ігор і колиска цивілізації та ін.; шкільні свята: Польща – сусідка України, Місце України в Європейському просторі, Традиції європейців у відзначенні новорічних та різдвяних свят; акцію „Рушник гімназійної дружби”.
354

Хорольська гімназія (Хорольський р-н)

Клуб створений у 2008 році. Участь у конкурсі „Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ”.
355

Покровськобагачанська ЗОШ І-ІІІ ст. (Хорольський р-н)

Клуб „Вибір” створений у 2007 році. Проведено День Європи, вікторина „Що я знаю про Європейський Союз”, гра-подорож „Країнами Європейського Союзу”.
356

Петракіївський НВК

(Хорольський р-н)

Клуб створений у 2008 році. Проведено інформаційні дні, конкурс малюнків, години спілкування „Ми – громадяни Європи”, День Європи.
357

Хорольська спеціалізована ЗОШ № 3 (Хорольський р-н)

Клуб створений у 2008 році. Випуск шкільної тематичної газети „Європейський Союз – об’єднання європейських держав”. Проведено конкурс-презентація дитячих малюнків „Україна – ЄС моїми очима”.
358

Староаврамівська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Хорольський р-н)

Клуб створений у 2007 році. Проведено лекцію „Соціально-економічні показники країн ЄС”, вікторину „Що я знаю про ЄС”, позакласні заходи „Візитна картка держав – членів ЄС”.
359

Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Чутівський р-н)

Клуб створений у 2008 році. Проведено дебати „Європейська цивілізація: Захід-Схід”, конкурс малюнків „Європа очима дітей”, проблемний семінар „Україна – ЄС: перспективи поглиблення партнерства”.
360

Войнівська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Чутівський р-н)

Клуб створений у 2009 році. Проведено брейн-ринг „Європейські горизонти”, семінар „Архітектурні дива Європи”.
361

Филенківська ЗОШ І-ІІІ ст.

Клуб створений у 2008 році. Проведено дебати „Проблеми і перспективи інтеграції України в ЄС”, заочну подорож „Ми в Європі”.
362

Іскрівська ЗОШ І-ІІ ст.

(Чутівський р-н)

Клуб створений у 2008 році. Проведено круглий стіл „Україна на міжнародній арені”, вікторину „Мости до Європи”.
363

Новофедорівська ЗОШ І-ІІ ст.

(Чутівський р-н)

Клуб створений у 2008 році. Проведено конкурс малюнків „Європа очима дітей”, годину спілкування „Україна – європейська держава”.
364

Таверівська ЗОШ І-ІІ ст.

(Чутівський р-н)

Клуб створений у 2009 році. Проведено годину спілкування „Історичними сторінками Європи”, турнір знавців європейської культури „Міжкультурне спілкування”.
365

Полтавське професійно-технічне училище № 4

Клуб створений у 2009 році. Проведено виховну годину на тему: „Євро- простір”.
366

Решетилівський професійний аграрний ліцей

Клуб створений у 2009 році. Проведено рольову гру „Україна на шляху до членства в ЄС”, тренінг „Сучасний стан відносин України з НАТО”, бесіда „Про етапи становлення європейського співавторства”.

Рівненська

367

Здолбунівська гімназія

Кожної п’ятниці з 15 до 16 години проходять заняття членів євроклубу, на якому учасники випускають стінгазети, виступають з інформацією про ЄС, проводять роз’яснюючу роботу серед інших школярів. Підготували і провели: ”Тиждень ввічливості”, ”Тиждень прав людини”.
368

Мізоцький НОК

(Здолбунівський р-н)

Оформлений стенд з питань європейської інтеграції. Щоп’ятниці з 16 до 17 години проводяться заняття членів євроклубу. Учасниками ЄК організовано конкурс шкільних газет, літературного твору „Я і Європа”, випущена стінгазета ”Європа очима Мізочан”. Члени клубу виступали перед своїми однолітками з рефератами про ЄС, на засіданнях переглядали фільми про здоровий спосіб життя, запрошували односельців, які відвідували країни ЄС.
369

Демидівський НВК

«ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей»

(Демидівський р-н)

Проведено організаційні засідання. Укладено угода про співпрацю із Кандитською гімназією імені Європейської Співдружності республіки Польща. Відбувся обмін делегаціями учнівської молоді та педагогічного колективу.
370

Кузнецовська гімназія

(м.Кузнецовськ)

Євроклуб «Глобус» функціонує в рамках проекту «Школа ЮНЕСКО»
371

Бабинська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Гощанський р-н)

Створено у січні 2009 року. Кількість членів-20 чол. (9-11 клас)
372

Тучинська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Гощанський р-н)

Створено в січні 2009 року. .Кількість членів – 15 чол. ( 9-11 клас)
373

ЗОШ №3 І-ІІІст

(Млинівський р-н)

Клуб «Я і Європа» створено 23.10.08. Координатор клубу-вчитель історії та правознавства. Обрано раду клубу та сплановано роботу на навчальний рік
374

Млинівський державний технікум ветеринарної медицини (Млинівський р-н)

Клуб «Україна – шлях в Європу». Організація і проведення засідань «круглих столів», конференцій, семінарів. Підготовка та проведення заходів до дня Європи: літературні вечори, конкурси плакатів, рефератів, творчих робіт, виставок
375

Новолюбомирський

НВК «школа-ліцей» (Рівненський р-н)

Налагоджено співпрацю з євроклубом понадгімназійної школи С.Радлув (Польща). Відбувся обмін по програмі міжнародного шкільного партнерства фундації ТАУСІ
376

Квасилівський НВК«школа-ліцей» (Рівненський р-н)

Клуб перебуває у стадії створення
377

ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Сарни

(Сарненський р-н)

Налагоджено співпрацю із представництвом Євро комісії, завдяки якій школярі отримали літературу про країни Євросоюзу. Спілкуються з школярами міста Вроцлав. Вивчають іноземну мову через Інтернет-спілкування
378

ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Сарни

(Сарненський р-н)

Вивчають культуру країн Євросоюзу, історичні пам’ятки. Здійснено екскурсіюдо греко-католицької церкви, що знаходиться у Сарнах. Традиційно проводяться заходи до Дня Європи.
379

НВК «Школа-колегіум»

(Сарненський р-н)

Налагоджено листування із однолітками з Польщі. Члени клубу стали учасниками українсько-польських різдвяних зустрічей у м.Сарни
380-

391

ЗОШ І-ІІІ ст. №№ 1, 3,4,5,6,9, 10, 11, 16,17, 18, 19 (м. Рівне)

Працюють шкільні євроклуби, у планах заходів яких передбачено проведення конференцій, засідань за круглим столом, лекцій за участю представників громадських організацій, державної влади з питань Євроінтеграції, проведення Днів Європи, участь у міському конкурсі «Європейська олімпіада» тощо.
392

РГГ (м. Рівне)

Робота ШЕКу, участь у міжнародних програмах «Школа майбутнього», «Разом-обмін молоді»
393

НВК «Колегіум» (м. Рівне)

Міжнародна співпраця з Польщею, участь у міжнародних програмах. Робота ШЕКу
394

ЗОШ №8 (м. Рівне)

Робота ШЕКу, дебатний клуб, участь у Всеукраїнських дебатах
395

НВК №12 (м. Рівне)

Робота ШЕКу, школи-партнери у Польщі, Німеччині, участь в українсько-німецькому проекті, участь у міжнародній українсько-польській програмі
396

ЗОШ №13 (м. Рівне)

Робота ШЕКу, участь у Всеукраїнській та міжнародній олімпіадах «Європейська олімпіада», участь у міжнародній українсько-польській олімпіаді
397

Сп.Ш №15 (м. Рівне)

Робота ШЕКу, участь в міжнародних програмах, Європейській олімпіаді, робота зі школами - партнерами у Польщі, Франції
398

ЗОШ №20 (м. Рівне)

Кабінет Євроатлантичної інтеграції, робота ШЕКу, участь у міжнародній програмі «Разом - обмін молоді», школа-партнер у Польщі
399

НВК №2 (м. Рівне)

Робота ШЕКу, участь в українсько-канадському проекті, участі у Європейській олімпіаді, організація конференцій, семінарів, конкурсів
400

РУГ (м. Рівне)

Робота ШЕКу, школи-партнери в Польщі, Франції, обмін молоді, міжнародне співробітництво
401

РЕПЛ (м. Рівне)

Робота ШЕКу, участь у міжнародній програмі «RІТА», школа-партнер у Польщі
402

ПМЛ "Елітар" (м. Рівне)

Робота ШЕКу, участь у міжнародних програмах, школа-партнер у Польщі.
403

Школа "Центр надії"

(м. Рівне)

Робота ШЕКу, міжнародне співробітництво, школи-партнери у Польщі, Канаді
404

НВК «Престиж» (м. Рівне)

Робота ШЕКу, участь у міжнародних програмах, школа-партнер у Польщі
405

НВК «Гармонія» (м. Рівне)

Робота ШЕКу, участь у міжнародних програмах, школа-партнер у Польщі

Сумська

406

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1


Євроклуби розробляють проекти щодо розвитку неформальної освіти, працюють за спільними польсько-українськими проектами, співпрацюють із закордонними закладами освіти
407

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2
408

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4
409

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7
410

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9
411

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10

Створено шкільний євроклуб, кабінет євроатлантичної інтеграції на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10
412

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11
413

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15
414

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17
415

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19
416

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 21
417

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23
418

Сумська загальноосвітня

школа І-ІІІ ступенів № 24
419

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25
420

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27
421

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29
422

Гімназія № 1 (м.Суми)
423

Олександрівська гімназія (м.Суми)
424

Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

(м. Шостка)


425

Конотопська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3
426

Будинок дитячо-юнацької творчості (м.Глухів)
427

Охтирська гімназія (м.Охтирка)
428

Верхньосироватська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів
429

Юнаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

(Сумський р-н)
430

Басівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

(Сумський р-н)
431

Михайлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

(Лебединський р-н)
432

Середино-Будська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

(Середино-Будський р-н)
433

Сумський національний аграрний університет
434

Сумський державний університет

Тернопільська

435

Козівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1


Євроклуб школи «Єврокрок» створений у 2005 році. Керівник клубу: вчитель історії Маркусь Наталія Іванівна.

Починаючи з 2005 року члени клубу беруть участь у виконанні проектів в рамках Всеукраїнської суспільної акції школярів України «Громадянин», яку щорічно проводить Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба».

 • 2005 р. – брали участь у фіналі акції, який відбувся 14.10.2005 р. в м.Києві.

 • 2006 р. – фіналісти акції «Громадянин – 2006» в м.Києві.

 • 2007 р. – фіналісти заключного етапу акції «Громадянин – 2007» в м.Києві.

 • 2007 р. – члени євроклубу (нині вже студенти) Ліщишин О. і Сапсай О. стали фіналістами ІУ Міжнародного конкурсу «Аліанте 2007 – Україна».

Члени євроклубу є постійними організаторами та активними учасниками заходів з нагоди святкування Дня Європи. Традиційними стали конкурси плакатів та стінгазет на тему «Ми- європейці», інформаційні заняття, урочисті лінійки та радіопередачі, тематичні виставки, вікторини та «заочні подорожі» по країнах Європи.

В листопаді 2007 р. члени євроклубу брали участь в програмі обмінів шкільних євроклубів з Польщі та України, яку реалізувала Польська Фундація ім.Роберта Шумана.

В рамках цієї програми відбувся обмін візитами між школярами Козівської ЗОШ І-Ш ст. № 1 та школи-гімназії с.Чач (Республіка Польща).

12.12.2007 р. досвід євроклубу «Єврокрок» вивчали виконавчий директор Польської Фундації ім.Роберта Шумана Рафал Димек та волонтер цієї фундації Аніта Ричан.

