Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів icon

Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів


1 чел. помогло.
Схожі
Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів...
Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів...
Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів...
Методичні рекомендації по використанню ппз...
Методичні рекомендації по використанню ппз...
Методичні рекомендації по використанню ппз...
План виховної роботи з 8-в класом Дата...
Методичні рекомендації...
На уроках математики та в позаурочний час...
Методичні рекомендації до технології розвитку креативного мислення при вивченні хімії...
Методичні рекомендації по самостійній роботі студентів по дисципліні «інформаційні системи І...
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку у 2010-2011 навчальному році...Загрузка...
страницы:   1   2   3
скачать


ПП “Контур плюс”


Педагогічний програмний засіб
“Математика, 2 клас”

версія 2.0


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

по використанню ППЗ при проведенні уроку

та при самостійній роботі учнів


РІВНЕ 2007

ЗМІСТПЕРЕДМОВА 4

І. ВИКОРИСТАННЯ ППЗ «МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС» ПРИ ПРОВЕДЕННІ УРОКУ МАТЕМАТИКИ 5

1.1.Загальні зауваження 5

1.2. Підготовка до проведення уроку математики з використанням ППЗ 6

1.3. Структура мультимедійного уроку математики 6

ІІ. ТИПИ УРОКІВ МАТЕМАТИКИ 6

2.1. Урок пояснення нових знань 6

^ ДОДАТОК А 10

Тема мультимед. уроку 10

ПЕРЕДМОВАНові тенденції розвитку освіти України поставили перед школою низку важливих завдань, зумовили певні зміни в організації та змісті праці вчителя, пошуки нових технологій навчання, що активізує проблему піднесення рівня професійної підготовки вчителя.

У зв’язку з активним розвитком інформаційних технологій та їх впровадженням у різні сфери життя все більшої актуальності набуває формування інформаційної культури сучасних школярів. З одного боку, інформаційні технології – потужний інструмент для отримання дитиною найрізноманітнішої інформації, з іншого – ефективний засіб підвищення інтересу до навчання, а також мотивації, наочності, науковості тощо. Тому вчителі-новатори активно використовують інформаційні технології в навчальному процесі.

Створення Педагогічного програмного засобу Математика, 2 клас виправдано тим, що саме при вивченні математики складність навчання обумовлюється великою кількістю матеріалів для підготовки вчителя до уроку. Даний ППЗ надає можливість проілюструвати математичні поняття і явища, оскільки в учнів початкових класів переважає наочно-образне мислення. Для учня важлива побудова ходу розв’язання математичної задачі, розвиток і сприйняття евристики у виучуваному матеріалі, динамічна подача величин і їх відношень, ілюстрація практичних дій із математичними об’єктами, а не лише отримання відповіді чи готових результатів.

ППЗ “Математика, 2 клас” може бути використаний учителем:

  • для підготовки до уроку;

  • для пояснення нового матеріалу;

  • для створення власних уроків;

  • для формування та закріплення навичок розв’я­зу­ван­ня вправ, передбачених програмою;

  • для проведення індивідуальних і факультативних занять.

ППЗ “Математика, 2 клас” може бути використаний учнем:

  • для самостійного вивчення матеріалу;

  • для підготовки до уроку, закріплення набутих знань.

До складу навчального матеріалу включено 51 урок за Програмою 2 класу. Календарно-тематичне планування для 2 класу подане в додатку.


^

І. ВИКОРИСТАННЯ ППЗ «МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС» ПРИ ПРОВЕДЕННІ УРОКУ МАТЕМАТИКИ
    1. Загальні зауваженняУрок математики в початкових класах загальноосвітнього навчального закладу спрямований на оволодіння учнями системою математичних знань, умінь і навичок, необхідних у повсякденному житті та достатніх для успішного оволодіння іншими предметами і забезпечення наступності з основною ланкою школи.

Одними з основних завдань уроку математики є формування в учнів початкових уявлень про число, величину, міцних обчислювальних навичок із натуральними числами та нулем, первинних вмінь вимірювання та обчислення величин; наочно-чуттєвих уявлень про геометричні фігури, графічні вміння.

Ознайомлення дітей із математикою як особливим методом світопізнання, розуміння ними зв’язку математики з дійсністю, уявлення про математичне моделювання сприяють розвитку наукового світогляду. Використання фактів з історії математики формує в учнів уявлення про математику як невід’ємну частину загальнолюдської культури.

Урок математики повинен створити широкі можливості для розвитку розумових здібностей молодших школярів: пам’яті, логічного і критичного мислення, інтуїції, уяви, уваги, інформаційної культури, формування первинних умінь доказово міркувати і пояснювати свої дії, математизувати реальні ситуації. Навчання математики тісно пов’язане з формуванням мовленнєвої культури учнів. Ці уроки збагачують учнів математичною термінологією, а також необхідним для її засвоєння словниковим запасом.

Саме на вирішення цих завдань спрямовані уроки математики з застосуванням комп’ютерних технологій. Кожен із таких уроків містить малюнки, схеми, анімації, відеофрагменти, текстові пояснення, звуковий супровід, зразки виконання математичних завдань тощо, які педагог може використати при проведенні уроку з використанням ППЗ.

Урок складається з певної кількості кроків – структурних елементів, що містять сукупність зображень, відеофрагментів, тексту, об’єднаних за певною ознакою (наприклад, постановка проблеми, її розв’язання – вивчення нового матеріалу, демонстрація, завдання для первинного закріплення (можна використати як самостійну роботу учнів) з подальшою перевіркою за зразком на екрані, творчі завдання).

Для підготовки та проведення уроку математики з застосуванням комп’ютера вчителю потрібно знати структуру пропонованого уроку, зміст кожного його етапу.


^

1.2. Підготовка до проведення уроку математики з використанням ППЗДля підготовки до уроку математики з використанням ППЗ учитель може скористатися цими методичними рекомендаціями, а також тематичним плануванням уроків. (див. додаток)

Відповідно до власних методичних уподобань педагог може редагувати запропоновані в ППЗ уроки або створювати власні. Кожен урок ППЗ розділений на кроки, що дає можливість використовувати окремі кроки на різних уроках під час вивчення, закріплення і повторення виучуваного матеріалу.

залишити коментар
Сторінка1/3
Дата конвертації16.09.2011
Розмір0.66 Mb.
ТипМетодичні рекомендації, Освітні матеріали
Додати документ в свій блог або на сайт

страницы:   1   2   3
отлично
  2
Ваша оцінка:
Додайте кнопку на своєму сайті:
uadocs.exdat.com

Загрузка...
База даних захищена авторським правом ©exdat 2000-2017
При копировании материала укажите ссылку
звернутися до адміністрації
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Поняття

опублікувати
Загрузка...
Документи

Рейтинг@Mail.ru
наверх