В 2008 р. члени «Євроклубу» стали переможцями конкурсу «Україна запрошує», який здійснювався за сприяння Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова доба" за підтримки Представництва Європейської комісії в Україні проекту «Посилення мережі Євроклубів в Україні» і взяли участь в заключному етапі конкурсу, що відбувався 16-17 травня 2008 року в м.Києві.

Керівник євроклубу «Єврокрок» Маркусь Н.І. в 2008 році провела три семінари на тему: «Діяльність євроклубів в системі громадянської освіти» для педагогів Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

За підтримки Норвезького Гельсінського комітету, Української Гельсінської спілки з прав людини та громадської організації «М’АРТ» , євроклуб реалізував проект «Вчимося захищати свої права».

В жовтні-листопаді 2008 р. член євроклубу Маркусь Маріанна здобула ІІ місце в номінації «Краще цифрове фото на тему толерантності» у Всеукраїнському творчому конкурсі серед шкільної та учнівської молоді в рамках загальноукраїнської кампанії «Толерантність як шлях до Європи».

Члени євроклубу Грицай Любомир, Бідун Марія увійшли в число переможців конкурсу на кращий логотип та слоган Року креативності та інновацій в Україні, який здійснювався в листопаді-грудні 2008 року в рамках проекту "Посилення мережі євроклубів України".
436

ЗНЗ І-ІІІ ст. с.Почапинці, Тернопільський р-н

Зав. кабінетом євроінтеграції – Чернецький Іван Дем'янович, вчитель історії та правознавства.

Кабінет систематично наповнюється інформаційними матеріалами, які використовуються для організації та проведення заходів з метою виконання Державних програм інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Чернецький І.Д. систематично бере участь в громадських слуханнях, семінарах, засіданнях методоб’єднань, де ділиться досвідом роботи.
437

Шумська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2

Розроблено статут євроклубу, проводяться ігри, конкурси, шкільний пісенний конкурс "Євробачення".

Організовано листування з волонтером Корпусу Миру Шоном Вайтом.
438

Бережанська державна українська гімназія ім.Б.Лепкого

2 вересня 2005 року створено кабінет європейської інтеграції;

5-9 листопада 2007 р. відбувся візит дітей публічних гімназій №3, №4 м.Кіндзерен-Козле (Опольське воєводство, Польща) в Бережанах; 18-24 листопада 2007 року бережанські гімназисти перебували в м. Ожешов (Польща);

у листопаді 2008 р. танцювальний колектив "Розмарія" відвідав Польщу;

у грудні 2008 р. випущено шкільну газету «Різдво в країнах Європи»; у січні 2009р. – стінгазету «Україна - Польща»;

у квітні 2009р.заплановано підготувати в рамках проекту «День Європи» заочну подорож, стінгазету «День Європи», виставку товарів на європейську тематику, показ відео слайдів;

у 2008-2009рр. в гімназії впроваджено факультативне вивчення польської мови.

Протягом 2008-2009рр.організовано участь гімназистів у літературних конкурсах «Вірю в твоє майбутнє Україно!», «Об’єднаймося ж, брати – українці!», «Україна. Європа. Світ»

Основні напрямки діяльності євроклубу Бережанської гімназії:

- вивчення історії ЄС, інформування про політико – правовий, економічний і соціальний розвиток країн членів ЄС;

- вивчення проблем екології в різних країнах Європи і ознайомлення з їх екологічною політикою;

- налагодження контактів з іншими європейськими клубами за кордоном;

- підготовка спецвипусків шкільних газет.
439

ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Гусятин

Євроклуб Євроколо» функціонує 1 рік, створений у рамках акції «Україна запрошує».

Учасники євроклубу беруть участь у таких акціях:

 • «7 чудес Гусятинщини»,

 • виготовлення стенду «Гусятин на карті Європи»,

 • виготовлення буклету «Гусятин туристичний».

Євроклуб налагоджує відносини з іншими шкільними євроклубами.

Координатор клубу Путар І.Я. (вч.англійської мови); опікуни: Ізбаш Т.А. (заступник директора школи) та Ковальчук М.А. (вч.географії та економіки)
440

ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Копичинці,

Гусятинський р-н

Євроклуб у ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 м.Копичинці функціонує з березня 2008 року у рамках акції «Україна запрошує». Назва євроклубу «Єврошанс». Клуб має свою структуру, емблему, статут, девіз – «Усі ми різні, але усі ми рівні».

Засідання євроклубу, на яких вивчається історія ЄС та відносини України і ЄС, відбуваються щочетверга на базі гуртка «Авангард»,.

«Єврошанс» налагоджує відносини з іншими шкільними євроклубами.

Надалі планується продовжити роботу щодо налагодження співпраці з іншими шкільними євроклубами та вивченню євроінтеграційних процесів.

Координатор - Ухач О.Я. (вч. історії та громадянської освіти)
441

Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2

Євроклуб "Крок" зареєстровано як учнівську громадську організацію 26.03.2008 року (рішення Збаразької міської ради від 26.03.2008р. №116).

Керівник клубу - Багрій Марія Тарасівна.

Проводиться робота щодо створення візитної картки рідного міста і школи.

З 2003 року співпраця із школою №1с.Воля (Польща), з 2005 року - із скаутами Чехії (м.Оомоуц).

У 2006р. учні ЗОШ відвідували чеський табір "Слезка гарта" та табір у с.Глубчіце.
442

Монастириська загальноосвітня школа І-ІІІст.

Дата створення євроклубу - 15.03.2008 р.

Кількість учасників – 8 чол.

Координатор – Дворський Іван Михайлович, педагог-організатор

Проект, над яким працюють члени євроклубу: «Людина і природа: що залишиться після нас?» (екологічний десант).

Основні напрямки діяльності: методи боротьби із забрудненням навколишнього середовища та відновлення рекреаційних об’єктів, місця відпочинку.
443

Висоцька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. (Монастириський р-н)

Дата створення євроклубу – 20.02.2008 р.

Координатор – Заворотняк Галина Іванівна, педагог-організатор.

Проект, над яким працюють члени євроклубу: «Наша минувшина» (народознавча розвідка про своїх земляків, їхні звичаї та традиції).

Основні напрямки діяльності: збирання зразків самобутньої творчості земляків, фольклору, виробів декоративно-прикладного мистецтва, знарядь праці, предметів побуту, дослідження ткацької та ковальської справи, народних промислів і сільського господарства.
444

Кременецький ліцей ім.У.Самчука

Євроклуб «WEST» - створений 01.10.2007 р. у Кременецькому ліцеї ім.У.Самчука за підтримкою РМК.

Мета клубу: зміцнення співробітництва та підтримка реформ, сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

Керівник: Ксьондзик Олег Станіславович, вчитель історії Кременецького ліцею ім. У.Самчука.

Заходи: підготовка та презентація проектів з проблем європейської інтеграції, участь у конкурсах – захистах дослідницьких робіт з даної проблеми, підготовка та проведення заходів до Днів Європи в Україні, поїздки – обміни делегаціями учнівської молоді між Кременецьким ліцеєм і навчальними закладами м. Каліш (Республіка Польща).
445

Бучацький ліцей


Клуб створений у грудні 2007р., має свій Статут.

Президент клубу Яцишин Тарас, учень 11-го класу. Керівник Урбанська Леся Євгенівна, вчитель історії.

Створено веб-сайт євроклубу.

Члени клубу організовують інформаційні хвилини пізнання, усні журнали, круглі столи: «Євросоюз і Україна», «Історія Євросоюзу», «НАТО «ЗА» і «ПРОТИ», відзначають День Європи.
446

Зборівська державна українська гімназія

ім. Романа Завадовича

В рамках проекту "Фабрика мультиплікаторів. Лідери європейської освіти" 16.11.2006 р. на базі Зборівської гімназії ім. Романа Завадовича був створений "Євроклуб". В рамках співпраці з громадською організацією "Європейський діалог" та спільно з партнерами з м.Калуш і м.Львова для вчителів району 23.11.2006р. на базі гімназії було проведено 2-х денний семінар-тренінг "Історія ЄС" та "Європейські інституції". Членами "Євроклубу" підготовлено матеріали для буклету "Україна – ЄС", брошури "Європейський вибір України" (українською та англійською мовами), підготовлено мультимедійну презентацію "Історія Європейського Союзу", які були представлені на обласному семінарі методистів англійської мови.

Під час проведення Днів Європи в Україні членами "Євроклубу" були підготовлені та проведені пізнавальні вікторини та ігри "Дев'ята хвиля", "Ми пізнаємо Європу. Європо – пізнай нас", "Що ти знаєш про ЄС", конкурси малюнка.

Налагоджено контакти з австрійськими та німецькими партнерами в рамках реалізації проекту "Примирення над могилами".

В листопаді 2007 року голова "Євроклубу" – Христина Небесь брала участь у форумі "Європейський молодіжний парламент – Україна".

В січні 2008 року євроклубівці взяли активну участь в акції "Діти єднають Україну".

В березні 2008 року членами клубу проведено міський молодіжний форум "Молодь хоче бути почутою", акції "Молодіжна рада в місцевій громаді", "Бережімо каштани", "Чиста совість – чисте місто – чиста Україна", "Створімо візитку Зборова".

Ці проекти відзначені грамотами Міністерства регіонального розвитку та будівництва, дипломом учасника Міжнародного конкурсу молодіжних волонтерських проектів – 2008 "Служіння заради миру".

У листопаді – грудні 2008 року розпочато акцію "Поділись теплом з другом" в результаті якої зібрано більш як 2000 гривень для операції Бутрин Галини.

У 2009 році "Євроклуб" подав заявку на участь в проекті ООН "Кожна краплина має значення".

Триває проект "Видатні постаті рідного краю".
447

Циганська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

(Борщівський р-н)

З 1996 року на базі школи працює клуб україно-польської дружби.

Керівник : Гринчишин Марія Петрівна.

У роботі клубу методи інформаційних технологій поєднано з народними звичаями і традиціями. Клуб співпрацює з Почесним Консулом України в м.Познань, меценатом школи громадянином Польщі Л.Горовським.

Клубом організовано 7 екскурсійних поїздок до Польщі. Налагоджена співпраця з учнями гімназії м.Збоншинь та м.Хросніцив у міжнародному проекті "Наше дозвілля".

У цьогорічному фестивалі "Українська весна – 2009" в м. Познань 12-18 травня 2009 року школярі представлятимуть спільний проект з грецькою естрадною групою (кер. Арес).
448

Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №5 з поглибленим вивченням іноземних мов

Тернопільський молодіжний євроклуб "Єднання" започаткований 01.11.2008р. Створення євроклубу має на меті підтримати прагнення молодих громадян України, сусіда ЄС, до європейської інтеграції, зміцнити співробітництво та підтримати реформи, не допустити створення нових бар'єрів у Європі у зв'язку з розширенням Європейського Союзу.

Ініціатором створення клубу були: Черновська Ж.І., Солтисяк О.Л. Членами клубу є 20 учнів.

Завдання клубу полягає у накопиченні та передачі знань про Європу в історичному, географічному, культурному, економічному та інших аспектах, держави ЄС, інституції ЄС, сприянні загальному усвідомленню необхідності взаємної толерантності та поваги у громадських відносинах, а також потреби в міжнародній співпраці, розвитку почуття відповідальності молоді за долю суспільства, спокій, дотримання прав людини, охорону навколишнього середовища та світову культуру, пропаганді здорового способу життя, розвитку інтелектуального, пізнавального кругозору, формування європейської свідомості серед молоді, підготовці молоді до життя та праці в об'єднаній Європі.
449

Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№19

У квітні 2008 року на базі ТЗОШ №19 почав діяти євроклуб "Паросток". Метою діяльності євроклубу є збір і розповсюдження інформації про історичні місця рідного міста. За час діяльності клубу була проведена урочиста академія на тему "Україна – держава європейська", досліджено історію Тернопільського замку. Про діяльність клубу неодноразово друкувались статті у регіональній пресі.

На даний час євроклуб працює над дослідженням Надставної церкви Чесного Хреста.
450

Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №3 з поглибленим вивченням іноземних мов

У школі розпочато роботу зі створення євроклубу. Таке рішення було прийнято внаслідок встановлення партнерських зв'язків з навчальними закладами Польщі, Німеччини, Великобританії, Болгарії та з метою активізації діяльності школи в цьому напрямку. За минулі роки було проведено такі заходи: фестиваль європейських культур, конкурси на краще знання традицій та звичаїв народів Європи, конкурси стінгазет та виставки дитячих малюнків, засідання "круглого столу" "Освіта в державах – членах ЄС", конкурси перекладів літературних творів авторів Німеччини, Франції, Великобританії., симулятивні та рольові ігри по інформуванню учнів та вчителів з питань євроінтеграції.
451

Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ст.№29 з поглибленим вивченням іноземних мов

Шкільний євроклуб "Дружба – Friendship" брав участь у програмах "Наша Європа. Симуляція Європейського парламенту", FIEX "Програма обміну майбутніх лідерів".
452

Заліщицька державна гімназія

Учасники Євроклубу брали участь у "Програмі обміну майбутніх лідерів"(вивчення іноземної мови в середовищі англомовної країни(США); Міжнародній програмі громадянської освіти "Громадянська освіта – Україна"; навчальних семінарах-практикумумах, присвячених вивченні історії Голокосту (проект "Назустріч пам'яті"); проекті "Молодіжна рада у місцевій громаді"; налагодженні дружніх стосунків з гімназією польського міста Мільовка (Шльонське воєводство, Республіка Польща); спільній діяльності з філією Міжнародної організації РТРІ презентація української культури на Молодіжному форумі в Німеччині (Берлін, серпень 2008р.); конкурсі "Моя Україна", організованому Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» до Дня Європи; у проекті "Україна-Німеччина: поширення позитивної інформації про Україну, її мову, літературу, культуру та історію" з метою налагодження зв'язків з українською діаспорою Німеччини, екскурсіях містами республік Польщі, Німеччини, Угорщини з метою знайомства з культурою, історією, традиціями.

453

Заліщицьке вище професійне училище

У навчальному закладі проведено: усний журнал "Країни – члени Європейського Союзу", студентський референдум "Діячі європейської інтеграції", круглий стіл "Україна – ЄС: хронологія двосторонніх відносин", години спілкування "ЄС – майбутнє України", політтурнір "Політика уряду України – шлях у майбутнє", віртуальна екскурсія "Культурні традиції країн – членів ЄС", роздуми на тему: "У чому полягають відмінності між НАТО та ЄС як міжурядової організації"
454

Підгаєцький професійний аграрний ліцей

Новостворений клуб "Ми і Європа", налічує 20 учнів. Керівник викладач англійської мови Плугатор О.І.

Харківська

455

Харківська гімназія № 6


Євроклуб «School.Europa.World», 2006. Проведення зустрічей та клубних змагань (іноземною та рідною мовами), творчих конкурсів, вікторин на європейську тематику. Участь у Міжнародних програмах «Школа майбутніх лідерів» та інших
456

Харківський ліцей № 89


«Юні європейці», 2005. Проведення днів інформування з питань євроатлантичної інтеграції. Участь в міжнародних проектах, шкільних конкурсах, вікторинах, присвячених європейській тематиці
457

Харківська гімназія № 116

«Шкільний Євроклуб», 2003. Співпраця зі школярами Познанського ліцею ім. Локетка (обмін, листування, участь у спільних проектах тощо). Організовано роботу молодіжного осередку Всесвітньої організації «People to people»
458

Харківський ліцей № 149

«Веселка», 2004. Участь у Всеукраїнському форумі старшокласників (м. Київ) «Проектуємо Європу майбутнього», у проекті Міжнародного фонду Відродження «Європейські студії в школах України»; листування з учнями різних країн: Канади, Польщі, Швеції, Румунії, Португалії тощо
459

Харківська гімназія № 39

«Зірки майбутнього», 2007. Проведення зустрічей та клубних змагань (іноземною та рідною мовами), творчих конкурсів, вікторин на європейську тематику.

Участь у міжнародних програмах «Школа майбутніх лідерів» та інших. Листування, обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та членів ЄС
460

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 162

«Єврошлях», 2005. Участь у Міжнародному проекті «Дримс-тимс», де очолюють східну гілку України (Західну – Львівська область).

Метою цього проекту є виховання підростаючого покоління лідерів через спорт та позакласну діяльність. Проведено заходи:

- благодійний концерт для дітей, хворих на цукровий діабет;

- акцію «Святий Миколай крокує по планеті» (для дітей лікарні № 15);

- спортивні фестивалі для учнів всіх шкіл району.

За підтримки Британської ради, здійснена поїздка до Манчестера та організований прийом делегації з Манчестера.

Для подальшої участі у проекті, здійснення запланованої поїздки членів клубу до Манчестера, членами євроклубу проводиться активна робота по встановленню контактів з місцевою громадськістю, органами місцевої влади

461

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 16

«Friendship». Члени клубу працюють за напрямом «Міжнародна освіта – творча співпраця», що включає: поширення знань школярів про Європейський союз, основні напрямки його діяльності «Європейська та євроатлантична інтеграція України», про країни-члени ЄС, європейські цінності, особливості та перспективи відносин України, «Європейська освіта молоді»
462

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17

«Нове покоління». Участь у Міжнародних та Всеукраїнських програмах «Дебати в Україні», турнірах «Свобода висловлювання», проектах «Сприяння інтеграції молоді Харкова до Європейської спільноти», форумах «Проектуємо Європу майбутнього», конференціях «Шляхи Євроатлантичної інтеграції України: погляд молодих» на основі імітаційної гри «Модель Комісії Україна – НАТО»
463

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 36

Шкільний євроклуб. Участь у заходах щодо святкування Дня Європи в Україні; інформаційні дні ЄС в школах України; участь у Всеукраїнських, міських семінарах, тренінгах,запровадження шкільних проектів «Європейська освіта молоді»
464

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 100

ім. А.С. Макаренка

Шкільний євроклуб. Участь у Міжнародному проекті «Макаренко й сучасність» за напрямками: розповсюдження ідей європейського єднання, європейської інтеграції, проведення КВК «Країна – центр Європи»; участь у заходах до Дня Європи
465

Харківський ліцей № 107

«Євроленд 107». Участь у Всеукраїнському форумі старшокласників (м. Київ) «Проектуємо Європу майбутнього». Проведення зустрічей та клубних змагань (іноземною та рідною мовами), творчих конкурсів, вікторин на європейську тематику тощо
466

Харківський ліцей мистецтв

№ 133

Шкільний євроклуб. Участь у Міжнародних творчих проектах «Нові горизонти», у Бітольському Монмартрі (Македонія); міжнародних пленерах «Сонце, радість, красота» (Несебр, Болгарія), Пенела, Евора (Португалія); беруть активну участь в організації виставок робіт учнів у м. Харкові та в інших країнах
467

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 134

«Дружба». Співпраця з Гетте-інститутом (м. Київ); проведення круглих столів для старшокласників, парламентських ігор, ток-шоу; проведення лекторіїв для старшокласників з використанням матеріалів навчальних модулів «Європейських студій», участь у проекті «Співдружність шкіл Німеччини та України»
468

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 158

«Світанок». Проведення зустрічей та клубних змагань (іноземною та рідною мовами), творчих конкурсів, вікторин на європейську тематику. Участь у Міжнародних програмах «Школа майбутніх лідерів» та інших
469

Харківський навчально-виховний комплекс № 166 «Вертикаль»

«Вертикаль». Активно співпрацюють з французьким центром: участь у фестивалі «Французька весна в Україні», у конкурсі «Європа в школі». Організовують виставки картин французьких художників, концерти
470

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 170

Шкільний євроклуб. Проведення міжнародних зустрічей (он-лайн) за темами, обраними міжнародним мотто для програми «Європа в школі»; організація днів національних культур європейських країн: «Європейські свята», «Європейські видатні особистості», «Європейське мистецтво», «Музика, яку слухає молодь Європи», «Європейська культурна спадщина» тощо. Організація роботи шкільного прес-центру; участь у святкуванні Дня Європи
471

Харківська гімназія № 172

«Меридіан». Участь у Міжнародних конференціях «Переяславская рада и гармонизация украинско-российских отношений на современном этапе», проведення літературних вечорів «Ностальгія», прес-конференцій російських письменників тощо
472

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 18

Шкільний Європейський клуб «Unity», 2007. Проведення конкурсів, проектів, присвячених висвітленню ідей європейської єдності і європейської інтеграції, дискусій, ток-шоу «Майбутнє України в наших руках», «Культурна спадщина України – частка європейської культури», «Інтегрована Європа: з Україною чи без?»
473

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 69

Шкільний Європейський клуб «Юність», 2007. Проведення зустрічей та клубних змагань (іноземною та рідною мовами) ,

творчих конкурсів, вікторин на європейську тематику. Участь у міжнародних програмах «Школа майбутніх лідерів» та інших. Листування, обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та членів ЄС.
474

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 126

«Мир без границ», 2008. Шкільний проект: «Мандрую – навчаюсь».

Тематичні дні Business day,The Great Britain day, Fashion day, Green Peace day, Робінзонада, фестиваль «Дети мира – дети без границ»
475

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 108

Шкільний Європейський клуб «УЕФА», 2007. Проведення днів інформування з питань євроатлантичної інтеграції.

Участь у міжнародних проектах, фестивалях, конкурсах. Організація листування з учнями шкіл з інших країн
476

Харківська спеціалізована школа І-Ш ступенів № 156

Євроклуб «Step by Step» («Крок за кроком»). Проведення зустрічей та клубних змагань (іноземною та рідною мовами);

творчих конкурсів, вікторин на європейську тематику. Участь у міжнародних програмах «Школа майбутніх лідерів» та інших
477

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 75

Шкільний євроклуб «Тінейджер». Проведення конкурсів, проектів, присвячених висвітленню ідей європейської єдності і європейської інтеграції, дискусій, ток-шоу «Майбутнє України в наших руках», «Культурна спадщина України – частка європейської культури», «Інтегрована Європа: з Україною чи без?»
478

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 73

Шкільний Євроклуб. Учні-члени Євроклубу брали участь в міжнародних семінарах і конференціях:

– Українсько-польський проект «Безпека України, безпека Польщі, безпека Європи, безпека світу» (Польща);

– ІІІ міжнародна конференція з питань викладання курсу «Євростудії» (Київ);

– «Україна на шляху євроінтеграції» (Польща);

– «Євроклуби в школах Польщі та України»
479

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 11

Шкільний Євроклуб. Святкування Днів Європи в Україні; інформаційні дні ЄС в школах України. Участь у конференціях, тренінгах, організація листування з учнями шкіл з інших країн
480

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24

Проведення конкурсів, проектів, присвячених висвітленню ідей європейської єдності і європейської інтеграції, дискусій, ток-шоу «Майбутнє України в наших руках», «Культурна спадщина України – частка європейської культури», «Інтегрована Європа: з Україною чи без?»
481

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 38

Шкільний євроклуб. Участь представників дитячо-юнацьких організацій у Міжнародній конференції (Росія, м. Бєлгород), Міжнародному конкурсі дитячо-юнацьких творів «Моє місто: минуле, сучасне, майбутнє», «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ»; Всеукраїнській акції, присвяченій Дню Європи (м. Дніпропетровськ). Євроклуб входить до комплексу шкіл загальноліціальних воєводства Подляське (Польща) м. Високе-Мазовецьке
482

Центр дитячої та юнацької творчості № 6 (м. Харків)

Євроклуб. Участь у розробці міжнародних проектів для учнів різних європейських країн (он-лайн), листування в електронному режимі. Організація та проведення Дня Європи, проведення зустрічей та клубних змагань школярів, які є членами євро клубів
483

Харківська гімназія № 12

Шкільний євроклуб «Юні європейці». Діяльність здійснюється в межах навчального закладу, району
484

Харківська гімназія № 34

Євроклуб «Euroc1ub34». Участь у Національній міждисциплінарній олімпіаді з європейських студій серед учнівської молоді України у місті Донецьку.
485

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35

Євроклуб «Friendship». Учні беруть участь у проектах різних рівнів. Співробітництво з навчальними закладами зарубіжних країн (Польща, Іспанія)
486

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 53

Шкільний євроклуб. Проведення занять-конкурсів «Пізнаємо Європу разом» – ознайомлення з назвами країн-членів Європейського союзу, їх столицями та державною символікою; участь у святкуванні Дня Європи
487

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 120

Євроклуб «Дружба, 2008. Проведення зустрічей та клубних змагань (іноземною та рідною мовами), творчих конкурсів, вікторин на європейську тематику. Участь у міжнародних програмах «Школа майбутніх лідерів» та інших
488

Красноградська гімназія «Гранд»

(Красноградський р-н)

Євроклуб «Альянс», 2007. Мета діяльності – сприяння процесам європейської інтеграції України та інформування дітей і молоді про історію Європейського Союзу, його мету, структуру, сучасний стан розвитку та досягнення. Впроваджується пілотний курс «Європейські студії»
489

Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Лозівський р-н)

Шкільний Євроклуб «Сузір’я». Євроклуб має девіз: «Усі різні – усі рівні», емблему. Напрямки роботи: поширення інформації про ЄС серед молоді; проведення зборів, зустрічей, фестивалів, конкурсів і конференцій з метою обміну досвідом та обговорення актуальних проблем; встановлення культурних, наукових, ділових контактів між молоддю ЄС та України; підготовка інформаційних стендів і макетів; участь у виставках та інших культурних заходах.

Основні завдання євроклубу:

1. сприяти вихованню молоді у дусі спільних європейських цінностей;

2. створювати умови для реалізації молоддю свого права позитивно впливати на життя суспільства;

3. формувати у молоді навички бути здатними до комунікацій і захисту своїх прав
490

Нововодолазька гімназія

(Нововодолазька р-н)

Євроклуб «Єдність», 18.10.2007. Метою євроклубу є ознайомлення гуртківців з освітою, культурною спадщиною європейських країн, формування європейської свідомості серед молоді. Проведено такі заходи: установче заняття з метою ознайомлення зі Статутом євроклубу та планом роботи на 2008-2009 н.р., вікторину «Що я знаю про ЄС» (учні 5-6 класів).

Учні брали участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ». Організовано зустріч із громадянкою Англії Коваль О.М. із питання «Торгівля людьми. Шляхи розв’язання проблеми» та за її участю проведено засідання круглого столу «Європейська освіта. Англія».

Члени євроклубу готуються до засідання за участю органів ВС, юстиції, у справах сім'ї, молоді та спорту з питань протидії ксенофобії, міжетичної та расової нетерпимості, проведення Днів Європи в гімназії
491

Нововодолазький ліцей

(Нововодолазька р-н)

Євроклуб, 01.09.2008. До участі у діяльності Євроклубу запрошено учнів та вчителів, які мають активну громадську позицію та готові до участі в громадському житті. Основний напрямок роботи – налагодження співпраці з дитячими, молодіжними, громадськими організаціями України з питань європейської інтеграції України. Участь у Всеукраїнському конкурсі «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ». Проведення годин спілкування «Інтеграція України до Євросоюзу», інформаційних повідомлень для учнів 1-5 класів «Країни Євросоюзу», загальношкільної лінійки «Безпечна Україна». Участь у заходах, присвячених Дню Європи
492

Грушинська ЗОШ I-III ст.

(Первомайський р-н)

Кабінет європейської та євроатлантичної інтеграції. Кабінет діє з метою сприяння усвідомленню учасниками навчально-виховного процесу своєї ролі в суспільно-політичних процесах; створення умов для самореалізації особистості, набуття досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та комунікативної взаємодії. До роботи кабінету залучено шкільні Центри: прес-центр, центр прав дитини, тренінг-центр, волонтерський рух. Традиційні заходи Кабінету: День толерантності, День Землі, місячник правових знань, тренінги, круглі столи
493

Покотилівський ліцей «Промінь» (Харківський р-н)

Євроклуб «Промінь». Затверджено план роботи євроклубу. Розподілені обов’язки між членами ради євроклубу. Створено і затверджено емблему, девіз і статут євроклубу «Промінь». Зареєстровано в мережі євроклубів України. Створено Інтернет сайт євроклубу «Промінь» з інформацією про діяльність, його місцезнаходження www.http://Euroclub-Promin.Narod.ru та відкрито електронну адресу євроклубу euroclub–promin@yandex.ru .

Проводяться зустрічі з громадянами України, які мешкають або часто відвідують країни Євросоюзу. Організовано творчу зустріч членів євроклубу «Промінь» з членами євроклубу ХСШ І-ІІІ ст. № 73 з метою обміну досвідом. Плануються зустрічі з членами інших євроклубів міста та області
494

Роганська гімназія

(Харківський р-н)

Кабінет європейської та євроатлантичної інтеграції. Кабінет створено в результаті пошукової роботи учнів. Постійно діє виставка інформаційних плакатів з символікою, географічним положенням, економічним і культурним розвитком країн ЄС
495

Куп’янська гімназія № 2

(м. Куп’янськ)

Євроклуб. Діяльність євроклубу знаходиться у перехідному періоді: створені стенди, які розширюють знання учнів щодо задач та структури євросоюзу, демонструють зв’язки учнів гімназії з закордонними друзями. На даному етапі кожний клас занурився у збір інформації про обрану ними Європейську країну. Як результат їх роботи є виготовлення папок та стіннівок з інформацією, мета якої: ознайомлення інших учнів з обраною країною
496

Лозівський колегіум № 2

(м. Лозова)

Кабінет європейської інтеграції, 01.09.2008. Проведено загальноколегіальне свято відкриття єврокабінету. До школи приїздила делегація з Франції. Керівник кабінету з метою обміну досвідом відвідала Францію, Німеччину, Бельгію. Глибоко вивчила культуру, традиції, звичаї країни, побувала у школах. Своїми враженнями та набутими знаннями поділилася з учнями колегіуму.

В даний час здійснюється листування з цими країнами, та штатами Північної Америки, де навчаються в цьому році переможці Flex
497

Лозівська гімназія (м. Лозова)

Функціонує єврокабінет. Понад півроку в закладі працював представник Норвегії С. Харольд. Творчим звітом спільної праці став проект, який заклад презентував на сцені міського Палацу культури. Здійснюється листування з Норвегією та штатами Північної Америки, де навчаються в цьому році переможці Flex

Херсонська

498

Каховська гімназія Каховської міської ради

(вул.Червоноармійська, 116а, м. Каховка, Херсонська обл.. 74 800 тел. 8(05536)41489)


Шкільний Євроклуб "ЄвроКОМ" у Каховській гімназії був створений у 2007 році. Має структуру: Євро клуб – Європарламент – Комітети: інформаційний, зв'язків, організаційно-масової роботи.

Мета діяльності клубу:

 • створення середовища для формування європейської свідомості та адаптація молоді до життя і навчання у спільній Європі;

 • формування активного життєвого самовизначення сучасної молодої людини, її здатності до побудови особистої життєвої траєкторії, її позиції в поєднанні з розумінням спільної європейської незалежності.

Завдання євроклубу "ЄвроКОМ":

 • створення власної матеріально-технічної бази для реалізації освітніх, культурних, ділових ініціатив членів євроклубу;

 • пропагування ідей спільної Європи;

 • розширення сфери інтересів учнів та вчителів;

 • пізнання європейської історії та культури через встановлення контактів з ровесниками з інших країн та спілкування з ними іноземною мовою;

 • надання освітніх послуг;

 • допомога навчальним закладам в отриманні та поширенні інформації про Європейський союз;

 • організація видавничої діяльності.

Члени євроклубу гімназії протягом останніх років – постійні учасники Всеукраїнської конференції учнівської молоді "Модель ООН: Україна", яка проходила у м. Києві, а з 2007 року - в м. Кривій Ріг. Отримали запрошення на конференцію, яка відбудеться у травні 2009 року. Готуючись до участі у конференції, учні гімназії досконало вивчають історію, культуру, політичні аспекти конкретної європейської країни, готують презентацію, з якою на Всеукраїнській конференції захищатимуть свій виступ.
499

Каховська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням англійської мови Каховської міської ради (вул. К. Маркса, 78, м. Каховка, Херсонська обл., 74800

тел. 8 (05536)41424)


Шкільний європейський клуб СЗОШ № 2 м. Каховка був створений на базі вже існуючого протягом останніх років клубу "Лінгва" (європейське країно- і мовознавство) У 2008-2009 році цей клуб розширив свої завдання.

Серед завдань євроклубу "Lingua" такі:

 • розвиток міжнародного співробітництва школи і міста;

 • популяризація шкільного життя у країнах Європи;

 • створення ефективного інформаційного каналу передачі відомостей про європейську інтеграцію;

 • формування в учнів і вчителів позиції відкритості та толерантності, навчання самостійності, прийняттю рішень у групі;

 • підготовка до майбутнього навчання та діяльності в єдиному європейському просторі

На 2008-2009 рік помісячно спланована діяльність шкільного євроклубу, який охоплює заходами учнів з 1 по 11 класи. З 2005 року СЗОШ № 2 співпрацює з Корпусом Миру США в Україні. Протягом двох останніх років на базі школи працювала волонтер Корпусу Миру Еммі Ричард, яка вводила учнів у світ англомовної культури, вдосконалювала мовну практику школярів, брала участь у засіданнях клубу "Лінгва", поповнювала ресурси шкільної бібліотеки та кабінету іноземної мови школи навчальною, методичною та художньою літературою англомовних країн.

На базі школи № 2 створено проект "Сюїта європейських танців та танців народів світу".

Мета проекту – формувати знання про сучасну Європу через знайомство з європейськими танцями, історію костюмів. Кожен клас обирає країну, вивчає історію виникнення танцю цієї країни, учні разом з батьками готують костюми. Танці ставить професійний хореограф.
500

Цюрупинська гімназія

(Цюрупинський р-н)

Євроклуб «Діти Європи – сучасна родина»

Мета діяльності клубу – створення дискусійного центру дослідження культур та традицій європейських держав.

24.01.09р. - участь клубу «Дружба» у науково – практичній конференції на базі районного ресурсного центру вчителів іноземної мови (Цюрупинська гімназія).

10.02.2009 р. випущено спецбюлетень та проведено розширене засідання євроклубу на тему: «Ми повинні бути зрозумілими Європі, а Європа - нам»

Керівник лубу: Грибкова І.І., вчитель англійської мови, спеціаліст І категорії.
501

Цюрупинська СЗОШ

І-ІІІ ст. № 2

(Цюрупинський р-н)

Шкільний євроклуб діє з 1998 р. З 2004 по 2008 рік діяльність клубу здійснюється в рамках міжнародного проекту «Громадянська освіта України» за напрямком «Молодь крокує в Європу та світ». Робота євроклубу спрямована на реалізацію творчих здібностей обдарованих учнів школи та розширення їх світогляду.

24.01.09р. - участь клубу «Дружба» у науково – практичній конференції на базі районного ресурсного центру вчителів іноземної мови (Цюрупинська гімназія)

Координатор євроклубу – Лопатюк В.В., вчитель іноземної мови, заступник директора з виховної роботи, спеціаліст І категорії.
502

Цюрупинська СЗОШ

І-ІІІ ст. № 4

(Цюрупинський р-н)

Євроклуб «Єдність» засновано у березні 2008року. Проведено засідання за темами: «День Франції», «Запрошуємо до Іспанії», ділова гра «Парламент Великобританії» і т.д. Цілі клубу: виховання молодих громадян Європи та захист навколишнього середовища і культурної спадщини.

24.01.09р. - участь клубу «Дружба» у науково – практичній конференції на базі районного ресурсного центру вчителів іноземної мови (Цюрупинська гімназія)

Керівник клубу Сухіх І. М., вчитель англійської мови, спеціаліст І категорії.
503

Брилівська ЗОШ

І-ІІІ ст.

(Цюрупинський р-н)

Євроклуб «Дружба». Керівні органи клубу: Рада клубу, загальні збори. Мета діяльності клубу: поширення знань про Європейський союз та євроінтеграцію; ініціювання дискусії щодо місця України в Європі; заохочення до активної участі в суспільному житті.

24.01.09р. - участь клубу «Дружба» у науково – практичній конференції на базі районного ресурсного центру вчителів іноземної мови (Цюрупинська гімназія)

02.02.2009р. – шкільна науково – практична конференція «Європа: порозуміння та толерантність, звернення до майбутнього».

Керівник євроклубу – Дубаченко Т.В., вчитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії
504

Козаче Лагерська ЗОШ І-ІІІ ст.

(Цюрупинський р-н)

Євроклуб школи має Web – сторінку, налагоджує зв’язки з клубами Цюрупинщини та м. Санки-Петербург. Працює над створенням адресної сторінки. Євроклуб у рамках учнівського соціального проекту «Моє село» вирішує проблеми забруднення села.

24.01.09р. - участь клубу «Дружба» у науково – практичній конференції на базі районного ресурсного центру вчителів іноземної мови (Цюрупинська гімназія)

Керівник євроклубу – Кізіменко Т.П., вчитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії.
505

Кочубеївська ЗОШ

І-ІІІ ст. (Високопільський р-н)

Доробком євроклубу "Лінгвіст" є засідання "круглого столу" "Ми – громадяни Європи", семінар "Чому Україна обрала Європейський шлях розвитку
506

Новомиколаївська ЗОШ І-ІІ ст.

(Високопільський р-н)

Євроклуб "КІД" провів засідання "круглого столу" "Сьогодення Європи"
507

Херсонський загальноосвітній навчально-виховний комплекс № 11 Херсонської міської ради

У Херсонському НВК № 11 при сприянні Генерального консульства республіки Польща створено кабінет євроінтеграції, який обладнано сучасними меблями, методичною та навчальною літературою. Кабінет має сучасну техніку: мультимедійний центр, телевізор зі супутниковою антеною, яка дозволяє переглядати телепередачі польською мовою, комп’ютер. На базі кабінету проводяться позакласні заходи з популяризації польської мови та культури. Вчителі та учні радо зустрічають делегації польського товариства "Полонія"
508

Херсонська спеціалізована школа І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням французької мови Херсонської міської ради

Навчальний заклад плідно працює в напрямку реалізації програми євроінтеграції на підставі статуту школи, який дозволяє встановлювати власні міжнародні зв’язки. Між школою та європейською асоціацією "Дружба" із міста Сент-Етьєн-дю-Рувре було укладено договір про співпрацю та культурний обмін делегаціями. Цей договір передбачає стажування вчителів та учнів школи з французької мови, історії та краєзнавства. На базі навчального закладу створено кабінет євроінтеграції, в якому зберігаються фото- та відеоматеріали про подорожі до Франції, статистичні дані. Зустрічі з іноземними гостями відбуваються також на базі кабінету.
509

Херсонська загальноосвітня школа І-ІІ ст. № 16 з вивченням мов національних меншин Херсонської міської ради

На базі навчального закладу створено кабінет євроінтеграції, оскільки школа має особливості при вивченні мов національних меншинств та працює в тісному співробітництві з Центрами грецької, польської та німецької культури. У школі працює мовний асистент з Німеччини Юліана Освальд. Протягом 2008-2009 н.р. на базі кабінету відбулися зустрічі з представниками Бундестагу, консулом Польщі в Україні Веславом Мазуром, послом Польщі в Україні паном Яцеком Ключковським. Патронат над кабінетом євроінтеграції має Гете-інститут, який надає навчальному закладу підручники та методичну літературу.


Хмельницька

510

Білогірський НВК

(Білогірський р-н)


Створена система інформаційно-просвітницької роботи з питань європейської інтеграції України засобами шкільного євроклубу. На базі клубу працює районна школа лідерів шкільних євроклубів.
511

Віньковецький НВК (Віньковецький р-н)

Визначальні напрями роботи – вивчення історії та культури країн Європейського Союзу, системне проведення Днів європейського культурного надбання, Дня європейських мов.
512

Волочиський Будинок дитячої та юнацької творчості (Волочиський р-н)

Клуб «Домінанта» об‘єднує 31 клуб навчальних закладів району, організовує районні акції, операції, конкурси, проводить районну гру –подорож «До країн ЄС».
513

Городоцька ЗОШ з польською мовою навчання

Клуб “Єднання» системно проводить дебати на теми європейської інтеграції, співпрацює з навчально-громадськими організаціями Польщі.
514

Шатавський НОК (Дунаєвецький р-н)

Європейський клуб є організатором проведення тренінгів, конкурсів та виставок учнівських творів, малюнків, присвячених безпеці миру.
515

Деражнянська ЗОШ І-ІІІ ст..№1 Деражнянського району

Клуб «Ми і Європа» проводить змістовну інформаційну роботу серед учнівського колективу школи, випускає «Європейський вісник», члени лекторської групи клубу проводять інформаційні хвилинки «На шляху до ЄС».
516

Ізяславський районний Будинок творчості дітей та юнацтва.

Клуб «Ми і Європа» координує роботу шкільних євроклубів, з 2008 року вивчає декоративно-прикладне мистецтво країн Європи. Організував заочну подорож «Наш дім –Європа»
517

Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

Клуб проводить тренінгові заняття, його члени вивчають історію дитячих організацій країн ЄС. У 2008 році клуб став переможцем конкурсу проведення Європейського тижня місцевої демократії.

518

Довжоцький НВК Кам‘янець-Подільського району.

Клуб «Європейський вимір» визначив основним напрямом свої діяльності – збереження та охорона культурної спадщини загальноєвропейського значення.
519

Полонський НВК

ШЄК – ініціатор проведення районних вікторин: «Перевір свої знання про ЄС», «Перевір свої знання про НАТО».
520

Пасічнянський НВК Старосинявського району

Члени ШЄК-у «Єднання» вивчають туристичні маршрути країн ЄС, налагоджують контакти зі школами та ШЄК-ами країн ЄС, сприяють поширенню серед учнів знань про ЄС, НАТО та європейську та євроатлантичну інтеграцію України.
521

Берездівський НВК Славутського району

Клуб є організатором проведення зустрічей, «парламентських ігор», які спрямовані на підвищення інтелектуального рівня та обізнаності школярів із принципами діяльності ЄС, НАТО, культурним надбанням народів країн Європи.
522

Чемеровецький будинок школяра

Європейський клуб створений і працює з 2004 року. Об‘єднав усі клуби району в мережу, ініціює проведення районних заходів на євротематику. Досвід роботи узагальнено районним методичним кабінетом, введений до картотеки передового педагогічного досвіду області.
523

Грузевицька ЗОШ

І-ІІІст. Хмельницького району.

Євроклуб творчо організовує волонтерську діяльність, поєднує її з рухом добриків і добричок, стимулює участь школярів у програмі «Добрик-Всесвіт».
524

Теофіпольський НВК

Клуб організовує роботу з ознайомлення із звичаями та традиціями англомовних країн, проводить тренінгкурс «Історія утворення та розвитку ЄС, НАТО», відкриті години спілкування «Толерантність- потреба часу».
525

Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості

Клуб «Єдина родина» координує діяльність ШЕК-ів навчальних закладів району, надає консультативну допомогу новоствореним клубам. Члени клубу підвищують власний інтелектуальний рівень через нове європейське бачення світу, цікаво проводять вікторини «Великі права маленької людини. Європейський захист», віртуальні ігри «Що я знаю про Європейський Союз та НАТО»
526

Славутська ЗОШ І-ІІІ ст. №7.

Клуб «Євро-плюс» забезпечує виховання у школярів почуття європейської співдружності, реалізації ідей гуманізму та толерантності шляхом поширення знань про ЄС. Організовано роботу Єврозали, євростудій.
527

Шепетівський НВК № 3.

Предметом діяльності ШЄК-у є поширення інформації про ЄС, сприяння вивченню іноземних мов, участь у міжнародних проектах.
528

Старокостянтинів-ська гімназія.

Клуб «Наш європейський вибір» структурований за такими робочими групами як: інформаційно-рекламна,

країнознавча, організаційно-масова, проектна тощо. У 2008 році підписано Угоду про співпрацю гімназії та навчальних закладів міста Нова Сель (Польща).
529

Кам‘янець-Подільська гімназія

Метою діяльності клубу «Ми і Європа» є виховання шанобливого відношення до культури, традицій, звичаїв Європейських народів, залучення до пізнання кращих зразків світової культури. Діти побували в 20 країнах ЄС. Створено в школі кабінети європейської та євроатлантичної інтеграції.
530

Хмельницька гімназія №2, асоційований член ЮНЕСКО, працює над створенням моделі «Школа толерантності» .

Клуб «Кур‘єри ЮНЕСКО» працює понад 30 років. Створено залу ЮНЕСКО, кабінет євроінтеграції. Члени клубу постійно беруть участь у міжнародних та європейських проектах, проводять системну роботу щодо створення проекту школи майбутнього. Матеріали з досвіду роботи клубу висвітлені у посібнику «На шляху до Європейського Союзу». На базі навчального закладу планується створити раду обласної мережі шкільних європейських клубів.

Черкаська

531

Хмільнянський навчально-виховний комплекс

(Канівський р-н)

Брейн-ринг «Європейські цінності». Бесіди з історії вивчення Євросоюзу. Інформаційні новини євробюлетня. Зустрічі з головою громадської організації «Фонд розвитку « Шевченків край» «Канів – місто європейське», європейська інформованість про працю. Клуб брав активну участь у проведенні інформаційних днів ЄС в освітніх закладах району.
532

Дубівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Уманської районної ради


Інформаційно-просвітницькі заходи „Україна - ЄС”, „Європейський вибір” тощо.
533

Ладижинська загальноосвітня

школа І-ІІІ ступенів (Уманський р-н)
534

Полянецька загальноосвітня

школа І-ІІІ ступенів (Уманський р-н)
535

Рогівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Уманської районної ради
536

Танський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Уманської районної ради
537

Шаринський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Уманської районної ради
538

Балаклеївська спеціалізована школа І-Ш ст. № 1 ім.Є.Гуглі Смілянської районної ради

У листопаді 2008 р. створено «Європейський клуб».

Розроблено план діяльності клубу на 2009 рік, яким передбачено вивчення історії, звичаїв та обрядів країн європейської співдружності
539

Перша міська гімназія

Черкаської міської ради

Створений 5.09.2007
540

Черкаська гімназія №31

Черкаської міської ради


Створений 27.04.2007.

Учасники проекту „Україна запрошує” („Ласкаво просимо в Черкаси - місто свята та краси”).

Всеукраїнська асоціація вчителів історії та суспільних дисциплін „Нова доба” за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні
541

Черкаська гімназія №9

ім. О.М. Луценка

Черкаської міської ради


Створений у квітні 2007.

Учасники науково-практичної конференції „Партнерство заради майбутнього” в рамках міжнародного проекту „Центр глобального молодіжного партнерства” у м. Комсомольську Полтавської обл.
542

Черкаська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №3

Черкаської міської радиСтворений 01.09.2006.

Учасники Національної міждисциплінарної олімпіади з європейських студій серед учнівської молоді України у м. Донецьку.

МОН України, Українська асоціація європейських студій, Донецький національний університет, Міжнародний фонд „Відродження”, Представництво Європейської Комісії в Україні”
543

Черкаська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №17

Черкаської міської ради


Створений 14.12.2004.

Учасники Національної міждисциплінарної олімпіади з європейських студій серед учнівської молоді України у

м. Донецьку.

МОН України, Українська асоціація європейських студій, Донецький національний університет, Міжнародний фонд „Відродження”, Представництво „Європейський проект” (відбірковий тур)
544

Черкаська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №28

Черкаської міської ради


Створений у травні 2005.

Учасники ІІ Всеукраїнський форум учнівської молоді „На шляху до Європейського дому” у м. Комсомольську Полтавської обл.

(травень 2008р.).

Учасники Національної міждисциплінарної олімпіада з європейських студій серед учнівської молоді України у

м. Донецьку.

МОН України, Українська асоціація європейських студій, Донецький національний університет, Міжнародний фонд „Відродження”, Представництво Європейської Комісії в Україні”.

Підготовлено і проведено семінар „Діяльність ШЄК у навчально-виховному процесі закладу” для координаторів євроклубів ЗНЗ міста
545

Черкаська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №6

Черкаської міської радиСтворений у грудні 2006.

Учасники Національної міждисциплінарної олімпіада з європейських студій серед учнівської молоді України у

м. Донецьку.

МОН України, Українська асоціація європейських студій, Донецький національний університет, Міжнародний фонд „Відродження”, Представництво Європейської Комісії в Україні”
546

Черкаська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №8

Черкаської міської ради

Створений 10.12.2006.

Організували і провели міську шкільну конференцію „Європейська безпека і молодь”
547

Черкаська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради


Створений у вересні 2007.

Учасники науково-практичної конференції „Партнерство заради майбутнього” в рамках міжнародного проекту „Центр глобального молодіжного партнерства” у м. Комсомольську Полтавської області
548

Черкаська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів №25

Черкаської міської ради


Створений у вересні 2007.

Учасники науково-практичної конференції „Партнерство заради майбутнього” в рамках міжнародного проекту „Центр глобального молодіжного партнерства” у м. Комсомольську Полтавської області
549

Черкаська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №30

Черкаської міської ради

Створений у вересні 2007

550

Черкаська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №18

Черкаської міської ради

Створений у вересні 2007

Участь у міському конкурсі «Міс Європа -2008»
551

Черкаська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №4

Черкаської міської ради


Участь у міському конкурсі «Міс Європа -2008».

Учасники проеку „Україна запрошує” („Ласкаво просимо в Черкаси - місто свята та краси”).

Всеукраїнська асоціація вчителів історії та суспільних дисциплін „Нова доба” за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні
552

Черкаська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №12

Черкаської міської ради

Створений у вересні 2007
553

Черкаська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №29

Черкаської міської ради

Створений у 2008
554

Черкаська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №33

Черкаської міської ради

Створений у 2007
555

Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Канівської міської ради

„Проблеми молоді в Європі”, „Молодіжні організації”, „Тінейджери сьогодні”, „Скажи наркотикам – ні!”, „Кумири молоді”, „Мистецтво в Англії та в Україні”, „Ми живемо в Україні”
556

Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Канівської міської ради

„З історії створення ЄС”, „Європейська родина та європейські цінності”, „Ми-громадяни Європи”, „Дні європейської культури” та інші. Грамоти МОН України, міського відділу освіти, дипломи
557

Канівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням іноземних

„Особливості суспільно-політичного та економічного розвитку країн Східної Європи”, „Євроітегораційні процеси” та інші
558

Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради

„Європа далека і близька”, ток-шоу „Я так думаю”, малюнки і стінні газети на тему „Україна-європейська держава”.
559

Косарська загальноосвітня школа (Кам’янський р-н)

Питання міжнародного гуманітарного права та європейської інтеграції
560

Чорнобаївська гімназія

(Чорнобаївський р-н)

Працюють секції „Європейський вибір”, „Горизонт”, „Об’єктив”. Члени клубу брали участь у Всеукраїнському конкурсі „Толерантність як шлях до Європи”.
561

Черкаське вище професійне училище імені Героя Радянського Союзу Г.Ф.Колроленка

Члени клубу взяли участь у конкурсі учнівських рефератів «Україна-держава Європейська»; читають лекції, проводять круглі столи
562

Черкаський професійний ліцей переробної промисловості

Євроклуб «Клуб знавців Європи»
563

Черкаський професійний кулінарний ліцей

Євроклуб «Співдружність»
564

Черкаський професійний автодорожній ліцей

Протягом 2008-2009 року членами клубу проведено 10 виховних годин, конкурси стінних газет, має ділові зв'язки з м. Ганновером (обмін делегацій).
565

Степанецький професійний аграрний ліцей

Євроклуб «Співдружність»
566

Лиснський професійний аграрний ліцей

Євроклуб «Співдружність»

567

Уманський професійний ліцей

При бібліотеці працює Євроклуб. Члени клубу беруть участь у проведені круглих столів, інформаційних годин «Україна-Європа»
568

Васильківський професійний ліцей

Євроклуб «Співдружність»

569

ПТУ №2 м. Ватутіного

Євроклуб «Ми і євроітеграція»

570

ПТУ №8 м.Черкаси

При бібліотеці створено євроклуб

571

ПТУ №31 смт Буків

Члени євроклубу проводять диспути «Чи готові ми до Євросоюзу», вікторини «Україна-держава європейська»
572

ПТУ №38 м. Жашків

Євроклуб створено з метою вивчення спільних європейських цінностей та бажання України стати мешканцем європейського дому.

Чернівецька

573

Ліцей № 2 (м. Чернівці)

„Крок”
574

Ліцей № 4 (м. Чернівці)

КІД (Клуб інтер-націо-нальної Дружби ‘UNITY’
575

Гімназія № 3 (м. Чернівці)

„Разом в Європу”
576

Гімназія № 5 (м. Чернівці)

“YES”

(Young EuropeanStars)
577

ЗОШ № 5 (м. Чернівці)

„Ми – разом”
578

ЗОШ № 6 (м. Чернівці)

„Крок вперед”
579

ЗОШ № 8 (м. Чернівці)

„Сool breaze” (свіжий вітер)
580

ЗОШ № 19 (м. Чернівці)

„Спів-друж-ність”
581

ЗОШ № 34 (м. Чернівці)

„Ми – Україна”
582

ЗОШ № 37 (м. Чернівці)

„Крок на-зустріч”
583

ЗОШ № 37

м. Чернівці

„Співдружність”
584

Чернівецька спеціалізована школа І-ІІІст. № 41 з вивченням єврейського етнокуль-турного компонента (м. Чернівці)

jew_school 41@mail.ru

„Яхад”
585

ЗОШ № 42 (м. Чернівці)

„Крок у майбутнє”

Чернігівськам. Київ

586

Спеціалізована школа № 15

Клуб „Співдружність”

 • оформлення експозиції „Нормандія - Неман”, яка присвяченої подіям Великої Вітчизняної війни, участі радянського та французького народу в боротьбі проти фашизму.
587

Середня загальноосвітня школа № 33

«Клуб юних миротворців»

 • організація цікавого і змістовного дозвілля учнів;

налагодження зв’язків з навчальними закладами інших країн
588

Середня загальноосвітня школа № 36

«Євроклуб»

 • налагодження зв’язків та обмін інформацією з однолітками з Росії та Грузії.
589

Гімназія № 59

«Осередок побратимства»

 • листування з учнями -однолітками з інших країн ;

 • виховання толерантного ставлення до інших народів ;

 • проведення культурних заходів за участю представників посольств інших держав.
590

Середня загальноосвітня школа № 85

Клуб «Співдружність»

 • листування з учнями -однолітками з інших держав;

виховання толерантного ставлення до інших народів.
591

Спеціалізована школа № 87

«Євроклуб»

 • налагодження контактів з однолітками з гімназії

ім. Імре Мадача м. Будапешт (Угорщина).
592

Спеціалізована школа № 92

«Всесвіт»

 • спілкування з однолітками з Німеччини, США, Росії;

 • проведення культурних заходів.
593

Середня загальноосвітня школа № 108

«КІД» листування з учнями з інших країн


594

Спеціалізована школа № 110

«Екзагон»

 • ознайомлення з історією, культурою та національними звичаями народів світу;

 • організація цікавого і змістовного дозвілля учнів;

налагодження зв’язків з навчальними закладами інших країн.
595

Спеціалізована школа № 130

«Євроклуб» за участю директора Італійського інституту культури Нікола Франко Баллоні

 • оформлення експозиції з міжнародного партнерства на тему співпраці з італійською асоціацією „Друзі без кордонів” (м. Верона, Італія).
596

Середня загальноосвітня школа № 151


«Євроклуб»

 • листування з однолітками з інших країн.
597

Спеціалізована школа №165

«Едельвейс»

 • листування з однолітками (поштою та електронною поштою);

 • участь у спільних міжнародних проектах.
598

Спеціалізована школа № 220

«Едельвейс»

 • листування з однолітками з м. Мюнхена;

 • поглиблення знань з історії, культури та традицій Німеччини;

 • проведення культурних заходів, присвячених національним святам України і Німечини.
599

Спеціалізована школа № 269

«Марпен»

 • листування з учнями навчальних закладів Франції;

 • поглиблення знань з історії, культуи та традицій народів Франції;

 • організація і проведення культурних заходів .
600

Спеціалізована школа № 273

„Дивосвіт”

 • поглиблення знань учнів про Європу та Європейський Союз;

листування з однолітками з навчальних закладів Молдови та Росії.
601

Середня загальноосвітня школа № 286

«Євроклуб»

 • створення експозиції з міжнародного партнерства;

(інформація про історію, культуру та традиції народів Європи).
602

Середня загальноосвітня школа № 111

«Євроленд»

 • налагодження Інтернет - зв’язків з однолітками за кордоном;

 • пошукова робота на тему - «Наші за кордоном. Українська діаспора».
603

Спеціалізована школа № 127

«КІД»

 • листування з однолітками з інших країн;

 • поглиблення знань з історії, культури, звичаїв Німеччини604

Середня загальноосвітня школа № 237

«Аміт’є»

 • листування з однолітками з інших країн;

 • організація роботи театрального гуртка та літературного клубу (втілення на практиці знань іноземних мов);

 • щорічне проведення тижня французької мови;

організація зустрічей зі студентами та викладачами Київського національного лінгвістичного університету
605

Спеціалізована школа № 255

«Англійський клуб»

 • поглиблення знань про сучасне життя англомовних країн;

 • формування активної громадянської позиції;

 • листування з однолітками з інших країн;

 • участь у мистецьких заходах;

 • випуск газет англійською мовою.
606

Спеціалізована школа № 267

«Планета»

 • поглиблення знань з історії, культури, звичаїв народів світу;

 • налагодження співробітництва з навчальними закладами інших країн607

Спеціалізована школа № 274

«Глобус»

 • листування з однолітками з інших країн;

 • збір інформації про культуру та звичаї інших країн.608

Спеціалізована школа № 291

Міжнародний клуб «Сузір’я»

 • вивчення культурної спадщини, історії, традицій країн світу;

 • дослідження способу життя молоді за кордоном;

 • листування з однолітками з інших країн;

 • організація туристичних подорожей;

 • проведення культурних заходів з нагоди національних свят держав світу.609


Спеціалізована школа № 296

«Аматор»

 • сприяння вивченню іноземних мов;

 • залучення до співпраці носіїв мови;

 • проведення тематичних зустрічей, круглих столів, конференцій, конкурсів;

 • налагодження контактів із культурологічними центрами;

 • організація та проведення свят-вистави для молодших школярів.
610
Осередок побратимства «Дружба»

 • дослідження звичаїв народів України та Європи;

 • налагодження партнерських стосунків із закладами освіти Англії, Німеччини та Росії.
611

Спеціалізована школа № 305

«Прометей»

 • встановлення та розвиток партнерських зв’язків з

однолітками з інших держав світу, обмін делегаціями;

(проведення спільних інтернет-олімпіад, культурно- мистецьких заходів, краєзнавчої та культурологічної роботи.)
612

Середня загальноосвітня школа № 309

«Інтернаціональний осередок»

 • листування з однолітками через Інтернет;

 • поглиблення знань учнів з історії та культури держав світу;

 • організація та проведення мистецьких заходів.
613

Спеціалізована школа № 314

«Дружба»

 • листування з однолітками;

встановлення контактів з однолітками за кордоном.
614

Гімназія № 315

«Терра»

 • листування з однолітками через Інтернет;

 • участь у конференціях, фестивалях.
615

Спеціалізована школа № 316

«Клуб інтернаціональної дружби»

 • вивчення традицій та звичаїв народів світу;

 • листування з однолітками з інших держав через Інтернет.
616

Спеціалізована школа № 323

«Діалог культур та дитяча дипломатія»

 • участь в проектах ЮНЕСКО, реалізація спільних міжнародних проектів;

 • проведення конференцій, круглих столів, диспутів через мережу Інтернет.
617

Гімназія “Діалог”

«Меридіан»

 • підвищення мовної культури та ознайомлення з життям та навчальним процесом у школах Німеччини;

 • обмін делегаціями з метою відпочинку, оздоровлення.
618

Слов’янська гімназія

«Аргонавти»

 • вивчення історії і культури європейських держав;

 • просвітницька робота щодо діяльності ЄС, ООН, ЮНЕСКО;

 • участь у програмах обміну.
619

Ліцей “Наукова зміна”

«Меридіан»

 • листування з однолітками за кордоном через мережу Інтернет;

 • виступи з доповідями;

 • підготовка презентацій про держави світу.
620

Середня загальноосвітня школа № 251 ім. Хо Ши Міна


«Меридіан»

 • збір та поширення інформації про Європу, Євросоюз;

 • дослідження традицій, історії, культури своєї країни та країн-членів ЄС;

створення власної матеріально-технічної бази для реалізації освітніх, культурних, ділових ініціатив членів Євроклубу.
621

Гімназія № 30 " ЕкоНад"

«ЕкоНадець»

 • підтримка дружніх стосунків з учнями шкіл – закордонних партнерів через листування та спілкування;

 • обмін методичною та навчальною літературою.
622

Середня загальноосвітня школа № 99

«Білий голуб»

 • налагодження та підтримка контактів із зарубіжними партнерами;

 • листування з окремими респондентами та школами з європейських держав.
623

Середня загальноосвітня школа №120

«Глобус»

 • листування, обмін художньою та навчальною літературою, обмін делегаціями (Німеччина).
624

Середня загальноосвітня школа № 126

Міжнародний центр відносин молоді «Дружба»

 • переписка щодо вивчення історії та культури держав;

краєзнавчо-пошукова робота.
625

Спеціалізована школа № 129

«Мости до Європи»

 • проводяться щорічні фестивалі і вікторини європейських країн.626

Гімназія № 167

«Євроклуб»

 • ознайомлення з культурою країн, мова яких вивчається;

 • налагодження співпраці з молоддю цих країн;

 • ознайомлення з діяльністю Євросоюзу.
627

Середня загальноосвітня школа № 180

«Євроклуб»

 • листування;

 • круглі столи;

 • вікторини.
628

Гімназія № 183

« Фортуна»

« Євросоюз і Україна»

 • лекції;

 • круглі столи;

 • випуск газет, листування.
629

Гімназія № 191

«Єдність»

 • клубна діяльність;

 • викладання спецкурсу «Європейські студії»;

 • пошукова діяльність.
630

Спеціалізована школа № 204

«Євроклуб»

 • проведення пізнавально-розважальних заходів;

 • ознайомлення з діяльністю Євросоюзу;

 • налагодження контактів між молоддю країн – зарубіжних партнерів.
631

Середня загальноосвітня школа № 224

« Українська діаспора в світі»

 • листування;

 • дослідницька діяльність;

 • взаємообмін делегаціями;

 • спілкування через мережу Інтернет.
632

Русанівський ліцей

«Ми з Європи»

 • листування,

 • дослідницька діяльність,;

 • взаємообмін делегаціями;

 • спілкування через мережу Інтернет.
633

Спеціалізована школа № 246

«Веселка»

 • листування, спілкування через мережу Інтернет;

 • вікторини;

 • інтелектуальні турніри;

 • пошукова діяльність.
634

Спеціалізована школа № 209

«Еос»

 • встановлення партнерських відносин.

«Клуб мандрівників країнами Європи»

 • розширення знань учнів про культуру, традиції, літературу зарубіжних країн.635

Середня загальноосвітня школа № 158

«Євроклуб»

 • поширення знань про країни світу, вивчення культурних надбань народів світу
636

Середня загальноосвітня школа № 8

«Веселка»

 • обмін делегаціями освітніх закладів;

 • участь у міжнародних конкурсах,фестивалях;

 • вивчення історії,культури країн закладів-партнерів.637

Спеціалізована школа № 14

«Ми і Європа»

 • підтримання та розвиток стосунків з міським відділом освіти м. Мюнхена;

 • відвідування семінарів та курсів підвищення кваліфікації вчителів.


638

Спеціалізована школа № 16

«Європейський клуб»

 • обмін делегаціями освітніх закладів;

 • участь у міжнародних конкурсах,фестивалях;

 • вивчення історії,культури країн закладів-партнерів.639

Спеціалізована школа № 20

«Євроклуб»

 • ознайомлення з країнами ЄС;

 • обмін інформацією про традиції, історію, культуру;

 • проведення конкурсів, вікторин за європейською тематикою;

 • організація виставок, плакатів та газет;

 • участь у міжнародних конкурсах,фестивалях.
640

Середня загальноосвітня школа № 104

«Навколо світу»

 • обмін делегаціями освітніх закладів;

 • участь у міжнародних конкурсах,фестивалях;

 • вивчення історії,культури країн закладів-партнерів.
641

Гімназія № 143

«Меридіан»

 • проектна діяльність;

 • участь у міжнародних проектах, форумах;

 • знайомство з країнами Євросоюзу;

 • обмін делегаціями.
642

Ліцей № 157

«AIESEC»

 • листування;

 • обмін інформацією про традиції, історію, культуру.643

Середня загальноосвітня школа № 170

«Глобус»

 • обмін делегаціями освітніх закладів;

 • участь у міжнародних конкурсах, фестивалях;

 • вивчення історії, культури країн закладів-партнерів.
644

Спеціалізована школа № 210

«Ми збираємо друзів»

 • участь у міжнародних конкурсах, фестивалях;

 • знайомство з країнами Євросоюзу;

 • листування зі школярами інших держав.
645

Спеціалізована школа № 211

«Школа Миру»

 • створено музей миру;

 • обмін делегаціями освітніх закладів;

 • участь у міжнародних конкурсах,фестивалях;

 • вивчення історії, культури країн закладів-партнерів.
646

Спеціалізована школа № 216

«Green Apple»

 • міжнародна діяльність.
647

Середня загальноосвітня школа № 225

«Євросвіт»(“Euroworld”)

 • вивчення історії,культури країн Європи.
648

Середня загальноосвітня школа № 226

«Глобус»

 • вивчення країн закладів-партнерів.


649

Середня загальноосвітня школа № 232

«Плеяда»

 • листування зі школярами;

 • заняття з основ міжнародних відносин, психології ділового етикету, літератури;

 • літературна вітальня;

 • театральний гурток;

 • історико-краєзнавчий гурток;

 • обмін учнівськими групами між країнами-партнерами.
650

Спеціалізована школа № 239

«Євроклуб»

 • обмін делегаціями освітніх закладів;

 • участь у міжнародних конкурсах,фестивалях, проектах;

 • вивчення історії, культури країн закладів-партнерів.
651

НВК № 240 «Соціум»

«Альтернатива»

 • листування зі школярами;

 • участь у міжнародних конкурсах, фестивалях;

 • вивчення історії, культури країн закладів-партнерів.652

Спеціалізована школа № 252

«Україна – європейська держава»

 • ознайомлення з країнами ЄС;

 • обмін інформацією про традиції, історію, культуру;

 • проведення конкурсів, вікторин за європейською тематикою;

 • організація виставок, плакатів та газет;

 • дотримання прав дітей та людини в Україні, охорона довкілля;

 • вибір майбутніх професій.
653

Середня загальноосвітня школа № 256

«Міжнародні відносини»

 • налагодження зв’язків з учнями європейських країн.
654

Гімназія «Потенціал»

«Європейський вектор розвитку»

 • проведення конференцій, семінарів з метою розвитку толерантності, терпимості, поваги прав людини;

 • співпраця з Посольством Греції в Україні.
655

Гімназія «Оболонь»

«Європа»

 • проектна діяльність. Листування зі школярами;

 • участь у міжнародних конкурсах, фестивалях.
656

Гімназія №32

«Есперанто»

 • вивчення культури та історії європейських країн;

 • участь керівника клубу у міжнародних конференціях есперантистів;

 • просвітницька діяльність.
657

ЛМВ № 51
^

Центр «НАШ ЮНЕСКО»

 • участь у міжнародних проектах.

658

Гімназія № 56

«Глобус»

 • забезпечення участі учнів у мовних конкурсах та олімпіадах, проектах;

 • стимулювання розвитку інтелектуального та творчого потенціалу гімназистів.
659

Кловський ліцей №77

«Європейський молодіжний парламент –Україна»

 • святкування Дня Європи;

 • інтерактивний семінар «Висвітлення другої світової війни у підручниках історії різних країн Європи»;

 • конференції з питань молодіжних проблем країн світу.


«Міжнародна асоціація педагогічних та шкільних музеїв світу»

 • захист культурних цінностей;

 • збереження історичних пам’яток, обмін досвідом;

 • конференції, семінари.660

Середня загальноосвітня школа №79

«Руставелівці»

 • підтримка та розширення зв’язків з навчальними закладами інших держав;

 • поглиблення культурно-освітніх стосунків, виховання толерантного ставлення до інших народів;

 • розвиток дитячої дипломатії та миротворчості.661

Середня загальноосвітня школа №84

«Клуб юних дипломатів»

 • проведення вікторин, учнівських конференцій, дебатів, анкетування, ділових ігор, листування.


662

Середня загальноосвітня школа №88

«У серці Європи»

 • обговорення актуальних питань, пов’язаних із відносинами між ЄС та Україною;

 • вивчення історії створення Євросоюзу, проведення лекторіїв,

 • налаштовування зв’язків з представництвами Європейської комісії в Україні.
663

Спеціалізована школа №89

«English Club»

 • проведення вікторин;

 • дебатів, анкетування, ділових ігор, листування.
664

Середня загальноосвітня школа №94

«Клуб грецько-укріїнської дружби»

 • вивчення історії, традицій, способу життя грецького народу;

 • участь у міських заходах (фольклорама, День Європи, виставки, концерти).
665

Гімназія №109

«Крок у Європу»

 • підтримка та розширення зв’язків з навчальними закладами франкомовних країн та ФНР;

 • поглиблення культурно-освітніх стосунків, виховання толерантного ставлення до інших народів;

 • розвиток дитячої дипломатії та миротворчості.
666

Гімназія №117

«Євроклуб»

 • вивчення країн, що входять до складу Євросоюзу;

 • вивчення традицій, культури, історія створення Євросоюзу.
667

Середня загальноосвітня школа №133

Євроклуб «Майдан» громадської організації «Центр етнокультурного виховання і розвитку»

 • участь у проведенні заходів, спрямованих на формування організаторських навичок;

 • набуття комунікативної компетентності, вміння працювати з інформацією та використовувати її.
668

ПНЛ №145

Англійський клуб «Respect»

 • листування та спілкування з учнями та дитячими організаціями країн світу.
669

Український гуманітарний ліцей

«Євроклуб»

 • проведення зустрічей та клубних змагань школярів, які є членами Євроклубу (іноземними та рідною мовою);

 • організація днів національних культур європейських країн;

 • проведення конкурсів та вікторин.
670

Спеціалізована школа № 118

«Клуб друзів ЮНЕСКО»

 • організація засідань, конференцій.


Клуб «Ластівка»

 • гурткова робота.671

Гімназія № 123

Клуб «Міжнародних зв’язків»

 • встановлення контактів з німецькомовними країнами;

 • планування роботи на навчальний рік.672

Гімназія № 34 „Либідь”

Клуб „Співдружність”

 • організація листування;

 • збір інформації з історії та культури європейських країн;

 • збір матеріалів про Україну як європейську державу та її зв’язки з країнами Євросоюзу;

 • проведення заходів до знаменних дат та міжнародних свят.673

Фінансовий ліцей

«Євроклуб»

 • проведення круглих столів з питань, пов’язаних з економічною інтеграцією країн ЄС;

 • політологічні аспекти євроатлантичної інтеграції.
674

Середня загальноосвітня школа № 13

«Discovery»

 • вивчення діяльності ООН;

 • вивчення історії української діаспори, історії та культурних традицій європейських країн та народів світу;

 • проведення днів країн Європи.675

Середня загальноосвітня школа № 35

«Дружба»

 • ознайомлення з традиціями іноземних держав;

 • листування;

 • зустрічі з іноземними студентами.
676

Спеціалізована школа № 40

«Осередок дружби»

 • листування;

 • проведення культурно-масових заходів;

 • обмін делегаціями.
677

Середня загальноосвітня школа № 83

«Осередок дружби»

 • листування;

 • пошукова робота, проведення різних заходів.678

Спеціалізована школа № 96

«Європейське партнерство»

 • ознайомлення з традиціями іноземних держав,

 • навчання, листування, зустрічі з іноземними студентами.
679

Спеціалізована школа № 131

«Планета друзів»

 • листування;

 • заочні екскурсії;

 • проведення фестивалю зарубіжних країн.
680

Гімназія № 154

«Осередок дружби»

 • знайомство з культурою, традиціями країн Європи;

 • поїздки до м. Познані.681

Середня загальноосвітня школа № 206

«Європа»

 • організація конкурсів, фестивалів, днів культури;

 • вивчення історії культури та економіки Польщі;

 • оформлено куточок дружби Польщі та України в музеї школи.
682

Середня загальноосвітня школа № 230

«Коло друзів»

 • обмін делегаціями;

 • вивчення звичаїв і традицій дружньої країни.683

Спеціалізована школа № 254

«Мої друзі по листуванню»

 • листування з однолітками;

 • поширення комплексних знань про Європу;

 • вивчення історії та культури європейських країн.
684

Гімназія № 287

«Рада з міжнародного співробітництва»

 • листування та спілкування через Інтернет;

 • групове та індивідуальне відвідування країн Європи.
685

Середня загальноосвітня школа № 297

«Дружність»

 • ознайомлення з країнами Європи;

 • встановлення зв’язків з закладами освіти, участь у міжнародних проектах.
686

Гімназія східних мов № 1

Євроклуб «Первинні організації товариства дружби Україна – Китай, Японія, Індія, Іран, Туреччина, Лівія»

 • музей культури народів сходу.
687

Спеціалізована школа № 197

«Мир і злагода»

 • ознайомлення з країнами Європи;

 • встановлення зв’язків з закладами освіти, участь у міжнародних проектах.
688

Ліцей «Еко» № 198

«Еко»

 • налагодження зв’язків з євроклубами інших країн;

 • проведення днів Європи в ліцеї, виставки, вікторини;

 • обмін делегаціями.
689

Спеціалізована школа № 304

«Меридіан»

 • проектна діяльність;

 • участь у Міжнародних проектах, форумах;

 • знайомство з країнами Євросоюзу;

 • обмін делегаціями.
690

Спеціалізована школа №7

«Обрій»

 • робота радіогазети, інтелектуальна гра знавців англійської мови;

 • фотовиставка «Україна –європейська держава».


691

Середня загальноосвітня школа №43

«Планета ХХІ століття»

 • літературна світлиця;

 • проведення тижня іноземних мов.692

Середня загальноосвітня школа №46

«Навколо світу»

 • листування з школами-партнерами Латвії та Білорусі;

 • відзначення традиційних свят.
693

Середня загальноосвітня школа №54

«Клуб міжнародної дитячої дипломатії»

 • проведення фестивалю «Європейський калейдоскоп»;

 • оформлення панно «Європейський вернісаж».
694

Спеціалізована школа №64

«Валенсія»

 • фестивалі іспаномовних країн.695

Середня загальноосвітня школа №67

«Меридіан»

 • вивчення історії, традицій, культури та національної кухні латвійців.
696

Спеціалізована школа №115

«Глобус»

 • проведення фестивалів європейських країн, інтелектуальних ігор з англійської мови;

 • проведення тижня іноземних мов.
697

Середня загальноосвітня школа №121

«Інтер»

 • вивчення традицій Великобританії та США.
698

Середня загальноосвітня школа №166

«Сузір’я»

 • фестиваль європейських країн;

 • Інтернет-конференція.
699

Спеціалізована школа №177

«Знавці»

 • проведення круглих столів, семінарів, диспутів.700

Спеціалізована школа №115

«Глобус»

 • проведення фестивалю європейських країн, інтелектуальних ігор з англійської мови, тижня іноземних мов.701

Середня загальноосвітня школа №121

«Інтер»

 • вивчення традицій Великобританії та США
702

Середня загальноосвітня школа №166

«Сузір’я»

 • проведення фестивалів, Інтернет-конференцій.
703

Спеціалізована школа №177

«Знавці»

 • проведення круглих столів, семінарів, диспутів.
704

Середня загальноосвітня школа №229

«Крок до Європи»

 • конкурси знавців вропейських країн;

 • Інтернет-листування;

 • лекції для учнів школи.
705

Спеціалізована школа №318

«Наші сусіди»

 • проведення конкурсів;

 • творчих робіт;

 • диспути, круглі столи.
706

«Ерудит»

«Злагода»

 • створення куточку ЮНЕСКО;

 • розробка проектів707

ФПЛ

«Молодіжний євроклуб»

 • співпраця з Британською Радою;

 • створення медіа - підручника «Україна очима молоді»
708

Гімназія ім. О. Пушкіна

«Служіння заради миру»

 • обмін делегаціями;

 • розробка екологічних, краєзнавчих, патріотичних та історичних проектів.
709

Середня загальноосвітня школа №169

«Євроклуб»

 • збереження культурної спадщини, традицій, обрядів, природних парків.
710

Спеціалізована школа №135

«Клуб інтернаціанальної дружби»

 • проведення круглих столів;

 • листування.
711

Гімназія №48

«Сузір’я»

 • збір інформації про країни, мови яких вивчаються у гімназії;

 • проведення свят, присвячених міжнародним відносинам;

 • знайомство членів клубу з культурою та мистецтвом країн світу.
712

Спеціалізована школа №61

«Міленіум»

 • обмін групами школярів з метою поліпшення знань з іноземної мови, ознайомлення з країною, її культурою, традиціями;

 • обмін досвідом вчителів з метою співробітництва в галузі викладацької, виховної, краєзнавчої роботи.
713

Спеціалізована школа №91

«Юний дипломат»

 • проведення спільних освітньо-виховних заходів,

 • благодійно-наукова співпраця з носіями англійської мови, листування;

 • співпраця між рухами за мир(спільні миротворчі акції)714

Спеціалізована школа №41

«Ластівка»

 • проведення різноманітних заходів, тематичних засідань, конкурсів, ігор, тренінгів,проектів;

 • встановлення зв”язків з ровесниками європейських країн для обміну досвідюм роботи з питань європейського та євроатлантичного вибору.
715

Ліцей бізнесу

«Лекос»

 • підключення до Міжнародної мережі євроклубів;

 • розповсюдження інформації про ЄС серед молоді;

 • встановлення культурних, наукових та ділових контактів між молоддю ЄС та своєї країни;

 • сприяння вивченню іноземних мов.


716

Гімназія НПУ ім.М.П.Драгоманова

«Євроклуб гімназії НПУ ім.М.П.Драгоманова»

 • дослідження фольклору та традицій в Україні та інших державах;

 • проведення різноманітних заходів, тематичних засідань, конкурсів, ігор, тренінгів,проектів;

 • організація круглих столів, дискусій;

 • обмін групами школярів з метою поліпшення знань з іноземної мови, ознайомлення з країною, її культурою, традиціями.717

Спеціалізована школа № 172

«Євроклуб»

 • організація круглих столів, дискусій;

 • обмін групами школярів з метою поліпшення знань з іноземної мови, ознайомлення з країною, її культурою, традиціями.718

Ліцей № 38

«Наш дім Європа»

 • проектна діяльність;

 • участь у міжнародних проектах, форумах;

 • знайомство з країнами Євросоюзу;

 • підготовка та проведення членами клубу лекцій для учнів ліцею.
719

Середня загальноосвітня школа № 175

«Сузір’я»

 • ознайомлення з культурою, традиціями, звичаями країн Європи та Польщі зокрема;

 • поглиблення знань з польської мови.
720

Ліцей політики, економіки, права та іноземних мов

«Меридіан»

 • участь у міжнародних проектах («Європа очима дітей», «ООН»)

 • проведення семінарів та заходів до знаменних дат.721

Спеціалізована школа № 28

«Джерело»

знайомство з країнами Євросоюзу з метою орієнтування у сучасному суспільно-політичному процесі.

м. Севастополь

722

Спеціалізована школа № 58

з поглибленим вивченням суспільно-економічних дисциплін

^ Регіональний євроклуб

Євроклуб «Сузір’я».

Різностороннє вивчення країн Євросоюзу, налагодження контактів та співробітництва між учнями європейських країн.
723

Севастопольський політехнічний ліцей №1

Євроклуб «Інтелект».

Учасники офіційно зареєстрованого Міжнародного проекту ЮНЕСКО «Великий Волзький річковий шлях; Об’єднання Балтійського, Каспійського та Чорного морів»
724

Спеціалізована школа № 19 з поглибленим вивченням англійської мови

Працюють над темами; «Історія англійської мови. Чи залишиться англійська мова міжнародною мовою», «Роль морських портів в житті англомовних країн», і т.д.
725

ЗОШ №22

Відкриття клубу – 22 травня.

Керівник клубу Екжанова Ольга Вікторівна

Брали участь у тренінгу, який проводився в АРКзалишити коментар
Дата конвертації25.09.2011
Розмір2.04 Mb.
ТипДокументы, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

Ваша оцінка цього документа буде першою.
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх